Program MON: strzelnica w powiecie

W sobotę, 9 grudnia rozpoczęła się dwudniowa konferencja „Sokół-Strzelnica w powiecie”, której celem jest przybliżenie programu Ministerstwa Obrony Narodowej zakładającego dofinasowanie budowy i rewitalizacji strzelnic, w każdym polskim powiecie. Wprowadzenie programu ma rozpocząć się w styczniu 2018 roku.

Program rewitalizacji i budowy strzelnic będzie skierowany do obywateli, organizacji proobronnych, organizacji zajmujących się strzelectwem sportowym, myśliwych oraz indywidulanych pasjonatów strzelectwa. Program ma być również integralną częścią budowy i szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej – Jeżeli mówimy o tym, że chcemy, aby w każdym powiecie stacjonowała kompania Wojsk Obrony Terytorialnej, to musimy mieć infrastrukturę do szkolenia. Jeżeli mówimy, że jest dzisiaj w Polsce wiele jednostek, które dojeżdżają ponad 100 kilometrów, to musimy wesprzeć proces budowy strzelnic wojskowych projektem, który przyspieszy budowę strzelnic – mówił podczas wykładu inauguracyjnego wiceminister Michał Dworczyk.

Strzelnice, które mają być rewitalizowane i budowane w ramach programu resortu będą służyć zarówno wojsku jak każdemu, kto będzie chciał szkolić się w zakresie strzelectwa. Wdrażane na początku przyszłego roku założenia przewidują współpracę samorządów na etapie budowy lub remontu obiektu oraz dalszego utrzymania. Wsparcie otrzymają również obiekty prowadzone przez organizacje pozarządowe. (...)

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 2

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto adam_54

Zgadza się....

"Akurat to jest dobra inicjatywa." - do produkcji mięsa armatniego , ewentualnie tych , popularnie zwanych "professional killer." :-DD
I jest to inicjatywa akurat odwrotna , do inicjatywy niedobrej komuny, zwanej "Domy kultury" - gdzie młodzież mogła rozwijać wszelkie umiejętności za wyjątkiem sztuki zabijania -P

oto Robercik

zbydlęcenie

bez prawa posiadania broni, ale z prawem do strzelania na rozkaz. KTO wydaje rozkazy?
Towarzysze z PiS nie raz wyrażali sprzeciw liberalizacji dostępu do broni, a bardzo imponują im neobanderowskie bojówki pod żydowską komendą. Do czego to zmierza?

oto observer

pomysł dobry, ale...

To jest dobry pomysł ze strzelnicami, ale w dzisiejszej epoce o wiele ważniejsze jest uczenie ludzi od najmłodszych lat samodzielnego, krytycznego myślenia, wolnego od stereotypów i innych instrumentów manipulacji. Dzisiaj ludzi niewoli się najczęściej za pomocą mass mediów i kłamstw oraz manipulacji płynących z nich. Ale tego ani poprzednia, ani obecna władza nie zrobi, bo to oznaczałoby koniec ich monopolu na robienie ludzi w konia. No i skończyłoby się pole do popisu dla różnych tropicieli "ruskich agentów".

oto Mietek

Dlaczego tylko jedna w powiecie ?

W każdej miejscowości powinien być jakiś obiekt gdzie można by było sobie spokojnie strzelić lufę. Byle tylko nie bliżej niż 100 metrów od kościoła.

oto chłop jag

Program MON: strzelnica w

Program MON: strzelnica w powiecie

Pochwalam - chociaż w zestawieniu z podjudzaniem na Rosję - można mieć mieszane uczucia - tołażysze.
Wniosek?
W końcu uczymy się strzelać dla siebie - tołażysze - bo człowiek nieumiejący strzelać - to niemal inwalida.

oto PKK

Chyba chodzi o pieniądze

Z zalinkowanej strony:

"Jesteśmy przekonani, że wspieranie organizacji proobronnych, popularyzacja strzelectwa zarówno sportowego, proobronnego, kształtuje takie postawy, dzięki którym możemy liczyć, że młodzi ludzie będą bardziej zainteresowani służbą w wojsku"

Urzędnicy chyba stracili kontakt z rzeczywistością, bo przecież od długiego czasu liczba chętnych znacząco przewyższa liczbę wakatów w służbie zawodowej, do której preferowane są osoby z wykształceniem technicznym i znajomością języka angielskiego, a nie po lansowanych strzelnicach i klasach mundurowych.

Gdyby istniało realne zapotrzebowanie na taką rozrywkę, to rynek odpowiedziałby wysypem strzelnic, a skoro tak się nie stało, to być może ktoś ma zarobić na modzie.

oto Skanderbeg

W wojsku brakuje kadr.

Przedstawiciele różnych jednostek, jeżdżą do szkół oddalonych od tych jednostek, czasem nawet ponad 100 km, aby reklamować pracę w wojsku.
Braki kadrowe też wynikają czasem z przeciwwskazań zdrowotnych. I wcale nie patrzą na wykształcenie.

oto PKK

Nie przeczę

Być może istnieją jednostki, które nawet w dzisiejszych czasach w akcie desperacji biorą ludzi z ulicy. Z ciekawości otworzyłem zakładkę wolne etaty na stronie WKU Gdynia i przytłaczająca większość ofert z całej Polski dotyczy kierowców, mechaników, elektryków, monterów, operatorów i techników, a spoza technicznych w bardzo niewielkiej skali poszukiwani są głównie ratownicy i kucharze. Natomiast wyższa kadra to tradycyjnie prawie sami inżynierowie, lekarze i duchowni. Skoro państwo nie przyjęło priorytetu kształcenia w poszukiwanych przez armię zawodach, to wiele wskazuje, że w ten sposób mają sobie dorobić urzędnicy i emerytowani mundurowi.

oto Stan

Strzelnica w powiecie

Pomysł generalnie przedni, umiejętność posługiwania się bronią jest niezwykle w życiu przydatna, należałoby jedynie jeszcze zadbać by w każdym powiecie było przynajmniej kilka kałachów, no i przynajmniej w każdej gminie po ziemiance. Ciekawe na jakąż to okupację szykujemy się.

oto Krzysztof M

Ciekawe na jakąż to okupację

Ciekawe na jakąż to okupację szykujemy się.

Ktoś chce zarobić kasę na ludzkich kompleksach.

oto Kmieć

Te strzelnice to geszeft...

Taki sam jak gaśnice w każdym samochodzie i kaski dla motorowerzystów.
Strzelnica będzie takim obiektem, którego nie będzie mogła wybudować dowolna firma, tylko taka ze "specjalnymi" licencjami po atestach. Czyli "znajomi królika".

I nie będą to tanie rzeczy.

W Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej strzelnice sportowe miała chyba każda gmina.
U mnie "na wsi" była piękna, położona w pobliskim lesie. Ślicznie w nim umiejscowiona.
"Lokalsi" zniszczyli w kilka lat po wybudowaniu. A "wolna" III RyPy dokończyła aktu zniszczenia.
Tero bedo "patrioci" korniszeni budować nowe. Spełniające wysokie jewropejskie standardy w zakresie bezpieczeństwa, demokracji, i bla bla

I nie będą to tanie rzeczy. Ale nie ma strachu. Dostaniemy kredyt. Lichwiarski. Demokratyczny...

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.