Hitler inspirował się Lutrem

Nie miałam wątpliwości, że to będzie bardzo mocny film. Dobrze znam warsztat Grzegorza Brauna i treść wykładów ks. prof. Tadeusza Guza, który od lat demaskuje prawdziwe oblicze ojca tzw. reformacji. Na premierę dokumentu „Luter i rewolucja protestancka” poszłam więc już z pewnym wyobrażeniem tego, co za chwilę zobaczę. Tymczasem mistrz gatunku przeszedł samego siebie. Jego najnowsze dzieło powali z nóg każdego. Po tym filmie postrzeganie świata już nigdy nie będzie takie samo.

Produkcji towarzyszy hasło: „100 minut prawdy, na 500-lecie zakłamania”. O jakie kłamstwo chodzi? Śmiem twierdzić, że o największe w historii ludzkości. Trwa od pięciu wieków i wciąż się rozrasta, siejąc niewyobrażalne spustoszenie na skalę globalną. Szczególnie boli to, że uczestniczą w nim także niektórzy hierarchowie Kościoła katolickiego. Watykan nie był przecież bez winy, dlatego Braun nie wybiela niektórych przywódców Stolicy Piotrowej. Nie mam jednak wątpliwości, że jego dokument powstał z miłości do Kościoła katolickiego. Z miłością pochylono się także nad protestantami – ofiarami oszustwa wszech czasów. To nie jest film wymierzony w kogokolwiek, lecz gorzka pigułka mająca uleczyć zło tego świata.

Szatan jest ojcem kłamstwa, bardzo inteligentną bestią. I trzeba przyznać, że uknuł intrygę jakiej nawet najsprytniejszy człowiek nie byłby w stanie wymyślić. Lucyfer wybrał do swego dzieła mordercę, rozpustnika i egocentryka – którego znamy jako Marcina Lutra – a następnie poczekał na odpowiedni moment. Dogodny czas nastał, kiedy Watykan – idąc z duchem humanizmu i odrodzenia – zerwał ze światem średniowiecznym, a pewien zachłanny biskup z Brandenburgii postanowił ubić interes życia na handlowaniu odpustami. Pretekst wydał się więc idealny. No właśnie, pretekst – bo w rzeczywistości nie o żadną reformę Kościoła chodziło, ale o odebranie Bogu panowania nad światem i zniszczenie całego chrześcijańskiego dziedzictwa.

Bunt Lutra zainspirował masową grabież cudzej własności, 150 lat wojen w Europie, rewolucję francuską, narodziny nazizmu, holokaust Żydów, rewolucję komunistyczną, bezwzględny wyzysk człowieka, ideologię gender i wiele innych katastrof. Protestanci odrzucili rozum i logikę. W zamian dali światu antykoncepcję, rozwiązłość, aborcję, rozwody. Protestantyzm zawsze podlega mutacji, gdyż nie posiada żadnych nienaruszalnych zasad moralnych. Pod każdą kolejną postacią jest brutalniejszy i coraz bardziej przerażający w skutkach. Perfidia polega na tym, że wszystko ubrano w pięknie brzmiące słowa, na które do dziś nabierają się miliony naiwnych nieszczęśników.

„Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna” – uważał Cyprian Kamil Norwid. Nasz wielki poeta doskonale rozumiał mechanizm, który najpewniej dotknie teraz twórców omawianego dokumentu. Ufam jednak, że dzieło Brauna obroni się. Choć przypuszczam, że film będzie bojkotowany i atakowany niemal z każdej strony, to wierzę, że ma szansę zmienić oblicze tego świata.

Wybitni filozofowie, teologowie, historycy, publicyści, duchowni i wreszcie biografowie Lutra – oni wszyscy przed kamerą Brauna nokautują logiczną argumentacją i udokumentowanymi faktami. I wreszcie, ujawniają przed widzem wstrząsającą prawdę – twórca rewolucji protestanckiej odebrał człowiekowi wolną wolę. Tym samym usprawiedliwił grzech, zrzucając winę za całe zło tego świata na Boga, który – zdaniem Lutra – jest odpowiedzialny za naszą grzeszną naturę, gdyż takimi nas stworzył. To całkowite zaprzeczenie tego, że Bóg powołał nas do życia jako istoty wolne, pozostawiając nam wybór między dobrem a złem. Luter przyczynił się do tego, że mordercy, grabieżcy, rozpustnicy i wszelkiej maści zbrodniarze poczuli się usprawiedliwieni. Czyż można wyobrazić sobie większą mistyfikację?

Wśród ponad 30 rozmówców, którzy wzięli udział w realizacji filmu, wypowiedzieli się między innymi były prefekt Kongregacji Doktryny Wiary kard. Gerhard Ludwig Müller, ks. prof. Tadeusz Guz, prof. Grzegorz Kucharczyk, Roberto de Mattei, Angela Pellicciari, John C. Rao, Alma von Stockhausen, Massimo Viglione i Michael Voris. Zdjęcia realizowane były w Austrii, Czechach, Niemczech, Norwegii, Polsce, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Włoszech. Dokument uzupełnia oddająca ducha epoki animacja autorstwa Leszka Nowickiego i cudowna muzyka Szymona Kusiora.

Film Grzegorza Brauna „Luter i rewolucja protestancka” jest inicjatywą całkowicie oddolną, sfinansowaną przez prywatnych darczyńców. Produkcji podjął się Włodzimierz Skalik, założyciel Fundacji Osuchowa, który zebrał potrzebne na realizację środki wśród samych Polaków. Partnerem strategicznym produkcji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi. Premiera filmu odbyła się 12 listopada 2017 r. w warszawskiej Kinotece.

- - -
Film można nabyć na stronach:
https://braunmovies.com/ lub https://www.3dom.pro/Grzegorz-Braun-Luter-i-rewolucja-protestancka-p199

Agnieszka Piwar

publicystka
autorka filmu ”Rajd Katyński – śladami pamięci”
blog: www.agnieszkapiwar.blogspot.com

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.055555
Ogólna ocena: 4.1 (głosów: 18)

Tematy: 

Dyskusja

oto Natalia Julia Nowak

Wolna wola

I wreszcie, ujawniają przed widzem wstrząsającą prawdę – twórca rewolucji protestanckiej odebrał człowiekowi wolną wolę. Tym samym usprawiedliwił grzech, zrzucając winę za całe zło tego świata na Boga, który – zdaniem Lutra – jest odpowiedzialny za naszą grzeszną naturę, gdyż takimi nas stworzył.

A teraz "rzymskokatolickim" (modernistycznym, quasi-protestanckim) dzieciom śpiewa się piosenki typu "Nic bez Jego woli nie może się stać. I nawet włos z głowy też nie może spaść". Pamiętam to ze swojego dzieciństwa. :-)

w warszawskiej Kinotece.

Czyli w Pałacu Kultury i Nauki? Parafrazując znany cytat: "Śpieszmy się kochać PKiN, tak szybko może odejść".

oto Mar.Jan

co do luźnego cytatu:

"Nic bez Jego woli nie może się stać. I nawet włos z głowy też nie może spaść".

Co do pierwszej części zdania to jest fałsz, który sugeruje, że wszelkie zło na świecie dzieje sie z woli Boga. Byc może jest to interpretacja protestancka, ale z pewnością nie katolicka!
Ja niczego podobnego nie pamiętam ani z dziecinstwa ani z czasów bliższych teraźniejszości.
Owszem słyszałem, że zło dzieje się z powodu sprzeciwianiu się człowieka woli bożej. Cżłowiek ma wolnośc wyboru: może wybrac dobro, ale może (i czasem wybiera) zło, które zawsze jest zaprzeczeniem woli bożej!
Co do drugiej cześci, to jest to prawda, o ile prawdą jest Słowo zapisane w Piśmie Swiętym:
Wedle Ewangelii wg św. Mateusza:

Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. 5 Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie! 6 Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. 7 U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.

oto Natalia Julia Nowak

Mar.Jan

Przed pierwszą komunią świętą katechetka pożyczyła mi kasetę magnetofonową z nagraniem modlitwy, którą miałam recytować w kościele. Na tej kasecie były również inne nagrania, między innymi ta piosenka. Zapamiętałam tylko cytowany fragment, gdyż zrobił on na mnie duże wrażenie. Szczerze mówiąc, trochę mną potrząsnął. Na drugiej stronie kasety były... utwory świeckie dla dorosłych ("Jeśli kochasz, proszę mów, chyba Ci nie braknie słów?").

A może ta piosenka o Bogu była protestancka i znalazła się na taśmie w ramach jakiegoś ekumenizmu? Nie wiem, ale katechetka powinna była zwrócić uwagę na to, co pożycza dziecku do słuchania.

oto Eowina

Trochę za późno do walki z reformacją.

Luter absolutnie jest odpowiedzialny za niemiecki antysemityzm, ale tylko niemiecki, bo już nie było antysemityzmu w państwach skandynawskich. Co to szczegółów jak Luter widział osobę Boga, to mało kto o tym wie, a ci co wiedzieli zmienili jego błędy już dość dawno.
Nie zgadzam się, że Luter jest odpowiedzialny za europejską tragiczną historię. A kto odpowiada za kolonializm, za wojnę hiszpańsko-brytyjska, za wojny napoleońskie, itd.

oto Mar.Jan

Gadanie, że Luter jest odpowiedzialny za niemiecki antysemityzm

to tylko półprawda!
Luter odpowiada za znieksztalcenie przekazu Prawd Wiary. Jednak pozostaje pytanie, dlaczego jego fałszywa nauka znalazła tak wielu pilnych wyznawców???
Byc może na tym polega wina KOscioła Katolickiego, ze nie zdołał nauczyć ludzi zasad wiary, przez co byli nieodporni na kłamliwą propagandę krytykującą Kościół. BYc może rozszerzenie się protestantyzxmu na prawie cały świat jest karą nałożoną na Kosciół Katolicki za jego błędy, które na przestrzeni wieków popelnial.
Jednak ulegac fałszywej propagandzie moga tylko ludzie słabo wykształceni, którzy nie potrafia oddzielic prawdy od kłamstwa, poniewaz nie potrafią samodzielnie i logicznie myśleć, nie znajdując sprzeczności w gloszonych tezach fałszywych proroków.
Powszechna ciemnota umożliwiła szerzenie się Reformacji na kształt pożaru w suchym lesie. W tym czasie książęta Kościoła byli bardz zajęci upiększaniem pałaców watykańskich i skupiali się na umacniau doczesnych wpływów i władzy politycznej.
Przyszła kara boska, poniewaz diabeł znalazł dla siebie dośc miejsca w Kościele Katolickim i spłatał mu tęgiego figla.

Wracając do tematu: Nie można zwalac winy za niemieckie ludobójstwo na Lutra!!!
Hitler nie był poboznym luteraninem! Luteranizm nie zawiera w sobie tez z których można wyprowadzić usprawiedliwienie ludobójstwa! Tak xle z protestckimi chrzesijanami nie jest!
Hitler byl bezboznikiem, człowiekem nie nauczonym zasad moralnych i tepym, ponieważ sam uwierzyl w bzdury, które wymyslił, albo uslyszał i nie potrafil ich zweryfikować w świetle chrześcijańskich zasad moralnych. One te zasady odrzucił.
Podobnie jego wyznawcy i wykonawcy jego rozkazów: odrzucili zasady chrześijańskie w imię bzdur mitów germańskich uzasadnianych przez fałszywych filozofów, z których na czele stoi Nietsche i paru jego nasladowców.
Czy oni sa winni hitlerowskiemu ludobósjtwu? Tez nie. Winni sa ci, ktrzy zaplanowali i ci, którzy wykonywali te zbrodnicze rozkazy. Zawsze człowiek sam ponosi odpowiedzialność moralną, a na koniec czasów: przed Bogiem, za swoje wybory.
Nawet brak wiedzy i głupota nie zwalnia z odpowiedzialności, poniewaz niewiedza i glupota jest wynikiem grzechu głównego: lenistwa!

oto Natalia Julia Nowak

Judeochrześcijaństwo

Modernistyczny, quasi-protestancki katolicyzm wyraźnie czerpie z judaizmu. Weźmy na przykład to spotkanie Neokatechumenatu:

A oto teledysk "Widzieć więcej" rzymskokatolickiej piosenkarki Violi Brzezińskiej. Czy mi się zdaje, czy w niektórych ujęciach wokalistka nosi na głowie żydowską chustę?

oto chłop jag

Chrześcijaństwo jest podgryzane

od jego zarania - tołażysze.
Wniosek?
Takim głównym corpus delicti owego podgryzania wcale nie jest Luter - chociaż ma on swoje miejsce w owym niecnym procederze - tołażysze.
To co nim jest?
Ano tzw demokratura - tołażysze. Tzw. demokratura - ktora wydaje się być ukoronowaniem wspomnianego podgryzania chrześcijaństwa - tołażysze.

oto Czesław

Byłem pierwszy

Muszę się pochwalić że ja już w styczniu 2015 r. w artykule "Czy Europa jest jeszcze chrześcijańska", www.prawica.net/701 napisałem m.inn. "Według mnie, też ten cały „nazizm niemiecki” czerpał inspirację od samego twórcy kościoła luterańskiego tzn. samego Marcina Lutra. Jak podaje Witold Kochański w książce „Dole i niedole Serbołużyczan”, wyd.1962 r. „Marcin Luter, choć sam pochodził z wioski o słowiańskiej nazwie Šebenice, nie cierpiał Słowian. Twierdził nawet, że ze wszystkich narodów nie ma gorszego od Wendów i że przekład Biblii na język serbołużycki jest zbędny”.

oto adam_54

Co by nie mówić , ale należy autorkę pochwalić za ....

fajną reklamówkę filmu... zakończoną mottem....

Film można nabyć na stronach:
https://braunmovies.com/ lub https://www.3dom.pro/Grzegorz-Braun-Luter-i-rewolucja-protestancka-p199

Bo wiadomo.. że jak nie wiadomo o co chodzi , zawsze chodzi o pieniądze :-)
A co do samych religii monoteistycznych.... to każda nowa religia jest schizmą pierwotnej religii a wszystkie one się wywodzą z pierwotnego monoteizmu , czyli judaizmu (choć niektórzy twierdzą że to też schizma z jakiegoś egipskiego monoteizmu)
A co do....

.Hitler inspirował się Lutrem

.. to gdyby Józek Smith ze swoją biblią na złotych kartkach.. zamiast w USA , żył w europie , też by mówiono że Hitler inspirował się Smith-em ? Eeeech....

oto Skanderbeg

Żydostwo dopiero

za Mojżesza zaczęło się stawać zdecydowanie monoteistyczne. Wszak jeszcze w drodze do Ziemi Obiecanej stworzyli złotego cielca.
Kult Atona był zbliżony do kultu Jahwe. Ale posiadał też różnice. Aton był słońcem, a Mojżesz zakazał kultu słońca (a to by znaczyło, że obie religie jakoś na siebie nachodziły.
A jak traktować Zoroastrian?

oto PKK

Hmm...

Luter przyczynił się do tego, że mordercy, grabieżcy, rozpustnicy i wszelkiej maści zbrodniarze poczuli się usprawiedliwieni.

Jeżeli Autorka należy do Kościóła Katolickiego, to tym błędnym stwierdzeniem strzeliła do własnej bramki, ponieważ podpisał on wspólną deklarację o usprawiedliwieniu z międzynarodowymi organami przedstawicielskimi luteran, metodystów i kalwinistów. Lektura podobnych tekstów utwierdza mnie w przekonaniu, że w niedalekiej przyszłości doczekamy się powstania alternatywnego katolicyzmu.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.