Szkoła musi przepraszać za homofobię i chronić homoseksualistów

Warszawa szkoła musi przeprosić ucznia, który był ofiarą prześladowania z powodu orientacji seksualnej. To pierwszy taki wyrok w Polsce.

Nastoletni Jakub przez rok był szkalowany w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Warszawie. Chłopak przyznał się, że jest gejem i wtedy zaczął się jego dramat. Wyzywano go od "pedałów" i "pedofili", obrażano, a także - tuż obok terenu szkoły - obrzucono kamieniami. Na stronach startowych szkolnych komputerów ustawiono zdjęcie dwóch mężczyzn uprawiających seks z imieniem i nazwiskiem Kuby oraz tekstem „Jesteś jeb*** homo”. Podobnych przypadków było znacznie więcej.

Jak donosi Kampania Przeciwko Homofobii, która od trzech lat walczy w sprawie, o wszystkich zachowaniach wobec Kuby wiedzieli nauczyciele i dyrekcja. Niestety, szkoła nie poprawiła sytuacji ucznia konfrontującego się każdego dnia z homofobią ze strony rówieśników. Właśnie o to Jakub miał największe pretensje. Postanowił wytoczyć szkole proces.

Po trzech latach batalii sąd nakazał szkole wystosować oficjalne przeprosiny i zamieścić je na stronie internetowej. Takie było życzenie skarżącego. - Jest to pierwszy w historii polskiego sądownictwa wyrok przeciwko szkole za brak przeciwdziałania homofobii wśród uczniów.

Szkoła zamieściła już komunikat na swojej stronie internetowej.

"Przepraszamy Jakuba Lendziona za to, że w okresie od września 2011 roku do czerwca 2012 roku, gdy był uczniem Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przy ul. Majdańskiej 30/36 w Warszawie, na terenie szkoły dopuszczano się naruszenia dóbr osobistych Jakuba Lendziona z powodu jego orientacji homoseksualnej, a mianowicie jego integralności cielesnej, godności, czci. Władze Szkoły."

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto MSzach

Jak chłopak sie odmiennoscia

Jak chłopak sie odmiennoscia nie obnosił a tylko sie przyznał to administracja szkoły o ile była informowana powinna przepraszać.
Nad czym tu sie zastanawiać...

oto Natalia Julia Nowak

Szkoła

Z dzieci i młodzieży w wieku szkolnym trudno wycisnąć jakiekolwiek ludzkie uczucia, a zwłaszcza szacunek i zrozumienie bliźniego. W tej grupie wiekowej przemoc - fizyczna, psychiczna, seksualna - jest na porządku dziennym. Uczniowie zawsze znajdą sobie kogoś do bicia i/lub dokuczania. Nad jednym będą się znęcać za to, że jest gejem, a nad drugim - za to, że wygląda jak fajtłapowaty informatyk. Jakubowi dostało się za homoseksualizm. Tak czy owak, dobrze, że szkoła została ukarana za niereagowanie na akty przemocy wobec jednego z uczniów. Dzieci i młodzież należy - mówiąc metaforycznie - trzymać w kagańcu i na smyczy, a nie wychowywać w duchu owsiakowego "róbta co chceta".

oto Dubitacjusz

Problemem jest brak smyczy i kagańca

dobrze, że szkoła została ukarana za niereagowanie na akty przemocy

Szkole odebrano środki reagowania. Jak słusznie zauważyli Dyskutanci poniżej.

oto Adsumus

tego chciał?

Teraz wie już całe miasto.
IMHO szkoda, że sąd czy ta Kampania PH nie podała metod jakimi szkoła powinna przeciwdziałać. Zrobić pogadankę?

oto Krzych Adam

No właśnie, pogadanka.

Na przykład: "Kochane dziatki, bądzie mili w odniesieniu do Jakuba". Na pewno by poskutkowała. No a co innego mogła szkoła zrobić? Przy tej ogólnej zasadzie wychowywania w duchu owsiakowego "róbta co chceta"? Poza oczywiście daniem mu jakiegoś bodyguard?

oto Natalia Julia Nowak

Homofobia

Słowo "homofobia" coraz częściej jest nadużywane, tak jak "antysemityzm". Nie mam wątpliwości, że znęcanie się nad homoseksualnym chłopakiem to zachowanie homofobiczne. Ale trafiłam niedawno na bardzo radykalną stronę gejowską, na której sugerowano, że istnieje coś takiego jak "nowoczesna homofobia". Pod tym pojęciem kryje się... brak poparcia dla wszystkich, nawet najradykalniejszych postulatów ruchu LGBTQ. "Nowoczesnym homofobem" jest więc ktoś, kto akceptuje homoseksualizm i umiarkowanie popiera tęczowych, ale odrzuca np. prawo do adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Przypomina mi to "nowoczesny antysemityzm", który ma polegać na krytyce państwa Izrael (przy braku wrogości do Żydów jako takich). Żeby zrzucić z siebie łatkę "nowoczesnego homofoba", trzeba bez zastrzeżeń zaakceptować wszystkie żądania rewolucjonistów obyczajowych. Żeby zrzucić z siebie łatkę "nowoczesnego antysemity", trzeba zostać jawnym syjonistą. Straszne.

oto chłop jag

Szkoła musi przepraszać za

Szkoła musi przepraszać za homofobię i chronić homoseksualistów

Następny etap - to szkoła musi terroryzować zdrowe dzieci pod dyktando dzieci zboczonych - tołażysze.
Wniosek?
W szkole nie powinno być miejsca na obnoszenie się ze swoimi zboczeniami do których także należy spektakularne wywlekanie sfery intymnej na tablicę - tołażysze.
Na koniec - demoralizacja dzieci - to ważny element jednostronnej wojny pupili szatana z ludzkością - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.