Po jakiej szkodzie Polak będzie mądrzejszy?

Władze polskie a więc my, bo my ich wybieramy, z niesłychaną zaciekłością przewodzą koalicji nawołującej do stosowania jak największych sankcji w stosunku do Federacji Rosyjskiej. Sankcje te mają na celu obronę neobanderowskiego ukraińskiego rządu na czele z P.Poroszenko przed, jak podaje się w uzasadnieniu, „agresją rosyjską”. Żądamy by sankcje te obejmowały nie tylko sferę gospodarki ale też i inne dziedziny życia np. sportu, kultury itp. Gdyby to nie była rzeczywistość to bym sądził, że to jest wymysł jakiejś „naćpanej hołoty” a nie władz III-ej Najjaśniejszej Rzeczpospolitej.

A prawda jest taka, że prezydent wolnej i niepodległej Ukrainy Petro Poroszenko, którego nasze władze bardzo kochają, wybudował fabrykę Roshen w mieście Lipieck w Rosji. Za chwilę pojawią się na rynku rosyjskim „krówki śmietankowe oraz rurki waflowe w polewie czekoladowej”. Pan P.Poroszenko też nawołuje do sankcji przeciwko Rosji, to przecież „woda na jego młyn” jak podają media, w ten sposób jest likwidowana konkurencja dla „krówek”. Zasadne jest pytanie, kto jest największym i cynicznym zbrodniarzem w tym krwawym konflikcie na wschodzie Ukrainy?. Według mnie nie ulega wątpliwości, że jest to Petro Poroszenko. Prezydent Ukrainy P.Poroszenko prowadzi prywatne interesy z agresorem, tak określa Rosjan co napadli na terytorium Ukrainy, ponadto jako prezydent kazał bombardować miasta i wioski swojego kraju. Czy takie to są standardy europejskie i tzw. wolnego świata?.

Jest też oczywiste, że Stany Zjednoczone nie tylko nawołują ale nawet zmuszają innych do wprowadzenia sankcji przeciwko Rosji wykorzystując swój potencjał gospodarczy, ale sami to tam gdzie mają interes to współpracują z Rosją bez żadnych zastrzeżeń. Ostatnio, jak donoszą media, w kosmosie na statku Sojuz TMA-16M lata sobie dwóch Rosjan i jeden Amerykanin. A jak poinformował Szef Roskosmosu, po roku 2024 Rosjanie z Amerykanami rozpoczną budowę stacji kosmicznej, oczywiście w najnowszej technologii.

Polska w tym układzie nie stanowi żadnego podmiotu, staje się pośmiewiskiem całej Europy, służy po prostu nawet nie do kundlowego szczekania na polecenie Stanów Zjednoczonych tylko do ratlerkowego „dziamgotania”, ze stratą dla gospodarki i pozycji nie tylko dla poszczególnych obywateli ale i dla całego kraju. Dlaczego do tego dopuszcza nasz prezydent Bronisław Komorowski?. Zaznaczam, że jestem za przynależnością naszego kraju do NATO jak i przynależności do Unii Europejskiej ale nie na zasadzie wasala, tylko w miarę równoprawnego członka tych organizacji. Rodacy, dlaczego od ćwierćwiecza ciągle wybieracie władze o mentalności raba?

- - -
28.03.2015

oto Czesław Czesław

Czesław Buksiński, inżynier, obecnie na emeryturze, od 1981 r związany z opozycją niepodległościową.

na ile punktów oceniasz artykuł? : 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto Mercator

Dziamgotanie

niewątpliwie jest zajęciem żałosnym i beznadziejnym. I to niezależnie na kogo i dla kogo się dziamgocze.

oto chłop jag

Po jakiej szkodzie Polak

Po jakiej szkodzie Polak będzie mądrzejszy?

Największą szkodą jest to, że jest takich wielu - którzy uważają, że za stan obecnej atrapy Polski - będącej w fazie likwidacji - odpowiadają sami tubylcy.
Wniosek?
Działanie - jak wyżej - odwraca uwagę od prawdziwych zagrożeń.

oto Equatore

Oczywiście że odpowiadamy!

I dopóki sobie tego nie uświadomimy, nie zaczniemy z tym niczego robić i będziemy, tak jak pan, zrzucać wszystko na obce, niezidentyfikowane siły, jęczeć i biernie oczekiwać na nieuchronny koniec.
Jeśli jesteśmy słabi, to naszą i tylko naszą odpowiedzialnością jest zrobić wszystko co w naszej mocy, żeby być silniejsi.
Nikt za nas tego nie zrobi.

oto Krzych Adam

Chyba nie ma w tym zasadniczej sprzeczności.

Że to nie "tubylcy" sami z siebie doprowadzili do obecnego stanu kraju, ergo są oni tymi których odpowiedzialnością za to należy obciążać, choć jedynie oni mogą ten stan zmienić. Choćby dlatego, że nikomu innemu taka zmiana nie jest do niczego potrzebna, a dla nich właśnie jest to sprawa wręcz życia i śmierci.

oto Equatore

Sami z siebie?

Nikt nigdy niczego nie zrobił "sam z siebie".
Każdy funkcjonuje w jakimś otoczeniu.
Państwa i narody funkcjonują w warunkach wytężonej rywalizacji.
Jest to element scenerii, a nie coś, czym się można wytłumaczyć.
"Przeciwnik mi przeszkadzał" - nie jest dopuszczalną wymówką ani na ringu bokserskim, ani w polityce międzynarodowej.

Ja widzę ŚCISŁY związek pomiędzy brakiem brania odpowiedzialności za swoją rolę w tym wszystkim, co BYŁO, a brakiem odpowiedzialności za to, co trzeba zrobić DZIŚ, żeby mieć JUTRO.
Łatwiej jest mówić: "nie damy rady, bo pupile szatana nam to uniemożliwiają".
Co to w ogóle za tłumaczenie?
A czyimi pupilami my jesteśmy?
Jeśli Boga, to naszą rolą jest walczyć z szatanem, a nie wykorzystywać siłę szatana jako pretekst do bierności. "Pupile szatana" jakoś nie kwiczą, tylko działają. A my co? Nawet jeśli ma nas pożreć, to ma się nami zadławić. Amen.
Ponadto, po naszej stronie są silniejsze bataliony, więc cały ten defetyzm mnie MIERZI.

oto Krzych Adam

Po naszej stronie są silniejsze bataliony?

Nie widać tego przy urnach wyborczych. Frekwencja jest na ogół wyższa niż 50% nas wszystkich i te ponad 50% głosuje właśnie na "pupili szatana", czy też ich wybrańców. Czyli na tych którzy od niego samego, choć może nie bezpośrednio z jego łap otrzymali mandat sprawowania "zewnętrznych znamion władzy".

To gdzie te silniejsze bataliony po naszej stronie? Potencjalnie być może tak. Ale jak na dziś nie ma świadomości, że są "oni" i po drugiej stronie jesteśmy "my". Więc "oni" biorą sobie od "nas" rekruta w swe bataliony i ciągle jeszcze mają je silniejsze niż "my".

oto Equatore

Mówię o walce dobra ze złem, nie o partyjnych tańcach.

Pisałem - owszem

Ponadto, po naszej stronie są silniejsze bataliony, więc cały ten defetyzm mnie MIERZI.

Skoro pan tak jednak nie uważa, pańskie prawo. Nie zamierzam się w tym kierunku rozdrabniać.

oto Krzych Adam

Jakich znowu partyjnych tańcach?

Choć jesteśmy "my" i "oni" nie ma partii "MY" i partii "ONI". Bez czegoś podobnego do Sierpnia nie ma mowy o tym by znów zaistniała sytuacja ujawniająca ową siłę naszych batalionów.

A tak w ogóle, to czemu uważa pan za defetyzm (jeszcze taki, który pana MIERZI) omawianie siły i taktycznego ustawienia wrogich nam batalionów?

Oczywiście jeśli to są za drobne sprawy dla pana, bo pan buja wysoko nad nimi, nie musi pan odpowiadać.

oto Equatore

Nie

Nie uważam omawiania siły i taktycznego ustawienia za defetyzm.
Niczego podobnego tutaj jednak nie stwierdziłem.
Defetyzm natomiast uważam za defetyzm.
Bardzo jednak żałuję, że napisałem zdanie

Ponadto, po naszej stronie są silniejsze bataliony, więc cały ten defetyzm mnie MIERZI.

Powinienem się domyślić, że zostanie ono użyte do odwrócenia uwagi od zasadniczej części mojego postu, czyli:

Ja widzę ŚCISŁY związek pomiędzy brakiem brania odpowiedzialności za swoją rolę w tym wszystkim, co BYŁO, a brakiem odpowiedzialności za to, co trzeba zrobić DZIŚ, żeby mieć JUTRO.
Łatwiej jest mówić: "nie damy rady, bo pupile szatana nam to uniemożliwiają".
Co to w ogóle za tłumaczenie?
A czyimi pupilami my jesteśmy?
Jeśli Boga, to naszą rolą jest walczyć z szatanem, a nie wykorzystywać siłę szatana jako pretekst do bierności. "Pupile szatana" jakoś nie kwiczą, tylko działają. A my co? Nawet jeśli ma nas pożreć, to ma się nami zadławić. Amen.

oto Krzych Adam

Nie było z mej strony żadnego odwracania uwagi, od czegokolwiek.

Odniosłem się do zdania z którym się nie zgadzałem. Bo nie mamy naszych batalionów zmobilizowanych, a przeciwnik ma je i utrzymuje je w gotowości cały czas.

Co do "naszą rolą jest walczyć z szatanem, a nie wykorzystywać siłę szatana jako pretekst do bierności" jak i niezgody na mówienie "nie damy rady, bo pupile szatana nam to uniemożliwiają", pełna zgoda.

oto Krzych Adam

.

.

oto Krzych Adam

Ciekaw jestem co było zdaniem "minusowicza" złym gadaniem.

Czy uważa ta osoba, że "nasze bataliony" są w gotowości, a wraże, czyli szatańskie są rozpuszczone do rezerwy? Czy też, że uważa iż z szatanem walczyć nie należy i należy być w pełni biernym? Albo może, iż nie ma co nawet próbować bo i tak nie damy rady, a pupili szatana nikt nie przemoże choćby stawał na głowie?

Choć zakładam, że jest możliwe iż osoba owa to po prostu mój "wielbiciel" zawsze gotów postawić minus.

oto Equatore

OK. Rozumiem

PS. Te minusy to nie ja...

oto chłop jag

Nikt za nas tego nie

Nikt za nas tego nie zrobi.

Tylko - to jak w cytacie nas nie różni - reszta Pańskiego wpisu już tak.
Wniosek?
Likwidacja atrapy Polski wraz z tubylcami trwa metodami różniącymi się diametralnie od metod stosowanych do tego samego celu przez Stalina i Hitlera. Jeżeli likwidowani zaczną podskakiwać - metody likwidacji zostaną zmienione tak - aby owo podskakiwanie nie opóźniało a może i przyspieszyło - wspomnianą likwidację. Może się Pan oczywiście z tym nie zgadzać ale to nie ma żadnego wpływu na rzeczoną likwidację.

oto Equatore

Czyli co pan radzi?

"Podskakiwać" czy "nie podskakiwać"?

oto chłop jag

O tym także decyduje

okupant. Albo zorganizuje on podskakiwanie albo będzie się je starał zdławić w zarodku - o ile takie nastąpi.
Wniosek?
Znamienny jest fakt - że to za Hitlera funkcjonowało ogromne - państwo - podziemne w okupowanej Polsce. Dzisiaj nie funkcjonuje pomimo tego - że przecież zagrożenia dla bytu narodu i państwa nie ustały.
Słowem - pupile szatana - też się uczą.

oto Staruszek_Świat

SzP. Chłop Jag

##.

Tak sobie myślę:
Czasy 10 mln Solidarności się nie powtórzą.
Zresztą znalazłby się następny Bolek, Alek czy Bronek itd.
Zmiana musi dokonać się w Nas.
Innej drogi aby ocalić Polskę - NIE MA.

Tylko wówczas jako podmiot jesteśmy w stanie wyrwać spomiędzy Nas obce chwasty - które rujnują zresztą nie tylko Nas.

Boję się że Czerwony Trąd jaki zaszczepili nam jego twórcy pewnie musi nas zabić aby samemu zginąć bezpowrotnie.

Dopóki "Wybrańcy" nie zaczną odpowiadać FIZYCZNIE za swoje czyny przed Wyborcami - nic się nie zmieni na lepsze w naszej Ojczyźnie.

Pozdrawiam Wszystkich.
M.

Staruszek_Świat

oto chłop jag

SzP. Staruszek_Świat

Pupile szatana podmienili pasterzy/przewodników - a zrobiono to nie tylko w Polsce czy Europie. Problem wyniszczania ludzkości przybrał już wymiar globalny - tołażysze.

Zmiana musi dokonać się w Nas.

Z tą zmianą to jest tak - jakbyśmy oczekiwali zmiany wśród więźniów KL Auschwitz - bo tylko owa zmiana może im dać wolność. Dzisiaj buduje się globalny KL Auschwitz - już bez drutów kolczastych - bo te są niepotrzebne.
Wniosek?
Świadomość ludzi w hipotetycznym obozie typu KL jest ważna - i może prowadzić do buntu - ale wtedy ów bunt zostanie łatwo rozstrzelany przez uzbrojonych w karabiny maszynowe strażników na wieżach wartowniczych.
Słowem - los ludzkości - zależy już dawno od pozaziemskich mocy - co wcale nie znaczy, że nie trwa proces poza świadomością ludzi - a zmierzający do wydźwignięcia owych ludzi na wyższy poziom wspomnianej świadomości. Taki poziom - który spowoduje, że pupile szatana sami czmychną do mysiej dziury - oczywiście na jakiś czas - ponieważ Bóg nie zniszczył Szatana raz na zawsze.

oto Staruszek_Świat

SzP. Chłop Jag

##.

ponieważ Bóg nie zniszczył Szatana raz na zawsze.

Chociaż to nie Pan Bóg stworzył Szatana a jego życie jak i wszystko inne życie jest w Bożych Rękach to czy My Ludzie nie jesteśmy właśnie odpowiedzialni za to że nadal dziś jeszcze istnieje Szatan i wiedzie mu się nad wyraz dobrze na tym Świecie.
Czyż nie karmimy go własnymi grzechami dzięki którym jest tak potężną istotą duchową.
Czyż to nie od Nas zależy Jego "Być albo nie Być ?."

Pozdrawiam Serdecznie.

Staruszek_Świat

oto chłop jag

Czyż to nie od Nas zależy

Czyż to nie od Nas zależy Jego "Być albo nie Być ?."

Od nas zależy - i dlatego Szatan nad nami pracuje - a efekty tej pracy niestety widać i to nie tylko na ekranach TV.
Pozdrawiam.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.