Spojrzenie na wyzwolenie

14
Marta 1973

O biedna Marto!
Głębokie wyrazy współczucia!!!!!!
Tyle wiesz o 1945 roku co i ten zasrany deep purple.

Wychowani na kowbojskich hasłach i piosenkach nie macie zielonego pojęcia, że w ZMS każdy musiał znać matematykę i pisać bezbłędnie po polsku.
A już „inspiracja” Deep Purple dla ludzi, którzy właśnie przychodzili do siebie po okrucieństwach wojny jest zwyczajnym, zakapiorskim tumaństwem.

W 1945 roku Polacy, którzy przeżyli, wykończeni wojną wracali do kraju, szukali znajomych i bliskich wśród gruzów, błagali Czerwony Krzyż o pomoc w znalezieniu zagubionych, a być może żywych najbliższych.
W 1945 roku jeszcze nikt naprawdę nie wiedział co będzie dalej. Wielu Polaków wracało do kraju , bo już Niemcy podpisali kapitulację i miało być bezpiecznie.
Tymczasem bandy zbirów postanowiły zacząć nową wojnę; z Rosją bo coś trzeba było zrobić z rękami..

NIKT z Zachodu tym zbirom nie przyszedł na pomoc. Zachód czekał aż się wykrwawią z całą resztką narodu.
Nikt Polsce w 1939 roku z Zachodu też nie przyszedł z pomocą.

W 1945 roku ZMS-u nie było. Młodzi ludzie jechali ciężarówkami na plandekach na wieś pomagać rolnikom produkować żywność dla miasta. Nie było narzędzi, nawozów, traktorów; u mojej babci żęli sierpem zboże w podkrakowskiej wsi.
Młodzi Polacy odgruzowywali ulice, pomagali nosić cegły i budować mieszkania.
50% społeczeństwa, które przeżyło wojnę było ciężko chore. Szalała gruźlica, Heine-medina, brakowało jedzenia, mieszkań, lekarstw, kocy na zimę, ubrań…szukaliśmy "skarbów": ubrań i naczyń w gruzach!
A w gruzach straszyły bomby-niewypały. Nie bolszewicy zostawili te bomby.
Wszystko co nasi rodzice mieli to …koniec wojny i szanse życia..
70% miast w Polsce było całkowicie zniszczonych . Popalone wsie, brak elektryczności, staliśmy w kolejce godzinami na ulicy po wodę z pompy.
W mieszkaniach nie było wody.
To nie komunizm zbombardował polskie wsie i miasta!!!!!!!!!!!!!
To nie „czerwoni” wywieźli moich rodziców do obozu koncentracyjnego!!!
To nie bolszewicy śpiewali paraden marschen i nie bolszewicy zaminowali Wawel.
I nie bolszewicy zostawili całą skrzynię granatów w piaskownicy na naszym osiedlu we Wrocławiu.
W 1945 roku Zachód nam tez nie przyszedł z pomocą. Przyszli z propagandą anty-sowiecka. Bardzo nam to pomogło!

Sympatyczna być może Marto, ale bez serca i bez wyobraźni!

Wsadź se w nos ten cały Deep Purple i faszystowską inspirację. Kompletnie nie na miejscu.
Wyślij to Chinom bo tam mają bolszewików i partię komunistyczną. Czerwoną zarazę.

napisał: Pinxit
2017-12-08 (piątek) @ 11:40:15

Źródło

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4
Ogólna ocena: 4 (głosów: 8)

Dyskusja

oto Czesław

Odpowiedzi

-To nie „czerwoni” wywieźli moich rodziców do obozu koncentracyjnego!!!. - Oczywiście , "czerwoni" wywozili na Sybir i do Kazachstanu.
-W 1945 roku Zachód nam tez nie przyszedł z pomocą. - Oczywiście Wschód przyszedł z pomocą już w 1939 r.
A jak by Wschód nie przyszedł nam z tą "pomocą" w 1939 r. to moze tej całej wojny by nie było.

oto Skanderbeg

Co w tym dziwnego?

Ten ograniczony bufonBeck działał tak, jakby na wschodzie nie było niczego. W swojej polityce, pomijal ten kierunek w przygotowywaniu do wojny. Stalin więc skorzystał. A Gebbels w swoich Dziennikach napisał, że Hitler był gotów na konferencję mocarstw we wrzesniu już. Ale sojusznicy z Anglii na to nie poszli. Różnie mogłoby być, ale może kilka milionów mniej trupów.
ZSRR wykorzystał okazję. Ot, zwyczajna polityka
A w Kazachstanie była większa szansa na przeżycie niż w obozie koncentracyjnym.

oto Eowina

Dla niektórych wojna zaczęła się już w 1938 roku.

A jak by Wschód nie przyszedł nam z tą "pomocą" w 1939 r. to moze tej całej wojny by nie było.

oto chłop jag

Spojrzenie na wyzwolenie

Spojrzenie na wyzwolenie

Dopóki ludzie nie zrozumieją, że stalinowska Rosja i hitlerowskie Niemcy to tylko narzędzia w łapach pupili szatana - to czeka ich powtórka z historii - tołażysze.

oto Krzysztof M

Dopóki ludzie nie zrozumieją,

Dopóki ludzie nie zrozumieją, że za żołnierzami rosyjskimi szły bataliony NKWD i te bataliony Stalinowi nie podlegały, to rzeczywiście, będzie powtórka z historii.

oto sir Galahad

Niektórym rusofobia odbiera

Niektórym rusofobia odbiera zdolność myślenia i porównywania. A prawda jest oczywista.
Niemcom państwo polskie zawdzięcza ponad 6 mln zamordowanych, Sowietom ok. 120 tys.
Pod okupacją niemiecką Polskie miasta i przemysł zostały zburzone, pod kontrolą Sowietów polskie miasta zostały odbudowane a przemysł nie tylko odbudowany ale jeszcze znacząco rozwinięty.
Pod okupacją niemiecką nie było polskich szkół ani polskiej kultury, pod kontrolą sowiecką rozwinięto szkolnictwo na przyzwoitym poziomie i całkowicie zlikwidowano analfabetyzm.
Zgodnie z polską logiką to Niemcy są dzisiaj naszym sojusznikiem (i jakoś dziwnie przemysł znowu znikł) a Rosja wrogiem.

oto Mar.Jan

I po co pleśc takie brednie??

Historycy juz dawno rozprawili się z mitem 6 mln zamordowanych, natomiast 120 tys. to chyba liczba Polaków zabitych w czasie stalinwoskiej Wielkiej Czystki w samym ZSRR. Z terenów Wschodniej Poski na Sybir i do Kazachstany wywieziono prawie 2 mln Polaków, z których niemal połowa zginęła w czasie poniewierki z chorób i głodu przede wszystkim. Zatem to oczywiście nie wina jakichs bolszewików, tylko ich własna, bo nie dbali o zdrowie, żałowali forsy na ciepłe odzienie i buty, zarli byle co i się nie myli, więc czemu sie dziwić, że powymierali?

oto Mar.Jan

Nie bardzo rozumiem kto to napisal i po co, ale moge się odnieść

do niektórych twierdzeń:

To nie komunizm zbombardował polskie wsie i miasta!!!!!!!!!!!!!

W pewnym sensie tak: to nie komunizm, podobnie jak nie hitleryzm zaatakował POlskę w 39...
To hitlerowcy zaatakowali POlskę, a komuniści rosyjscy bombarodwali miast w POlsce, więc to chyba polskie miasta: Gdańsk, Kołobrzeg, Szczecin, Wrocław, i tak dalej, można tu wymienić większośc miast na Ziemiach Odzyskanych.
Praktyka ponoc była taka, ze młode wojsko trzeba było szkolić w celności i osłudze armat, to się brało na cel niepotrzebną poniemiecka katedrę i się strzelało jak do tarczy, żeby wyrobic sobie oko. No i trzeba bylo koniecznie zburzyc pozostałości po hitlerowcach, czyli dobic Giermiańskiego Gada w jego kryjówkach zasypując miasta bombami.
Więc to nie komunizm bombardował polskie miasta. To robili bolszewicy, poniewaz Polska dla nich to był kraj zdobyczny, z którego wywoziło się całe fabryki oraz zapasy surowców, zwłaszca węgla, rudy żelaza oraz uranu.

Tymczasem bandy zbirów postanowiły zacząć nową wojnę; z Rosją bo coś trzeba było zrobić z rękami..
NIKT z Zachodu tym zbirom nie przyszedł na pomoc. Zachód czekał aż się wykrwawią z całą resztką narodu.
Nikt Polsce w 1939 roku z Zachodu też nie przyszedł z pomocą.

Naturalnie: wszyscy, którzy nie chcieli pogodzić się z nową okupacja sowiecka to były zbiry więc dobrze, że nikt im nie przyszedł itd...
Co prawda plan Marshalla , który stal się podstawa odbudowy zachodniej gospodarki i bogactwa zachodnich spoleczeństw był także przeznaczony dla POlski, ale przecież bolszewicy dobrze "poradzili" maszym rządcom, aby z niesmakiem odrzucili te nędzną jałmużnę. My sami sobie wszystko własnymi recami potrafiliśmy zrobić i zrobilismy to dzięki pomocy naszy Starszych Braci Ze Wschodu. Dawali nam ładne prezenty, np. Pałac imienia Józefa z Wąsami...

Wsadź se w nos ten cały Deep Purple i faszystowską inspirację. Kompletnie nie na miejscu.

Ach! Deep Purple jako faszystowskie inspiracje...
Chciałoby sie zapytać: czy autor od dawna ma te objawy?

oto Mar.Jan

Na zdjęciach z okresu okupacji Warszawa nie wygląda na

miasto zburzone w 70%. Podobnie inne miasta. Burzenie miast nie było celem Niemców, bo oni chcieli eksploatowac tubylcza ludnośc, więc po co było tej ludności specjalnie utrudniac zycie?
Natomiast celem bolszewików było zniszczenie istniejących państw w celu "zbudowania nowego społeczeństwa komunistycznego".
Można by zapytac, co się stąło, że Czerwona Armia oszczędziła Kraków? Legenda opowiada o bohaterskim pułkowniku Skopence, który tak się achwycił krakowem, że postanowił itd... Naprawdę, to po prostu płk Skopenko, czy inny genierał postapil rozumnie, w celu oszczędzenia swoich sił i środków na walki w mieści, które zawsze sa niebywale kosztowne (przykład Powstania Warszawskiego) i pozostawił Niemcom droge ucieczki z miasta, nie zamykajac pętli okrążenia. I to zadziałąło. Natomiast komuniści po wojnie robili wszystko, aby doprowadzić do zamiany Krakowa w wielką Nową Hutę. Zabytki już, juz miały się kompletnie rozleciec, ale wreszcie rozlecial się komunizm, i teraz Kraków powoli się odradza...
To tyle na temat faszystowskiego zespołu Deep Purple jako kanwy do napisania przez jakiegos bęcwała tego idiotycznego niby-listu.

oto Ireneusz

Ale androny

więc to chyba polskie miasta: Gdańsk, Kołobrzeg, Szczecin, Wrocław, i tak dalej, można tu wymienić większośc miast na Ziemiach Odzyskanych.

To były niemieckie miasta. Dla żołnierzy to nie były polskie miasta, puknij się pan w głowę. Standardowy wręcz, akademicki przykład pisania bzdur nie uwzględniając wiedzy lat współczesnych, a wiedzę obecną przystawiając do historycznych zdarzeń.

oto Mar.Jan

Dokładnie tak własnie rozumowali komuniści!

To nie polskie miasta, tylko hitlerowskie. więc Bach, TRRACH i po miastach! I po cywilach! Na złośc Giermańcom! A macie za swoje! Po coście sobie wybrali Hitlera?
Tak się dokpnuje "sprawiedliwośc ludowa".
Każde kolejne pokolenie Hunów, w starozytności, oraz współczesnych myśli tak samo.

Ale juz w lutym 45 roku było wiadomo, że na Ziemiach Zachodnich ma być Polska, a nie Niemcy. Granice już zostały ustalone. A wojsko tylko wykonuje rozkazy. Jak jest rozkaz: burzyć, to wojsko burzy! Poglądy tzw. prostych żołnierzy na sprawy własności i odpowiedzialności nie maja tu nic do rzeczy.

A teraz sam pan się puknij w głowę, tylko nie za mocno, bo od zbyt częstego pukania można dostac jeszcze większych dysonansów poznawczych.

oto adam_54

No pewnie.....

Na złośc Giermańcom! A macie za swoje!

A pańscy amerykańce i angole to pewnikiem mieszkańców Drezna po głowach głaskali ? - hę ?
Eeeech:-(((

oto Ireneusz

To jakaś taka jednostka chorobowa

Jak osobnik użyje słowa "komuniści", to już przykryje każdą bzdurę. A jak użyje słowa "rosyjski", to już nawet może gaworzyć. A i tak znajdzie wielbicieli.
Mam świadków, którzy szli przez Niemcy i burzyli co się da. Z mściwą satysfakcją. Bo to nie byli zza wody jacyś Amerykanie. Ale byli to ludzie, którzy przeżyli koszmar wojny. I jeśli w niemieckim mieście była jakaś wieża, to z całą pewnością kryli się w niej jak nie dorośli, to gówniarze z Hitlerjugend. Z bronią i pełnym wyposażeniem. Zawzięci, wyprani z jakiegokolwiek rozsądku. I dlatego w takie wieże zawsze Ruscy i Polacy (a nie jacyś tam komuniści) ćwiczyli sobie strzelanie. Aż trafili i wieża nie straszyła już ludzi.
BTW.
Po wojnie na Ziemiach Odzyskanych osiedlali się ludzie - uciekinierzy przede wszystkim przez bandami ukraińskimi. I oni byli PEWNI, że osiedlają sie jedynie na chwilkę. Bo przyjdzie Amerykanin z Niemcem - ziemię odbiorą. Zauważ pan, że do tej chwili na Ziemiach Odzyskanych ludzie nadal nie mają aktów własności, a tylko jakieś użytkowania wieczyste. Dopiero od 10 lat są próby zażegnania tego problemu. A Niemcy swoje mapy "zrewidowali" dopiero w 1992. Pewnie aby nie drażnić dobrej siły roboczej, którą w nas odkryli.

oto Jan 61

Burzenie miast

Burzenie miast nie było celem Niemców, bo oni chcieli eksploatowac tubylcza ludnośc, więc po co było tej ludności specjalnie utrudniac zycie?
Natomiast celem bolszewików było zniszczenie istniejących państw w celu "zbudowania nowego społeczeństwa komunistycznego".

Dlatego Guernika, Wieluń i Warszawa w 1939 r, Rotterdam, Londyn, Coventry w 1940 i później V1 i V2 to były tylko nfajerwerki.
Zbudowanie nowego społeczeństwa demokratycznego też wymaga burzenia: Zagłębie Ruhry, Drezno, Hiroszima, Nagasaki.
Rosjanie powinni bardziej precyzyjnie strzelać i bombardować a nie tak barbarzyńsko. Albo pozwolić niemcom na grzeczne opuszczenie wszystkich miast tak jak w przypadku Krakowa.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.