USA żąda od sojuszników sankcji wobec Rosji

Spotkanie ministrów obrony krajów NATO w listopadzie miało bardzo poważny, wręcz sakralny charakter. USA przedstawiły im dowody z satelitarnego podglądu, mające dowieść, że Rosja pracuje nad nową rakietą, łamiącą traktat INF, zakazującego pewnych rodzajów rakiet średniego zasięgu.

Jednak niektórzy sojusznicy nie dają wiary temu przeświadczeniu Amerykanów, a ci odmówili okazania dowodów nawet najbliższym sojusznikom, żeby nie ujawniać ich źródeł. Litewski minister jednak poparł amerykańskie stanowisko, mówiąc, że informacje te zostały potwierdzone. Niemcy uważają, że te informacje muszą być zweryfikowane i że należy rozmawiać z Rosją, a nie wywierać na nią presję. .

Przy wejściu na pokaz ministrowie musieli oddać telefony komórkowe, a uczestnicy zachowywali się jak w kościele "wszyscy są poważni i siedzą wyprostowani" - opisuje jeden z uczestników gazecie Spiegel..

Sekretarz Mattis zażądał od sojuszników, by wprowadzili w związku z tym nowe sankcje wobec Rosji. Przedstawił ultimatum: na szczycie w 2018 roku kraje NATO muszą mieć wspólne stanowisko, które zmusiłoby Rosję do powrotu do ustaleń INF, nawet jeśli przymus ma wchodzić w grę. Jeśli nie zgodzą się na wspólne ukaranie Rosji, Ameryka zrobi to samodzielnie.

NATO

P.S. MSZ Rosji poinformował, że Rosja w pełni przestrzega postanowień INF, skrytykowała "ultymatywny język" oświadczeń USA i zadeklarowała gotowość do rozmów o traktatach rozbrojeniowych.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto baba jag

Ale to

δοκεῖ δέ μοι καὶ Καρχηδόνα μὴ εἶναι

tym zboczeńcom się nie uda.

oto amind 10 grudnia

Co sie dzieje w USA

Miasta takie jak: Detroit, Cleveland, Baltimore, Memphis, Nowy Orlean, St Louis i Oakland były jeszcze kilkadziesiąt lat temu metropoliami, w których znajdowali zatrudnienie przedstawiciele amerykańskiej klasy średniej. Tutaj zakładali rodziny i wychowywali swoje dzieci, które obecnie w popłochu opuszczają ukochane niegdyś okolice. Obecnie, duże miasta przemysłowe wyludniają się. Stają się składowiskami śmieci i wylęgarnią przestępczości. Niekorzystne zmiany zachodzące w dużych metropoliach zaczynają dotykać całą Kalifornię. Poza kilkoma enklawami, naprawdę imponującymi, dominują dzielnice, w których bynajmniej dobrze się nie dzieje. W całym stanie zamykane są niegdyś świetnie prosperujące firmy, a wielu ich pracowników zmuszonych jest do sprzedania swoich domów. Kontrolę nad dzielnicami przejmują młodociane gangi przestępcze. Eksperci sądzą, że sytuacja w amerykańskich dużych miastach może ulec dalszemu pogorszeniu, wskutek ciągłych zwolnień i utraty pracy przez przedstawicieli klasy średniej.
Źródło: theeconomiccollapse.com, AS.

oto Krzysztof M

Eksperci sądzą, że sytuacja w

Eksperci sądzą, że sytuacja w amerykańskich dużych miastach może ulec dalszemu pogorszeniu, wskutek ciągłych zwolnień i utraty pracy przez przedstawicieli klasy średniej.

Jak się wyeksportowało miejsca pracy Amerykanów do Chin, to w Ameryce pracy dla Amerykanów nie ma.

oto KubaG

I jak się wydaje 700

I jak się wydaje 700 miliardów USD na armię (więcej niż 7 kolejnych najbardziej zbrojácych się państw) to na niewiele kuż "styka".

oto chłop jag

USA żąda od sojuszników

USA żąda od sojuszników sankcji wobec Rosji

Jest to jeden ze sposobów izolacji Europy od Rosji - przez grandziarzy zza wielkiej wody - tołażysze.
Wniosek?
Nie rozumiem tylko po co ten tyjater - skoro pupile kontrolują i Rosje i Zachód włącznie z USA - tolażysze.

oto Eowina

A Niemcy mówią, że Rosja jest bardziej niezawodna

niż Ameryka!
Germans say Russia is more reliable than the United States
Sojusznicy USA ufają bardziej Putinowi niż Trumpowi.

People in a number of US-allied nations trust Vladimir Putin more than Donald Trump when it comes to handling foreign affairs, according to a new survey. The results show a significant lack of confidence in both leaders.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.