Unia lobbuje obniżenie prędkości, ministerstwo ją wspiera

Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu wydała zalecenia dla naszego kraju. Chodzi o niższe dopuszczalne prędkości na autostradach oraz jazdę nocą. Przepisy te forsuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Limit prędkości na obszarze zabudowanym w innych krajach wynosi 50 km na godz. W Polsce też, ale w nocy jest on wyższy: 60 km na godz.

Ograniczenie prędkości na autostradach w Polsce wynosi 140 km na godz. Zdaniem KE powinno spaść do 120 km na godz. ERBT chce przyznać pieszym pierwszeństwo już na etapie podchodzenia do pasów.

Szef Rady Antonio Avenoso wziął udział w posiedzeniu sejmowej Komisji Infrastruktury oraz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Drogowego. Zaapelował o ujednolicenie limitu obszarze zabudowanym na poziomie 50 km na godz. przez całą dobę.

Zalecenia KE są forsowane przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, głównie w zakresie ujednolicenia prędkości na obszarze zabudowanym. Przepis ten znalazł się w projekcie dot. okręgowych stacji kontroli pojazdów, ale został nieoczekiwanie wykreślony.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: -1

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto sir Galahad

Po ograniczeniu w nocy do 50

Po ograniczeniu w nocy do 50 czyli tak jak w dzień, zorientują się, że przecież w dzień jest większy ruch i bardziej niebezpiecznie. Wtedy ograniczą w dzień do 40 a potem eurokołchoz zażąda następnego zrównania prędkości w nocy i za dnia. I tak aż do zera. Tu wcale nie chodzi o bezpieczeństwo, choć nim sobie każdy gębę wyciera. Tu chodzi o ograniczenie wolności. Człowiek za kierownicą jest wolny, jedzie gdzie chce i kiedy chce. Marksiści z Brukseli znieść tego nie mogą. Chcą zmusić wszystkich do korzystania z komunikacji publicznej kontrolowanej przez państwo. Do tego dążą. Oczywiście nikt nie powie, że chcę nam odebrać resztki wolności. Dlatego tak troszczą się o nasze bezpieczeństwo, tym można usprawiedliwić każde łotrostwo bo któż odważy się protestować i zostać wrogiem bezpieczeństwa?

oto baba jag

Żebyś się Pan nie zdziwił

tą wolnością w samochodzie. Ze szczególnym uwzględnieniem tych nowych z androidem,którego można na trasie wyłączyć. Potrzeba tylko bramownicy z internetem,kamer full HD i programów monitorujących.

oto Ech...

Gdyby ktoś miał ochotę odpisać, że "Androida się zhackuje,

albo w ogóle zastąpi innym oprogramowaniem", to od razu podpowiadam, że najprawdopodobniej samochód z komputerem o zmodyfikowanym firmwarze nie przejdzie badania technicznego - a gdyby chcieć przywracać tego Androida (czy cokolwiek tam będzie) tylko na czas badania, to "wprowadzi się przepis", że ingerencja w oprogramowanie komputera w samochodzie jest zabroniona pod groźbą wysokich kar - bo taki samochód jest "niebezpieczny". I kto będzie ryzykował może nawet odsiadkę za coś takiego?

oto baba jag

A po co pomysły na

usuwanie z rynku starych samochodów Np mojego 14 letniego acorda na LPG ,który podobno coś emituje. No więc emituje mniej niż nowe, jeździ na syntetyku a ma 450 tysięcy i pali w trasie 11,5 litra LPG. No ale jemu nic nie zrobią, muszą go złapać fizycznie.a w civiku wyłączą hamulce przez neta i wypadeczek

oto chłop jag

Dziwię się, że jeszcze

nie zabrano się za ujednolicenie ubiorów - tolazysze - i ilości kieszeń w marynarce w zależności od rangi urzędnika.
Wniosek?
Eurokołchoz to nie żarty - zwłaszcza, że dopiero wszystko przed nami - tołażysze.

oto Zbyszek S

Ja się przyzwyczaiłem do

Ja się przyzwyczaiłem do świateł mijania w dzień, dlatego ze zdziwieniem zobaczyłem, że kolejno w Niemczech, Francji i Hiszpanii w dzień samochody nie zapalają świateł.

To są chyba dość proste dane (dla fachowców) pokazać korelację, pomiędzy wejściem w życie tej zmiany w Polsce a ilością wypadków.

Podobna trochę sprawa z fotoradarami. Do niedawna każda gmina stawiała "dla bezpieczeństwa podróżujących i pieszych". Teraz tego nie ma, bo się nie opłaca. I znów - wprowadzono znaczące zmiany, jak to wpłynęło na wypadkowość?

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.