Rosja: nowe becikowe na pierwsze dziecko

Prezydent Putin poinformował, że od 1 stycznia 2018 r. zostanie wprowadzone nowe "becikowe" dla każdego pierwszego dziecka.

W 2018 r. będzie ona wynosić 10,5 tysiąca rubli (630 zł).

Będzie ono wypłacane przez półtora roku życia dziecka. Koszt dla budżetu Rosji wyniesie przez 3 lata 8,6 miliarda dolarów.

Obecnie działają programy polegające na wypłacie przez państwo wsparcia dla rodzin wysokości 453 tysięcy rubli (27 tys. złotych) dla matek rodzących drugie dziecko i każde następne dziecko.

Matki drugiego i trzeciego dziecka będą także miały pomoc państwa w postaci program wsparcia zakupu nieruchomości, gdzie państwo finansuje odsetki przekraczające 6% sumy. Ocenia się, że pół miliona rodzin skorzysta z niego.

Putin

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto adam_54

Głupota do kwadratu...

z tymi "becikowymi" - pięćset plusami.. itp. Dać ojcu zarobić tak by go było stać na utrzymanie rodziny i nie pozorować urzędniczej wspaniałomyślności w rozdawnictwie tego , czego się wcześniej nie zarobiło a bezczelnie zabrało.

oto Stan

Glupota

No zaraz tam glupota a elektorat to pies (kot)

oto Dariusz Gałat

Putin daje becikowe

ale aborcji, która jest w Rosji uznawana wręcz za formę antykoncepcji, nie chce zabronić, czy nawet ograniczyć :-(

oto Natalia Julia Nowak

Dariusz Gałat

Przepełnione domy dziecka to zbytnie obciążenie dla podatnika. Podobnie zresztą jak przepełnione więzienia (zdemoralizowane dzieci z przytułku mają ogromną szansę trafić kiedyś do pierdla). Poza tym, dlaczego przyzwoici obywatele, którzy sami trzymają swoje genitalia na wodzy, mieliby utrzymywać bękarty rozpustników? Jeśli ktoś nabrudził, to niech po sobie posprząta.

oto Natalia Julia Nowak

Z programów socjalnych

korzystają również zwykłe, niepatologiczne rodziny.

Jednego możemy być pewni: wpadek jest więcej niż planowanych ciąż. Przy zakazie aborcji na jedno chciane dziecko przypada kilkoro/kilkanaścioro niechcianych. To wina dorosłych, którzy chcą mieć jak najwięcej seksu i jak najmniej potomstwa. Nie dociera do nich prosty komunikat: "Jeśli nie chcecie mieć dzieci, to ich sobie nie róbcie".

oto Robercik

Można prowadzić życie

Można prowadzić życie seksualne unikając ciąży bez uciekania się do aborcji. I cały rozpoczęty przez Panią wątek leci do kosza...

oto Natalia Julia Nowak

Robercik

Serio? To Pan nie wie, że pigułka hormonalna ("przed" i "po") oraz spirala domaciczna mogą doprowadzić do wydalenia zygoty (nowej, unikalnej istoty ludzkiej) z organizmu matki? Każdą kobietę, która stosuje tego typu metody, należy postrzegać jako potencjalną aborcjonistkę. A mężczyznę - jako potencjalnego aborcjonistę (jeśli wie o tych metodach i je akceptuje).

O prezerwatywach proszę mi nie mówić, gdyż są one dosyć zawodne. Zostaje jeszcze sterylizacja... No, ubezpłodnienie jest skuteczne i nieśmiercionośne, ale w wielu krajach (np. w Polsce) zakazane lub znacznie ograniczone.

oto chłop jag

Rosja: nowe becikowe na

Rosja: nowe becikowe na pierwsze dziecko

Hodowla swoich żywicieli przez pasożyta - tołażysze.
Wniosek?
Czekamy - kiedy w USA ogłosi się podobną hodowlę - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.