Jonny Daniels, izraelski lobbysta w Polsce

Jonny Daniels, szef fundacji "From the depths", urodzony w Londynie izraelski PR-owiec ze służbą w armii na koncie. Doradzał Donaldowi Trumpowi, a dzisiaj intensywnie rozwija polityczne kontakty w Polsce.

Jonny Daniels - to nazwisko pojawia się w polskich mediach coraz częściej. W niedzielę otwierał konferencję naukową zorganizowaną w sanktuarium u o. Tadeusza Rydzyka. Pojawiła się tam premier Beata Szydło, wicepremier Mateusz Morawiecki, wiceprezes PiS Joachim Brudziński, który odczytał list od Jarosława Kaczyńskiego, czy marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Johnny Daniels przywiózł ze sobą kilkoro izraelskich polityków, w tym ministra ds. komunikacji Ayooba Karę i wiceprzewodniczącego Knesetu Hilika Bara.

Danielsowi przypisuje się zmianę nastawienia redemptorysty do Żydów. On sam mówi, że "czuje się częścią rodziny Radia Maryja". W przeszłości w audycjach Radia Maryja roiło się od antysemityzmu. Ale to dawny ojciec Rydzyk. Dzisiaj duchowny rozpływa się nad izraelską kulturą, odwiedza ambasador Izraela w Polsce i promuje dialog polsko-izraelski. Z czasem z anteny zniknęli prof. Jerzy Robert Nowak czy nieżyjący już prof. Bogusław Wolniewicz, a Stanisław Michalkiewicz jak ognia unika tematów żydowskich. Także słuchacze, którzy snują wizje o żydowskim spisku są wyciszani.

- Nie ma wątpliwości, że w przeszłości na antenie Radia Maryja był antysemityzm. Ale tzw. antysemityzm w Polsce jest bardzo inny niż na świecie, jest oparty na stereotypach i półprawdach - mówi Daniels.

Daniels ma doskonałe znajomości w świecie izraelskiej polityki. Prowadzi tam firmę PR-ową, która od połowy 2016 roku działa także w Polsce. W naszym kraju Daniels współpracuje z wicepremierem Morawieckim, ma też dobre kontakty z prezesem LOT Rafałem Milczarskim.

- Nie pamiętam dokładnie kiedy poznałem Jonny’ego Danielsa, ale to musiało być już po wyborach, bo zgłosił się do mnie do biura w Senacie - mówi Wirtualnej Polsce Adam Bielan. - Wcześniej znałem go z publikacji na temat stosunków polsko-żydowskich. Wszystko co Jonny Daniels robi w sprawie stosunków polsko-izraelskich jest bardzo ważne. Bardzo nam pomaga, bo zna tam wielu polityków, rozumie realia. Poza tym przywozi wielu izraelskich polityków do Polski. Poza tym bywa często w USA i ma tam dobre kontakty, co jest niezwykle ważne z punktu widzenia wizerunkowego, a także w kontekście budowania polskiej soft power - tłumaczy polityk.

Jonny Daniels ma na pewno dobre relacje z częścią środowisk Partii Republikańskiej.

Daniels

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Robercik

Jonny Daniels:

Jonny Daniels:

"Ja mówię całkiem otwarcie o 'dobrym, złym i nikczemnym'. W Jedwabnem znajdowali się wyłącznie źli i nikczemni. Kiedy o tym mówię, wypowiadam sie przeciwko tym osobom w rządzie, które chcą ekshumacji ciał w celu dotarcia do 'prawdy'".

http://ram.neon24.pl/post/141239,lobbysta-splugawi...

oto chłop jag

Poza tym przywozi wielu

Poza tym przywozi wielu izraelskich polityków do Polski. Poza tym bywa często w USA i ma tam dobre kontakty, co jest niezwykle ważne z punktu widzenia wizerunkowego, a także w kontekście budowania polskiej soft power - tłumaczy polityk.

No tak - tacy w atrapie Polski budują soft power a na Ukrainie czy w Niemczech budują hard power - tołażysze.
Wniosek?
Wygląda na to, że polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza pogubiła się w amoku okradania tubylców - więc potrzebuje kogoś kto ją za rączkę poprowadzi - do Piekła na skróty - tołażysze.

oto novus chao seclorum

To chyba ten sam pan, obok

To chyba ten sam pan, obok rabina Boteacha. Nasz obecny premier in spe najwyraźniej pojechał we wrześniu do NY by odebrać od tego towarzystwa jakieś instrukcje. Ciekawe o co może chodzić, czyżby o sławetne 65 miliardów $?

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.