Szubienice na rynku w Katowicach

W sobotę 25 listopada narodowcy na razie symbolicznie powiesili kilku ludzi. Policja nie dostrzegła powodu do interwencji, v- ce minister sprawiedliwości Wójcik w niedzielę w Woronicza 17 uznał to za incydent z którym i tak nie może nic zrobić, bo to nie jego broszka.

Incydentów i ślepców przybywa, tak rodził się faszyzm, pożyteczni inaczej też się przychylnie uśmiechali. Przypomniał mi się kawał nt Francuzów (bez osobistej urazy, Francja kraj piękny) rozbawiający amerykańskich marines na którejś ze wspólnych misji

Jak się o coś spytasz Francuza to tak mądrze patrzy...

Politycy prawej strony w studio też mieli mądre miny.

https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/ad/fa/5a1a8a8ce6aab_o,size,933x0,q,70,h,461e50.jpg

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
1.583335
Ogólna ocena: 1.6 (głosów: 12)

Tematy: 

Dyskusja

oto Czesław

Co w tym złego?

Osoby publiczne umieszczone na portretach, co w tym złego? Na demonstracjach Obywateli RP czy KOD-u też pojawiają się podobne prowokacje. Jest demokracja i wolność a więc i wolność wyrażania krytycznych opinii i poglądów. Mogę przecież kogoś nie lubić lub nienawidzić, nie muszę wszystkich kochać np.zdrajców Ojczyzny. Ponadto wszystkich zarówno lewakó w jak i prawaków powinno traktować się jednakowo. Ostatnio wielkie oburzenie wywołał baner przed hotelem Pana Rybaka (tego zapuszkowanego za spalenie kukły Sorosa), gdzie było napisane m.inn. że Żydom wstęp wzbroniony ale jak restaurator w Gdańsku wywiesił napis że Rosjan nie obsługuje ( w związku z Majdanem w Kijowie), to w mediach był wielki aplauz a policja jak też prokuratura milczała. To zjawisko tj. Pana oburzenie tą fotografią opisał właśnie na tej stronie Pan Malik - Wolność słowa w Polsce zagrożona przez działania tak zwanych "antyfaszystów". www.prawica.net/9091

oto Palimpsest

Co złego??

Wieszanie ludzi za to co śmią myśleć jest złe, tyle. Wszelkie dywagacje, mniemania, bajanie, usprawiedliwiania typu "bo oni też wieszali (swoją drogą zacny wzór do naśladowania) rozmydlają i tak kiepsko przędące morale narodu.

Jezus przewraca się w niebie. Ot kolejny atak bolszewii na Ziemi.

oto chłop jag

Ci z portretów i ci, których

portretów brakło na szubienicach - już dawno tubylców powiesili za nogi - tołażysze.
Wniosek?
Jeżeli ktoś dziś wymyśla wieszanie portretów - to nie są to wiszący za nogi tubylcy - tołażysze.

oto Palimpsest

Panie Chłopie,

wiszenia w tak komfortowych warunkach jak Pan piszący od lat na PN co ślina na język giętki przyniesie mógłby pozazdrościć każdy. Nie tylko z tych zawieszonych naprawdę.

oto Krzych Adam

Jednak chyba nie przyzwyczaiłem się do Pańskiej pokrętności.

Albo przynajmniej nie w wystarczającym stopniu. Ci zawieszeni naprawdę to którzy? Bo chyba nie ci zawieszeni "in effigie", czyli na niby?

BTW, "in effigie" zazwyczaj dziś jest rozumiane jako w postaci jakiejś kukły tzn. jak na przykład miało miejsce z paleniem przez Piotra Rybaka kukły Sorosa, który to uczynek bystry sędzia, który "powinność swej służby rozumiał" zgeneralizował na większą grupę, jedną z tych w których występuje najczęściej haplogrupa Y (mtDNA). Tymczasem źródłosłów łaciński odnosi się jedynie do czegoś co reprezentuje osobę, więc 2D wizerunek też do tego określenia pasuje.

PS
Proszę zwrócić uwagę na zdanie, w którym dwukrotnie w małym odstępie występuje słowo "który" w odniesieniu do sędziego. Gdyby był Pan mną, który z owych "których" by Pan wyrzucił, aby zdanie zabrzmiało bardziej gładko, nic to (jakby powiedział p. Wołodyjowski), że zdanie wtedy straci sens?

oto Palimpsest

Pan Krzych Adam

Tymczasem źródłosłów łaciński...

Pańska łacina, gładkie czy śliskie wersety nie zmienią faktu, że sznur zarzucony przez światopoglądowego przeciwnika zabija. Zabierając czyjąś mamę czy tatę.

Ci "zawieszeni" to ofiary komunizmu, nazizmu, religijnego fanatyzmu, głupoty, frustracji, ograniczonej percepcji, mniej hojnie obdarowani przez matkę naturę lub zwyczajnie głupi. Ich wykorzystują cwaniacy, manipulatorzy, manipulanci, hochsztaplerzy, magicy, pasterze, wróże i inna pasąca się na ludzkich słabościach i lękach hałastra.
Co do "który"

który to uczynek bystry sędzia, który "powinność swej służby rozumiał"

zgrabniej po prostu

który to uczynek bystry sędzia powinność swej służby rozumiejąc

Dalej

zazwyczaj dziś jest rozumiane jako w postaci jakiejś kukły

Nie wiem, czy Pan pije, ponoć alkohol pozbawia uczuć wyższych. Może u Pana palenie przez człowieka kukły człowieka jest tylko paleniem kukły człowieka. Ja w człowieku widzę jeszcze burzę uczuć, przekonań, poglądów i pasji.

Ten palący kukłę człowiek uzewnętrznia swoje pragnienia, myśli, poglądy i przekonania. Dla niego kukła, wbrew temu co Pan sobie winszuje, nie jest tylko snopkiem siana. Jest żywym zabijanym człowiekiem. Z braku możliwości zastąpionym wiechciem.

oto Krzych Adam

Nieporozumienie.

Dozwolone było jedynie pominięcie słowa (tak jak Pan to zrobił, w swej stopce) nie zaś przebudowa zdania.

Co do drugiej sprawy to może ma Pan rzeczywiście rację. Jako dziecię jeszcze ze szkoły podstawowej razem z całą grupą młokosów topiłem raz na przedwiośniu Marzannę. I być może to mnie tak znieczuliło. To mordowanie kukły, jakże żywej, choć jeno z wiechci słomianych zrobionej.

Ale już na przykład dlaczego fałszywego patosu nie lubię tego już wytłumaczyć nie potrafę. Po prostu nie lubię i już.

oto Palimpsest

?. Widać od dziecka

myli Pan zjawiska meteorologiczne z nurtem ludzkiego życia...

Jako dziecię jeszcze ze szkoły podstawowej razem z całą grupą młokosów topiłem raz na przedwiośniu Marzannę

...utożsamiając topione wiechcie symbolizujące odchodzącą porę roku z sylwetką palonej ludzkiej istoty śmiącej mieć inne poglądy niż Pan.

To przykre, że serotonina i dopamina mają nad naszymi mózgami tak wielką władzę. A jak twierdzą naukowcy w celu zwiększenia ich poziomu wystarczy wychodzić na słoneczko :) W Kanadzie trudno

pozdrawiam,

sss_0.jpg

oto Krzych Adam

No tak.

Nie cierpię tego fałszywego patosu. Też Freuda nie cierpię. Bo właśnie portret pradziadka przenosiłem na inne miejsce na ścianie. A ten portret ma taki specjalny sposób zawieszenia, że z tyłu jest taka stalowa linka przy której pomocy zawiesza się dziadka na dwóch haczykach. I tak się przypatrywałem tej lince i tym haczykom i nie mogłem pojąć co Freud by o tym powiedział. Na pewno objawiła się we mnie jakaś nienawiść gdy taki sposób wieszania dziadka wymyśliłem sobie i zainstalowłem niegdyś na ramce obrazu, tylko co jeszcze? Chyba nie kompleks Edypa, ani nie pigmalionizm, ale jakieś zboczenie to chyba na pewno?

oto Palimpsest

Inaczej więc,

Pan prezentuje mi prawicowy rodzaj wrażliwości, czyli w realnym świecie jej brak. Proszę sobie wyobrazić zdjęcie bliskiej sobie osoby zawieszonej przez chłystków na szubienicy. I tłumaczenia, że to młodzieńcza licentia poetica. Jakieś nie rozumiejące Pana gówniarze zawieszą na szubienicy pańską żonę. Pan oznajmi, że to nic takiego. Czyżby?

Widzi Pan, jeżeli Jezus istnieje każdy powieszony człowiek jest mu bliższy niż Panu pańska żona. I wieszania czy przyśpiewek typu " liście co to wiszą jak komuniści " by nie zdzierżył. W moim Jego wyobrażeniu.

Jezus by nie powiesił tylko mówił. Nacjonaliści w swej patriomiłosno/homozabójczej dwulicowości są niegodni, by wymawiać jego imię. O ile istniał w realu. Niemniej gmach, który ludzie dobrej woli zbudowali na jego legendzie i tak jest poza zasięgiem wszelkich pyskaczy wietrzących tanią krew.

oto Krzych Adam

Wie Pan?

Mam dość Pańskiego histeryzowania. Ze zwykłego symbolicznego okazywania poglądu iż pewnym osobom należy się surowa kara, a także zapewne okazywania najwyższej pogardy dla nich za ich publiczną działalność robi Pan bezpodstawnie jakąś zbrodniczą akcję. Byłoby to śmieszne, gdyby nie było tak właśnie bezpodstawne, czyli zwyczajnie głupie.

Dla takich jak Pan rozhisteryzowanych ludzi, jedna z osób z tymi portretami na szubieniczkach powinna mieć transparent z takim oświadczeniem (disclaimer), który by mówił, że żadna osoba, ani nawet żaden portret nie poniesie fizycznej szkody podczas całej akcji protestacyjnej. A wizerunkowe szkody może ponieść jak najbardziej, a nawet wszystkie te osoby powinny, bo taki jest cel tej akcji.

oto Palimpsest

Ja też mam dość "zwykłego symbolicznego wieszania ludzi",

może duszenie sznurem to normalność w pańskim świecie, pańska wersja braci Grimm. Wielu "histeryków" skończyło jeszcze przed głównym daniem jako przystawka. Na deser podano mądrych ślepców.

P.S. Chętnie okazałbym moją "najwyższą pogardę" dla osób szkodzących wg mnie Polsce. Aż korci! Na szczęście to robią tylko mikrocefale. Skupmy się na darze uzwojenia. Jeżeli damy upust własnym mniemaniom o naturze oponentów, którym przynależy "najwyższa pogarda" będzie po raz kolejny po nas.

Pan jest z wyboru e- Polakiem, ale jest. Tu w Polsce zaś nie trzeba wieszania, szczucia, dzielenia. Wszyscy są piękną acz wrzaskliwą rodziną. Realny problem pojawia się kiedy kij w polskie mrowisko wsadzają TVPiS- y, TVN-y, Rydzyki, nacjonaliści & pozostali nie mogący żyć bez umoralniania innych.

Polacy nie lubią chamówy ni z lewej ni prawej strony, się obronią. Tylko skąd jak grzyby po deszczu biorą się "nowonawiedzeni" nieedukowalnie odgrywający wciąż tę samą starą zrysowana płytę? Finał znany od dziesięcioleci.

oto Krzych Adam

Hmm.

... będzie po raz kolejny po nas?

Hej, proszę mi nie robić nadziei, że taka w sumie względnie łagodna manifestacja przeciw jurgieltnikom tak wam złamie wasze wrażliwe serduszka, grupo ich popierająca, że będzie po was. Przecie żadna osoba, ani nawet żaden portret nie poniósł fizycznej szkody podczas całej akcji protestacyjnej. To i wam też nie.

oto Krzych Adam

Tak sobie jeszcze o tym myślałem.

O wieszaniu i innych działaniach na niby, czyli symbolicznie. Które p. Palimpsest pojmuje tak bardzo realistycznie, że pisze o "powieszonych naprawdę", o tym "że sznur zarzucony przez światopoglądowego przeciwnika zabija", o "duszeniu sznurem" i inne podobne banialuki. I tak się zastanawiam czy dobrze sie stało, iż p. Palimpsest należy do innego pokolenia niż moje, a jak się zdaje jest on mniej więcej w wieku mych synów.

Moje jakby to Wańkowicz określił "szczenięce lata", a Makuszyński jako "bezgrzeszne lata" przypadły głównie na czternastoletni okres rządów "gnoma" zwanego też "ciemniakiem". Był to w mych wspomnieniach raczej ponury okres pod wieloma względami, co nawet mnie dziwi nieco bo optymizm i pogodne spojrzenie właściwe natenczas memu wiekowi powinny były mi te wspomnienia pokolorować w ładniejsze barwy, a jednak jakoś nie pokolorowały. Ale mniejsza z tym, jedno muszę przyznać, że nie wszystko było w tym czasie tak strasznie złe.

Pozytywnie na przykład oceniam różne rodzaje aktywności prowadzone przez szkoły wówczas. Oczywiście nie akademie ku czci tzw. "Wielkiej Rewolucji Październikowej", czy na przykład "XX-lecia Polski Ludowej", ale np. wycieczki do muzeów i teatrów. I do tego doprowadziły mnie moje rozmyślania o wrażliwości na symbole przejawionej przez p. Palimpsesta. A dokładniej do przedstawienia "Balladyny" Słowackiego w teatrze, na które z całą klasą zabrała mnie moja szkoła. A jeszcze dokładniej do uwagi, którą wygłosił podczas omawiania spektaklu później w szkole klasowy żartowniś, że to było fantastyczne widowisko, bo tytułowa bohaterka wyprawiła na tamten świat tyle osób trując i podstępnie mordując że nawet spektakle teatru "Kobra" się chowają. Dla osób młodszych uwaga - teatr "Kobra" to były teatralne przedstawienia w telewizji w latach sześćdziesiątych kryminalnych sztuk dość zazwyczaj niskiego lotu.

I tak sobie myślę, że moje topienie Marzanny w dzieciństwie i chodzenie za Gomułki do teatru, gdzie takie okropieństwa jak postępowanie Balladyny się rozgrywały mogły mnie uczynić mnie takim nieczułym jak głaz na cierpienia wywołane powieszeniem portretów na symbolicznych szubieniczkach. Co do p. Palimpsesta to na dwoje babka wróżyła. Zgaduję, że on takich rzeczy nien doświadczył. Może wystawienie go w dzieciństwie na podobne doświadczenia do moich uczyniłoby go lepiej rozumiejącym co jest symbolem, a co rzeczywistością? Z drugiej strony jest też możliwe, że jego wrażliwa lewicowa duszyczka nie wytrzymałaby tego doświadczenia. Toć ta Balladyna codziennie na deskach teatru mordowała tak znaczna liczbę ofiar! Przy obojętności całego świata.

oto Palimpsest

Sz.P. Krzych Adam

Czas przegnać babkę wróżbitkę & kreatorów pańskiej rzeczywistości. I broń boże zgadywaniem via religia & polityka nie implementować do sfery publicznej swoich poglądów! Świat odpłynął już dostatecznie.

Co do p. Palimpsesta to na dwoje babka wróżyła. Zgaduję, że...

Kobrę pamiętam, znam też Ptysia i gąskę Balbinkę co to smażyła jajo. Pan przed tymi tworami wyemigrował. Ja zostałem. Może dlatego, że na ucieczkę byłem za młody, za mały by przeskoczyć kraty łóżeczka ;) I zostanę mimo zasiadania u sterów Najjaśniejszej coraz to nowych następców "gnoma" i "ciemniaka". Obawiam się niestety, że w biegłości poruszania się po ciemnej stronie mocy i zaprzęgania jej do zwalczania niewygodnych sobie Wiesiek nie dorasta obecnym do pięt.

Pamiętam opowieść babci, jak to niemieccy nacjonaliści pędzili główną ulicą mojego miasta na szubienice 24 Polaków. Moja wtedy tyci- mama krzyczała centymetry od orszaku śmierci patrząc na maszerujących

jakie ładne guziczki!

Po polsku. Babcia ponoć osiwiała w kwiecie wieku na miejscu.

Wtedy też najpierw zaczynało się od słów, znieważania "zdrajców" narodu i ojczyzny, marszów, celtyckich krzyży, wyrażania swego "patriotyzmu" i umiłowania tradycji. I rzeszy ślepców. Tym razem nr 3.

Ślepota i własna małostkowość daje zielone światło prymitywom z drugiej strony, które tylko czekają, żeby "zdemaskować" zdrajców narodu, ojczyzny. Urządzić własne marsze manifestujące umiłowanie dla ojczyzny. Ich prawdy w cieniu ich symboli zatkniętych na drzewce.

Wierzę, że Pan te stare, proste mechanizmy rządzące tłuszczą zna. Brak wzajemnego zrozumienia kładę na karb deficytowego w dzisiejszych czasach- czasu na dyskusje właśnie.

Raz na kozie raz pod kozą

http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/U6NktkpTURBXy83MTUzNmY4ZDY1OWZlYzBkNjViNTkwM2JkYjJiZmY5ZC5qcGeSlQMMAM0CZc0BWZMFzQMUzQG8

nieukom wszystko wraca czkawką. Jak wieszają cudzych to przejaw "polskiej tradycji", jak naszych to "zezwierzęcenie i barbarzyństwo"? Ufff.

Kto w tym ZOO zwierzem pozostawiam świątecznej zadumie ;)

Pozdrawiam,
tu trochę pada śnieg
Palimpsest

oto Krzych Adam

Zmęczył mnie Pan.

No cóż, niech Pan sobie pozostanie z tym niezrozumieniem zasadniczej różnicy między działaniem symbolicznym w ramach tzw. happeningu, a rzeczywistym, zbrodniczym działaniem. Ostatnia rada - dobrze być może byłoby gdyby zapoznał się Pan z twórczością doktora Waldemara Fydrycha, znanego przed ćwierćwieczem jako "Major" Waldemar Fydrych.

major

Jest on autorem czterech książek (w przypadku pierwszej z nich współautorem):

 • Hokus pokus czyli Pomarańczowa Alternatywa,
 • Żywoty Mężów Pomarańczowych,
 • Krasnoludki i gamonie,
 • Major,

a także napisał libretto do opery "Don Generał". Zapewne ciekawe też byłoby zapoznanie się z treścią jego pracy doktorskiej: "Happening jako operacja integrująca, uzdrawiająca transformująca sztukę i rzeczywistość".

Pozdrawiam i żegnam.

oto Palimpsest

Majora proszę nie ruszać, Pan nie zrozumiał, Pana już nie było?

do niedawna miałem jeszcze pomarańczową czapeczkę, w której ganiałem po Świdnickiej. "Pomarańczowa Alternatywa" była fenomenem- kulturalnie, bez przemocy i odwoływania się do niej rozkładała PRL na łopatki wytrącając mu oręż, który ostrzył na wrogów ludu. Miast nich stanęła mu armia krasnoludków- bić obciach, zostawić никак. Ot zagwozdka dla jajogłowych!

Polscy neonaroantylewoczęstoproputinoantyimigrowhitepowerowcy to siłowniki, prymityw gotów od pańskich "symboli" przejść do czynów. Wciągając na szubienicę jednych Polaków innych Polaków wciągnąć w otchłań. W to nie wątpię.

oto Krzych Adam

Byłem. Jak najbardziej. A "major" nie jest Pana własnością.

By miał Pan prawo czegokolwiek zabraniać odnośnie jego osoby.

Poza tym, siłownik to urządzenie mechaniczne. Siłowik to członek aparatu przemocy państwa. Ani jedno ani drugie słowo nie ma zastosowania w tej sytuacji.

Na Pańskie uprzedzenia nic nie poradzę. Zamordyści oświeceniowi w swym progresizmie widzą innych ludzi nawet całkowicie unikających przemocy jako prymitywów i potencjalnych zbrodniarzy. No cóż takie to już odchylenie umysłowe na które jak się zdaje rady nie ma.

BTW, uzbrojone krasnoludki też nie miały odniesienia do przemocy?

krasnoludki

I właściwie dlaczego "major" był "majorem", a nie "ofermą garnizonową" źle się czującym w militarnych sytuacjach?

oto Palimpsest

Aż korci, żeby jeno "symbolicznie", "w zgodzie z tradycją"

całkowicie "nieszkodliwie" manifestując "pokojowo" swoją dezaprobatę zawiesić na szubienicy coś bliskiego serca prawicy. Już widzę ten jazgot i skowyt, łatki antypolaków, zezwierzęconych oświeceniowców i wrogów narodu szargających świętości. Na szczęście tylko korci, dalej posuwać się nie wolno.

W oczach młodocianych & + naprawiaczy Polski ludzkie życie nie spełnia widać kryteriów tamy, której nie wolno przekroczyć. Więc wieszajcie dalej. Od przysłów i prawd kwitujących ten specyficzny stan umysłu mądre księgi wszystkich ludów Ziemi pękają w szwach. Tylko czerpać, niestety pełnego naczynia nie napełni i Salomon.

oto Krzych Adam

Skoro Pana korci to niech Pan ujawni co takiego by pan wieszał.

Bliskiego serca prawicy. Tzn. rzeczywistej prawicy, a nie np. "żoliborskiej grupy rekonstrukcji sanacji" nazywającej siebie zjednoczoną prawicą. A wyłączam tę grupę z tego powodu, że w upiorne kłótnie awersu z rewersem tego samego medalu wchodzić nie chcę.

Jeśli chodzi o mnie w najmniejszym stopniu nie ograniczałbym żadnych przejawów negatywnego sentymentu. Co najwyżej zaśmiałbym się i popukał w czoło. A Pan napisał:

Na szczęście tylko korci, dalej posuwać się nie wolno. W oczach młodocianych & + naprawiaczy Polski ludzkie życie nie spełnia widać kryteriów tamy, której nie wolno przekroczyć.

Każdy sądzi po sobie. Naprawdę Pan sądzi, że gdyby Pan sobie pozwolił na powieszenie na tycim modelu szubienicy jakiegoś obrazka z wizerunkiem osoby na nim, następnego dnia by Pan zaczął budować prawdziwe szubienice dla prawdziwych ludzi?

oto Palimpsest

@ Krzych Adam

Naprawdę Pan sądzi, że gdyby Pan sobie pozwolił na powieszenie na tycim modelu szubienicy jakiegoś obrazka z wizerunkiem osoby na nim, następnego dnia by Pan zaczął budować prawdziwe szubienice dla prawdziwych ludzi?

Tak sądzę, wielkie projekty zazwyczaj zaczyna się od modeli w skali 1: w miarę możliwości.

Przypowieść o siewcy

wyszedł na pole i zaczął siać.Część ziaren padła na drogę, ale nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne ziarna padły na miejsca skaliste, gdzie nie było wystarczająco dużo gleby, by zapuściły korzenie. Dlatego gdy wyrosły, szybko spaliło je słońce. Kolejne padły między ciernie, a te zdusiły rośliny. I w końcu część ziaren padła na ziemię żyzną. I ta wydała plon...

Pożywką jest nacjonalizm.

Tożsamość kulturalna i historyczna społeczeństw jest zabezpieczana i ożywiana przez to, co mieści się w pojęciu narodu. Oczywiście, trzeba bezwzględnie unikać pewnego ryzyka: tego, ażeby ta niezbywalna funkcja narodu nie wyrodziła się w nacjonalizm

Jan Paweł II
Nie moja bajka, ale jeżeli byłą głowę Pańskiego kościoła coś uwiera, jeżeli współczesna w postaci papieża Franciszka idzie dalej nacjonalizm potępiając, to kim Pan jest? Jednym z doświadczonych przez los ziaren, które znowu wyda tzw. "plon"?

oto Krzych Adam

To z Pana strasznie niebezpieczny człowiek jest.

I rzeczywiście skoro obce jest Panu rozróżnianie między symbolami a działaniami rzeczywistymi to Pan zdecydowanie powinien się powstrzymać od budowania nawet tycich szubieniczek jako modeli.

Odpowiadam tylko na pierwszą część Pańskiego postu. Bez sensu byłoby pobieranie nauk i pouczeń w kwestiach związanych z Ewangelią, czy z wypowiedziami najwyższych hierarchów mego Kościoła od bezbożnika. Szczególnie, że to co Pan napisał wykazuje całkowite niezrozumienie i tego i tego.

oto Palimpsest

Niby nic a znak jakiś

ot dzisiaj w Discovery którymś tam oglądałem program o Niemczech lat 30- tych. Tramwajami nie wolno było jeździć Żydom. Na ostatnim wagonie symbolicznie jeno na zaimprowizowanej szubienicy dyndała kukła Żyda. Prawi Niemcy z rodzinami przechadzali się ulicami, lizali lody i w niedzielę klękali w kościele.

Kilka lat później odpalono pierwsze piece, szubienice jako mało efektywny symbol dezaprobaty odstawiono do lamusa.

P.S. Pan hierarchów swego Kościoła toleruje tylko wtedy, gdy mówią miłe pańskiemu uchu słówka. Wtedy to Duch Święty przemawia ich ustami. Lewaka Franciszka trzeba po prostu przeczekać, bo przemawia przez niego niemalże antychryst jaki. Duch święty widać zbłądził, na jego pomyłki należy przymknąć uzbrojone w szkiełko oko.

Tak przynajmniej twierdzi imć Wielomski. Nieprawda? Dwulicowość i obłuda. Oczywiście rzeczonego imcia. Pana o takie herezje nie posądzam.

pozdrawiam,
P.

oto Krzych Adam

Koniecznie niech Pan zwraca uwagę na znaki.

Osoby takie jak Pan, nie rozróżniające między symbolami a działaniami rzeczywistymi zdecydowanie powinny się powstrzymać od budowania nawet tycich szubieniczek jako modeli. Bardzo przepraszam, Pan nie Niemiec przypadkiem? Bo jakby Pan był to sprawa murowana, żadnych szubieniczek, bo to tak jak zabawa dziecka zapałkami.

Pan hierarchów swego Kościoła toleruje tylko wtedy, gdy mówią miłe pańskiemu uchu słówka.

Skąd Pan tyle o mnie wie, i dlaczego tylko same nieprawdziwe rzeczy?

oto Palimpsest

Nie mogę znaleźć niestety,

na youtub jakiś ukraiński nacjonalista siekierą zarżnął kukłę symbolizującą Lacha. Tłumaczył przy tym, za co go szlachtuje.

Osoby takie jak Pan, nie rozróżniające między symbolami a działaniami rzeczywistymi

Pan coś rozróżnił?

oto Krzych Adam

Odpowiedź na pytanie.

Pan coś rozróżnił?

Odpowiedź brzmi - Tak, rozróżniłem.

Komentarz do pytania: - Jeśli Pan nie rozróżnił to serdecznie współczuję.

oto Palimpsest

Tu kukła Polaka, tam kukła Polaka.

Jednych rzezają ukraińscy nacjonaliści, drugich wieszają polscy narodowcy. Różnica znacząca.

oto Robert Winnicki

Dla wszystkich: przekaz ws.

Dla wszystkich: przekaz ws. katowickiej manify.

1.Kostium historyczny(Targowica) i symboliczne „wieszanie” - chcieliśmy zwrócić uwagę.

2. Posłowie PO głosujący przeciwko Polsce powinni w trybie pilnym stanąć przed Trybunałem Stanu.

3. Fakt, że w Polsce przestaliśmy karać najcięższe zbrodnie, w tym zdradę stanu, śmiercią, nie jest postępem a regresem cywilizacyjnym.

4. Czy powinni wisieć? - od orzekania jest sąd - my wołamy o wymierzenie sprawiedliwości i zwracamy uwagę opinii publicznej na ich haniebne zachowanie.

oto Robercik

A skąd i na jakiej podstawie

A skąd i na jakiej podstawie to głosowanie? Proszę chwilę pomyśleć o tych politykach którzy poparli traktat lizboński, oddają kolejne kompetencje UE, a teraz udają patriotów i oburzają się na "zdradę". ustawka. Powinno się wieszać WSZYSTKICH zdrajców.
ps. zbieżność imion przypadkowa.

oto JJerzy

Pewnie tak, ma pan rację

Powinno się wieszać WSZYSTKICH zdrajców.

Być może mieli za mało szubienic.

oto Krzysztof M

Proszę chwilę pomyśleć o tych

Proszę chwilę pomyśleć o tych politykach którzy poparli traktat lizboński, oddają kolejne kompetencje UE

To później. Wszystko ma swój czas.

oto Marek Bekier

Gdybyśmy rozmawiali o

Gdybyśmy rozmawiali o konkretnej karze za konkretne czyny to ma Pan rację. Jednak ja widzę to symboliczne wieszanie jako reakcję na konkretne zdarzenie w PE. Moim zdaniem tak reakcja jest pod względem taktycznym i propagandowym bez zarzutu.

oto Palimpsest

A wieszajcie q innych...

Powinno się wieszać WSZYSTKICH zdrajców

...tylko czy sami potraficie wciągnąć na dach chociaż worek cementu klawiaturowe chojraki?

Pan będzie ciągnął na sznurze tego człowieka osobiście czy cudzymi rękami? Przypędzi Pan jego żonę, dzieci? A może to będzie kobieta? (vide fotki z Katowic)

Debile, bandyci albo bolszewia. Każdy gniot znajdzie swój period. Tfu.

oto YogiBeer

1.Kostium historyczny

1.Kostium historyczny(Targowica) i symboliczne „wieszanie” - chcieliśmy zwrócić uwagę.

Młodzieńcy dzierżący "szubienice" nie wyglądają na grupę rekonstrukcyjną Powstania Kościuszkowskiego ...

2. Posłowie PO głosujący przeciwko Polsce powinni w trybie pilnym stanąć przed Trybunałem Stanu.

Wręcz przeciwnie, za ostateczne skompromotowanie siebie i PO oraz przebudzenie części Polaków, do których metodą szoku dotarło wreszcie czym jest PO i kim są ci "europosłowie" należą się im ordery Orła Białego czy innego Świętego Stanisława ...

3. Fakt, że w Polsce przestaliśmy karać najcięższe zbrodnie, w tym zdradę stanu, śmiercią, nie jest postępem a regresem cywilizacyjnym.

Działania inkryminowanych europosłów nie da się niestety podciągnąć pod zdradę stanu ... Wręcz przeciwnie, patrz wyżej. Zdrady stanu to dpouścił się Lech Kaczyński likwidując Traktatem Lizbońskim formalną suwerenność Polski. A ci państwo? Swoją drogą, by nawet portretowo powiesić Lecha Kaczyńskiego w IV RP, trzeba mieć cojones ze stali. Żeby wieszać te potrety, co WY cojones są zbędne, to działanie wręcz lizusowskie wobec PiS ...

4. Czy powinni wisieć? - od orzekania jest sąd - my wołamy o wymierzenie sprawiedliwości i zwracamy uwagę opinii publicznej na ich haniebne zachowanie.

A co jest WASZĄ "sprawiedliwością" w tym przypadku, szanowny panie Robercie Winnicki?

oto alvis

"...portretowo powiesić Lecha Kaczyńskiego..."

No, wie Pan, powiesić portret Lecha Kaczyńskiego wśród zdrajców! Przecież to świętokradctwo, to prezydent tysiąclecia, który pozostawił ogromny polityczno-filozoficzny dorobek. Taki portret należy powiesić w każdym urzędzie, w szkole, w domu, który co miesiąc jest noszony w modlitewnej procesji.

Tej hańby nie przeżyłby brat bliźniak. Chociaż...może i dobrze.

oto Kmieć

Panie Winnicki.

Pańskie pragnienie szerszego zaistnienia w szambie zwanym polityką jest tak ogromne, że dorównuje idiotkom z "Pussy Riot". Tyle, że one przynajmniej mają jaja jak czołgi, no i Soros im płaci...
Czy Panu ktoś płaci, czy jest Pan na umie "porysowany" sam z siebie - nie wiem.
Wiem jedynie, że takie ekscesy jakie Pan wyczynia z ekipą, są dokładnie na rękę wszystkim, którzy szkodzą Polsce i Polakom.

Miotasz się Pan od Sasa do lasa, byle zostać dostrzeżonym, a tu więcej dymu niż ognia.
I jedyny efekt to aplauz głupolków i litościwe odwracanie wzorku mądrzejszych od pańskich poczynań, bo żal patrzeć na te szczeniackie wygłupy. Takie jak ten na przykład, za który nota bene powinien Pan dostać soczystego liścia! (Grafiti to idź Pan na meczecie, katedrze, albo najlepiej synagodze maluj, Jak masz Pan jaja a nie migdałki...)

oto hion 26 listopada

Też zwracam uwagę

A co z posłami pisu, którzy w latach 2012 i 2013 tez donosili do unijnych instytucji na Polskę. Nie jestem politykiem tylko obywatelem i nie rozumiem tego podziału, czyli co są źli zdrajcy o dobrzy zdrajcy. Jest pan niekonsekwentny, bo jak karać to karać wszystkich, którzy na to zasłużyli, jednym słowem tak wygląda "prawo i sprawiedliwość" w Polsce wg. pana!.

oto Mar.Jan

p.4 jest co innego niż widac na zdjęciu

my wołamy o wymierzenie sprawiedliwości i zwracamy uwagę opinii publicznej na ich haniebne zachowanie

Nie tyle "wołamy o wymierzenie sprawiedliwości" co wydajecie wyrok we własnym imieniu, czyli dokonujecie nacisku na ew. sąd. Wy już wyrok wydaliście. Sąd powinien (?) sie dostosowac do wymogów "sprawiedliwości społecznej".
Nie wnikam, po czyjej stronie jest racja. Jednak, gdyby przyjąc wsz punkt widzenia, to należałoby rozliczenia zacząc od tych, którzy rzeczywiście naszkodzili POlsce w czsach powojennych, czyli od rozliczenia byłych komunistow, esbeków, członków PZPR, wysługujących się popredniemu systemowi. Zebrało by się kilka milionów ludzi do rozliczenia.
działania prowadzone przez eyuroposłów są nieakceptowalne, ale również moc sprawcza Komisji Europejskiej jest znacznie mniejsza i mniej szkodliwa dla POlski i jej obywateli niz realna działanośc komuny, która do dzisiaj nie zostala rozliczona, a jej przedstawiciele zażywaja nierzadko glorii "autorytetów moralnych" lub ciągna grubą kase ze swojego umocowania w rzekomo nieistniejąych strukturach post-prlowskich.
"Rękę karaj, nie ślepy miecz". Nie mają sensu rozliczeniaqz dzisiejsza wladzą bez rozliczeń władz poprzednich, których przedstawiciele nadal maja zasadniczy wpływ na polityke i gospodarke Polski.

oto baba jag

Naziole

teraz wieszają portrety, a jutro naziole powieszą ciebie. Poza tym naziol nie zna historii.

oto Palimpsest

@ Robert Winicki

ad.1 - a ja chciałbym zwrócić uwagę, że Rydzyk oszkapił państwo polskie na 40 baniek. I co? Myśli Pan, że mógłbym mój protest ubrać w "kostium" proponowany przez narodowców? Liczyć na miłą asystę policjantów i telewizyjną gimnastykę medialnego funkcjonariusza PiS Rachonia?

ad. 2 - oni głosowali przeciwko PiS. PiS póki co Polską nie jest. PiS Polską nie był, nie będzie i tak trwa mać.

ad. 3 - proszę mieć z tyłu głowy, że pańska Polska jest Polską kilku % Polaków. Po dobremu nikogo nie przekonaliście jak dotąd. Po złemu Polak w kaszę dmuchać sobie nikomu nie pozwoli. Niezależnie od naszywek czy chorągiewek.

ad. 4 - Sąd? W zamordyzmach jest jedynie emanacją trzymających władzę.

P.S. Na koniec, motywy donosicieli rozumiem, co uzasadniłem powyżej, niemniej...poszli o dwa a nawet trzy kroki za daleko. Ja bym tak nie zrobił.

Niemniej śmiercią i szubienicami człowieku nie szastaj. W Polsce jeszcze żyje zbyt wielu ludzi, którzy znają je z ulic. Nie młodogorąconacjonalistycznych bredni. Niestety odchodzą, hydra odrasta.

oto Eowina

Głosowanie nie było przeciwko Polsce, tylko przeciwko

decyzjom politycznym partii rządzącej. Utożsamianie aktualnej władzy z całą Polską jest nadużyciem. Albo krótka pamięć, zwyczajna niewiedza, a może partyjna propaganda dyktuje takie właśnie stwierdzenie.

2. Posłowie PO głosujący przeciwko Polsce powinni w trybie pilnym stanąć przed Trybunałem Stanu.

Oto inne obrazki. Jak wieszać to wieszać.

oto Palimpsest

Przeproszę za wulgaryzm,

mój dobry przyjaciel stwierdził kiedyś coś takiego:

żeby być politykiem wystarczy po prostu umieć gładko pierdolić

Oni to robią.

oto Palimpsest

Pośle Winnicki,

zstąpił Pan z poselskich wyżyn czymś widać tknięty ku codziennym Polakom- chwała. Ponawiam

Czy uważa Pan za stosowne "zwracanie uwagi" na swoje frustracje w sposób proponowany przez pańską formację, czyli wieszania za poglądy innych Polaków na szubienicy?

Do zawieszenia wystarczy gruby kark i krzepa nabyta po kilkunastu sesjach na siłowni. Uzasadnienie twardo umocowane w życiu wymaga lat spędzonych w czytelni. Na fotografiach widać, że wieszający fizycznie nie mieli takiej możliwości.

oto JJerzy

Pan autor ...

... swoim jojczeniem i poszukiwaniem wszędzie faszyzmu dołączył do EUropejskich działaczy socjalistycznych wietrzących wszędzie, tylko nie u siebie, wszelkie zło. A tak, nawiasem ... Czytając autora wpisu wprost można dojść do karkołomnej konstatacji, że faszyzm ma bardzo starą metrykę. Na przykład wieszanie portretów zdrajców targowickich przez warszawiaków.

Podsumowując: to nie faszyzm, ale nawiązanie do tradycji, wbrew forsowanej ideologii poprawnościowej.

oto Palimpsest

@JJerzy

finalnie jojczą wszyscy faszyzm widzący, jedynie węszący, popierający czy obojętni. Dopada każdego. Ostatnio trwało to kilkanaście lat. Wtedy były miliony ślepców widzących lepsze jutro. Tak jest i teraz, klakierów nie brakuje.
Człowiek istota ułomna, na błędach się nie uczy. Póki pożyjemy zobaczymy. Oby nie.

oto Czesław

Dziękuję Panie JJerzy

Wyręczył mnie Pan tym celnym, krótkim i konkretnym wpisem.

oto baba jag

słuchaj jedna z drugą mundralo

internetowa. Faszyzm to nie narodowy narodowym socjalizmem. Mają one ze sobą tyle wspólnego ile obecny trockizm z komuznizmem w PRL. Więc proponował bym się doszkolić w tej dziedzinie. Po drugie program tych pajaców to jest właśnie narodowy socjalizm więc są to zwykłe naziole.

oto JJerzy

A może by tak ...

... baba zwana jagiem przeczytała co napisała (żeby nie powiedzieć: zobaczyła co narobiła). Z tego zbioru dowolnie ułożonych słów nie da się zrozumieć czy jest w tym jakaś treść.

oto baba jag

jak się ma kłopoty ze wzrokiem

to się idzie do lekarza od oczu. W powyższym wypadku lekarz od oczu raczej nie pomoże i należy udać się do lekarza od mózgu. Wszystko wskazuje na na to,że tomografię tego organu można od razu pominąć, nie ma obaw nic nie wykaże.

oto Palimpsest

Ja, ja rozumiem!

faszyzm- Włochy
nazizm- Niemcy

Pierwsze wrażliwość, umiłowanie sztuki, brak rasizmu, drugie zamordyzm, mentalny kanał dla skądinąd inteligentnych ludzi, alergia na obce z jednoczesnym parciem na jego pożarcie. Jedno i drugie jako wynaturzone nie przeżyło kilku lat.

Faszyzm jako bardziej lajtowa wersja nazizmu póki co bardziej przystaje do wycinka polskiej sceny politycznej, chociaż jest on dopiero w jednym z pierwszych stadiów przepoczwarzania. Tylko dlaczego o tym nie mówić?

oto Gringo

Kolejne sierotki nabrały się

Kolejne sierotki nabrały się na pisowską socjotechnikę i pajacują. Szkoda, że problem leży zupełnie gdzie indziej i jest o wiele bardziej złożony. Cała debata publiczna od pewnego czasu kłótnie o to, komu bardziej śmierdzą nogi. Jak zauważyli wcześniej komentujący pewnych portretów zabrakło. Smutne, że "narodowcy" po raz kolejny robią za pożytecznych idiotów i dają się wciągnąć w awantury pomiędzy sprzedawczykami.

oto sir Galahad

A kto ma prawo uznać tych

A kto ma prawo uznać tych ludzi za zdrajców? To co oni robią to nie jest zdrada tylko REZULTAT. Zdradę popełnili wszyscy ci co głosowali w referendum za przystąpieniem do Unii Europejskiej. To wtedy oddaliśmy suwerenność. Teraz stopniowo oddajemy coraz więcej. Dziwka staje się dziwką nie wtedy gdy bierze dużo lecz wtedy gdy decyduje się brać.

oto Krzysztof M

Zdradę popełnili wszyscy ci

Zdradę popełnili wszyscy ci co głosowali w referendum za przystąpieniem do Unii Europejskiej.

Nie ma świadomości - nie ma odpowiedzialności. A świadomości nie było.

oto Krzysztof M

Czy minusujący mój tekst

Czy minusujący mój tekst powyżej mogliby uzasadnić te minusowanie? Nie to, żebym cierpiał z tego powodu, ale zwyczajnie jestem zaciekawiony.

oto Palimpsest

Gdyby nie czerwony znaczek "nowe"

nawet nie trafiłbym na pański wpis. Tak ochoczo dodałem kolejnego minusa.

Odpowiadając na pytanie: czy nie bardziej nie niepokoi Pana fakt, że jako niemowlaka, kropiąc H2O jak barana wrzucono Pana do wora polskich katolików? Czy w tym kontekście wybór dorosłych ludzi w przeciwieństwie do powyższego przynajmniej potrafiących obsługiwać długopis nie jest najwyższym aktem świadomego wyboru i samostanowienia o swojej przyszłości?

Przygaduje kociołek garowi. Zdradę Pan odpuści, zbyt wielkie słowo jak na urabianego od kołyski bejbusa :)

oto Krzysztof M

czy nie bardziej nie niepokoi

czy nie bardziej nie niepokoi Pana fakt, że jako niemowlaka, kropiąc H2O jak barana wrzucono Pana do wora polskich katolików?

Nic a nic. Człowieka trzeba od kołyski wychowywać. Najlepiej w systemie wartości, który jest najbliższy prawu naturalnemu.

oto Palimpsest

@ Krzysztof M

Najlepiej w systemie wartości, który jest najbliższy prawu naturalnemu.

Cóż, ten pogląd wynika bezpośrednio z pokropienia. Błędne koło.

oto Czesław

Czy komentatorzy wiedzą co piszą?

A może tak żeby sobie pomarudzić i do tego niepoważnie. Czy Panowie się zastanowili o skutkach izolacji w Europie bez naszej przynależności do UE i NATO? UE i NATO mają swoje wady ale proszę podać inny scenariusz, to na osobny temat, ale takich skończonych bzdur nie powinno się wypisywać, no chyba że pod pseudonimem.

oto Robercik

Nie rozumiem co to znaczy ta

Nie rozumiem co to znaczy ta "izolacja". Kto izoluje i od kogo. że niby ze Szwajcarią, Indiami, Rosją, Iranem, Indiami, Brazylia i Białorusią nie moglibyśmy handlować bez UE? Dobrze się Pan czuje? Co się z Panem dzieje, że używa tak paskudnej nowomowy!

W 2017 już dobrze widać, że zaczyna sie wyłaniać coraz gorsza (prawdziwa) twarz UE i NATO:

1. jawna wojna demograficzna wymierzona w białych mieszkańców Europy.
2. konfrontacyjne podejście do stosunków międzynarodowych.
3. powolne zwijanie pozorów demokracji. (inwigilacja, walka z nienawiścią, z fake news itp)
4. ideologia oparta na antywartościach.

Natomiast w Polsce przez cały ten czas (pod "opieką") USA notowaliśmy

- zwijanie przemysłu obronnego,
- zmniejszanie samodzielności polskiej armii.
- spadek dzietności, a obecnie bezprecedensową podmiankę etniczną: na miejsce kilku milionów Polaków, kilka milionów Ukraińców.
- Zachodnie firmy skolonizowały Polskę, a polskie nie skolonizowały Zachodu.
- dług się tylko zwiększa

i w ogóle co to za argument, że Polska byłaby izolowana. To jest po prostu przyznanie, że UE/NATO w przypadku nieprzystąpienia Polski do ich struktur planowały agresję na Polskę! Zamiast rozejrzeć się po okolicy, poszukać krajów w pdoobnej sytuacji jak my - sojuszników z twardymi kręgosłupami (np. Węgrów), to my teraz stoimy w pierwszym szeregu jako janczarzy globalizmu, skomplący do swoich panów o pozwolenie na zaniesienie ognia a to do Iraku, a to do Syrii, a to na Ukrainę.
Za wierną służbę będzie kula w łeb.
Niech się towarzysze z UE/NATO sami izolują. Prędzej czy później do tego dojdzie jeśli Chiny nie pękną. Dojdzie do takiego momentu jak po pęknieciu bańki na rynku tulipanów w Holandii. USA/UE po raz kolejny zagrozi bombardowaniami, blokadami głodowymi itd. a świat pęknie ze śmiechu i odpowie: to się izolujcie.

oto stanef 27 listopada

I co dalej

Pan już żyjesz w izolacji tylko się panu zdaje, że "wszyscy" się panem interesują, a niby dlaczego i po co mieli by to robić, cóż takiego jest u pana. Świat ma inne wartości i zadania niż interesować się panem /Polską/.

oto Gringo

https://twitter.com/pisorgpl

https://twitter.com/pisorgpl/status/542993291659468800

Po prostu postsolidaruchowa mentalność.Zadziwiające jest to, że ludzie się łapią na prymitywną propagandę obozu rządowego i później dochodzi do cyrków w rodzaju ulicznych szarpanin z KODowcami, czy szopek jak ta w Katowicach. To trochę tak jakby człowiek tłukł pięścią w swoje odbicie w lustrze. A w tle panie lekkich obyczajów kłócą się, która ma większy przebieg...

oto sir Galahad

Izolacja w Europie? Od czego?

Izolacja w Europie? Od czego? Bo nie od Rosji, Białorusi, Turcji, Iranu czy Chin. Za to od promowania zboczeńców, aborcji, zwalczania Kościoła i od wrogów własnej, narodowej kultury. To ja chcę być od tego odizolowany. I to dokładnie. Niech u nich to całe towarzystwo z LGBT zmiksuje się z muzułmanami. Z chęcią pooglądam to w telewizji.

oto Palimpsest

Grzech zaniechania?

W Polsce nie mogą nic, PiS wziął wszystko. Mogli wg ich mniemania w Brukseli. Więc chwycili się brzytwy, choć wiedzieli, że ich poharata. Może wg nich nie zrobienie niczego byłoby gorsze? Pan nie widzi, że sprawa nie ma konstrukcji cepa? Proponuje Pan równie prosty sznur. Dysonans nie zastanawia?

Pan wierzy, że są prostymi zdrajcami świadomie działającymi na zgubę Polski? Panie, ja potrafię wymienić wielu Polaków, którzy w dobrej wierze szkodzili/szkodzą ojczyźnie. Za zdrajców jednak nie uznam ich nigdy.

Nie wiem co gorsze- występowanie przeciw własnym wyobrażeniom patriotyzmu czy żywym ziomkom. Tak obcy rozgrywali nas od stuleci.

Twój komentarz?

Filtered HTML

 • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
 • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

 • No HTML tags allowed.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.