Google: to nie cenzura, to obniżenie rankingu

Google zapowiedział, że "obniży ranking ("derank") publikacje z rosyjskich witryn Russia Today (RT) i Sputnik. Jest to odpowiedź na oskarżenia o mieszanie się przez te media w amerykańskie wybory.

Eric Schmidt, szef Alphabet, powiedział na Halifax International Security Forum, że Google musi sobie jakoś radzić z fałszywymi, zmanipulowanymi informacjami, wykrywać "informacje zmienione w oręże".

"Jestem absolutnie przeciwny cenzurze, jestem zdecydowanie za rankingiem. To nasz sposób. To bardzo dobre pytanie - jak nadajemy rangi? A czy B? I robimy co tylko możemy w codziennych milionach i milionach rankingów".

W październiku Twitter ogłosił, że nie będzie więcej przyjmował reklam od RT i Sputnika.

RT
Reklama RT w londyńskim metrze

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Eowina

Mój mąż stwierdził, że zaczął łysieć za raz po tym jak

Putin został prezydentem, z roku na rok, zatoki czołowe mu się powiększały. Ja mu nic nie mówiłam, ale mogę Wam to powiedzieć, że mnie wtedy zaczęło przybywać na wadze. Stąd oboje z mężem jesteśmy przekonani, że nasza kandydatka na prezydenta USA Hilary Clinton przegrała też z powodu Putina. Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii mogą potwierdzić, że Angole zamiast iść do pubów na piwo, całymi godzinami oglądali Russia Today i potem głosowali za Brexitem. Wszystkie nacjonalistyczne ruchy, czego dowodem jest Katalonia, nigdy by nie powstały gdyby nie propaganda w Sputniku.

oto chłop jag

Google: to nie cenzura, to

Google: to nie cenzura, to obniżenie rankingu

Każda reklama RT i Sputnika jest dobra - tołażysze - to i ta powyżej też.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.