3 zdjęcia z Camino - dzień 81 Bassane

1. Droga rankiem.
1

2. Most w La Reole.
2

3. Francja...
3

Było po prostu pięknie. Gdzie oko zawiesić. Albo pola słoneczników, albo przydomowe palmy stroszyły swoje pióra. Kwiaty, kolory, uroda La Reole. Most, na który można się zapatrzeć i dekoracja, że ach. Tak się zauroczyłem tego 81 dnia idąc do Bassanne, że przesadziłem. Bo południe Francji jest nie na żarty gorące. A ja szedłem i szedłem, bo chciałem szybciej i wody miałem mało, i w końcu świat zaczął się kręcić i ciemnieć wokół mnie. Upuściłem komórkę sam nie wiem gdzie, zrobiłem jeszcze kilka kroków i rozpinając plecak siadłem na ziemi. Schowałem głowę w kolana. Świat zgłupiał i kręcił się wokół mnie z taką prędkością, że chwiałem się siedząc. Trwało to 15-20 minunt zanim podniosłem głowę. Wypiłem natychmiast resztkę wody i poszedłem szukać komórki. Na szczęście, nadal leżała przy drodze. Urzędniczka w Bassane otworzyła szeroko oczy jak mnie zobaczyła i natychmiast pobiegła po wodę. Alberga mieści się w pobliskim Moulin de Piis, może kilometr dalej. To najbardziej niezwykła alberga w jakiej nocowałem na swojej 4 miesięcznej trasie. Są zdjęcia niżej. Wielki samotny budynek z XIII wieku. W środku miałem atrakcje i przygody, ale to już w książce. Pięknie tam, a w czajniku na wodę był pająk.

---------------------------------
Wszystkie zdjęcia z tego dnia
.
Całość relacji w książce

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 3)

Tematy: 

Dyskusja

oto wzl

I znowu

I znowu kwiaty na balustradach! Ale zdjęcia z poprzedniego dnia.

oto Zbyszek S

@wzl

Uff. Dziękuję za za zwrócenie uwagi. Chodziło oczywiście o zdjęcia, które można obejrzeć kliknąwszy link, prowadzący do albumu z tego konkretnego dnia. Już poprawiłem, bo warto, bo zdjęcia ciekawe :)

oto Krzysztof M

Ładny most...

Ładny most...

oto Krzysztof M

Przypomniało mi się... Kiedy

Przypomniało mi się... Kiedy pracowałem w Biazecie (1985-1990) miałem do czynienia z wytworami francuskiej sztuki inżynierskiej. Cienki bolek byłem w tej materii, ale pamiętam opinie inżynierów (elita zakładu), którzy z uznaniem i podziwem wyrażali się o rozwiązaniach technicznych Francuzów (pneumatyka, automatyka itp.).

oto Natalia Julia Nowak

Zbyszek S

a w czajniku na wodę był pająk

Kolejne zwierzę podczas Pańskiego Camino. Ale chyba Pan z nim nie rozmawiał? To znaczy: ze zwierzęciem, nie z Camino.

oto Zbyszek S

@Natalia Julia Nowak

Nie, nie rozmawiałem z nim. Sprawiał wrażenie nieżywego. Najchętniej gadałem ze ssakami. Z tych, najsłabiej mi wychodziły pogawędki z osłami. Sam właściwie nie wiem czemu. :)

oto Krzych Adam

Raz mi sie zdarzyło rozmawiać z osłem katalońskim.

To są duże zwierzaki, większe nawet nieco niż konik polski. Ten którego spotkałem (w ZOO w Barcelonie) sprawiał wrażenie zainteresowanego rozmową, szczególnie, że dałem mu trochę marchewki. Także nie miał nic przeciwko temu, że z nim próbowała pogadać jakaś pani, która usłyszawszy, że mówię do niego po angielsku, z przyzwyczajenia bo kiedy chodzę z wnukami do tzw. "petting ZOOs" rozmawiamy ze zwierzakami po angielsku, spytała w tym języku dlaczego podaję mu marchewkę na otwartej dłoni. Wyjaśniłem, że to jest właściwa metoda karmienia z ręki koniowatych, której nauczył mnie mój dziadek bo inaczej zwierzak może odgryźć palce i wtedy Katalończyk wyciął mi numer. Musiał podsłuchiwać co jej powiedzialem, bo by pokazać że głupstwa gadam delikatnie i z najwyższą ostrożnością przyjął od jeszcze innej osoby podaną mu w palcach jakąś zieleninę.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.