Jak wam się podoba dekomunizacja Warszawy?

dekomunizacja-wawy.jpg

oto Jacenty Jacenty

czasami coś wrzucę, jak uznam, że warto.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 4)

Tematy: 

Dyskusja

oto sir Galahad

Sawinkow? Rewolucyjny

Sawinkow? Rewolucyjny terrorysta co rzucał bomby na ludzi ma dostać ulicę bo pokłócił się z towarzyszami? Ich już naprawdę pogięło. A po zmianie władzy co nas czeka? Dekaczyzacja?

oto baba jag

ciekawa zmiana

17 stycznia na żydobandytów. Mam nadzieję, że depisdacja Polski nastąpi już za dwa lata.

oto Natalia Julia Nowak

baba jag

W Starachowicach zamieniono ulicę 17 stycznia na Benedyktyńską, a Juliana Marchlewskiego - na Cysterską. Urocze, chociaż trochę "klerykalne". ;-)

oto Krzysztof M

Mam nadzieję, że depisdacja

Mam nadzieję, że depisdacja Polski nastąpi już za dwa lata.

Co na to miejsce?

oto wzl

17 stycznia

17 stycznia na żydobandytów.

Ale po co tak otwarcie! Przecież można napisać "na neomarksistów". Unika się w ten sposób zarzutów o "antycoś", a i tak każdy wie o co chodzi. A my wiemy, że Szymszel nie był żadnym finansistą, tylko biednym Żydem, który skupował stare szmaty, majtuchy.

oto baba jag

Mam

rozumieć,że mówienie tego co się myśli w wolności i demokracji jest niebezpieczne.

Tak na marginesie Warszawę już zdekomunizowano i to totalnie.Waryński,Róża Luksemburg, .Kasprzak i dyscypliny dodatkowe czyli: Ursus,FSO. Koneser. Ten ostatni przeżył Cara, Piłsudskiego, Stalina z Bierutem,Gomułkę Gierka, Breżniewa,Jaruzelskiego.Rządów neotrockistów niestety nie przeżył.
Po ulicach proponuję zburzenia wszystkich komunistycznych szkół i szpitali oraz w ramach walki z "kułactwem"wszystkich dyplomów od matur wzwyż. Zamiast obowiązkowych pochodów 1 majowych obowiązkowe marsze w dniu 10 kwietnia.

oto Czesław

Czesław

Dekomunizacja ulic itp. jest potrzebna. Oczywiście, nowe nazwy będą budzić różne niejednokrotnie słuszne zastrzeżenia. Na pewno przy tak masowej zmianie można doszukać się wiele idiotyzmów ale też wiele mądrych decyzji. To w dużej mierze sprawy oceny indywidualnej. Trzeba uwzględnić fakt że za PRL-u też pozmieniano arbitralnie nazwy, dlatego m.inn. te przedsięwzięcie jest słuszne.

oto chłop jag

Czy Sylwester Kaliski

komuszył rycząc na kazdym kroku:
po wsze czasy z CCCP?
Czy może zgnoił WAT - tołażysze?
Wniosek?
Należy odróżniać komuchów od ludzi nieprzeciętnych, którzy musieli żyć w komunie i nie zostawiali po sobie smrodu - tołażysze.

oto pioszo54

jeszcze pamiętam tę postać,

jeszcze pamiętam tę postać,
był to człowiek, który zorganizował hucpę p.t. synteza termojądrowa poprzez koncentryczny wybuch
i na tym zbudował swoja karierę.
Chodziły słuchy, że wypadek samochodowy, w którym miał zginąć, był po prostu skutkiem kompromitacji związanej z powyższą hucpą.

oto Obserwator

Chidzily sluchy

Z dobrych źródeł wiadomo że jechał pijany, milicjanowi ktory staral się go zatrzymać pokazała przez szybę „R” ; starzy ludzie wiedzą co to było .Milicjant sporządził meldunek i zginął .
Nawet na oburzenie Jaroszewicza dlaczego nie zatrzymał, powiedziano mu ze takie jest prawo posiadaczaR-ki z czerwonym pasem zatrzymywać nie wolno.
Do rzeczy trzeba zmienić nazwy ulic, a że popełnia się błędy no to co ; poprawią, po ca nam ulice npHanki Sawickiej i prawdopodobnie konfidenta gestapo Marcelego Nowotki, jeszcze powinno się go przenieść z Cywilnych Powązek z Aleji Zasłużonych .Wtedy po wojnie jeszcze nie było mody na pochówki na wojskowych, dopiero pózniej , nawet zmieniono nazwę na komunalny i położono asfalt.

oto Natalia Julia Nowak

Aleja Armii Ludowej

zamieniona na aleję Lecha Kaczyńskiego? A ja myślałam, że jej patronem będzie Ryszard Kukliński. :D

Jaka jest różnica między "Batalionem Platerówek" a "Platerówkami" oraz między "II Armią Wojska Polskiego" a "Żołnierzami II Armii Wojska Polskiego"? Chodzi o to, że chwała zostaje przeniesiona z instytucji (bytu abstrakcyjnego) na ludzi z krwi i kości?

oto Kmieć

Jakby to napisał Szanowny Chłop Jag:

Każdy sposób jest dobry, żeby głupim tubylcom wydrzeć z gardła ostatnią garść szekli - tołażysze...

Nowe dokumenty same i za darmo się wyrobią.

oto Natalia Julia Nowak

Kmieć

Poprawka jest zbędna, bo zdanie "Nowe dokumenty same i za darmo się wyrobią" brzmi ironicznie, czyli zdradza Pańskie prawdziwe myśli i intencje. :)

oto Kmieć

Pani Natalio Julio

Zbyt często mam do czynienia z młodymi "wykształconymi", którym trzeba jasno i łopatologicznie, prosto do pustego łba. I nabrałem głupiego odruchu, by nawet sarkazm tłumaczyć na język zrozumiały dla "dynamicznych, kreatywnych" idiotów.

P.S. Dziękuję za Paniny powyższy wpis.

oto Natalia Julia Nowak

Tutaj jest wielu wykształconych,

ale raczej niewielu młodych. :-)

Pozdrawiam.

PS. Za nic nie trzeba dziękować.

oto Terebesz

Nie patrząc na ideologię

nowe nazwy w znakomitej większości są po prostu za długie (a wiele poprzednich też było niczego sobie). Pomyślcie o tysiącach ludzi wpisujących codziennie w rubryczki adres "ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego" albo zastanawiających się pod jaką literą szukać "mjr Hieronima Dekutowskiego "Zapory"". Szanowne gremia wymyślające nazwy ulic raczej nie skupiają się na tak przyziemnych skutkach swoich decyzji...
PS. Ulica, przy której mieszkam też ma długą nazwę. Na poczcie można używać skrótu - w tym wypadku BSW, w pobliżu jest też ulica 2MPS - i będą wiedzieli o co chodzi, ale inne instytucje nie mają pojęcia co to jest BSW i 2MPS i trzeba pisać całą nazwę. Czasem też trzeba tego typu nazwę umieścić np. na wyświetlaczu autobusu. Może to być, abstrahując od ideologii, upierdliwe.

oto Skanderbeg

W moim rodzinnym miasteczku takie coś zrobiono

niemal od razu podczas tzw. transformacji. Tylko nie było to ustawowe, a po prostu decyzja władz lokalnych. A nowe nazwy bez żadnych kontrowersji. Nowe nazwy wymyślono neutralne i nikt nigdy nie powinien się do tego przyczepić. Np. Nowotki zamieniono na Wiejską, Zawadzkiego na Poznańską, Gwardii Ludowej na Moniuszki, a 1 Maja na Pineckiego (zapaśnik, który zmarł w moim mieście, a był przed wojną 3 mistrzem świata i kilkakrotnym mistrzem Europy). Zrobiono to "z głową".

oto baba jag

był komuchem

to von. To samo z Arseniuszem Romanowiczem. Stroił komunizm. Dworzec Powiśle i Ochota won. Potem Hryniewiecki,chociaż już jego dzieła w Warszawie wyburzono i mało kto wie kto to był.Potem komuchy : Knothe,Sigalin Stępiński. Ekshumować, wymazać i zapomnieć.

oto Kmieć

Jak już jest tak dzisiaj ...

... "patriotycznie".
To ja w zgodzie z Zietgeistem (Duchem Czasu) powiem, że właściwie byłoby Warszawę wyburzyć do stanu z maja 1945 roku.
Stolicę przenieść do Łodzi (tak jak to wtedy prawdziwi komuniści planowali, a głupi Józef Stalin się uparł odbudować Polakom Warszawę), siedzibę rezydenta Polin ustanowić w Pałacu Izraela Poznańskiego (jakież słowiańskie nazwisko...), a Pietrynę obsadzić na całej długości (ok. 8km) palmami daktylowymi.
To by dopiero była cymes dekomunizacja...

oto baba jag

My se tu

jaja robim, a to już jest rewolucja neobolszewicka. Na razie bez więzień i wyrywania paznokci. Ale to na razie

oto sir Galahad

Bolszewicy też nie od

Bolszewicy też nie od pierwszego dnia wyrywali. Potrzeba narastała w miarę postępów w budowie nowego wspaniałego świata...

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.