FMP: Żądamy szybkiej repolonizacji mediów

Rząd już dwa lata pracuje aktywnie, wprowadza zmiany naprawcze po ośmiu latach tragicznego szkodnictwa koalicji PO-PSL. Doceniamy wszelkie dokonania Pani Premier, znakomicie służące Polsce i Polakom. Dokonań tych jest wiele, są powszechnie znane i doceniane przez społeczeństwo.

Rozumiemy, że wszystkiego nie sposób naprawić od razu, że zmiany muszą mieć jakiś racjonalny kalendarz.

Obserwujemy jednak z ogromnym niepokojem, że od dłuższego już czasu nie są prowadzone prace nad dekoncentracją mediów, nad ich repolonizacją. One zostały zawieszone. Wiadomo, że ta sprawa dotyczy przede wszystkim dużej przewagi kapitału niemieckiego. Czy jednak w imię dobrych stosunków z państwem niemieckim, trzeba odwlekać rozwiązanie problemu? Stanowczo nie! Czy rząd Polski boi się rządu Niemiec? Fakty są takie: od 1989 roku wmawiano - i skutecznie wmówiono - Polakom, że "kapitał nie ma narodowości". Okazuje się, że w Niemczech, przynajmniej w mediach, ma on narodowość i w dziewięćdziesięciu procentach znajduje się w rękach niemieckich. Dlaczego w Polsce nie skorzystać z niemieckich rozwiązań prawnych i nie podnieść tego procentu na wzór niemiecki? Potrzebna jest tylko, Pani Premier, wola i odwaga.

Polskojęzyczne media, gazety i czasopisma redagowane przez dziennikarzy na niemieckim żołdzie, nigdy nie służyły i nie będą służyły Polsce i Polakom, pragnącym w i e l k i c h przeobrażeń i zmian. W polskojęzycznej prasie niemieckiej i innej na obszarze Polski szerzone są treści duchowo obce polskiemu, katolickiemu społeczeństwu. Np. w najpopularniejszych gazetach, w wydaniach weekendowych, zawierających "Magazyny Rodzinne" (!), umieszczane są ogłoszenia reklamujące usługi prostytutek.

Dowiadujemy się – jak podają źródła prasowe, że (…) „hegemonem jest koncern Polska Press, należący do niemieckiej grupy medialnej Verlagsgruppe Passau. Wydaje kilkanaście dzienników lokalnych niemal w całym kraju. Część z nich wychodzi pod wspólną marką "Polska". Ponadto koncern wydaje ponad setkę tygodników lokalnych. Łączna sprzedaż tych wszystkich tytułów to blisko milion egzemplarzy”. Sytuacja ta jednoznacznie wskazuje, że mamy do czynienia z niemieckim monopolem w Polsce.

Oczekujemy zdecydowanego i szybkiego rozwiązania problemu germanizacji mediów, a zatem germanizacji polskiej kultury i wyniszczania historycznych tradycji.

Prezes, Jarosław Kaczyński, wyraźnie i jednoznacznie powiedział, że (…) „mamy do czynienia z chorobliwą koncentracją mediów” i że „(…)najważniejsze sprawy, które mamy jeszcze do załatwienia, jak dekoncentracja mediów, też będą załatwione”. A my wciąż projektu nie znamy! Choć pierwsza ustawa repolonizacyjna miała się pojawić już w połowie minionego roku.

Ufamy też, że Prezydent RP, Andrzej Duda, pomoże w tym ważnym dziele odzyskiwania polskości.

Forum Myśli Polskiej
Konwent Założycielski:
prof. Jerzy Robert Nowak – przewodniczący, historyk, publicysta
prof. Tadeusz Marczak, historyk, publicysta
dr Józef Osada, matematyk
red. Stanisław Srokowski – pisarz, poeta, publicysta
inż. Stanisław Żytecki, AK – działacz społeczny
członkowie i wspierający FMP
prof. Jan Wawrzyńczyk, językoznawca
Lech Jęczmyk, tłumacz, publicysta
dr Mirosław Boruta, humanista, publicysta
ks. prof. Zygmunt Mieczysław Zieliński, historyk, publicysta
dr Bohdan Urbankowski, poeta, dramaturg, publicysta
red. Mirosław Kokoszkiewicz, publicysta
dr Lucyna Kulińska – historyk, publicystka
prof. Andrzej Zapałowski, historyk, publicysta
prof. Zbigniew Żmigrodzki, bibliotekoznawca, poeta, publicysta
Tomasz Żak, reżyser, pisarz, publicysta
Małgorzata Sołtysiak, działaczka społeczna, publicystka
red. Anna Dąbrowska, publicystka
dr Maria Jazownik, literaturoznawca
prof. Leszek Jazownik, literaturoznawca
prof. Włodzimierz Osadczy, historyk, publicysta
Witold Listowski, działacz kresowy
Mirosław Kowzan, działacz kresowy, publicysta
Alina Kowzan, działaczka kresowa
mec. Andrzej Potycz, działacz katolicki, publicysta

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 1

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Robercik

Repolonizacja mediów pójdzie

Repolonizacja mediów pójdzie tak jak podatek na hipermarkety, roje tysięcy dronów dla armii i inne pisowskie obiecanki cacanki. W PiS-TV do obrzydzenia eksploatują temat kamienic i Amber Gold.
Lampka alarmowa mi się zapaliła gdy stary Wildstein jako wszystkowiedzący ekspert wyjaśniał jesienią 2017 co to w ogóle jest Amber Gold.
Oni się kręcą w miejscu, jak g w przeręblu. Realnych działań nie ma, jest dużo bicia piany.

oto Anna Catherine

Prawdziwa narodowosc

Ja nie moge sie wypowiadac o sytuacji w Polsce, bo tam nie mieszkam. Ciekawi mnie naturalnie czy wiekszosc mediow w Polsce rzeczywiscie jest w posiadaniu etnicznych Niemcow. W Szwecji, gdzie ja mieszkam, co nalmniej 95 procent mediow jest posiadane przez kilka rodzin zydowskich. (Reszta praktykuje samocenzure bo nikt poza "nazistowska" organizacja Nordiska Motståndsrörelsen odwazy sie krytykowac tych nietykalnych. Wiekszosc Szwedow nie wie o tym kto kontroluje meda, bo te rodziny juz bardzo dawno zmienily nazwiska. Poza tym ogloszenie takiej informacji byloby niazistowskie i ta bardzo liczna armia wayznawcow "ewangelii" Shoah by ich wymiotla na bruk w ciagu kilku dni.
Wsrod ludzi wplywowych ktorzy propaguja zniszczenie panstwa narodowego jest w Szwecji zaskakujaco duzo "gwiazd" wlasnie z tej wiecznie "umeczonej" ale wyjatkowo prosperujacej "nacji geniuszy". Jako ze wiekszosc z nich udaja Szwedow albo ludzi niemieckiego pochodzenia (jesli pozostali przy swoich "niemieckich", i.e Yiddish nazwiskach) Szwedzi nie ma pojecia o tym, ze ton w spoleczenstwie jest juz od wielu dekad nadawany przez ta oficjalnie preciez prawie nie istniejaca nacje. Naturalnie dla business Holocaust, byloby to katastrofalne gdyby prawdziwe fakty o ilosci Zydow w Europie (a nawet i w USA) byly ogloszone gdzie indziej niz na "pro-hitlerowskich" stronach nienawisci w Internet.

oto Kmieć

Jakby to było miło ...

... gdyby tak szybko zrepolonizować Polskę.
A jakby producenci sznura zarobili... ho ho...

oto chłop jag

FMP: Żądamy szybkiej

FMP: Żądamy szybkiej repolonizacji mediów

Czystej wody antysemityzm - tołażysze

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.