3 zdjęcia z Camino - dzień 73 Aureil

1. Wczesny poranek na drodze.
1

2. Rzeka La Vienne
2

3. Znaki drogowe we Francji (ok 20%) :) U nas by zajumali na złom?
3

Kilka zdjęć z 73 dnia mojego Camino. Właściwie powinienem pójść do Saint-Léonard-de-Noblat, a następnego dnia do Limoges, które jest dużym miastem. Niestety dostępne miejsca w Limoges były drogie, więc wybrałem drogę "na skróty". Gdy wyszedłem na szlak pielgrzymi w mojej alberdze dopiero wstawali. Szedłem szybko, sporo kilometrów i... w końcu znów ich spotkałem. Oczywiście - pomyliłem drogę, nadkładając sporo dodatkowych kilometrów. - Shit happens - filozoficznie zauważył Christian, gdy mnie zobaczył i się dowiedział, co się stało.

Do Aureil szedłem 39 km. Była niedziela. Zatrzymałem się u Francuzki w jej domu. Zapytałem o mszę św. Niestety, najbliższa w Limoges, kilkanaście kilometrów dalej. - Wiesz co? Jak chcesz, to cię zawiozę - powiedziała. I dalej to już tylko czytać w mojej książce, bo historia długa i piękna. Takie zdarzenia, ludzie i przygody, są jak latarnie w naszym sercu i pamięci, zachowują ciepło i światło. I ciągle się uśmiecham na myśli o Marie-Caroline i pewnie chciałbym jeszcze ją spotkać, myślę, że cieszyłaby się z takiego spotkania i ona .

------------------------------------------
Album ze wszystkimi zdjęciami.
Całość relacji w książce

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 4)

Tematy: 

Dyskusja

oto wzl

No jaki ten

No jaki ten świat mały! A ja kupiłem (na prezent) filiżankę z Limoges. Wyprodukowana gdzieś około 1920 roku. Ładna, delikatna. Dziś już takich nie produkują.

oto Zbyszek S

@wzl

Wow! Bo w tym świecie, nasze (i nie tylko nasze) drogi się przeplatają. A Camino to jest mistrzostwo świata w odnajdywaniu takich niesamowitych splotów zdarzeń i losów.

oto Natalia Julia Nowak

Zbyszek S

Oczywiście - pomyliłem drogę, nadkładając sporo dodatkowych kilometrów.

To Pan nie używa GPS-a? W XXI wieku? :D

Pozdrawiam.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.