Czy PRAWICA przegrała kulturę?

Fronda Lux i Rewizor rozpoczynają rekonkwistę!

Na razie lewactwo jeszcze tego nie odczuło, ale po przeczytaniu tego tekstu już nie zazna spokoju, a życie lewaka w III RP już nigdy nie będzie takie same!

Młoda i stara Anarchokonserwa z REWIZORA i FRONDY LUX, idąc za ciosem/sukcesem spotkania: Gry wojenne - „Rosja uderza na Zachód” (7.060 czytań tylko na prawicy.net !), rzuciła wyzwanie lewactwu „dekonstruującemu” polską kulturę, jak i więdnącej prawicy, która utraciła wolę politycznego działania!
P3207789.JPG
(Rafał Ziemkiewicz, Bronisław Wildstein, Małgorzata Małaszko, Mateusz Matyszkowicz, dr Marek Kochan)

P3207785.JPG
(Rafał Ziemkiewicz - zmartwiony, Bronisław Wildstein i Mateusz Matyszkowicz)

P3207794.JPG
(Bronisław Wildstein, Małgorzata Małaszko i Mateusz Matyszkowicz)

W ostrej dyskusji udział wzięli: Rafał A. Ziemkiewicz, Bronisław Wildstein, Małgorzata Małaszko – Szefowa II Programu Polskiego Radia, red. Mateusz Matyszkowicz, a dyskusję brawurowo poprowadził dr Marek Kochan (Tak, ten Marek Kochan, który szkoli profesorów belwederskich i premierów – tudzież pisarz i dramaturg)
P3207807.JPG
(Rafał Ziemkiewicz diagnozuje problem lewactwa!)

P3207813.JPG
(cdn - zgłębiania problemu)

P3207810.JPG
(Rafał Ziemkiewicz - "Chyba się Państwo ze mną zgodzą!"

Pełne nagranie, (2 h) dyskusji Autorytetów i zgromadzonej Publiczności, zaprezentuje Blogpress.pl, co polecam, bo warto. Natomiast ja pozwolę sobie na niestosowne refleksje, jakich nie wypadało artykułować Dyskutantom, a mnie już zaszkodzić nie mogą!
P3207816.JPG
(Pani Małgorzata Małaszko - W pozie z portretu Olgi Boznańskiej z M.N.)

P3207822.JPG
(Pani Małgorzata Małaszko, Mateusz Matyszkowicz i dr Marek Kochan.)

Banałem jest stwierdzenie faktu, iż o ile PO i SLD (gdy rządziło) niemal nachalnie dopieszczały i dofinansowywały całe stare i nowe „kulturalne” lewactwo, to partie prawicowe (wszystkie!) KULTURĘ i twórców wiernych konserwatywnym i niepodległościowym wartościom, wręcz lekceważą, ignorują (a nawet gorzej) W języku ulicy brzmi to dosadniej!

Od czterech lat odbywa się znaczący politycznie konserwatywny kongres „POLSKA WIELKI PROJEKT”. Sprawy kultury, w trakcie tej wielodniowej imprezy, lokują się na trzecim planie.
Przykładowo, w czerwcu 2014 r. w Warszawie (BUW), na kongresie „Polska Wielki Projekt” lekceważenie i niedocenienie KULTURY przez polityków prawicy nabrało wymiaru symbolicznego. Po wręczeniu nagrody (pośmiertnie, bo wcześniej nie zdążono) Pani Jolancie Zabarnik – Nowakowskiej, wdowie po pisarzu Marku Nowakowskim, rozpoczął się unikalny panel poświęcony poezji (w tym i politycznej) prowadzony przez poetę Przemysława Dakowicza (z udziałem „młodych wybitnych”), a struktury partii Prawa i Sprawiedliwości właśnie wówczas zaczęły opuszczać salę! Dakowicz „żachnął się” do mikrofonu – ale wychodzących nie zatrzymał! A przecież kogo Prawo i Sprawiedliwość i cała PRAWICA niepodległościowa, na swoim „poetyckim”, twórczym, zapleczu mają? Jarosława Marka Rymkiewicza – TAK, ale jak długo jeszcze? Czy ktoś z polityków PRAWICY słyszał o Polkowskim, Wenclu? Czytał ich wiersze? Ze zrozumieniem? A utwory innych współczesnych poetów, pisarzy?
P6085998.JPG
(Pani Jolanta Zabarnik-Nowakowska przyjmuje nagrodę w trakcie kongresu Polska Wielki Projekt 2014 r.)

P6086016.JPG
(Panel "młodych gniewnych" Polska Wielki Projekt 2014 r. Na pierwszym planie rzeźbiarz Jerzy Kalina, na senie od lewej: Przemysław Dakowicz, Jakub Moroz, ....... , Mateusz Matyszkowicz)

W Cafe Niespodzianka (Stowarzyszeniu Wolnego Słowa) w dyskusji o oddawaniu walkowerem kultury przez Prawicę, Bronisław Wildstein i Rafał A. Ziemkiewicz, sprowokowani wysoce filozoficznymi pytaniami zadanymi przez dr Marka Kochana, wznieśli się na „wysoki poziom abstrakcji”. Precyzyjnie zdiagnozowali współczesny marksizm, zrewidowany przez Antonio Gramsciego, a potem zaserwowany Europie, i Polsce po 1989 r. ,jako „marsz po instytucjach”, jako „krytykę” wszystkich konserwatywnych wartości społecznych i kulturalnych. Po prostu zakwestionowanie ładu społecznego opartego na Dekalogu!
P3207829.JPG
(Red. Mateusz Matyszkowicz)

Do wianuszka przejętych przez lewaków instytucji utrzymywanych przez podatnika, doszło ostatnio (jawnie) Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aktualna Pani zarządzająca tym przybytkiem rozdała np., dotacje wydawnicze wyłącznie lewakom, Salonowi i wielkim koncernom zachodnim. (Jaś Kapela z marksistowskiej „Krytyki Politycznej” dostał (na prochy?) 120 tys. zł, a TVN łącznie 720 tys. zł.) Czy ktoś z Prawicy zaprotestował? Tak – 20 osób podpisało list do MKiDN Bu ha Ha HA! A jeden młodzianek z „Presji”, a może z „Teologii Politycznej”, wkroczył na podwórko owego ministerstwa i w kulturalnych słowach oświadczył jak bardzo jest zawiedziony i zasmucony postępowanie Pani Minister O.!
P3207833.JPG
(Rafał Ziemkiewicz)

Dyskutanci poruszyli też znany, acz ciągle „bolesny” problem, trudny do wyjaśnienia! Dlaczego trzech lewaków jak się zejdzie w kawiarni, to się popierają, a jak trzech prawicowców, to się żrą, że aż z daleka słychać i widać, iż to PRAWICA!

Dyskusje organizowane przez FRONDĘ LUX i Rewizora przynoszą też miłe zaskoczenia – nie przypuszczałem, że Dyrektor Programu II publicznego radia, Pani Małgorzata Małaszko jest kompetentną, błyskotliwą i niezależną menadżerką kultury, że potrafiła już w 2008 r. zaprezentować na antenie II PR książki Józefa Mackiewicza! A w 2011 r. zakazaną i wyklętą przez lewicę „Lewą wolną”, jak i wiele innych programów promujących sukcesy i dokonania całej polskiej kultury.
P3207841.JPG
(Sala SWS wypełniona po brzegi.)

Red. Mateusz Matyszkowicz skupił się na wyjaśnianiu mechanizmów wprzęgających kulturę w rydwan lewicy, i czyniące z niej narzędzie polityczne. Właśnie FRONDA LUX od 2012 r., od objęcia jej przez Mateusza Matyszkowicza zerwała z „twardym” doktrynalnie kursem, i zaczęła promować pop kulturę, kulturę masową bliską młodemu pokoleniu.
P3207845.JPG
(Mateusz Matyszkowicz i Joanna Siedlecka w trakcie dyskusji.)

Moje wnioski z dyskusji są proste: kadry decydują o wszystkim, a kadry (prawicowe) musza mieć wolę politycznego działania! Nie chcę tu przypominać fatalnej roli bezwolnego ministra M.K. Ujazdowskiego, ministra Prezesa Zarządu TVP Andrzeja Urbańskiego, czy kilku innych „prawicowców”, którzy przez „grzech zaniechania”, lub celowo pomogli w zawłaszczaniu kultury przez lewicę.
P3207842.JPG
(Cdn gorącej dyskusji.)

Rafał A. Ziemkiewicz w swoje najnowszej książce „Życie seksualne lemingów”, w rozdziale „Gdzie ci fachowcy” stwierdza: „Przez osiem lat nie słyszałem niczego, co by dawało nadzieję, że lekcja 2005 – 2007 (m.in. pochopne odwołanie Bronisława Wildsteina z funkcji szefa TVP -(11.05.2006 r. - 26.02.2007 r.) kogokolwiek, czegokolwiek nauczyło. Niczego co by dawało nadzieję, że tym razem będzie mądrzej”. Wychodząc na przeciw temu stwierdzeniu, powstała właśnie „inicjatywa oddolna” – Rewizor i spotkania Frondy LUX w SWS! A jak mniemam obecność dr Marka Kochana też nie była przypadkowa!

Czekam na następne spotkania. Na odpowiedź, jak skutecznie odwojować kulturę, jak naprawić III RP?!

Remigiusz Włast-Matuszak

Remigiusz Włast-Matuszak

dziennikarz, publicysta, redaktor, poeta.

na ile punktów oceniasz artykuł? : 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto Remigiusz Włast-Matuszak

dr Indrisie - i dalej wyrażam pewność, iż Ruch Narodowy i

Krzysztof Bosak wejdą jesienią do Sejmu.

Odpisując teksem rodem ze skarbnicy Brązowników Historii i Hurrra Patriotów zapewnię Pana, iż Krzysztof Bosak "odniósł moralne zwycięstwo"!!! A Komuch z SLD/PO jako "żywy zwycięzca" zazdrości "Pokonanemu", że Krzysztof Bosak "poszedł w bój bez broni" itd itp Jesień będzie NASZA!

RWM

oto Remigiusz Włast-Matuszak

Wielce Szanowny Panie Tomaszu Dalecki to sie nazywa autoironia

to się nazywa, sarkazm i ironia, to się nazywa poczucie dystansu do własnej osoby itd

Widzę, że (na całe szczęście) nie czyta Pan moich tekstów. Prawie zawsze robię sobie kpinki i kpiny z samego siebie, jak i czasami z Adwersarzy, a czasami "drę z nich łacha". Czasmi tez załamuję się, gdy Adwersarze tego nie łapią.

Proszę się zastanowić, przecież druga część cytowanego przez Pana zdania to dokładny cytat z setek amerykańskich melodramatów , filmów i powieści dla kobiet, jak i konsumentów bestsellerów.

Oczywiście istnieje domniemana możliwość, że Pan o tym wie i przebił Pan mój sarkazm, gdyby nie, to proszę przczytać moje dwa teksty o sierżancie Zielonce.

Z wyrazami szacunku

Remigiusz Włast-Matuszak

oto Zbrozło

Bolesny problem?

Dyskutanci poruszyli też znany, acz ciągle „bolesny” problem, trudny do wyjaśnienia! Dlaczego trzech lewaków jak się zejdzie w kawiarni, to się popierają, a jak trzech prawicowców, to się żrą, że aż z daleka słychać i widać, iż to PRAWICA!

W czym problem? Wyjaśnienie jest proste. By być lewicowcem trzeba być członkiem tłumu (Le Bon się kłania), zbiorowością.
Prawica oznacza indywidualizm. Mądra prawicowość oznacza jednak też możliwość współdziałania - przy zachowaniu indywidualizmu.
Patrząc po naszej scenie politycznej nie widzę prawicowości a na pewno nie widzę mądrej prawicowości.

oto indris

Paradoks ?

By być lewicowcem trzeba być członkiem tłumu (Le Bon się kłania), zbiorowością.
Prawica oznacza indywidualizm.

Z tego by wynikało, że Lenin nie był lewicowcem...

oto chłop jag

Czy PRAWICA przegrała

Czy PRAWICA przegrała kulturę?

Dzisiaj prawica i lewica to dwie strony tej samej monety - co to ją Szatan miedzy swoimi, kosmatymi paluchami obraca - tołażysze.
Wniosek?
Światem rządzi się za pomocą pieniądza - a pieniądz nie rozróżnia ani prawicy ani lewicy - tołażysze. Ważny jest cel do osiągnięcia - którym jest Piekło na Ziemi.

oto Piotr Piętak

Panie Remigiuszu kochany, Od

Panie Remigiuszu kochany,
Od dwóch lat wyjmuję opowiadania z szuflady, które w ciągu 30 lat napisałem i próbuję je publikować odniosłem kilka sukcesów
wydrukowano mi :
- trzy opowiadania w nr. 102 Akcentu
- Dwa eseje w Twórczości
- jedno dłuższe opowiadanie w Krytyce Literackiej

Problem z drukowaniem opowiadań nie jest ani lewicowy ani prawicowy
tylko "mafijno-korupcyjny" w jednym szanowanym miesięczniku pani
płacząc - odpowiedziała mi, że nie może mi drukować opowiadania
- z wielce pochwalnymi recenzjami kilku prozaików - bo musi drukować
swoich kolegów i koleżanki. Najgorsze doświadczenia mam z tzw. periodykami prawicowymi i konserwatywnymi - w jednym z nich
Arcana - odpisano mi, że bedą drukować - w miedzyczasie skrytykowałem prezesa czyli Wodza - i już nnie drukują itd.
Nie ma żadnego lewactwa czy prawactwa - tylko literatura polska, która
na szczęsćie sie dobrze ma dzieki młodym autorom, dla których Ziemkiewicz to stary głupi dziad a nie prawicowiec
Pozdrawiam
PP

oto Remigiusz Włast-Matuszak

Kolesie z notesu - ależ tak!

Tak było też przed wojną, II i I. W Warszawie i w Paryżu.

Jack London nawet o tym pisał :)

W Arcanach nie drukuję, bo nie płacą!!! We FRONDZIE zaczęli mnie drukować dopiero jak odczedł Smoczyński - ten redaktor nawet nie czytał tekstów przychodzących z zewnątrz.

Wydrukowali Pana w Twórczości - to sukces. Gratuluję - to elitarne pismo.

Zasyłam ukłony

RWM

oto Remigiusz Włast-Matuszak

Pan Pioszo 54 - tak jak napisałem

poznałem Panią Dyr. Małgorzatę Małaszko w trakcie spotkania. Zrelacjonowałem to czym się pochwaliła. (Odebrałem i oceniam Panią Małgorzatę Małaszko o klasę wyżej niż wszystkie panie minister PO razem wzięte.)

Ja już kilka razy wspominałem na prawicy.net, w ramach oszczędności zlikwidowałem radio i czajnik elektryczny.

Spotkanie było anonsowane na prawicy.net - Każdy mógł przyjść i zadawać pytania, kilka osób było dość krytycznymi wobec "prezydium".

Zasyłam ukłony

RWM

oto pioszo54

1. nie jestem z Warszawy

1. nie jestem z Warszawy

2. pamięta Pan może, jakie fajne było TOKFM na początku ?
ta "fajność" to podstawa skutecznej propagandy (co świetnie widać w filmach).

3. póki rządzą media (stojące za nimi pieniądze), konkurencyjne idee są bez szans, chyba że znajdą niszowe finansowanie , jak o. Rydzyk (albo "wrogie" - np. RT czy jakieś chińskie :))

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.