3 zdjęcia z Camino - dzień 65 Montifault

1. Loara
1

2. Pożegnanie z La Charite
2

3. ...
3

65 dzień. Gdzieś jest taka liczba, poza którą człowiek zaczyna się gubić. Te dni się plączą, obijają o siebie. Nie sposób ich jakoś sensownie ułożyć. Pozostaje wtedy tylko iść. Tego 65 dnia zrobiłem sobie etap wypoczynkowy, poszedłem 25 km do Montifault. Ranek w La Charite-sur-Loire bardzo piękny. Jest kilka zdjęć, szczególnie ten most i chmury, i samotna latarnia.

W Montifault zatrzymałem się u francuskiej rodziny. To pewnie najpiękniejsze chwile, gdy można być z ludźmi, takimi normalnymi. Mają tam sporą farmę, szopy, maszyny, pola. Zabrali mnie na mszę do sąsiedniej miejscowości. Tam przez chwilę robiłem za maskotkę, którą inni chcieli porwać koniecznie na obiad. Nie dałem się, lojalność człowieka obowiązuje :) Potem siedzieliśmy wieczorem na zewnątrz przy kolacji. Zaoferowali się, że zorganizują mi nocleg w Bourges - 30 km dalej. Dziwny ten świat. Tyle w nim ostrych i cierpkich zdarzeń i tylu niesamowitych ludzi, którzy wyciągną do człowieka rękę zupełnie niespodziewanie. Bóg? Ba...

---------------------------------------
Pozostałe zdjęcia na blogu.

Całość relacji w książce

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 4)

Tematy: 

Dyskusja

oto wzl

Loara

Ta Loara trochę przypomina mi Wisłę pod Sandomierzem. Taką jaką widziałem ją w 2007 roku. A ta droga z trzeciego zdjęcia, to zupełnie jak w Niemczech.

oto Zbyszek S

@wzl

Jak tak patrzyłem, to miałem wrażenie, że wody mniej niż w Wiśle. Było jednak strasznie gorąco, to poziom rzeki poszedł w dół. Co do drogi, to niby była dla samochodów, ale widać - pustka.

oto Krzych Adam

30 lat temu byłem na winobraniu.

W Sancerre, 20 km na północ od La Charité-sur-Loire. Wówczas w Loarze było nieco więcej wody, ale rzeka nie sprawiała wrażenia większej od Wisły.

oto Natalia Julia Nowak

Zbyszek S

Piękne, złote pola... Aż miło popatrzeć. :)

Stawiam piątkę.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.