Polska sieć upada, zagraniczna wchodzi

Wnętrze sklepu stanowi smutny obraz. Na półkach pustki, na niektórych nie stoi zupełnie nic. Tylko cenówki zostały. To Małpka Express w Krakowie. Nie ma żadnego klienta. Podobnie jest w Warszawie. Tutaj całe ściany półek są puste. Niektóre wyglądają jak te z Almy rok temu.

Pytamy ekspedientkę, dlaczego półki takie puste. - Wstrzymane dostawy są, to już trwa od dłuższego czasu - odpowiada pani za kasą. - O, dzisiaj nam przywieźli papierosy, ale z innymi towarami jest marnie. Najgorzej jest z napojami - zaznacza.

W firmie trwa restrukturyzacja. Nowy zarząd pracuje nad planem naprawczym. Sytuacja przypomina kłopoty Almy. Tam również zaczęło się od braku towarów, a skończyło na upadłości.

* * *

Sieć pizzerii Papa John’s, znana na całym świecie pizzeria sieciowa, jeden z trzech światowych liderów w produkcji i dostawie pizzy, wchodzi z rozmachem na polski rynek – plan ekspansji to ponad 20 restauracji. 

Papa John's jest trzecim graczem na światowym rynku w kategorii pizzy. Na świecie istnieje ponad 5 tys. restauracji tej marki - 3,5 tys. w Stanach Zjednoczonych i 1,6 tys. oraz w 44 pozostałych krajach, m. in. w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Chinach, Wenezueli, Egipcie, Arabii Saudyjskiej, Francji, Hiszpanii, Holandii i Turcji. Amerykańska spółka rozwija swój biznes również w Rosji i na Białorusi. Teraz kolej na ekspansję koncernu na polskim rynku. Pierwsze otwarcia zaplanowane są na przełom listopada i grudnia tego roku w Warszawie

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto baba jag

no i co w tym dziwnego

miałem ostatnio ochotę na frytki i obrzydliwego hamburgera. No miałem zdarza mie się raz na kwartał. Kolejka w Burger Kingu jak cholera. Wyszedłem. Wpadłem na inen pomysł. Pojadę do KFC. Mam przecież "wybór". Tam jeszcze gorzej."Wybieramy" dalej i zastanawiamy się nad "ciepłą cipką". Ale nie,mnie ochota na syf odeszła. Pojechałem do miłej włoskiej restauracji na lazanię. Cisz spokój i pusto. No ale cóż ,polski debil woli żreć amerykańskie gówno. I to z całymi rodzinami. Dostanie więc jeszcze jedno.Jak już się nażre to pójdzie do niemieckiego sklepu po syfiastą duńską wieprzowinę i gówniane piwo. A potem położy na łóżku ze Szwecji, przed chińskim telewizorem, żeby obejrzeć kolejny ogłupiający serial z USA ,albo z Kanady. CETA zaczyna działać Papa Jon's przybywaj kretynów w kraju węgla i stali nie brakuje.
A wystarczy nie chodzić.

oto chłop jag

Małe sklepy spożywcze też

są niemal lawinowo zamykane - tołażysze.
Wniosek?
Polska jest a jakoby jej nie było - i tak ma być - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.