Nie tylko układ warszawski

Działania Komisji Jakiego mogłyby wprawdzie dowodzić wyższości ludowej sprawiedliwości nad “zwykłym” prawem stanowionym. Znacznie wyraźniej jednak jest kolejnym dowodem na hipokryzję obecnego układu rządzącego w Polsce.

Sama idea, powstanie i tryb działania „Komisji do spraw usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich, wydanych z naruszeniem prawa” - naruszają elementarną praworządność w nie mniejszym stopniu, niż złodziejstwo dokonywane w warszawskim Ratuszu. Po prostu tak zdrowe państwo, mające przecież jakieś kodeksy, procedury i natłok instytucji mających strzec ich przestrzegania – funkcjonować nie może. Oczywiście, nie żyjemy w zdrowym państwie, nie mniej jednak metoda a’la Jaki wprost prowadzi np. do powołania Speckomisji ds. przekroczeń prędkości, które będą sobie siedzieć na skrzyżowaniach i odbierać kierowcom samochody.

Co gorsza, to jest Polska, więc co może pójść źle – to pójdzie. Najpierw w III RP latami blokowano reprywatyzację (oczywiście poza tą dokonywaną na rzecz Żydów i związków wyznaniowych), a jeśli już do jednostkowych przypadków dochodziło – to często od razu i pod warunkiem odsprzedania samych praw czy odzyskiwanych nieruchomości ludziom różnych układów, często powiązanych z kapitałem zagranicznym (wystarczy prześledzić choćby naciski na rodzinę Zamoyskich w sprawie warszawskiej części jej dziedzictwa). O tym procederze przez trzy dekady milczały systemowe media, nie reagowała prokuratura – i nie mieli nic do powiedzenia także politycy tworzący obecnie Prawo i Sprawiedliwość. Dziś oczywiście głoszą, że za sprawą Komisji Jakiego, która oto ma się rozlać filiami po całym kraju - wszystko to odkręcą. W istocie jednak postulują, by reprywatyzację, zwrot mienia ukradzionego ostatecznie zakończyć – a więc znowu, pokrzywdzonymi okażą się ci, którzy w minionych latach nie wchodzili w układy z Układem i mimo posiadanych uprawnień nie brali udziału w złodziejskim procederze.

Przede wszystkim zaś – jest prosty test wiarygodności PiS, speckomisji i całej tej wrzawy. Przekonamy się, czy w ogniu walki z aferami reprywatyzacyjnymi – Jaki, Ziobro i Kaczyński odważą się wyciągnąć ręce po zwrot mienia oddanego z naruszeniem prawa Związkowi Wyznaniowemu Gmin Żydowskich w RP. Czy zweryfikują przypadki „dziedziczenia” kamienic w polskich miastach przez 118-letnich obywateli Izraela, z mokrymi jeszcze od atramentu dokumentami poświadczanymi przez dyplomatów III RP nad Jordanem.

Czy wreszcie choćby spojrzą w kierunku tysięcy hektarów przewłaszczanych na dobro słowo na rzecz Kościoła katolickiego. A także czy naruszone zostaną interesiki innej świętej krowy III RP – szkolnictwa wyższego, uniwersytetów, których kadra bezkarnie uwłaszczała się i zbywała majątki uzyskane jeszcze w czasie PRL-owskich wywłaszczeń, choć brak realizacji ich podstaw powinien skutkować zwrotem pierwotnym właścicielom Czy też zaważy fakt, że proceder ten realizowali także PiS-owcy obecnie prezydenci wielu miast Polski, starostowie i przedstawiciele rządów także tych z udziałem PC/ZChN/PiS?

Oczywiście, że miejsce HGW i jej układu jest w więzieniu. Oczywiście, że w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Kielcach i dziesiątkach innych miejsc rozkradano majątek i niszczono ludzi stawiających opór temu złodziejstwu. Ale PR-owska hucpa PiS, urągająca praworządności w metodzie i omijające delikatne dla obecnej partii sfery – nie jest metodą wyjścia i naprawy sytuacji. To tylko zastąpienie jednego bezprawia i fałszu – drugim.

oto Konrad Rękas Konrad Rękas

Dziennikarz chełmskiej i lubelskiej prasy regionalnej, doradca rolniczych związków zawodowych - ZZR "Ojczyzna" i OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Wiceprezes Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych. Prezes Powiernictwa Kresowego.
Autor Prawicy.net miesiąca stycznia 2013 ...

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
3.846155
Ogólna ocena: 3.8 (głosów: 13)

Tematy: 

Dyskusja

oto JJerzy

Bo w Polsce ...

... zamiast dekomunizacji, która w realiach obecnych jest już wyłącznie zaspokajaniem potrzeb odwetowych styropianowców, potrzebna jest i to niezwłoczna .... desolidaryzacja ...

oto Ireneusz

Same takie pomysły...

... są przyklepywaniem bezsensu i beznadziei. To typowa metoda TKM. Która się toczy i toczyć będzie, bowiem ludzie zamiast żyć i pracować, zamiast kontrolować swoich przedstawicieli związanych jawnymi i prostymi umowami - jedynie dziamgają o tym, że jak my, to wreszcie będzie lepiej.

oto Ireneusz

Biedactwo...

Jak zwykle nic nie zrozumiał.

oto JJerzy

Pan Ireneusz ...

... mógłby sobie darować ... Tykanie, zwłaszcza żeby wylać żółć, to zawsze przejaw zwykłego chamstwa. W pańskim wieku zwyczajnie nie wypada.

oto Ireneusz

Chyba zegar komuś tyka

Wypadałoby wreszcie się w niego wsłuchać, a ode mnie się łaskawie odczepić.

oto Eowina

Bardzo słuszna ocena przez Autora.

Co spowodowało, że mężczyzna podpalił się w Warszawie w proteście przeciwko PiS?
http://wawalove.pl/Mezczyzna-podpalil-sie-przed-Pa...

Istniejąca psychoza osaczenia, nagonki, wrogości jest zabójcza dla narodu. Być może ten człowiek ma jakieś problemy własne, ale istniejąca polityka sprzyja gwałtownym reakcjom.

oto Kmieć

Pani Eowino Wielce Szanowna

A kto by się tam przejmował jakimś słowiańskim tubylcem, który z rozpaczy dokonał na sobie ofiary całopalnej czyli holokaustu?

Gdyby to się na Alejach Jerozolimskich (w pobliżu sławetnej tęczowej Palmy daktylowej) spalił Michnik oblewając chałat benzyną, to gromkie ayway słychać by było na krańcach Układu Słonecznego...

oto Eowina

;) Jest też dobra wiadomość.

W Krakowie otwarto Centrum Eksperckie Kontrwywiadu NATO
Polacy nie będą robić tajemnicy ze swojego szpiegowania, nie mają nic do ukrycia. Kadry cyberwojska w Krakowie będzie walczyć z Rosją z otwartą przyłbicą.

PS. W Wiadomościach TVP nie było nic na temat tego samospalenia.

oto chłop jag

No cóż - po co

byliby tubylcy pupilom szatana tutaj potrzebni - gdyby niemożna było ich strzyc i golić do woli - tołazysze?
Wniosek?
Przecież atrapa Polski tylko dlatego - jak wyżej - jeszcze istnieje - tołażysze.

oto adam_54

W temacie "reprywatyzacji" słów kilka......


DEKRET


z dnia 2 marca 1945r

o majątkach opuszczonych i porzuconych

Art1. 1. Wszelki majątek ruchomy bądź nieruchomy, który w związku z wojną rozpoczętą 1 września 1939 r. nie znajduje się w posiadaniu właściciela, jego prawnych następców, lub osób prawa ich reprezentujących, jest majątkiem opuszczonym w rozumieniu niniejszego dekretu

Art 18.Właścicielowi majątku opuszczonego należy na jego wniosek przywrócić posiadanie tego majątku, niezależnie od tego w czyim posiadaniu ten majątek się znajduje.
Art15. Koszty zarządu majątków opuszczonych i porzuconych obciążają te majątki.
Art 35 Skarb Państwa , względnie osoby lub instytucje, o których mowa w art 13 nabywają tytuł własności majątków opuszczonych:
a) co do nieruchomości - z upływem lat 20-tu.
b) co do ruchomości z upływem lat 10-ciu , licząc od końca roku kalendarzowego w którym zakończyła się wojna.

Patrząc na powyższe, należało by sobie zadać pytanie...
....czy tym upominającym się o przedwojenne majątki nie wystarczyło 20 lat na odzyskanie swojej własności ? - a upominają się o nią dopiero po znacznie dłuższym czasie... czasie gdy majątek opuszczony stał się własnością przechowującego ów majątek i nim zarządzającego , czyli Skarbu Państwa ?

A poza tym.. czy ktoś wie ile samochód musi stać na parkingu strzeżonym , by stał się własnością właściciela parkingu ?
W świetle powyższego - moim zdaniem - należy uznać że ta tzw. "reprywatyzacja" to nic innego jak kolejny skok "w białych rękawiczkach" na na państwową kasę ...
.. Podobnie jak i ta cała komisja Jakiego ... to także pic , mający uwiarygodnić posiadanie , tych co majątki państwowe przejęli , "odstrzeliwując" kilku niewygodnych , rzucając ich na żer pospólstwu.

oto Skanderbeg

A ja mam takie pytanie.

Czy p. Rękas byłby zainteresowany zrobieniem wykładu na Ziemi Lubuskiej (nie mylić z województwem)? Mógłby wystąpić z reklamą Powiernictwa Kresowego. Na początku byłem przeciwny tej inicjatywie, ale z czasem zdołałem się przekonać. W moim Sulęcinie (tam się urodziłem, wychowałem, a mieszkam 12 km obok) jest sporo Kresowian lub ich potomków (ja również zaliczam się do potomków-3/4 mojej krwi to Kresy).
Prosiłbym o kontakt, jeżeli p. Rękas byłby zainteresowany. Kierownictwo prawica.net posiada mój email

oto PKK

Układ poprawny politycznie

Przekonamy się, czy w ogniu walki z aferami reprywatyzacyjnymi – Jaki, Ziobro i Kaczyński odważą się wyciągnąć ręce po zwrot mienia oddanego z naruszeniem prawa Związkowi Wyznaniowemu Gmin Żydowskich w RP

.

Na szczególną uwagę zasługuje akapit o restytucji mienia żydowskiego.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.