Córka ministra Ćwiąkalskiego przejęła kamienicę „na zmarłego”

Bogumiła Górnikowska, adwokat a prywatnie córka Zbigniewa Ćwiąkalskiego, w 2008 r. przejęła kamienicę w Warszawie jako kurator Aleksandra Piekarskiego (†67 l.), osoby nieznanej z miejsca zamieszkania, który w chwili transakcji nie żył od 50 lat.

Jej obowiązkiem było potwierdzenie, czy Piekarski wciąż żyje. Gdyby żył, w momencie wydawania tej decyzji czyli w 2008 r., miałby 118 lat. Dopiero kilka lat później sami lokatorzy kamienicy – przeprowadzili w tej sprawie własne śledztwo – ustalili, że Piekarski zmarł w 1958 roku.

Sprawa dotyczyła kamienicy przy ul. Joteyki 13 na warszawskiej Ochocie.

Ojciec Górnikowskiej był wtedy ministrem sprawiedliwości w rządzie Tuska.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto MSzach

Przykład bezkarnego podziału

Przykład bezkarnego podziału łupów. Znak że nowa agentura opanowała nasz kraj. Agentura robienia biznesu na współpracy z odpowiednio 'podkrecanym' państwem...

oto Andrzej

dokładnie

To są nowe elity, zainstalowane i podkarmiane z zachodu. Ich sytuacja jest marna i niepewna, gdyż zależą od woli sponsorów, a przez media mogą być wykończeni w każdej chwili i to błyskawicznie. Więc jakoś muszą sobie z tym radzić. Najprostszą metodą jest prywatyzacja dostępnych dzięki władzy dóbr.

Istota ustroju i brak zakotwiczenia (przede wszystkim materialnego) establishmentu politycznego w narodzie - to podstawa. Wystarczy popatrzyć na kariery polityków po okresie władzy. Obcy oligarchowie, zachodnie koncerny, Unia - tam się lokują. Czyje więc interesy mają reprezentować?

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.