Polacy zdominowali rynek bezdomnych w Berlinie

bezdomni

Zjawisko bezdomności przybiera na sile w Berlinie. W największym parku w Berlinie bezdomni zaczęli już rozbijać namioty. W parku Tiergarten wciąż rosną skupiska namiotów. Wokół nich piętrzą się śmieci, śmierdzi fekaliami. Gdy do akcji wkracza policja, bezdomni zwijają obozowisko ale nie znikają. Przenoszą się tylko w inne miejsce.

Duża grupa bezdomnych w Berlinie to Polacy. Wedle nieoficjalnych danych może być ich 2 tys. Mówi się jednak, że to nawet co drugi bezdomny.

75 proc. miejsc noclegowych zapełniają obcokrajowcy. W niemieckiej stolicy mnożą się skargi na bezdomnych Polaków, władze rozważają ich deportację. Policja będzie częściej sprawdzać dokumenty bezdomnym. Tych, którzy są w Berlinie dłużej niż 90 dni, ma deportować.

Berlin ma dosyć bezdomnych z Polski i zapowiada deportacje. "Polakami powinna zająć się Polska" - mówi burmistrz dzielnicy Mitte Stephan von Dassel. - Tu nie chodzi o śpiących na ławkach. Mamy do czynienia z agresywnymi żebrakami, którzy siedzą na schodach metra i obrzucają przechodniów wyzwiskami, gdy ci odmawiają im pieniędzy.

Berlin

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto mj

Na pewno nie mają w tym Berlinie

możliwości oglądania TVP Info i nie wiedzą że powinni wracać do kraju choćby piechotą, bo w Polsce jest już powszechny dobrobyt, idylla, rynek pracownika, bezrobocia nie tylko nie ma ale gospodarka wręcz dusi się z deficytu rąk do pracy, pracodawcy biją się o pracowników podnosząc płace jak szaleni, sukces goni sukces, jest po prostu "dobrze" i z każdym kolejnym dniem coraz lepiej...
No nic, cała nadzieja dla nich w tym że jak już ich deportują, to ten raj na ziemi w końcu zobaczą.
Może przez szybę w sklepie z telewizorami, ale zawsze... :)

oto Marek

Wyznawców najbardziej

Wyznawców najbardziej pokojowej z religii Berlin rzecz jasna nie zamierza deportować, może dlatego, że nie są bezdomni (mają mieszkania za darmo).

oto chłop jag

Polacy zdominowali rynek

Polacy zdominowali rynek bezdomnych w Berlinie

Tzw. rynek bezdomnych w ogóle - to najwyższe osiągnięcie tzw. demoliberalizmu - tołażysze.
Wniosek?
Człowiek - jak ten pies bez budy - tołażysze. Pupile już myślą nad wskrzeszeniem hycli XXI wieku - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.