kresy.pl: Polacy będą płacić Ukraińcom-emigrantom emeryturę za pracę na Ukrainie

Całość w artykule

ZUS sfinansuje różnicę pomiędzy emeryturą pobieraną na Ukrainie (średnia ukraińska emerytura to 270 zł) a emeryturą minimalną (1000 zł). Ukraiński emeryt nabywa prawo do takiej emerytury z samego faktu opłacenia jakiegokolwiek okresu składkowego w Polsce. Dla porównania obywatel Polski nabywa prawo do emerytury minimalnej odpowiednio po 22 latach (kobiety) i 25 latach (mężczyźni).

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto chłop jag

kresy.pl: Polacy będą płacić

kresy.pl: Polacy będą płacić Ukraińcom-emigrantom emeryturę za pracę na Ukrainie

Upodlanie Polaków przez pupili szatana nie ma granic - tołażysze.
Wniosek?
Specjalny dodatek do tych emerytur proponuje płacić żyjącym jeszcze banderowcom (i ich spadkobiercom) - co to tak sprawnie posługiwali się kiedyś piłami, widłami i siekierami - tołażysze.
Na koniec - pupile szatana nie mają litości do pokonanych przez siebie ludzi stworzonych przez Boga - tołażysze - więc na powyższym owo upodlanie się nie skończy.

oto ratiofides

Takie rozwiązania mogą tylko

Takie rozwiązania mogą tylko przyspieszyć zgon systemu emerytalnego (powszechnego) nad Wisłą.
A może komuś o to właśnie chodzi...?

oto Ireneusz

Korwinistyczne poglądy

System emerytalny nigdy nie padnie na twarz, albowiem nie jest to firma prywatna. Proszę ludziska przestańcie gadać takie bzdury o upadku ZUS. Ta "firma" zarżnie nas wszystkich, ale nadal będzie istnieć i "mieć się dobrze".

oto ratiofides

Wszystko może "paść na twarz"

Wszystko może "paść na twarz" poza krajami które mają szczęście / możliwość emitować walutę w nieograniczonych ilościach. Są pasywa i aktywa, także w funduszach, nawet w banku centralnym. ZUS będzie istnieć, oby bez katastrofy, życzmy sobie tego. Pytanie jakim kosztem?

oto baba jag

Nie wiem

czy słusznie prawi, czy tez nie słusznie.Przyjdzie taki czas ,że nie będzie już skąd zdzierać i ZUS z całym państwem i to wszystko pierdolnie i to z wielkim hukiem. Z tym,że pewno pierwej będzie wielka wojna i depopulacja,albo tylko depopulacja. Przecież w "obronie" ZUS wystarczy wyłączyć prąd na tydzień. Nie trzeba ani Putina ani rakiet, a "The Walking Death" to będzie przy takim armagedonie , bajka dla dzieci.Ciekawe o ile spadnie populacja w dużych miastach przy takim scenariuszu?

oto gość

Przyjdzie taki czas ,że nie

Przyjdzie taki czas ,że nie będzie już skąd zdzierać i ZUS z całym państwem i to wszystko pierdolnie i to z wielkim hukiem. Z tym,że pewno pierwej będzie wielka wojna i depopulacja,albo tylko depopulacja. Przecież w "obronie" ZUS wystarczy wyłączyć prąd na tydzień. Nie trzeba ani Putina ani rakiet, a "The Walking Death" to będzie przy takim armagedonie , bajka dla dzieci

To z Nostradamusa czy z Sigilli?

oto mj

Cóż, Polaka można zostawić bez jakichkolwiek środków do życia,

skazując na opiekę społeczną, która da mu 200 złotych na miesiąc jak będzie miała i będzie chciała, bo np. zabrakło mu pół roku do "wysługi lat" uprawniającej do otrzymania najniższej emerytury. To zjawisko stanie się prawdziwą plagą jak w okolice wieku emerytalnego zacznie zbliżać się pokolenie bezrobocia, umów śmieciowych do stażu pracy nie wliczanych, pracy za granicą, z której uznawaniem w Polsce bywa różnie itd. Wówczas będą jaja jak berety gdy okaże się że co czwarty kandydat na emeryta całe życie niby gdzieś tam coś dłubał, ale "lat składkowych" uciułał tyle co kot napłakał i żadna emerytura - nawet głodowa - mu się nie należy.

Co do tej sytuacji z polskimi emeryturami Ukraińców opisanej w tekście, to mam cichą nadzieję że jest to jakiś "fejknews", bo jeśli nie, to nie można tego komentować inaczej niż używając słów powszechnie uznawanych za wulgarne.
JAKIKOLWIEK okres pracy w Polsce - może np. rok już wystarczy - i polska emerytura zagwarantowana. I można wracać na Ukrainę, gdzie za ten 1000 złotych z pewnością da się żyć "godniej" niż za równowartość 270 złotych. Jeśli to wszystko prawda, to zaraz będziemy mieli najazd babć i dziadków z Ukrainy w wieku przedemerytalnym, którzy jakoś tam sobie "załatwią" przepracowanie tego "jakiegokolwiek" okresu w Polsce, po czym wrócą do siebie z polskimi kartami bankomatowymi, żeby raz na miesiąc robić z nich użytek.

To polskie robienie dobrze Ukraińcom ociera się już o klimaty i przybiera formy, o których wypadałoby pogadać leżąc na kozetce u psychiatry.

oto Czesław

A parlamentarzyści?

Mamy różne partie polityczne w sejmie tak zwalczające się "zajadle", to dlaczego w tej sprawie żadna grupa posłów nie robi awantury?.

oto Kmieć

Szanowny Panie Czesławie.

W koterie o mentalności podrzędnego mafioziny w "sejsmie" zwalczają się "zajadle" gdy potrzebne jest przedstawienie demokracji dla motłochu.
W sprawach przekazanych do realizacji przez okupanta wszystkie te "partie" są JEDNOMYŚLNIE ZGODNE. Pan sobie sprawdzi ustawy, uchwały, itp dotyczące stanowiska "polskiego" parlamentu we wszelkich sprawach na linii III RyPy - Israel.

oto baba jag

A motłoch Panie Kmieć

wierzy w tę demokrację. I jeszcze dyskutuje o wyższości Świąt Bożego narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.