MSZ RP ws. upamiętnienia żołnierzy Siczy Karpackiej na Przełęczy Wereckiej

MSZ RP ws. upamiętnienia żołnierzy Siczy Karpackiej na Przełęczy Wereckiej

Z inicjatywy wiceministra spraw zagranicznych Bartosza Cichockiego 17 października odbyło się w MSZ spotkanie z ambasadorem Ukrainy w Polsce Andrijem Deszczycją.
Wiceszef MSZ wyraził zdumienie w związku z udziałem wicepremier Ukrainy ds. Integracji Europejskiej Iwany Kłympusz-Cyncadze, innych wysokich ukraińskich urzędników państwowych oraz kompanii honorowej Sił Zbrojnych Ukrainy w uroczystym odsłonięciu kompleksu memorialnego ku czci poległych strzelców Siczy Karpackiej w miejscowości Kłymec na Przełęczy Wereckiej (Tucholskiej) 15 października. Upamiętnieniu, wzniesionemu z funduszy instytucji państwa ukraińskiego, towarzyszą tablice z inskrypcją: „Bohaterom Ukrainy Karpackiej rozstrzelanym przez polskich i węgierskich okupantów w marcu 1939 r.” oraz plansze informujące o rzekomej egzekucji 600 strzelców Siczy Karpackiej przez oddział Korpusu Ochrony Pogranicza.

Polska nigdy nie okupowała Ukrainy. Niektóre terytoria dzisiejszego państwa ukraińskiego wchodziły w skład Rzeczypospolitej Polskiej na mocy prawa międzynarodowego. Do tej pory nie został zaprezentowany żaden dowód na poparcie tezy o masowej egzekucji członków Siczy Karpackiej w marcu 1939 r., nie wspominając o polskiej odpowiedzialności za tę rzekomą zbrodnię.

Biuro Rzecznika Prasowego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto chłop jag

Największym wrogiem

banderowców - oczywiście ich zdaniem - zawsze będą Lachy - tołażysze - i dobrze o tym wiedzą pupile szatana.
Wniosek?
Im bardziej będzie płynąć forsa ukradziona Polakom a zawożona tam osobiście przez prezia - tym bardziej banderowcy będą nienawidzić Lachów - tołażysze - bo mamy tutaj do czynienia z piekielną logiką.

oto Czesław

Nie chwaląc się

jak mówił Onufry Zagłoba, to w tym MSZ chyba przeczytali mój artykuł na www.prawica.net/743 "POLSKA NIGDY NIE BYŁA OKUPANTEM UKRAINY". To dobrze, bo na naukę nigdy nie jest za póżno.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.