Estera – Esterka – Anna czy Agata?

Mamy wysyp kandydatów na Prezydenta Najjaśniejszej i bardzo dobrze. Nie jestem zwolennikiem parytetów, broń mnie przed tym Panie Boże, ale brakuje w tym zestawieniu osób z doświadczeniem w kierowaniu przynajmniej średniej wielkości przedsiębiorstwem przemysłowym, handlowym czy rolniczym, przedstawicieli techniki czy nauk ścisłych. Trudno, jest to co jest.

Dużo jest szumu i zgiełku przy prezentacji programów kandydatów oraz ich ewentualnych debatach w TV. Jak wiadomo „po czynach ich poznacie”. Programy i dyskusje mają sens ale tylko z kandydatami którzy nie reprezentują partii zasiadających w parlamencie. Przecież jak działają i co robią parlamentarzyści to każdy widzi. Chyba nikogo nie przekona kandydat PO, że liberały to nie aferały, fakty są nieubłagane.

Tak samo Pan Wicepremier Piechociński, przynajmniej mnie, nie przekona że obecne tzw. PSL to nie ZSL. Wystarczy popatrzeć i posłuchać posła Żelichowskiego żeby się przekonać że obecne PSL z Mikołajczykowskim PSL-em nie ma nic wspólnego, to kojarzy się raczej z ZSL-em Gucwy. Pan Piechociński krytykuje naszą politykę wschodnią a przecież to On jest gwarantem tej polityki, po prostu „rżnie głupa”. Polityka południowa też klęska a polityka w kierunku zachodnim, to wzorcowe kompradorstwo naszych polityków parlamentarnych wszystkich opcji.

Sprawa socjalnego PiS-u kierującego się w działalności zasadą „miłości bliźniego” to już poznaliśmy, podatki obniżono za rządów J.Kaczyńskiego ale przede wszystkim najbogatszym. Gdyby Pan Prezydent Komorowski chciał naprawdę się zaprezentować, to powinien w ciągu najwyżej pół godziny:

  • przypomnieć swoje obiecanki z poprzedniej kadencji
  • podsumować co zrealizował a czego nie i dlaczego
  • co obecnie chce zrealizować

Podnoszą się różne, pełne trwogi głosy, że to obecne głosowanie na prezydenta Polski, to jest jakieś super ważne, przełomowe itp. Ja uważam, że to jest zwykłe kolejne głosowanie, które nic nie zmieni, no chyba że zamiast Bronka czy Andrzeja wygra np. Marian, ale to mało prawdopodobne. Natomiast przełomowe znaczenie dla obecnej rzeczywistości miały wybory w roku 1990, gdzie starli się ze sobą Pan Lech Wałęsa i Pan Stanisław Tymiński.

W tamtym czasie dla mnie jak i wielu moich rodaków nie było wątpliwości, to Lech Wałęsa był tym wymarzonym „zwycięzcą nad komuną”, to Lechu dał nam wolność i niepodległość. Wątpliwości co do prawidłowości wyboru pojawiły się później, niestety jak mówi przysłowie „pociąg pojechał”. Jak by było gdybyśmy wybrali St. Tymińskiego lub innego z kandydatów, nie wiem, ale wybór L.Wałęsy na prezydenta III RP był bardzo dużym błędem, wręcz głupotą.

W tym poglądzie utwierdziły mnie ostatecznie słowa Pana Prezydenta Lecha Wałęsy wypowiedziane po śmierci T.Mazowieckiego w dniu 28.10.2013 r., cyt. ”U mnie na pierwszym miejscu był Geremek, na drugim T.Mazowiecki”. Wynika z tego, że ja oddając głos na L.Wałęsę, w rzeczywistości głosowałem na B.Geremka. A dokonania B.Geremka to do dzisiaj widać w działalności placówek dyplomatycznych i naszej żałosnej antypolskiej polityce zagranicznej.

Osobiście uważam, że to jest ta „parszywa spuścizna” B. Geremka, że państwo polskie nie tylko że nie udziela wsparcia naszym rodakom przebywającym za granicą np. na Ukrainie, Litwie czy w Niemczech to jeszcze ich prześladuje np. Jana Kobylańskiego z Ameryki Południowej. Nasze MSZ ocenia Polaków nie po tym co robią dobrego dla podtrzymywania i krzewienia polskości tylko czy dana osoba kocha obligatoryjnie wszystkich Żydów. Żydzi są przecież różni, jednych można kochać a drugich nie lubić, tak zresztą jak i Polaków.

Jak zacząłem pisać o Żydach to będę pisać dalej, bo przecież na ten temat można „bez końca”. Ośmielę się też radzić naszym feministkom, jeżeli chcą być skuteczne i pracować dla „dobra narodu”, to niech wezmą przykład z Żydówek. Już w czasach biblijnych około pół tysiąca lat przed narodzeniem Chrystusa (dla ateistów 500 lat p.n.e.), pewna Żydówka o imieniu Estera, oczarowała swą urodą i inteligencją króla perskiego Achaszwerosa, wyszła za niego za mąż i uratowała tym sposobem swoich rodaków zamieszkujących w Persji przed zagładą. W dzisiejszych czasach nazywa to się Holokaustem.

W naszej polskiej historii zapisała się tez Żydówka o wdzięcznym imieniu Esterka, piękna, inteligentna i niewątpliwie bardzo miła dla naszego władcy a dotyczyło to króla Jana Kazimierza Wielkiego w latach 1350. Esterka nie była żoną naszego króla, tylko kochanką ale to wystarczyło by Jan Kazimierz, pod jej wpływem, wszystkim Żydom uciekających przed prześladowaniami z innych krajów europejskich pozwalał się u nas nie tylko osiedlać, ale też obdarzał przywilejami. Władysław Gomółka też miał za żonę Żydówkę.

Ale już w całkiem współczesnych czasach, to o następnym po Lechu Wałęsie prezydencie „mówiło się” że miał ojca narodowości żydowskiej z zawodu lekarza, nie wiem dlaczego w tej sprawie Aleksander Kwaśniewski nigdy się nie wypowiedział. Natomiast żona A.Kwaśniewskiego, jako jedyna z polskich pierwszych dam III-ej Rzeczpospolitej, nie ukrywała swojego pochodzenia i z dumą pokazywała się publicznie razem ze swoimi rodzicami.

Drugi raz w wyborach nabrałem się głosując w 2005 r. na Lecha Kaczyńskiego i PiS. Bracia Kaczyńscy zdobyli ten wymarzony „złoty róg”. Z dużą dozą nieufności ale jednak miałem nadzieję, że Ci Kaczyńscy zbudują tą osławioną IV-ą Rzeczpospolitą, nawet program przeczytałem. Nadzieję tą podzielała też olbrzymia część moich rodaków, udzielając zdecydowanego wotum zaufania w wyborach dla braci Kaczyńskich. A tu J.Kaczyński zamiast budować IV-ą RP to cały swój wysiłek i inteligencję skierował na obronę czci i honoru cnoty niejakiej Anety K.

Można bez złośliwości powiedzieć, że koalicja i koniec rządów PiS-u rozbiły się o du…ę tej damy. Samym L. Kaczyńskim też się rozczarowałem, jak się dowiedziałem, że to Jego decyzja wstrzymała ekshumację spalonych Żydów w stodole w Jedwabnem, decyzja ta zapobiegła ujawnieniu prawdy a więc sprzyja oskarżaniu nas o niepopełnione zbrodnie.

Powstaje pytanie, dlaczego L.Kaczyński tak zadziałał na szkodę narodu polskiego? Czyżby nie był Polakiem? Według mnie, zaznaczam że to są tylko moje domysły, budowa Muzeum Powstania Warszawskiego była tylko zabiegiem (przykrywką) dla budowy kosztownego monumentalnego gmachu jakim jest Muzeum Historii Żydów Polskich i to stanowi prawdziwy pomnik L.Kaczyńskiego, na długie lata a być może i wieki.

Startując poprzednio z PO w prawyborach do prezydentury dwaj kandydaci tj. B. Komorowski i R. Sikorski to małżonkowie Żydówek. Obecnie lansowani w mediach obydwaj kandydaci na prezydenta Rzeczpospolitej tj. B.Komorowski i A.Duda za żony też mają Żydówki, Annę i Agatę. Wniosek aż się sam nasuwa, chcesz zrobić karierę, ożeń się z Żydówką. Zastanawiam się co te Żydówki takiego w sobie mają, że przy nich robi się karierę. Może są inteligentne i potrafią umiejętnie kierować mężem a może mają coś takiego z powodu czego nawet nasz król Jan Kazimierz Wielki „stracił rozum”. Ciekawi mnie to niezmiernie ale nie sprawdzę „bom już za stary a w młodości przegapiłem”, jak by powiedział imćpan Onufry Zagłoba

- - -
15.03.2015

oto Czesław Czesław

Czesław Buksiński, inżynier, obecnie na emeryturze, od 1981 r związany z opozycją niepodległościową.

na ile punktów oceniasz artykuł? : 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto chłop jag

No cóż - w miejscach ważnych dla tzw. państwa - goja

ze świeca by próżno szukać - tołażysze.
Wniosek?
Jeżeli ogon wywija nawet Jankesami - jak pies flakiem - to nie jest to tylko problem polski - tołażysze. Nie jest to też problem nowy - tołażysze.
Ponadto - w którym miejscu jest obecnie Europa - było widać po spędzie na paryskim placu przedstawicieli V kolumn pupili szatana z okazji strzelaniny w redakcji satyrycznego szmatławca - który już nie istnieje - tołażysze.

oto Ferdek

Gdzie sa "matki Polki"?

Zastanawiajace jest, ze to nie dziala w odwrotnym kierunku. Jak niedawno pisalem rezyser antypolskiego filmu "Ida" mial ojca z zydowskiej rodziny
i matke z polskiej katolickiej rodziny i co? Kto mial wiekszy wplyw na wychowanie synalka. Czy to rzeczywiscie byla "matka Polka"

Jeszcze a propos Esterek, to pamietamy przeciez "praktykantke" w Bialym Domu, ktora robila dobrze Prezydentowu USA Clintonowi.

Kiedys czytalem, ze w biurach wazniejszych amerykanskich politykow,
kongresmenow i senatorow pelno jest zydowskich praktykantow
(interns), ktorzy sledza wszystkie ruchy Amerykancow i donosza gdzie trzeba, czyliu zydowskiemu lobby.

oto Krzysztof M

Z tymi praktykantami to

Z tymi praktykantami to raczej przesada. Ta nacja jest niezwykle obrotna, więc wkręcają się tam, gdzie jest nadzieja na kasę bez pracy. Zwykła rzecz. Oni bardzo szybko podejmują decyzje, potrafią je także równie szybko zmieniać. Nie przywiązują się do nikogo i do niczego. Mam wrażenie, że ich życie duchowe w stosunku do Słowian, jest dość ubogie.

oto Ferdek

Zydowscy "interns" w biurach amerykanskich politykow

„W czasie mojego pobytu w USA pracowalem w magazynie pewnej hurtowni z wieloetniczna zaloga. Kiedy wybuchl skandal z Monika Lewinsky kolorowi koledzy natychmiast skojarzyli jej „polskie”nazwisko. Pytali mnie czy to jest Polka. Probowalem im bezskutecznie wytlumaczyc kim byla Monika i kto ja ulokowal w biurze przezydenta Clintona. Trudno zreszta byloby oczekiwac, ze przecietny Amerykanin slyszal cokolwiek o roli jaka tzw. interns czyli studenci praktykanci spelniaja w USA. Okazuje sie, ze w biurach czolowych amerykanskich politykow, senatorow i kongresmenow az roi sie od studentow zydowskiego pochodzenia, ktorzy odbywaja tam „praktyki”, przy okazji szpiegujac i sledzac kazdy ruch swoich gospodarzy. Wspolpracuja oni z organizacjami skladajacymi sie na tzw. lobby Izraela.Okazuje sie, ze nawet zona bylego kandydata na Prezydenta USA Gingricha brala aktywny udzial w akcji umieszczania zydowskich interns w biurach czolowych kongresmenow: Marianne Gingrich, wife of Newt, the man who held the most powerful office in the entire U.S. Congress, placed Jewish interns in key congressional offices. Can you pronounce the word, „Mossad?” We know now that Monica Lewinsky was a White House intern whose placement was arranged by Israel. Such agents watch, monitor, report and perform various other „special duties.” Dossiers are built up, and Congressmen and other politicians one day find out they best vote for whatever or whoever is best for Israel-or else.

http://alt.military.police.narkive.com/o7gpbT3m/br...

http://forward.com/articles/130012/these-jewish-in...

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.