PiS dominuje w sondażach

Z sondażu IBRiS wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby aż 38,1 proc. badanych. Sondaż daje PO 19,8 proc. Nowoczesnej zaledwie 8,7 proc. a Kukiz'15 uzyskał wynik 8,2 proc., partia Razem 5,2 proc. a SLD 5 proc. Do Sejmu nie weszłyby PSL, KNP ( 1,7 proc.) i Wolność (0,7 proc.).

sondaże

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto baba jag

Wybory i sondaże

mnie nie podniecają. Jako wróg demokracji uważam to za cyrk. Ale nad tym wynikiem się pochylę. Bez fałszowania wyborów prawie 70% głosuje na neo- PZPR.. Widać jasno,że komuniści żadnych wyborów i referendów nie fałszowali.Przynajmniej na początku i liczę ,że aż do lat siedemdziesiątych.

oto MSzach

Fałszowali...

Fałszowali...

Bez fałszowania wyborów prawie 70% głosuje na neo- PZPR.. Widać jasno,że komuniści żadnych wyborów i referendów nie fałszowali.

... tak samo jak dzis się fałszuje. Daje sie głos tym których najpierw państwo grupowo kupilo przywilejami

oto chłop jag

Na ten wynik PiS-u

pracuje cała wspólnota rozbójnicza - tołażysze.
Wniosek?
Gdyby tak wspólnota rozbójnicza skupiona w KOD, PO i innych pomniejszych tworach zaczęła wrzeszczeć aby nie przyjmować desantu kolorowych - to o ile punktów zmalałoby wtedy poparcie dla wspólnoty rozbójniczej skupionej w PiS - tołażysze?

oto Natalia Julia Nowak

chłop jag

Gdyby tak wspólnota rozbójnicza skupiona w KOD, PO i innych pomniejszych tworach zaczęła wrzeszczeć aby nie przyjmować desantu kolorowych - to o ile punktów zmalałoby wtedy poparcie dla wspólnoty rozbójniczej skupionej w PiS - tołażysze?

Może to gra w "dobrego i złego policjanta"?

oto Czesław

Zasady demokracji

Jest śmieszne że bardzo wielu kocha demokrację jak wygrywają nasi i wówczas z dumą głoszą wzorem Ateńczyków sentencję, "Wola ludu wolą boga", ale jak wygrywają nie ci co trzeba, to obraza i twierdzenia "ciemny lud ich wybrał".

oto BTadeusz

Dał Pan sobie wcisnąć kit

Nie - wola ludu - tylko
Wola OBYWATELI PAŃSTWA
Tak było w Atenach.

Jednym z najważniejszych obowiązków obywateli to obowiązki wojskowe, finansowe, łożenie na państwo i udział w świętach religijnych państwa. Obywatel tracił swoje prawa gdy nie dbał o groby zmarłych lub o starych rodziców. W V wieku p.n.e. 30 tysięcy z 200 tysięcy było obywatelami.

Obrady trwają od rana do wieczoru. Obywatele podczas tych obrad decydują o wojnie i pokoju, ustalają prawa, wybierają i kontrolują urzędników i dowódców (strategów), wybierają sędziów na okres jednego roku, decydują o budowie świątyń, budowli publicznych, ustalają podatki. Urzędnicy byli wybierani na rok, podobnie jak sędziowie. Ich praca, o czym już wspomniałam, podlegała kontroli Zgromadzenia. Poza tym lud mógł oceniać urzędników. Tych, których uznano za zagrażającym demokracji skazywano na 10-letnią banicję (tzw. sąd skorupkowy - ostracyzm).

oto Ireneusz

No właśnie

Tak mało ludzie rozumie, co naprawdę oznacza słowo demokracja. Myląc demokrację z zarządzeniem tłumem.

oto MSzach

Pozostało nam tylko to w

Pozostało nam tylko to w kółko powtarzać...

Pozdr.

oto BTadeusz

Moje zdanie:

Jak bardzo ludzie oczekiwali 500+. reformy sądów i odbrązowienia reprywatyzacji, że pogodzili się rusofobią i ukrofilią...

oto Czesław

Dlaczego PiS wygrywa

Odpowiedż pod tym linkiem http://fakty.interia.pl/swiat/news-eurostat-sukces.... Problem rusofobii, ukrofilii czy filosemityzmu nie ma znaczenia dlatego że totalna opozycja w tych sprawach jest jeszcze gorsza. PiS prowadzi inną politykę wewnętrzną, nie tylko gospodarczą ale i historyczną, stawia się Niemcom itp.

oto Ireneusz

Pozory

Gra pozorów, weryfikowana po owocach, a nie po deklaracjach. Dziwnym jest, że tak wielu teoretycznie inteligentnych ludzi daje się tak łatwo nabierać na pozory. Tak bardzo chcą czegoś pozytywnego, że nie widzą wprowadzanego zła i podstępnej podłej gry.

oto Krzysztof M

Nie "Takie poparcie mają

Nie "Takie poparcie mają partie polityczne", ale media chcą, żebyśmy wierzyli, że tak właśnie jest. :-)

oto MSzach

Ten sondaż to tylko dowód, że

Ten sondaż to tylko dowód, że jestesmy w uscisku zniewolonych państwem grup obrońców swoich praw niby słusznie nabytych.
Pis plus PO, N, sld Razem i PSL popiera 80% elektoratu. Kto da wiecej ten rzadzi. PiS ostatnio daje najwiecej i ma farta w postaci dobrej koniunktury...
Jak koniunktura sie skończy czy osłabnie nastapi kolejna wymiana kadr. I zaręczam... nikt zadnych twórców tej pieriestroiki nie wsadzi za kratki za przesadną dobroczynność

oto ja

{PiS ostatnio daje najwiecej

{PiS ostatnio daje najwiecej i ma farta w postaci dobrej koniunktury...}
Banialuki jak za pierwszych rządów PiS. Koniunkturę się tworzy, czyli mówiąc wprost PiS dobrze rządzi.

oto MSzach

Tez może być i tak-:) Ale to

Tez może być i tak-:) Ale to sie później okaze..

oto Czesław

MSzach, skąd to zdziwienie?

"Kto da wiecej ten rzadzi." To jest przecież zasada demokracji, to jest naturalne, ludzie wybierają tego kto da więcej a mają wybierać tego kto im zabierze to co mają i jeszcze wyrzuci na ulicę z mieszkania.?

oto Dubitacjusz

No po prostu rewelacja

ludzie wybierają tego kto da więcej a mają wybierać tego kto im zabierze to co mają

Naprawdę nie rozumie Pan, że aby dać więcej, trzeba zabrać więcej.

oto ja

Naprawdę nie rozumie Pan, że

Naprawdę nie rozumie Pan, że aby dać więcej, trzeba zabrać więcej.

Naprawdę? A może wystarczy inaczej dzielić?

oto Czesław

Panie Dubitacjusz

Jak do tej pory, to zabierają złodziejom, trudno tego nie pochwalać.

oto Dubitacjusz

Panie Czesław: to powtarzanie propagandowych sloganów PiSu.

Po pierwsze z oceną VATu czekamy na rozliczenie całego roku.
Po drugie, nawet zakładając zmniejszenie oszustw VATowskich, to mechanizm polegał na zwrocie. Czyli państwo mniej zwraca oszustom, ale dalej zabiera dokładnie tym samym ludziom, czyli uczciwym podatnikom.

oto Ireneusz

Żadnego oczywiście

Ani jeden z tych "złodziei", co to są tak sprawnie gonieni w piętkę, dziwnym trafem nie został ani wskazany, ani nie siedzi. O czym więc tu może być mowa? I jaki pierdoła może dawać się na takie plewy, gadki-szmatki nabierać?

oto mmm777

Jak słupki widać z lewej strony :)

“Otóż wynika z tego rozpaczliwa nieskuteczność, a nawet antyskuteczność, argumentacji typu „autorytety są po naszej stronie”. Gdy po naszej stronie Giertych, Kuźniar i Hołdys, to kto przeciw nam?
Otóż, wszyscy. A przynajmniej - większość.”
.
“Droga opozycjo, to już ostatnia porada: deklaracja „z nami będzie lepiej” to za mało. Musicie znaleźć swój odpowiednik 500+.”
.
Stąd:
http://wo.blox.pl/2017/10/Opozycjo-terrain-ahead.html

oto Ireneusz

Nie żaden odpowiednik 500+

Potrzebna jest WIARYGODNOŚĆ.
Żadne obiecanki.
Tylko wiarygodność jest w stanie ruszyć ludzi do pozytywnej przyszłości. Bowiem dziś ludzie stwierdzają, że "beznadzieja beznadzieją, ale przynajmniej można skorzystać".
I o tym świadczy ten sondaż.
Że nie ma w Polsce nikogo, kto mógłby być dla ludzi wiarygodny.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.