USA nakładają sankcje na Iran za "wspieranie terroryzmu"

Stany Zjednoczone oficjalnie dodały irańską Gwardię Rewolucyjną do listy organizacji wspierających terroryzm. Chodzi o wsparcie takich organizacji jak Hezbollah czy Hamas, ale także organizacji Talibów. Do listy dodano także trzy inne organizacje irańskie, współpracujące z Gwardią Rewolucyjną.

Powoduje to automatyczne objęcie sankcjami tej organizacji na podstawie ustawy "Zwalczanie wrogów Ameryki poprzez sankcje" (Countering America's Adversaries Through Sanctions Act), uchwalonej w sierpniu.

Gwardia Rewolucyjna to część sił zbrojnych Iranu, powstała po rewolucji 1979 roku, odpowiedzialna "za obronę rewolucji islamskiej i jej osiągnięć".

Decyzja zwiększa dzisiejsze restrykcje wobec Iranu, które pomimo porozumienia 5+1 uniemożliwiają korzystanie z dolara lub walut, które przechodzą przez amerykańskie banki, do opłacania transakcji z Iranem. To utrudnia koncernom międzynarodowym interesy z Iranem, jednak wiele z nich omija te blokady.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Eowina

Islamska Rewolucyjna Gwardia Iranu, nie jest tylko

wojskiem. Jest potentatem ekonomicznym zatrudniającym tysiące ludzi i obracająca milionami dolarów. Sankcje nie tylko uderzają w potencjał militarny, ale w ekonomiczny również. W sankcjach chodzi właśnie o ograniczenie tej ekonomicznej działalności.

Nic nie wskazuje na to, że sankcje będą skuteczne. Chiny, które są największym irańskim partnerem handlowym, wymianę handlową prowadzą odrzucając $, ale w razie potrzeby mogą Iran w $ zaopatrzyć.

oto chłop jag

Stany Zjednoczone oficjalnie

Stany Zjednoczone oficjalnie dodały irańską Gwardię Rewolucyjną do listy organizacji wspierających terroryzm.

Usrael nie lubi konkurencji także i w obszarze wspierania terroryzmu - tołażysze.
Wniosek?
Iran chyba zdaje sobie z tego sprawę - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.