3 zdjęcia z Camino - dzień 48 Morbach

1. Truskawki od Niemki.
1

2. Mała miejscowość po drodze.
2

3. Droga wiedzie przez niemiecki las.
3

Wyszedłem ze swojego domu 15 maja. 1 lipca byłem w pobliżu zachodniej granicy Niemiec. Na odcinku do Trier (niemal 70km) nie znalazłem noclegów. Dzwoniłem, ale spotkałem się z odmową. Za to przyjęto mnie w Morbach, co nie było na trasie i za blisko (22 km) Sohren, skąd wyruszałem. Zdecydowałem, że tam jednak pójdę, zostawiając sobie na dzień następny trochę dla mnie szaleńczy 47 km dystans do Trier. Teren na drodze do Trier zapowiadał się bardzo nieprzyjemnie. To nie polskie równiny, tylko nieustanny marsz pod górę i z góry. Gdy odpoczywałem w jakieś wiosce podeszła do mnie starsza kobieta i obdarowała mnie, ot tak, truskawkami – są na pierwszym zdjęciu.

Album wszystkich zdjęć z tego dnia - link.

Całość relacji w książce

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 3)

Tematy: 

Dyskusja

oto Natalia Julia Nowak

Zbyszek S

To nie polskie równiny, tylko nieustanny marsz pod górę i z góry.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja pochodzę z Kielecczyzny, więc dla mnie "nieustanny marsz pod górę i z góry" to chleb powszedni. :)

Gdy odpoczywałem w jakieś wiosce podeszła do mnie starsza kobieta i obdarowała mnie, ot tak, truskawkami – są na pierwszym zdjęciu.

Bardzo to miłe. Ale czy w XXI wieku przyjmowanie smakołyków od obcych ludzi jest bezpieczne?

Pozdrawiam i (jak zwykle) wystawiam najwyższą możliwą ocenę.

oto Zbyszek S

@Natalia Julia Nowak

Dziękuję za ocenę i komentarz. Lubelszczyzna też trochę pofałdowana, ale bez przesady. Niemcy północne są ponoć równinne jak centralna Polska. Ale tak w poprzek, jak szedłem, to raczej góra, dół. Tereny zachodniej Hesji a już właściwie Nadrenii Palatynatu, to już w ogóle takie małe Bieszczady.

Z tym pytaniem o bezpieczeństwo, to dobre pytanie. Każdy głębszy kontakt z drugim człowiekiem niesie ze sobą niebezpieczeństwo, bo zdejmujemy z siebie ochrony i zabezpieczenia. Może to jest kwestia zachowania lub utraty pewnego stopnia kontroli. Na sobą, nad tym, co sie dzieje?

Ja ufałem i przyjmowałem wszystko, co dostawałem. Nawet jeśli b.dziwnie wyglądało i smakowało :) I... miałem rację. I lepiej mi od tego było i tym, co dawali - myślę - też. I rodzi się z tego jakaś wdzięczność. Jakaś drobina, gdzieś w pamięci, w świadomości, która potem w chwili decyzji, może - taką mam nadzieję - przechylić szalę na stronę dobra, na stronę pomocy komuś, podzielenia się czymś.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.