3 zdjęcia z Camino - dzień 41 Biebergemund, Wiertheim

1. Zabytki czyli historia
1

2. Małe, ładne, dostatnie miasteczka w Hesji
2

3. Kościół, przy którym czekałem na księdza.
3

41 dzień Camino, 2 dzień za Fuldą, 2 dzień, gdy znalazłem nocleg u polskiego księdza, dokładnie na drodze ku zachodniej granicy Niemiec. 29 km ze Schlüchtern do Biebergemund.

Hesja jest bogatsza niż Niemcy wschodnie, to widać, słychać i czuć. Ludzie dobrzy, ale jakiś taki materializm :) Wieczorem gadaliśmy o Polsce, no bo o czym mogą rozmawiać Polacy? Tu kilka zdjęć więcej i mapa. Tego dnia dzwoniłem żeby znaleźć gdzieś miejsce na drodze do Frankfurtu. Tu odmówili, tam odmówili, szczęściem nie całkiem po drodze dodzwoniłem się znów do rodaka! Więc ten całkowity brak schronisk dla pielgrzymów nadrabiałem szukaniem miejsc po parafiach, póki co się udawało, ale za każdym razem to... niemiecka ruletka :)

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Dyskusja

oto Natalia Julia Nowak

Zbyszek S

Cieszę się, że znów pisze Pan o Camino. Wciągnęła mnie ta opowieść. A dlaczego Pan uważa, że w Hesji panuje materializm? Czy może Pan to jakoś uzasadnić?

oto Zbyszek S

@Natalia Julia Nowak

Nope... To takie odczucie, złożone z wielu drobnych obserwacji. Ale to nie jest "zły materializm". Ci ludzie są mili, pomocni i otwarci. A że mają odrobinę luksusu i są nim zajęci... to będę ostatnim, żeby jakieś pretensje :)

Aha przypomniałem sobie. Choćby taka prosta sprawa. Wschodni Niemcy utrzymują schroniska wzdłuż JacobsWeg. Zachodni już nie. Płacz i płać :) Ja szedłem "na partyzanta", ale to b.duży stres. No ale z drugiej strony przygody! I spotkania.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.