Niemcy wybierają Angelę Merkel.

W niedzielę, 24. 09. W Niemczech wybory. Jak powiedział pewien Niemiec: „ W świecie jest tyle atrakcji: w Europie ekstremalna prawica w Polsce i u Węgrów, wojna na Ukrainie, z jednej strony D. Trump, z drugiej strony Kim, pośrodku Putin, u góry Brexit, a jeszcze są pięknisie od „selfie”, Niemcy wolą nudną, podstarzałą, nieatrakcyjną Angelę Merkel. Ona nie jest nawet dobrym mówcą, w Bundestagu drzemią jak ona mowi, ale wiemy czego się po niej spodziewać, a to już jest luksus sam w sobie.”

Merkel, to CDU, Chrześcijańska Demokratyczna Unia (CSU w Bawarii), kontrkandydatem jest Martin Schulz, SPD, Socjalistyczna Partia Niemiec i jest jeszcze AfD, Alternatywa dla Niemiec, partia prawicowa, antyimigracyjna, oraz FDP, Wolni Demokraci. To są główne partie, chociaż w Niemczech jest dużo małych partyjek, które nie mają większego znaczenia. Merkel i Schulz ostrzegają przed AfD, jako zagrożenie dla demokracji. Obawy są jednak, że wiele Niemców nie pofatyguje się do urn.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
3
Ogólna ocena: 3 (głosów: 2)

Dyskusja

oto Andrzej

nuda, Panie, nuda...

Nudni ci Niemcy, w ogóle nie dostosowują się do trendów typu Brexit, Trump, inne takie Orbany i Kaczyńskie, czy nawet takie z banana wystrugane cuda jak Macron. Ostoja stabilności, przewidywalności, nie obnoszenia się swoją potęgą i nie przekraczanie.

Ale dlaczego to nudne niemieckie dziwowisko wzbudza takie negatywne emocje u młodych publicystów?

oto Eowina

Młodzi publicyści lubią atrakcje. Jeżeli wygra Merkel,

to wygra kontynuacja tego co jest. Co prawda Merkel obiecuje, że już nie będzie tyle imigrantów niż do tej pory, to jednak należy podziwiać Niemcy za umiejętne rządzenie. Chyba, że to są tylko pozory i cisza przed burzą.

oto Robercik

Ostoja stabilności,

Ostoja stabilności, przewidywalności,...

Stabilne? Niekoniecznie. Przewidywalne? Oczywiście. Tylko co innego przewiduje biedny prol, a co innego partia wewnętrzna.

Niemieckiemu prolowi wydaje się, że nic nie robiąc będzie miał zawsze tak jak ma teraz. W globalnym zarządzie projekt o nazwie "niemcy" może z czasem być standaryzowany wg. globalnej polityki.

oto Dubitacjusz

Dwa sondaże

dla ZDF
politbarometer2
i
bundestagswahl-2017.com

oto Eowina

Merkel, w niepewnym świecie, dla Niemców ...

i nie tylko dla nich, jest uosobieniem dojrzałej kobiecej mądrości na czele rodu. Reprezentuje pragmatyzm w połączeniu z niemiecką dyscypliną zmiękczony kobiecą troską. ;)

oto Eowina

Imigranci idą nawet bez zaproszenia: do Włoch, Francji,

Danii, Szwecji, Finlandii i do UK. Niemiec zapewne też by nie mijali, nawet gdyby kanclerzem był kto inny.

oto Robercik

rozkaz

To czemu ci uchodźcy omijają Arabię Saudyjską oraz Izrael. Powinni wlać się tam po linii najmniejszego oporu.
Pani Eowino! Granice są bardzo łatwe do upilnowania! 2000 lat temu było takie duże państwo. Nazywało się Rzym. Dopóki Rzym był sprawnym państwem dopóty żadna większa grupa nie mogła się osiedlić na jego terenie. Udawało się to bez dronów, kamer i broni palnej. Gdy Rzym upadał organizacyjnie i finansowo, to zaczął wpuszczać uchodźców - większość barbarzyńców wlewających się na teren Cesarstwa to były wynędzniałe bandy z babami i dziećmi. Po prostu Rzym był w stanie takiego rozkładu, że nie potrafił już wystawiać legionów jak dawniej.
Niemcy są dalekie od upadku, a wpuszczają.

Niesamowite prawda? Sakaszwili miał zakaz wstępu na Ukrainę, ale demomstracyjnie wjechał bez pozwolenia. Natomiast innym się to nie udaje:

Prof. Czesław Partacz, przebywający w sanatorium w Iwoniczu Zdroju jechał z żoną na wycieczkę do Lwowa wraz z pięćdziesięcioma innymi osobami. – Na przejściu granicznym nasi nas odprawili. Kiedy odprawiali nas Ukraińcy, to się ciągnęło i ciągnęło. Kierowniczka wyjazdu została poinformowana, że są problemy z jedną osobą. Okazało się, że to chodzi o mnie. Poszedłem tam do nich i okazało się, że jestem niepożądany na Ukrainie – mówił. – Trwało to dosyć długo. Autokar pojechał do Lwowa, a ja zostałem, no i wręczono mi decyzję

http://prawy.pl/58097-znany-polski-ukrainista-niew...

Magia! Proponuję obejrzeć ten filmik:

Przecież gdyby chodziło o ściganie ukrywającego się denialisty holokaustowego albo kobiety uciekającej z dzieckiem na które chrapkę miał jakiś "urząd ds. dzieci" to ci policjanci wyglądaliby jak połączenie sędziego Dreda z Terminatorem!
Tutaj (na tym filmie) ewidentnie widać sytuację jak z Sakaszwilim wpuszczonym na Ukrainę. Zwierzchnicy kazali grać policjantom durni, więc policjanci grali durni. Gdyby był rozkaz strzelać, to by strzelali.

oto Robercik

PS.

Wklejałem filmik z policjantami z Europy Zachodniej udającymi, że nie chcą wpuścić tłumu koczowników. A tak wygląda IDENTYCZNA sytuacja na Węgrzech:

oto Eowina

Na BBC pokazano cały proces w jaki sposób imigracja

się odbywa.
Są naganiacze, którzy rozwijają przed naiwnymi biednymi ludźmi czar Europy. Koszt jaki płacą ci naiwniacy jest wysoki,$ 15 000. Kobiety pracują jako prostytutki aby zarobić te pieniądze. Na trasie są przekupieni strażnicy, dowódcy, urzędnicy, którzy przepuszczają przez granicę. W Afryce idą z Nigerii przez Saharę, tam często tracą życie ze względu na trudności klimatyczne. Czasami zwyczajnie ich tam zostawiają szmuglerzy, jeżeli mają jakieś trudności.

W Libii często trafiają do więzienia, bo UE wprowadziła patrole na wybrzeżach. Tych, których nie udało się złapać, na pontonach płyną do Włoch. Bywa, że dopłyną, ale bywa, że toną.

We Włoszech pokazano więzienie, gdzie 1000 mężczyzn jeden przy drugim siedzą na podłodze, tam tak jedzą i tak śpią, Był wywiad z jednym imigrantem z Bangladeszu. Idzie do Europy bo ma marzenie być bogatym. Aby sfinansować trasę, sprzedał co miał, tj. krowę i kawałek pola jaki posiadał.

W oddzielnej sali było 300 kobiet z dziećmi. Władze mówią, że nie mają środków aby nawet wyżywić uwięzionych.
Wysiłek w zatamowanie imigracji ze strony UE, daje rezultaty, ilość znacznie spadła.

To trochę przypomina polskie wyobrażenia o Ameryce i fantazje z tym związane.

oto Robercik

Polaków nikt w Ameryce nie

Polaków nikt w Ameryce nie żałował, Polacy jechali na azbest, sprzątanie WC, zajmowanie się starcami.

Unia Europejska niczego nie pilnuje. To grupka ludzi musiała zrobić ściepę (blokowaną przez Pay Pala) na statek który na wzór greenpisowskiego Rainbow Warrior swoją obecnością utrudni udawanie przez UE, że nie widzi co się dzieje:
http://ram.neon24.pl/post/138533,pokolenie-tozsamo...

Ckliwe obrazki biedaków którzy sprzedali cały majątek, dali się wykorzystać przemytnikom, a teraz siedzą stłoczeni na ziemi w obozie mają wywołać litość. Tymczasem 2 murzynów i 2 arabow gwalcących całą noc Polkę w Rimini nie było zamkniętych w żadnym obozie. Rzeczywistość to zwiększająca się liczba stref "no go" - czyli fragmentów miast do których biali Europejczycy nie ośmielają się zaglądać. Obraz obozów koncentracyjnych to jest "fakt medialny" mający wywołać żądania całkowitej swobody przemieszczania się dla dosłownie KAŻDEGO koczownika którego władze UE przywloką przez M.Śródziemne.

oto Eowina

To wszystko prawda. Polacy do Ameryki jechali na dolary

leżące na ulicy, a dostali azbest. Ckliwe, czy nie, ale tak to wygląda. A co do gwałtu, to faktycznie, barbarzyństwo. Polakom w Brytanii też zdarzyło się gwałcenie, chociaż Brytyjki nie są tak ładne jak Polki.

oto Robercik

Każdemu zdarzają się

Każdemu zdarzają się kradzieże, gwałty itd. ale jednym częściej a innym rzadziej.
A tych z Rimini podaję jako kontrprzykład bzdur o biednych uchodźcach gromadzonych przez złych Europejczyków w obozach koncentracyjnych. Reżimowa telewizja pokazuje biedaków w obozach, a na ulicach dzicz wałęsa się zupełnie bez kontroli. No to jak to jest?
Siedzą w tych obozach czy łażą gdzie chcą?

oto Eowina

Nie, nie każdemu się gwałty i kradzieże się zdarzają,

tylko durniom, którzy nie potrafią myśleć. Nie wiem nic o obozach koncentracyjnych, tylko pokazują jakie masy tych czarnych imigrantów do Europy idą i dlaczego. Tam nie ma nic z na temat litości czy współpczucia, wręcz przeciwnie, cynizm i wyrachowanie obok naiwności i głupoty.
$15. 000 w Afryce to jest majątek, a z głupoty te pieniądze wydawane są na obietnicę koralików.
A to wygląda tak:
2017_1largeimg11_jan_2017_171204612.jpg

oto Robercik

Jacyś opaleni ci Syryjczycy.

Jacyś opaleni ci Syryjczycy. Co do gwałtów, to centrum Detroit to po prostu klatka ze zwierzętami, w Afryce gwałt to też czesta rzecz, w Egipcie temat agresywnego molestowania (w stylu Kolonii) stał się problemem społecznym. Nie da się tego porównać z Europą.
Pewna kobieta poszła na miasto ze wsparciem ukrytej kamery. Kto ją zaczepiał, kto się bezwstydnie ślinił? Kolorowi (ale nie żółci), choć na ulicy stanowili mniejszość. Oczywiście eksperymantatorzy musieli to skomentować jako "problem z mężczyznami", bo terror politycznej poprawności zakazuje widzieć słonia w pokoju.

Sama Pani przedstawiła obóz tzw. uchodźców jak obóz koncentracyjny.

oto Eowina

Do Włoch płyną mieszkańcy Afryki a nie Syryjczycy.

Pan o ślinieniu się a ja o tym, że Włochy toną w problemach. Oprócz imigrantów mają jeszcze trzęsienia ziemi. Wszystko to kosztuje. Ja nie piszę o obozach koncentracyjnych, tylko o braku miejsca i warunków na to co tam się dzieje. Oprócz seksu imigranci stwarzają szereg innych problemów: trzeba ich gdzieś trzymać, żywić, leczyć i ubierać. Jeżeli ich się nie pilnuje, to zagrożenie jest jeszcze większe.

oto Dubitacjusz

Jaka będzie koalicja w Niemczech

Jeszcze prognozy cytowane na stronie welt.de (z godziny 21:57)
CDU/CSU 33%, 239 miejsc
SPD 20.6%, 150 miejsc
AfD 12.8%, 93 miejsca
FDP 10.6%, 77 miejsc
Linke 9.1%, 66 miejsc
Grünen 8.9%, 66 miejsc

Najbardziej logiczna wydawała się wielka koalicja CDU/CSU z SPD.
Jeśli Schultz woli być w opozycji, to najbardziej prawdopodobna jest koalicja jamajska (czarno, żółto, zielona) CDU/CSU+FDP+Grünen, przy założeniu izolacji Lewicy i AfD.

oto Eowina

Teraz dopiero będzie ciekawie. Jaka się utworzy koalicja.

SPD nie chce już Schulza i nie chce koalicji, bo Niemcy nie wiedzą czym SPD różni się od CDU/CSU. Merkel przed wyborami zastrzegała, że nie będzie nawet rozmawiać z AfD. Stąd mają szansę demokraci i zieloni. Będzie ciekawie. ;)

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.