Budżet wojskowy USA jeszcze większy

Amerykański senat niemal jednogłośnie (89-9) przegłosował budżet Pentagonu (National Defense Authorization Act). Na nowy rok finansowy wydatki wojskowe będą wynosić 700 miliardów dolarów - o

Ustawa o 1215 stronach przewiduje 640 mld $ na podstawowe potrzeby Pentagonu - o 37 mld$ więcej niż chciał prezydent Trump. Dodatkowo 60 miliardów na wojny zagraniczne w Afganistanie, Iraku, Syrii i innych miejscach.

Pieniądze na wojsko dla innych państw są wskaźnikiem polityki zagranicznej. Przeznacza się na to 600 milionów dolarów, w tym na broń dla Ukrainy 150 milionów, dla państw bałkańskich na "odparcie rosyjskiej agresji" 100 mln$. Dla Izraela oprócz pomocy, wynikającej z podpisanych umów, przeznacza się 705 milinów $ (aż 558 mln więcej niż chciał prezydent).

usa defence

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Robercik

Oby! Oby nie skorzystali na

Oby! Oby nie skorzystali na tym najbardziej ci których stać na schron z reaktorem jądrowym i zamkniętym cyklem fotosyntezy.

oto Eowina

Amerykańska telewizja zaczęła publikację dokumentalnego

filmu " The Vietnam War", "Wojna wietnamska". Dokument ten pokazuje jak wojna się zaczęła i jak USA powoli, coraz bardziej się w tą wojnę angażowały. Pokazano jak władze amerykańskie oszukiwały społeczeństwo co do stanu wojny i skutków dla społeczeństwa wietnamskiego oraz amerykańskiego.

Myślę, że film ten ma też na celu uświadomienie, że tak jak wojna wietnamska, tak wojna w Afganistanie nie tylko jest kosztem finansowym, ale jest kosztem psychicznym dla Ameryki. Jest wojną, której się nie da wygrać.

oto Robercik

Wydaj mi się, że przecenia

Wydaj mi się, że przecenia Pani zdolności do refleksji mas (ale mogę się mylić). Masy nie widzą związku między wojną w Wietnamie a wojną w Afganistanie. Na przykład obalanie Asada robiono gdy skutki obalenia Saddama i Kadafiego były ogólnie znane. To dosłownie kilka lat między wojnami.

Polacy np. znają skutki Powstania Warszawskiego, ale zrozumienie dla organizatorów jest powszechne. Aktor B.Linda powiedział, że było uzasadnione, bo "ludzie mieli dość". Ta arcykretyńska wypowiedź ma 500tys wyświetleń, 99% lajków.

oto Eowina

Ja nie robię żadnej oceny, co do wpływu świadomości

o Wietnamie na bieżące opinie. Nie wiem czy będzie miało jakikolwiek skutek. Na mnie w tym filmie zrobiło wrażenie działywanie propagandy jaką prowadzono. Pokazano jak w początkowej fazie amerykańscy ochotnicy, czasami nieletni, zgłaszali się do wojska aby jechać do Wietnamu. Propaganda była taka, że Wietnamczycy potrzebują Amerykanów aby im nieśli świadomość i demokrację. Potem pokazano jak na miejscu doznawali rozczarowań.
Sytuacja się zaczęła zmieniać jak dziennikarz, Morley Safer, na CBS pokazał jak wojsko pali miotaczem ognia wieś na oczach skurczonych, przerażonych Wietnamczykow. Stacja CBS dostała burę za brak patriotyzmu i wrogie działanie.

oto Robercik

Ale teraz to już takich

Ale teraz to już takich wpadek media w USA nie zaliczają. Amerykańskich bombardowań albo w mediach nie ma albo są bardzo precyzyjne (prosto w terrorystę). Obrazków z lądu też się raczej nie pokazuje. To domena internetu który jest już szkalowany za fake news. np. widziałem amerykańskiego żołnierza oddającego mocz na ciało zastrzelonego przez siebie nastolatka w Afganistanie. A co w Polsce? W Polsce tego nie pokazali, a PIS-TV zmyśliła temat profanacji ciał w Smoleńsku. Po prostu kretynom przed telewizorami wmówiono, że pospiesznie (pod naciskami strony polskiej) zebrane kawałki ciał trzeba było odtworzyć z perfekcyjną precyzją, a jak coś pomylono, to mamy BARBARZYŃSTWO. I kto jest barbarzyńca w oczach polskiego obywatela? Rusek a nie Szlachetny Amerykanin. O barbarzyństwie Rosjan media w Polsce powtarzały przez kilka tygodni, a teraz lud ma już odruch Pawłowa i jak słyszy Rusek - odpowiada "barbarzyństwo". Słyszy Amerykanin - odpowiada "bezpieczeństwo".

Weszliśmy w nową erę bezkrwawych wojen, tzn. my działamy bezkrwawo, a np. taki Asad w przypływie szaleństwa gazuje po 1000 dzieci. Wietnam lud USraelski traktuje jako "mroki średniowiecza". Przeciw Wietnamowi protestował John Kerry - dziś to jest jastrząb.

Człowieki natowskie śpiewają 'We Are the World'

NATO weszło w Nową Erę Szczęśliwości i Dobra. To taka Dobra Zmiana na skalę globalną. Nazywamy to NWO. New World Order.

oto chłop jag

Budżet wojskowy USA jeszcze

Budżet wojskowy USA jeszcze większy

W niektórych okolicznościach - to też sposób na wyniszczanie danego kraju - tołażysze.
Wniosek?
Kiedyś to właśnie zbrojeniami wykończono CCCP - więc skoro teraz zbrojeniami próbuje się wykończyć USA - to znaczy, że USA też są tylko narzędziem w łapkach pupili szatana - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.