Kiedy zrównamy logikę z faszyzmem

Szczerze mówiąc, coraz większego wysiłku wymaga posługiwanie się zdrowym rozsądkiem. Logika coraz częściej odpływa w odmęty postępującego skretynienia. Coraz częściej jesteśmy świadkami stosowania logiki Kalego, rzymskie zasady prawne czy cywilizacyjne ustępują pod ciosami nowoczesnego trybalizmu. Jesteśmy tego świadkami na każdym kroku, tym bardziej że „w miarę postępów rewolucji walka klasowa zaostrza się”.

Stoimy więc w obliczu coraz mniej dyskretnego przepisywania historii, tak aby uczynić ją „bardziej inkluzywną”; nieważne bowiem, jak było, ważne to co dzisiaj ludzie myślą o tym, jak było. W matriksie fake newsów nie ma zresztą żadnego znaczenia, jak było naprawdę. Skoro każdy ma swoją prawdę, to znaczy, że tego, „jak było”, nie da się ustalić.

Nie ma też jednej miary do podobnych rzeczy; przemoc zamaskowanych bandytów Antify jest w naszej „demokracji” zrozumiała i łatwa do usprawiedliwienia, przemoc w obronie życia – zrównana z terroryzmem… Wychodząc z takiego założenia, możemy zajść bardzo daleko. Przypadki zidiocenia funkcjonują na różnych poziomach i w różnych środowiskach. W zależności od tego, czy dana rzecz jest „postępowa”, czytaj „politycznie poprawna”, czy też nie, jest „dobra” lub „zła”.

Rada miasta Toronto, z wielkim oburzeniem debatuje nad wyeliminowaniem z przestrzeni publicznej drastycznych zdjęć ludzkich płodów pokazywanych przez obrońców życia, jednocześnie za wskazane uznaje się umieszczanie na pudełkach papierosów drastycznych fotografii chorych na raka palaczy. Podobno w tym wypadku drastyczność środków jest uzasadniona troską o ocalenie życia…

Brak logiki można wytłumaczyć postępującym upadkiem wykształcenia, coraz więcej ludzi wokół nas potrafi błyskawicznie śmigać kciukiem po ekranach smartfonów, ale ma problemy z podstawowymi wiadomościami z geografii, historii, o matematyce, fizyce czy chemii nie wspominając. Odrzucając rozum, zaczynamy bełkotać.

Dzisiaj, kiedy wolność słowa, z kamienia węgielnego nowoczesnej demokracji staje się oznaką “rasizmu” i białego supremasizmu (cokolwiek by to oznaczało); kiedy nauczanie historii cywilizacji bywa postrzegane jako objaw „faszyzmu”, przejawianie zdrowego rozsądku wymaga wysiłku i odwagi. Gdy profesor uniwersytetu z powagą stwierdza, że w Stanach Zjednoczonych „w rodzinach homoseksualnych rodzi się więcej dzieci”…, a inny dostrzega w karabinie fallusa, rzeczywistość zastępuje kabaret. Uczona głupota rozpruwa podstawowe instytucje cywilizacyjne w szwach.

Wygląda na to, że nasz kawałek świata stracił wolę przetrwania. Nawet jeśli przyjdzie otrzeźwienie, będzie spóźnione; sprawy zaszły za daleko. Tutaj, w naszej części świata, popełniliśmy kulturowe samobójstwo i nie chcemy nawet tego dostrzec. Politycznie poprawnym wrzaskiem rozstrzeliwujemy na miejscu wszystkich, którzy pokazują przepaść, do której pędzimy. Głupi wybierają i awansują głupich. Niedouczeni, boją się, że na stanowiskach zastąpi ich ktoś z rozleglejszą wiedzą, system zaczął polegać na negatywnej selekcji.

Oczywiście, na nas historia się nie kończy, po nas przyjdą inni – ludzie Azji, po konfucjańsku imperialnie zmobilizowani, potrafiący ocenić i wykorzystać naszą degrengoladę.

Przegrywamy na własne życzenie, ignorując rzeczywistość, zajmując się sprawami bez znaczenia, nakładając sobie totalitarny kaganiec nieludzkiej ideologii. Wpuściliśmy do domu rewolucjonistów dziarsko nicujących świat i lepiących nowego człowieka. Rozleniwiliśmy się i zestrachali, oddając pola głupocie; dla świętego spokoju nie chce nam się walczyć o siebie i własne dzieci. Na własne życzenie rezygnujemy z piękna, jakie wypełniało naszą zachodnią kulturę, dajemy sobie burzyć świątynie, biernie patrząc na tłumy barbarzyńców, bez logiki, bez historii, bez znajomości podstawowych kodów cywilizacji naszego świata, ludzi bez właściwości. Być może sami już jesteśmy nowymi Wandalami.

Andrzej Kumor

wydawca patriotycznego tygodnika „Goniec” w Kanadzie
www.goniec.net

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 10)

Tematy: 

Dyskusja

oto pioszo54

to tylko skutki (twórczego

to tylko skutki (twórczego wykorzystania) demokracji i wolności mediów...

Proces trwa, wydaje się, od rozpowszechnienia prasy i dostrzeżenia, że łatwiej jest kontrolować, przy pomocy pieniądza, masy, niż grupy przywódcze.
Bardziej na te działania są odporne społeczeństwa o tradycjach autorytarnych.

oto chłop jag

Mamy do czynienia

z procesem odczłowieczania człowieka aby potem spokojnie umieścić go wśród bydląt - tołażysze.
Wniosek?
Podobnie z pewnością było przed upadkiem minionych, wielkich cywilizacji - ponieważ tak wtedy jak i dzisiaj - ludzkość stworzoną przez Boga wyniszczają pupile szatana - tołażysze. Nie wiemy do jakiego stopnia ludzkość chronił i nadal chroni Bóg - bo że chroni On w jakimś zakresie nie ma wątpliwości - i dlatego człowiek ciągle na Ziemi jeszcze istnieje - chociaż raz mu bliżej do bydlęcia a raz dalej - tołażysze.

oto ME

chłop jag @ 21 września, 21:54

Niechże się Chłop bydlątek nie czepia, bowiem nie próżno były one dopuszczone do zaszczytu towarzyszenia Narodzeniu Pana.

oto Czesław

Polska się broni

Polska się broni, jak na razie skutecznie pod tym względem. Są i na świecie objawy otrzeżwienia i powoli wracamy do normalności. Wybór Trumpa powoli i z oporami ale wprowadzi zmiany na świecie, w Rosji też kraj normalny, "demoludy" też na razie są w miarę normalne. To z idiocenie nasiliło się za czasów B.Obamy i obecnie jest ideologią panująca w zachodniej części Europy.

oto Matwiej Płatow.

Bracia Słowianie

Moim zdaniem ,to po pierwsze: trzeba uświadomić,nauczyć jaka jest różnica między Faszyzmem ,a Nazizmem.Czyli trzeba pokazać że to co jest zarzucane Faszyzmowi : rasizm,Antysemityzm,itd to Brednie. Ta łatka została przyczepiona przez Stalina,który miał ŚWIADOMOŚĆ że Faszyzm swym Socjałem jest bardziej Atrakcyjny od Komunizmu.Faszyzmowi są przypisywane GRZECHY NAZIZMU ,tak samo w Polsce np: przypisuję się grzechy Narodowym Siłom Zbrojnym że zwalczali funkcjonariuszy UB ,Komunistów,GL,AL itd. Ale zapomina się dodać że 95% funkcjonariuszy w/w organizacji to Żydzi.I Lewactwo mówi Antysemici ,bo zabijali Funkcjonariuszy. A tak pro forma w Polsce działa LEGALNIE Komunistyczna Partia Polski,choć zwalcza się Lewice,a ZABRONIONE jest działanie Legalne partii Faszystowskiej.

oto Palimpsest

Rada miasta Toronto, z

Rada miasta Toronto, z wielkim oburzeniem debatuje nad wyeliminowaniem z przestrzeni publicznej drastycznych zdjęć ludzkich płodów pokazywanych przez obrońców życia, jednocześnie za wskazane uznaje się umieszczanie na pudełkach papierosów drastycznych fotografii chorych na raka palaczy

Tak uzależnieni od nikotyny palacze (narkomani) jak i niezdolne do życia płody są przypadkami chorobowymi. Pierwsi doprowadzili się do takiego stanu sami, jako świadome istoty ludzkie. Drudzy nie mieli szansy nawet w pełni świadomymi istotami zostać. Z niezawinionych przez nie powodów. To kardynalna różnica.

Proszę nie szafować "rozsądkiem" i "logiką". Ta przynależy ludziom bezstronnym, dążącym do poznania, nie kreowania rzeczywistości.

smutny-kon-1_0.jpg

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.