3 zdjęcia z Camino - dzień 27 Zeithain

1. Typowy widok na Germanię
1

2. Zakłady przemysłowe albo magazyny przez ponad kilometr
2

3. Kościółek protestancki w Zeithain gdzie nocowałem
3

Po dwóch dniach w wodzie i w chłodzie i o głodzie, zbudziłem się w Schönfeld chory. Migdały jak śliwiki, w głowie szum, czyli koniec. Ale co miałem robić, lekarza przecież nie będę szukał bo nie ma gdzie, a poza tym się nie dogadam. Tylko umierać albo wracać. Zaaplikowałem sobie udrzeniową dawkę witaminy C i naprzód. Zjadłem, już nie pamiętam, osiem albo dziesięć tabletek na śniadanie. Gdzieś po drodze spotkałem drzewo. Na nim niedojrzałe czereśnie. Najadłem się, choć były kwaśne. W Zeithain szefem kościoła okazała się być Pani. Nie wiem czy Pani Pastor, czy jakoś inaczej, bo tylko po niemiecku. Liczebnik ile euro mam zapłacić zrozumiałem. Pani Pastor okazała się wporządku, schronisko bardzo ładne, w brzuchu te kwaśne czereśnie. W dzień było ciepło. Na kolację znów uderzeniowa dawka witaminy C.

Reszta w książce

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 2)

Tematy: 

Dyskusja

oto Natalia Julia Nowak

Zbyszek S

Tylko umierać albo wracać.

Heh, przypomniał mi się pewien dowcip. Blondynka postanowiła przejść pięć kilometrów. Przeszedłszy cztery, stwierdziła, że się zmęczyła. I zawróciła. :D

Piąteczka za zdjęcia. :-)

oto Maciej Markisz

Autor

Patrząc na ostatnie - piękne zdjęcie - nie wiem, czy wolę Pana jako Autora uwag i przemyśleń o obserwacji świata, czy jako autora poetyckich wręcz fotosów.

Pozdrawiam, M.

oto wzl

Niech Pan

czy jako autora poetyckich wręcz fotosów.

Niech Pan nie przesadza. Poetyckie to mogą być pejzaże, choć jeśli jest takie pańskie odczucie, to ma Pan do tego prawo. Nie zmienia to jednak faktu, że mnie też one się podobają, bo pokazują Niemcy z perspektywy pielgrzyma, co ma dla mnie dużą wartość poznawczą, bo ja od jakiegoś czasu oglądam je z perspektywy stadionu w Monachium. A Autorowi należą się słowa uznania za to, że pomimo codziennych trudów, chce mu się jeszcze zamieszczać je na tym portalu.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.