3 zdjęcia z Camino - dzień 26 Schönfeld

1. Germania w deszczu
1

2. Ponad 30km, a do butów się leje i zimno, i siąpi
2

3. Schönfeld, tu miała być alberga
3

26 dnia, 4 dnia w Niemczech, szedłem 33 km z Kamenz do Schönfeld. To był akurat dzień, kiedy czułem się najbardziej sam. Dzień wcześniej nie miałem sie do kogo odezwać, wszyscy tylko po niemiecku i cudem trafiłem do albergi, głodny i przemoknięty. W opuszczonej i zimnej alberdze byłem sam. Rano przywitał mnie deszcz i mgła. Znów szedłem sam. Miałem tylko adres z przewodnika, ale czy tam ktoś będzie? Zacząłem śpiewać w niemieckim lesie polskie piosenki. Różne. Najwięcej religijne. Jedną z nich zaśpiewałem później jeszcze raz, prawie 3 miesiące później, w niewielkim kościółku w Hiszpanii.

Posiadłość w Schönfeld, gdzie miała być alberga okazała się zamknięta. Niemcy, trochę na migi, pomogli mi znaleźć prywatną kwaterę. Znów niemal nic nie jadłem, bo nie było po drodze gdzie czegoś kupić. Od dwóch dni wydzielałem sobie po odrobinie płatków owsianych. Zalewałem wodą, pęczniały. 10 dkg rano, tyle samo na kolację. Zimno, pochmurno i deszczowo było.

------------------------------------------------------------------
O wszystkim tym, tylko bardziej dosłownie w książce.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 3)

Tematy: 

Dyskusja

oto Natalia Julia Nowak

Zbyszek S

"Alberga" - nie znałam wcześniej tego słowa. Na forum dotyczącym camino przeczytałam, że wyraz "alberga" należałoby zastąpić staropolskim rzeczownikiem "oberża".

Tutaj dyskusja na ten temat:

http://www.caminodesantiago.pl/forum/1583

PS. Trzecie zdjęcie najlepsze. Piątka. :)

oto Zbyszek S

@Natalia Julia Nowak

Albergue po francusku wymawia się właśnie jako oberż. Nie wiem jak we Francji, ale słyszałem, że w Hiszpanii to rodzaj męski, ale większość ludzi chodzących używa tego w rodzaju żeńskim i jako alberga.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.