Tajemnica poparcia dla PiS-u

„Tajemnice sukcesu PiS” – Konrad Kołodziejski podsumowuje opinie znanych politologów na temat utrzymującego się dużego poparcia dla PiS.

„-Gwarancją utrzymania władzy jest realizacja interesów dużych warstw społecznych – tak tłumaczy wysokie notowania PiS politolog prof. Kazimierz Kik. Czyli tych warstw, które przez pierwsze 25 lat III Rzeczpospolitej były odsunięte od realnego wpływu na życie publiczne i traktowane przez rządzący wówczas establishment jako źródło wysokich dochodów. Dziś sytuacja się odwróciła. (…) To dlatego bunt dawnego establishmentu przeciwko władzy PiS ma tak niewielki odzew społeczny. Polska rządzona przez koalicję PO-PSL realizowała interesy bardzo wpływowej ale zbyt małej grupy, aby dziś mogła ona przeprowadzić antypisowska rewoltę. (…)

– Opozycja jest w trudnym położeniu – przyznaje prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. – Jeśli będzie trwałą niezmiennie na swoich pozycjach PiS z nią wygra, a jeżeli będzie chciała się licytować z prawicą na programy socjalne, zaproponuje np. 700+ albo sprzeciwi się przyjmowaniu imigrantów, to przestanie być wiarygodna. (…) Mimo, że zdecydowana większość Polaków (74 proc. wg CBOS) sprzeciwia się relokacji muzułmańskich imigrantów do polski, opozycja twardo domaga się przesiedleń. Na swoją zgubę.”

Popierając takie propozycje opozycja ustanawia szklany sufit dla swego poparcia, bo są wyborcy którzy nie lubią PIS, ale niewielu z nich poprze opozycję, która chce tu ściągać tych islamskich imigrantów.

W Bydgoszczy trwa zbieranie podpisów o referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta, który poparł apel o przyjmowanie uchodźców. Organizatorzy twierdzą , że podpisy (a trzeba ich 30 tysięcy) zostaną zebrane w terminie i to pomimo, że PiS nie włączył się w akcję nie chcąc wzmacniać kukizowców i wolnościowców, którzy to organizują.

- -
„Sieci” nr 34

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 2)

Tematy: 

Dyskusja

oto Dariusz Gałat

Kiepska diagnoza

Popierając takie propozycje opozycja ustanawia szklany sufit dla swego poparcia, bo są wyborcy którzy nie lubią PIS, ale niewielu z nich poprze opozycję, która chce tu ściągać tych islamskich imigrantów.

Są partie opozycyjne które też konsekwentnie nie chcą w Polsce islamistów, choćby "Wolność" albo Kukiz'15.

oto Natalia Julia Nowak

Stanisław Lewicki

bo są wyborcy którzy nie lubią PIS, ale niewielu z nich poprze opozycję, która chce tu ściągać tych islamskich imigrantów

Dobrze powiedziane. Widziałam w Internecie wiele komentarzy, w których ludzie narzekają na PiS, a jednocześnie deklarują, że nie zagłosują na PO/N, bo "opozycja totalna" jest proimigracyjna. Chyba nawet przedwczoraj przeczytałam wypowiedź, z której wynika, że najważniejszą kwestią jest nieprzyjmowanie muzułmańskich imigrantów, a po pigułki "dzień po" to sobie można jeździć do innych krajów UE.

oto Eowina

Strasznie dużo zamieszania z tym poparciem.

Poparcie ważne jest tylko w czasie wyborów. PiS rządzi dopiero dwa lata, płaci za poparcie, "plus" tu i "plus" tam, więc ono jest. Nie wiem co niby z tego ma wynikać.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.