Czy Poroszenko jest agentem Kremla?

Wczorajszego dnia wybuchła bomba informacyjna nad Polska, oto w kilkunastu programach telewizyjnych przeróżni generałowie mówili, to co niżej podpisany i inni wielokrotnie podkreślali, a mianowicie, że nie ma żadnej armii ukraińskiej, że ukraińska straż graniczna przepuszczała spokojnie konwoje z bronią wysyłane z Rosji rebeliantom, innymi słowy, że niepodległe państwo ukraińskie to mit, że zamiast państwa funkcjonuje tam zlepek różnych interesów oligarchów ukraińsko-rosyjskich.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że połowa sztabu generalnego Armii Ukraińskiej to agenci Putina. Nie ma wolnej Ukrainy, to jest slogan przy pomocy którego oligarchia sowiecka sprzedawała bogactwo naturalne tego kraju, łupiąc przy tym najbardziej jego mieszkańców. To, że głównym wrogiem Wolnej Ukrainy jest obecna niereformowalna władza wybrana niby to w demokratycznych wyborach, było wiadome wszystkim interesującym się sprawami tego kraju, oprócz naszych analityków i doradców prezydenta.

I nagle dzisiaj np. w TVN24, generał Skrzypczk i generał Dukaczewski, potwierdzają to co pisałem od wielu dni: nie sprzedajemy jej broni, bo armia ukraińska nie istnieje i jej dowództwo opanowane jest w całości przez agentów Putina. Innymi słowy NATO czekało cierpliwie cały rok, aż elita Ukrainy na czele z nowo wybranym prezydentem zechce dokonać elementarnych reform w zakresie obronności kraju, czyli oczyści sztab generalny z agentów Kremla. NATO – dostarczyło listę  agentów – władzom Ukrainy i czekało.

I co? I nic.

Dlatego postanowiono – w przypadki nie wierzę – upublicznić ta informacje przy pomocy swoich ludzi w Polsce, którzy maja dobre kontakty wywiadem amerykańskim i angielskim. Padło na Dukaczewskiego – jak zwykle.   I bardzo dobrze, nareszcie przekazaliśmy nie naszym braciom Ukraińcom, tylko ich na wpół sowiecko-rosyjskim prezydentom, premierom i ministrom – prostą informacje: musicie wybrać i zdefiniować się ostatecznie czy jesteście pozostałością Ukrainy sowieckiej czy zapowiedzią Wolnej Ukrainy.

Poroszenko, Kliczko i tutti quanti muszą zreorganizować sztab generalny i kadrę oficerską i to w ciągu najbliższych dni. Jeżeli tego nie zrobią – to utraca zaufanie zachodu. Jeżeli tego nie zrobią to znaczy, że są na żołdzie Moskwy. 

Co robi żołnierz, gdy dowiaduje się przed bitwą, że jego dowódca jest przyjacielem oficerów armii wroga i najprawdopodobniej współpracuje z nimi, aby jego podwładni przegrali starcie? Dezerteruje, ucieka z pola bitwy, przeklina władzę. Taka sytuacja panuje dzisiaj w armii ukraińskiej, która dowodzona jest przez sowieckich oficerów, którzy nie maja zamiaru narażać się swoim kolegom z armii rosyjskiej.

Jest to sytuacja rewolucyjna, która może doprowadzić do takiego społecznego wybuchu, który zmiecie z powierzchni ziemi aktualna władzę i odda Ukrainę Rosji bez jednego wystrzału. Pytanie jakie postawiłem wczoraj – dlaczego przez ostatni rok prezydent Poroszenko nie usunął z wojska oficerów, o których wszyscy wiedzą, że są agentami Putina – domaga się jednak odpowiedzi i to klarownej bez zawijasów.

Dlatego, że na ich miejsce musiałby mianować ludzi związani – mniej lub bardziej – z tzw., „prawym sektorem” czyli banderowcami. To oni jedynie stworzyli oddziały złożone z młodych ludzi, którzy się biją i którzy nienawidzą Rosji. To oni sa jedynymi autentycznymi ukraińskimi patriotami. Ta konstatacja jest zabójcza dla Polaków, bo banderowcy nie ukrywają swoich pretensji terytorialnych do Polski co jest dla Ukrainy samobójcze. I na tym właśnie polega gordyjski węzeł sytuacji na Ukrainie.

Czy Polacy są w stanie przymknąć oczy na obłędną ideologię partii banderowskich? Czy jesteśmy w stanie zacząć z nimi rozmawiać i przekonywać Poroszenkę, że są oni lepsi od sowieckich oficerów, którzy aktualnie dowodzą armia ukraińską. Wybór jest tragiczny – albo sowieci albo banderowcy. Jednak dla mnie osobiście ten wybór – z perspektywy historycznej – jest totalnie fałszywy. To sowieci a nie banderowcy sa głównym wrogiem Polski.

To sowieci wymordowali i zagłodzili miliony moich rodaków. Banderowcy dokonali rzezi wołyńskiej, ale w porównaniu ze zbrodniami sowietów, jest to tragedia, jednak nieporównywalna ze zbrodniami Stalina i jego towarzyszy. Spadkobiercy ideologii Bandery są ponadto – i to jest najważniejsze – prawdziwymi bohaterami, którzy daja, dawno zapomniany, przykład bohaterstwa i poświecenia za Ojczyznę i za Wolność.

Oni wiedza i pamiętają zbrodnie Rosjan na Ukrainie w latach 1932 -33, pamiętają, że to Rosjanie zorganizowali Wielki Głód w wyniku którego zmarło od 6 do 8 milionów ludzi. Ukraińska klika, która rządzi w Kijowie musi ich dopuścić do władzy, bo tylko w ten sposób można przywrócić zaufanie Ukraińców do ich własnej armii. Czy prezydenta Poroszenko stać na taki manewr polityczny?

Piotr Piętak

ur. 1953 rok - publicysta i prozaik
Ostatnie publikacje" Twórczość nr 9 2015 - esej "Przeklęte podwórko", Twórczość nr 11 2015 - opowiadanie "Raport" tłumaczone na rosyjski w pismie "NowajaPolsza", Twórczość nr 12 2015 - "Koniec Wielkiej Przemiany - w 60 lecie publikacji "Poematu dla...

na ile punktów oceniasz artykuł? : 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto Krzych Adam

Nooo...

Nieistniejąca jądrowa broń izraelska nie wystarczy? Chyba niedobrze rozumiem pańską prośbę. Może pan wyjaśnić o jaką prezentację chodzi? Prezentację czego, właściwie?

oto Krzych Adam

Tego tematu dotknął St. Lem chyba nieraz w swej twórczości.

Bodajże w podróżach Ijona Tichego jest scena opowiadania okrutnemu królowi opowieści mających go zadziwić. Jedna z nich mówi o Neantach, będących jeśli dobrze pamiętam (każdy z nich) spersonifikowaną nicością.

oto Paweł S.

Poroszenko zostanie rzucony wilkom na pożarcie

Ukraińska klika, która rządzi w Kijowie musi ich dopuścić do władzy, bo tylko w ten sposób można przywrócić zaufanie Ukraińców do ich własnej armii. Czy prezydenta Poroszenko stać na taki manewr polityczny?

Kiedy Poroszenko ich dopuści to wesoła gromadka będzie skompletowana: skorumpowani agenci Putina, skorumpowani agenci zachodu, skorumpowani agenci ukraińskich oligarchów no i banderowcy (oczekujący propozycji). Tylko z zaufaniem do nich kogokolwiek to trochę pan przesadził.

Gorzej, że Zachód naciska na reformy, a reformy są przykre. Trzeba podnieść ceny, zwolnić masę ludzi, naruszyć interesy oligarchów. Zacznie się dym. Wtedy wesoła gromadka będzie musiała kogoś rzucić wilkom na pożarcie. Obstawiam, że to będzie właśnie Poroszenko.

Ale na długo to nie wystarczy.

oto Eowina

A ile ich jest tych patriotów? W wyborach mieli sukces

dość marny. Jakim więc sposobem mogliby rządzić Ukrainą?
Jaki to jest rodzaj demokracji?

Dlatego, że na ich miejsce musiałby mianować ludzi związani – mniej lub bardziej – z tzw., „prawym sektorem” czyli banderowcami. To oni jedynie stworzyli oddziały złożone z młodych ludzi, którzy się biją i którzy nienawidzą Rosji. To oni sa jedynymi autentycznymi ukraińskimi patriotami.

oto JJerzy

Ciąg dalszy ...

... odlotów autora.
Tyle, że teraz jest już nie tylko jest śmiesznie, ale zaczyna być tragicznie. Autor dla uzasadnienia swoich chorych urojeń zaczyna wartościować ofiary, cyt.:

Banderowcy dokonali rzezi wołyńskiej, ale w porównaniu ze zbrodniami sowietów jest to tragedia, jednak nieporównywalna ze zbrodniami Stalina i jego towarzyszy.

Panie Piętak, zacznij pan nieco hamować, bo przez pana będę musiał zacząć studiować .. kulturę i sztukę :)

oto baba jag

Piętak jest chory

na głowę.nie da się tego człowieka czytać. Oto cytat z biografii najprawdopodobniej budowniczego PRL i sługusa Stalina:

Od 1944 roku brał udział w działalności społecznej i politycznej. Rok później wyjechał do Łodzi, gdzie został prezesem tamtejszego Oddziału Związku Literatów Polskich.

oto baba jag

Akurat mój pogląd

co do budowy komunizmu nie jest negatywny,gdy zrozumiałem na czym polega idea budowy świata według konsensusu waszyngtońskiego. Nawet nie mam już tak negatywnego stosunku do Stalina. Mam tylko negatywny stosunek do kłamstwa i hipokryzji.
Jak tam panie Piętak rachunek za telefon. Zwróciłeś już Pan te pieniądze czy dalej nosisz miano złodzieja?

http://technowinki.onet.pl/wiceminister-mswia-wydz...

Nie powinno się tak pisać. PROSZĘ! Nie tak.
Pozdrawiam.

Co się nie powinno. Tak się wszyscy kochacie bawić w "eufemizmy". To jest dostępny cytat z wikipedii,ale ja nie wiem kogo on dotyczy skąd mam wiedzieć.

PS
niejaki Stiglitz uważa , ze "atak konsensusu waszyngtońskiego" na Rosję przyniósł straty większe niż druga wojna światowa. Obserwując realizację ataku terapii szokowej na Polskę można powiedzieć, że Stiglitz ma rację,chociaż akurat twierdzi on o Polsce coś wręcz przeciwnego.Stiglitz pisze , że to niechcący tak wyszło, ja mam jednak takie zdanie , że to wszystko to przemyślana wojna. Atak na Ukrainę to kolejny etap w tej wojnie. Ktoś wreszcie się tym bandytom przeciwstawił.

oto ratiofides

Stiglitz ma lewicowe poglądy

Stiglitz ma lewicowe poglądy mocno ideologiczne. Ale trzeba przyznać, że ocenił rosyjską akurat transformację ostro (kapitalizm mafijny) bez eufemizmów nawet gdy pisał o zachodnich ekspertach i ich roli.

Publikacje p. Piętaka rzadko mnie przekonują. Mam jednak wrażenie że są to teksty autentyczne, może emocjonalne, ale bez fałszywej nuty. Czytam z zainteresowaniem zwykle się nie zgadzając, ale szanuję (staram się w każdym razie).

oto baba jag

Stiglitz bez wątpienia

jest ideologiem i to mam wrażenie,że pokroju Lenina czy Trockiego.Nie wt ym jednak rzecz, a w metodologii działania tak zwanego zachodu,które jak się okazuje jest niczym innym jak bezpardonowym atakiem na system,który zresztą sami stworzyli

oto Staruszek_Świat

SzP. Piotrze.

##.


Ta konstatacja jest zabójcza dla Polaków, banderowcy nie ukrywają swoich pretensji terytorialnych do Polski co jest dla Ukrainy samobójcze.

Więc dlatego:

To sowieci a nie banderowcy są głównym wrogiem Polski.

Znowu CYGAN kranie a Pan Kowala każe wieszać.

Panie Piotrze żartobliwie: po czym można mieć takie odloty.

Pozdrawiam Wszystkich.
m.

Staruszek_Świat

oto Piotr Piętak

odlotami nazywam wszystkie

odlotami nazywam wszystkie wpisy, które tu czytam, zresztą nie ukrywam
że przesłałem ten artykuł do admina tylko po to aby skonfrontować
normalna kalkulację polityczną - przy czym wskazujac wszystkie trudnosci
tej kalkulacji - z opiniami internautów z tego szanownego grona.

oto admin

@ Piotr Piętak

nie rozumiem, to szanowny Autor nie wysyła artykułów na Prawicę.net do publikacji, tylko żeby "konfrontować"?

Można jasniej?

P.S. "odlotami nazywam wszystkie wpisy, które tu czytam" - czy to mam brać dosłownie? I na takim portalu Autor publikuje? Gdzie wszystkie wpisy to "odloty"?

oto Piotr Piętak

Pardon, ale nie rozumiem: 1.

Pardon, ale nie rozumiem:
1. publikacja w internecie jest przede wszystkim konfrontacja z wpisami
pod artykułem, na tym polega potęga internetu i redaktor to jednak
powinien wiedzieć, a nie doszukiwać sie piątego dna
2. pisanie jest forma konfrontacji z czytelnikami i o tym tez redaktor
powinien wiedzieć

3. nie przeczę jednak, że ten artykuł - jest, tak napisany aby wzbudzic dyskusję, przedstawiam sytuacje jasno i uczciwie, wpisy sa katastrofalne
4. rzeczywiście prawica.net jest traktowana jako prorosyjska tuba o czym
poinformował mnie kiedyś stały autor tego portalu, który skarżył sie na banowanie jego wpisów
5. czytając wpisy internautów na tym portalu mam wrażenie, że zyja w innym kraju i że znaja inną historie Polski

oto Staruszek_Świat

SzP. Piotrze.

##.

4. rzeczywiście prawica.net jest traktowana jako prorosyjska tuba o czym poinformował mnie kiedyś stały autor tego portalu, który skarżył sie na banowanie jego wpisów

Panie Piotrze: czemu Pan to robi ?.
Obserwując Pana wpisy i podobne do Pańskich - nie można nie dostrzec nienawiści jaką żywi Pan(i co niektórzy) do Rosji i wszystkiego co rosyjskie. To już nie obsesja lecz choroba ps. Ale to już Pański problem.
Martwi mnie natomiast Pański(i co niektórych) bezkrytyczny podziw i poparcie dla działań destabilizujących Ukrainę sprzed "Majdanowego przewrotu".
Przecież od początku było wiadomo kto finansował majdanowy burdel zrobiony rękami banderowców których Pan prawie że gloryfikuje.
Jeśli w/g Pana prawica.net jest czyjąś "tubą" - to już na pewno nie pro-rosyjską.
Jeśli już - to - banowane są "może zbyt ostre" wpisy które nazywają po imieniu bandyckie zachowywanie się na całym świecie oprawców zza oceanu.

Mimo różnicy zdań pozdrawiam.

Staruszek_Świat

oto Wojciech Błasiak

Piotr Piętak

Panie Piotrze,
coraz bardziej Pana rozumiem. Te komentarze są w swej antypolskiej i antyukraińskiej jakości i ilości niebywałe. To jest nowa jakość portalu. Muszę ponownie przemyśleć swoją tu obecność.
Pozdrawiam
Wojciech Błasiak

oto Staruszek_Świat

SzP. Wojciechu Bł.

##.
Cóż antypolskiego widzi Pan potępieniu wpisów gloryfikujących BANDEROWCÓW ????.
Bo cóż innego pisze Pan Piotr P.

Wygląda na to że Polska aby przypodobać się banderowcom powinna natychmiast wywołać wojnę z Rosją .

Przecież sytuacja jest JASNA aż do bólu.
Wszyscy już wiedzą kto stoi za burdelem na Ukrainie.
Komu się marzą wymierzone w Moskwę rakiety 150 km od niej.

I nie ważne są w tym przypadku moje czy Pańskie sympatie dla/przeciw Rosji.

Pamięta Pan jaki szum zrobili Amerykanie o rakiety na Kubie.
Bo ja pamiętam. Już byłem w takim wieku że rozumiałem powagę tamtych wydarzeń.

Trochę obiektywizmu proszę - Panie Wojciechu.

Mimo różnicy zdań pozdrawiam.

Staruszek_Świat

oto JJerzy

Panie Błasiak,

po Panu można by oczekiwać większej kultury, o logice nie wspominając.
Taka zbitka, cyt.:

Te komentarze są w swej antypolskiej i antyukraińskiej jakości i ilości niebywałe.

to nieprawdopodobnie wprost prostacka manipulacja.
Chyba, że to zaślepienie, co zresztą też źle świadczy o Panu.

Ja rozumiem, że humaniści niekoniecznie są za pan brat z logiką, ale tu wyraźnie Pan przesadził: odkąd to brak miłości do nierozgrzeszonych i nie chcących tego rozgrzeszenia banderowców, wątpliwości wobec propozycji wspierania dziwnej konstrukcji państwowej i pchania palców w nieswoje drzwi, oznacza antypolskość.
Kto dał Panu prawo obrażania ludzi w imię własnych urojeń pseudo politycznych? Pan też ma monopol na prawdę?

oto ratiofides

@ Wojciech Błasiak

Z całym szacunkiem proszę o refleksję. Pana obecność jest ważna. Szkoda, że emocje (bo cóż innego?) utrudniają rozmowę. Szanujmy różne opinie. PRL chyba wszystkim nam zostawił "alergię" na propagandę. A dziś... Nasze media? Obiektywizm? Informacje? Po roku dowiadujemy się że Ukraina chyba właściwie nie ma armii...(!)
Czy to wszystko jest normalne?
W ten sposób nie pomożemy nikomu a sobie szkodzimy.
PS. dziś rocznica masakry w Hucie Pieniackiej. R.I.P.

oto JJerzy

Będę tęsknił :)

Pozdrawiam :)

P.S.
Jakbyście się panowie, z panem Piętakiem wybierali na wojnę z wrażym Putinem, wobec nieznośności dla panów zaistniałej sytuacji, gotów jestem wesprzeć panów sprzętowo. Mam gdzieś na strychu stare moro, w dobrym stanie :) Nie wiem jaki pan nosi rozmiar, ale na pana Piętaka powinno pasować :)

oto Krzych Adam

Hej, hej, Alej-bej, rozserdywsia duże,

Hej, hej, Alej-bej, ne serdysia druże!

„Rozserdywsia!“ — wołały żałośnie tłumy — „rozserdywsia! rozserdywsia!“ — a w kilka chwil jakiś przeraźliwy głos jął śpiewać koło ogniska.
(...)
 Wnet tysiące głosów powtórzyło: „Hej-hej! (...)“ — i oto powstawała jedna z tych pieśni, które potem, rzekłbyś, wicher roznosił po całej Ukrainie i trącał niemi o struny lir i teorbanów.

oto Eowina

Szanowny Autorze!

1. Wybory w Ukrainie odbyły się na wszystkich terenach poza tymi objętymi przez rebeliantów, stąd administracja rządowa jest reprezentacją społeczeństwa ukraińskiego. Prawy Sektor i Swoboda, najbardziej nacjonalistyczne partie zajęły poniżej 5% i nie weszły do Parlamentu. Sądząc po tym nie tylko nie mają szans na władzę w Ukrainie, ale nie mają szans na zagrożenie Polsce.

2.Ochotnicze oddziały, które Pan tak chwali jako najbardziej wojownicze, nie są podporządkowane władzom legalnym w Kijowie. Prowadzą walkę rozbójniczą i właśnie skutkiem ich działań, następuja coraz większa antagonizacja wśród społeczeństwa ukraińskiego. Ich działanie jest powodem tego, że nie ma spokoju na wschodzie Ukrainy.

3.Różnice światopoglądowe i stosunek do Rosji jest faktem. Dotyczy to całej struktury władzy, wojska, policji, a nawet w rodzinach jest podział pod tym względem. A ten podział będzie się pogłębiał wraz z biedą i rozczarowaniem jakiego ludzie doświadczają.

oto Staruszek_Świat

SzP. Piotrze.

Próbując wytłumaczyć sobie Pańskie wpisy nt. Ukrainy przez chwilę pomyślałem sobie: zaraz, zaraz - a może Pan Piotr to nasz Polski taki cichy, dobrze zakonspirowany Wallenrod ?.
No bo przecież z jakiego innego powodu mógłby wpychać Ukrainę w przepaść bez dna ?.

Mimo wszystko Pozdrawiam.

Staruszek_Świat

oto Staruszek_Świat

SzP. Piotrze.

##.
Bez wdawania się w szczegóły:
Z prawie wszystkich Pańskich tekstów tu na Prawica.net - można odnieść wrażenie iż broni Pan postępowania rezydentów, premierów i innych szubrawców na decydenckich stołkach - których to postępowanie sprowadza na nasz kraj coraz większą biedę, uzależnienie od śmiertelnie wrogich nam państw i nacji.
Jeśli Pan skutków swojego postępowania nie rozumie - pół biedy, można to "czymś" wytłumaczyć.
Ale jeśli Pan to robi świadomie ?, to raczej źle świadczy o Pańskich intencjach wzgl. Polski.

Staruszek_Świat

oto JJerzy

Tak mi przyszło ...

... do głowy ... może bez związku ... zwykłe skojarzenie obrazów ...
W jakimś programie informacyjnym pokazywali "bojowników" państwa islamskiego w ramach wandalskiej roboty ... Ich też ktoś kiedyś uzbroił, a potem ... wymyślili sobie ... swój sposób na życie ... :)
Tak sobie wyobraziłem ... zbrojenie i szkolenie wszelakich ... batalionów AZOW, a potem ... ich zmianę ... pomysłu na to kto jest ich wrogiem w pierwszym rzędzie ...
Historyczna tradycja już jest. Kiedyś szkoliliśmy piechotę zaporoską, a niecałe sto lat później ... Wiadomo jak się to skończyło :)

oto KubaG

A ja się pytam od pierwszego

A ja się pytam od pierwszego dnia Majdanu, po jaką cholerę Polska w ogóle wtrąca się w sprawy Ukrainy. Nigdy nie było gwarancji, że to co powstanie po Majdanie, będzie lepsze niż Ukraina Janukowycza, nic nie dawało gwarancji, że nowy rząd, który tak dzielnie popieraliśmy przetrwa choć kilka lat (paradoksalnie jeśli rozejm się utrzyma to będzie to dla Poroszenki i Jacyniuka tragedia, bo obywatele zaczną się dopominać spełnienia obietnic i buntować przeciw "urynkowieniu cen").
W najkorzystniejszym wypadku Polska może zyskać szczerą i w pełni zasadną nienawiść Ukraińców za 10-15 lat za to, że tak ochoczo stręczyliśmy ich do UE (za 10-15 lat, Ukraina niebędzie miała własnego przemysłu, banki będą w rękach zachodu a dług publiczny = 100% PKB. Ktoś twierdzi, że w zjednoczonej z UE Ukrainą scenariusz będzie inny niż w Polsce? Będzie tak samo tylko gorzej).

oto Piotr Piętak

Na Pana pytanie mozna

Na Pana pytanie mozna udzielic kilku odpowiedzi i odpowiadam poważnie
1. bo z nia graniczy
2. bo Polske i Ukraine wiąże wspólna historia okrutna ale i wspaniała
3. Dlatego że popieralismy Ukraine w czasach pomarańczowej rewolucji
4. dlatego, że w czasie tej rewolucji i własnie na Ukrainie tworzyły sie aparaty partyjne PiS i PO, które tłumnie wtedy wizytowały ten kraj
Można jeszcze dodać kilka przyczyn, ale te wydaja mi się najistotniejsze

Reszta Pan wpisu - i prosze mi to wybaczyć - to klasyczne dywagacje internauty

oto Staruszek_Świat

Może by tak

o Naszych - rodzimych zamordowanych "samobójcach" słówko.

Odwagi P. Piotrze i rzetelności.

Staruszek_Świat

Ps.
(Niemcow to taki Rosjanin jak ja Marsjanin),
rozlazła się ta zaraza prawie wszędzie.

oto Ekspe

Pytanie retoryczne. Kolejne

Pytanie retoryczne. Kolejne rządy i cała post "okrągłostołowa" opozycja od dawna trzymane są na krótkiej smyczy. "Rokujący nadzieję" nawet pomniejsi działacze partyjni również tzw. opozycji dostają "wsparcie" (stypendia, granty itp) za wielką wodą.
Główne media już dawno są opanowane przez antypolskie siły. Nie mówiąc już o całej sieci tzw. organizacji pozarządowych.
Wszyscy oni pilnują interesów, nie naszych. Nas zadłużają.

oto chłop jag

Prawdopodobnie Autor dobrze zna tą alternatywę:

albo sztuczny twór pt. Ukraina albo Polska - tołażysze. To nienawiść pupili szatana do Polski i Polaków spowodowała to, że pupile uszczuplają Rosję nie w wyniku powiększenia Polski poprzez oddanie polskich ziem, dotyczy to także Węgier, Rumunii, etc - tołażysze - a poprzez pompowanie Frankensteina pod nazwą Ukraina.
Wniosek?
A co wtedy, kiedy Autor głosi to co głosi na poważnie - tołażysze - wtedy strach się bać.

oto BTadeusz

hmmm...

generał Skrzypczk i generał Dukaczewski, potwierdzają to co pisałem od wielu dni: nie sprzedajemy jej broni, bo armia ukraińska nie istnieje i jej dowództwo opanowane jest w całości przez agentów Putina.

WY?!?!? - nie sprzedajecie?
WY? - banda pieciorga z mediantami?
Nagle?

My - Polacy - umysłowo niezależni od mendiów - NIE CHCEMY WOJNY Z ROSJĄ.
Jak na razie - nie radzimy sobie z "własną" "strefą wpływów" - w której żyjemy.
Ta "strefa wpływów" dostała się pod władzę bandy szubrawców używających polskiego języka, by zrozumiale grozić okupowanemu narodowi, gdyby chciał pofikać.
Obecnie owi szubrawcy zachęcają co głupszych osiłków do wojny o nieprzebrane bogactwa Rosji, strasząc, ze Putinowi do szczęścia brakuje jedynie polskiej ziemi.

Ciekawe, ilu skretyniałych psychopatycznych rusofobów znajdą...
Pan, szanowny Autorze - wyśle swoje dzieci na tę wojnę?

oto Piotr Piętak

jeżeli napiszę, że pana wpis

jeżeli napiszę, że pana wpis to ochyda moralna to mnie admin wytnie czy nie - my nie chcemy wojny z Rosją, ale ona chce z nami i ostatnie pytanie
świadczy - używam pana metaforyki -, że jest pan stertyczałem staruszkiem wyżywającym swoje frustracje w internecie. Co zrozumiałe
poza tym nie pisze pan po polsku

oto BTadeusz

Rozumiem - że wyśle Pan swoje dzieci.

Bo moich się nie da.
Pan zapomniał, co znaczy ad meritum?
Przecież nie napisalem, że jest Pan niedojrzałym wyrostkiem.
Po co mi Pańskie komplementy?

A w czyim imieniu Pan pisze? (MY - nie sprzedajemy)
Bandy pięciorga et cons.?
Czy Polaków...

oto BTadeusz

Ma Pan kogoś bliskiego,

kto swoje dzieci, wnuków wyśle na tę wojnę?
By wspólnie z jedynymi ukraińskimi patriotami - banderowcami - opanowali kolejną "strefę" wpływów"?

Nie lepiej zatroszczyć się o Polskę - o POLSKI NARÓD?
O nasze racje w wojnie o przetrwanie - i wcale nie militarne, lecz gospodarcze?
Bo TA wojna nas likwiduje skuteczniej, niż strzał w potylicę.

oto Krzych Adam

No właśnie.

Podobno zostawił też list pożegnalny.

A niektórzy mówią, że Ukraina to kraj bez cywilizacji. A tu widać, że tak nie jest. Nie posyła się tam do przeciwników jakiegoś komanda śmierci, jak do Politikowskiej czy Niemcowa. W sposób cywilizowany te sprawy załatwia "seryjny samobójca".

oto Krzych Adam

Postęp w tym względzie jest wręcz oszałamiający.

Na Ukrainie. Jeszcze rok nie upłynął od momentu kiedy znany rzezimieszek Prawego Sektora, niejaki Ołeksandr Muzyczko o ksywce Saszko Biłyj zginął dziarsko się ostrzeliwując ukraińskiej milicji mając w tym czasie ręce skute kajdankami na plecach, a tu już dziś wszystko się dzieje zgodnie ze standardami cywilizacji Zachodu. Bo i list pożegnalny jest i wszystko odbyło się "bez udziału osób trzecich".

oto zajac1

Poparcie dla pana BTadeusza

Bliskie sprawności kotła kondensacyjnego.
Niech banda 5-ciorga z medialnymi komediantami wyśle na rubieże wojenne czujki złożone z własnych żon i przyjaciółek( ół) , swoich dzieci i wnuków. ( wyjątek przysłowiowe teściowe)
Jak już nawiążą wymianę ogniową to się zobaczy.

Odnośnie zabójstwa nijakiego , nomen omen , Niemcowa to sprawa dla zajęcy prosta jak kawałek drutu.
Potępiam KAŻDE zabójstwo.

Nawet jestem przeciwnikiem kary śmierci za zbrodnie , które wołają o pomstę do nieba.
Czy potrafię natomiast szczerze współczuć aż do bólu?
No , sorry, nie.
Nie znam gościa. Rosję tzw" zachodnie demokracje" postawiły w stan quasi-wojenny. Więc w takiej sytuacji zawsze znajdą się jacyś fanatycy nacjonaliści , którzy gotowi są na zbrodnie w imię ideologii.
Czy muszę tu zaznaczyć 2 raz ,że potępiam?

Nie widzę, jak dotąd świętego oburzenia "demokratycznych sił".
Może to i dobrze.
Bo w świetle ostatnich wydarzeń, gdy Kijów zbombardował niemały kawałek SWOJEGO kraju zabijając tysiące szarych ludzi , gdy nie słyszę świętego oburzenia kto strzelał do milicjantów na majdanie, kto spalił żywcem ludzi w Odessie wreszcie kto zabił kilkuset ludzi w MH-17 i tak dalej owo oburzenie trudno byłoby nazwać.
Obłuda to raczej dla spraw przyziemnych.
Zezwierzęcenie?
Nie obrażając bynajmniej leśnych zajęcy.
zajczik

oto zajac1

Ma pan rację.

Nie jestem obiektywny.
Usprawiedliwiam się dwoma.
1. Medialna nagonka od początku tzw. majdanu na Rosję czy ukraińskich "apołczeńców" -nasze mówią terrorystów - jakoby to wszystkiemu winni byli oni z pewnością sprawia ,że być może jestem stronniczy.
Wielokrotnie tu mówiłem ,że nie jestem sędzią jedynie obserwatorem.
2. Wbrew zarzutom ,że jestem "wysłannikiem" Putina, na co przyzna mi pan trudno odpowiadać , uważam że to ja "cierpię z Ukrainę" Zaraz wyjaśnię.
Otóż, wbrew różnym tu skrajnym poglądom ,np: że Ukraińcy to Rosjanie,ja uważam ,że każdy ma prawo czuć się tym kim chce.
Cały czas przed i po majdanie przyjmuję w swoim domu młodych Ukraińców o poglądach diametralnie innych niż moje. Oczywiście nie zajmujemy się polityką lecz muzyką.
I uważam ,że im, Ukraińcom olbrzymią krzywdę wyrządzają nasze władze sterując w kierunku wojny.
Oni są zagubieni.
Ktoś im wmówił ( z pewnością jak społeczeństwu niemieckiemu za Hitlera ,że wszystkiemu są winni Żydzi),że to Ruskie są winni , korupcji , wyprzedaży majątku biedy i nieszczęść.
Co się zmieniło po majdanach?
Miast warkoczowej (śliczna dziewuszka jak to słowianka) ster przejął król wyrobów cukierniczych sporządzanych z miazgi kakaowej? Coś się zmieniło?

Kończąc.
Ma pan rację . Jestem jednooki.
Problem w tym ,że wpływu nie mam na świat ,a powtarzając za panem BTadeuszem interesuje mnie jedno. Czy moje dzieci i wnuki nie będą zmuszone chronić się przed promieniowaniem jonizującym. Bo jak zginą natychmiast to przeboleję.
zajczik

oto Piotr Piętak

uważa Pan, że Putin jest

uważa Pan, że Putin jest gotów rzućic bombe atomowe więc zadaje pytanie jeżeli pan tak uważa to czy nie widzi pan sprzeczności w tym co pisze - i to sprzeczności smiesznej -
a) boję sie Putina z czego wynika, że
b) popieram jego działania
c)widze tylko zbrodnie jego przeciwników

smutne to wszystko - strach i tylko strach rządzi percepcją

oto zajac1

Sorry

Nie zrozumiałem.
Uważam, że nie tylko Putin ale każde mocarstwo atomowe (USA, Chiny, Rosja ) itd. w sytuacji zagrożenia skrajnego wykorzysta potencjał nuklearny.
Rosja "przyparta do muru" uruchomi BA.
USA też.
Chciałby pan sprawdzić kto lepiej na tym wyjdzie?
Na pytanie a/b już odpowiedziałem
Nie znam się na Putinie.
Nie jestem jego radcą prasowym a boję się jedynie o swoje ( i pańskie - jeśli pa ma ) dzieci czy wnuki.
I tyle.
na c/przecie wyjaśniałem.
co by tu jeszcze?
miłego zajczik.

oto Piotr Piętak

Zrozumiał Pan - ponieważ

Zrozumiał Pan - ponieważ uważa pan, że Putin jest gotów rzućic bombe atomową, jeżeli pan tak uważa to znaczy że ocenia go pan jako zbrodniarza gotowego na wszystko i dlatego pan sie go boii. Ja też
absurdem jest pana rozumowanie i twierdzenie że Rosja jest w sytuacji skrajnego zagrożenia - to juz nie majaki i nawet nie propaganda moskiewska, ona jest bardziej zniuansowana. Im dłużej z panem dyskutuje tym bardziej jestem przekonany, że argumenty które pan wysuwa sa natury kobiecej - czy pan jak pani Grodzka zmienił płeć - dzieci moje mają tyle lat 21 i 25, że przy agresji Rosji będą powołane do wojska. Pana też
jeżeli ma pan synów. I to nie ja wysyłam na wojnę tylko państwo a rodzice
matki przede wszystkim rozpaczają - argumentów panów o dzieicach sa czyms tak beznadziejnie ochydnym moralnie że aż trudno o tym pisać. Na wojnie giną młodzi ludzie Rosjanie i Ukraińcy. Agresje wywołała Rosja.
Kto zagrabił Krym i kto oficjalnie wspomaga republiki donieckie.

oto Staruszek_Świat

SzP. Piotrze P.

##.


Kto zagrabił Krym i kto oficjalnie wspomaga republiki donieckie.

Czemu pokrętnie skutek określa Pan powodem ?.

Za czyje pieniądze banderowcy zrobili burdel na Ukrainie ?.
Qui bono ? - czy Rosji ten burdel pod nosem przynosi jakiś zysk.

Czy raczej bogacą się Usraelskie fabryki broni i żydowskie banki tamże ?????.
Tylko bez wykrętów proszę.

Pozdrawiam Wszystkich.
m.

Staruszek_Świat

oto Krzysztof M

Potępiam KAŻDE zabójstwo. A

Potępiam KAŻDE zabójstwo.

A jak szanowny zając przyjąłby zabójstwo (w odpowiednim momencie!) np. Hitlera, czy Józka-bandziora, albo od razu Sorosa, Sachsa i całej czeredki czołowych bankierów? Bo ja był poszedł po pół litra, chociaż nie piję. :-)

Wściekły pies będzie kąsał ludzi, więc trzeba go zamknąć w klatce. Albo zastrzelić. I proszę nie utrzymywać, że ci, którzy dla swoich zysków obojętnie patrzyli na śmierć milionów ludzi, to jednak są ludzie.

oto sir Galahad

W sumie to nie wiem czy mam

W sumie to nie wiem czy mam się bać ludzi o myśleniu podobnym do Autora, czy może im zazdrościć jasności obrazu świata czy lepiej wroga. Wiedzą absolutnie wszystko. Zamordowano Niemcowa - bez śledztwa wiedzą, że zrobił to Putin, Wcześniej Gruzja zaczęła wojnę - ale i tak wina Putina, na majdanie strzelano w plecy ludziom - wiedzą, że zrobił to nieuzbrojony Berkut. Rosja nawet nie zająknęła się słowem czy nawet gestem w stosunku do Polski - wiedzą, że rosyjskie czołgi jadą już do naszej granicy. A jak ktoś wątpi to jest, w najlepszym razie, pożytecznym idiotą ale raczej agentem Putina.
Ja, niestety, potrzebuję dowodów, poszlak albo chociaż wskazania korzyści jakie to Putin miałby mieć z kolejnych swoich "zbrodni". Argumenty w stylu - oni jaż tacy są, zupełnie na mnie nie działają.
Obawiam się, że to Amerykanie znaleźli sobie frajerów, których kosztem próbują ograniczyć rolę Rosji i zachować w ten sposób pozycję jedynego supermocarstwa. A tu znaleźli ludzi ogarniętych tak szaloną nienawiścią do Rosji, że skłonnych poświęcić Polskę i Ukrainę razem żeby tylko chociaż Putina zdenerwować. Niech nas wszystkich szlag trafi żeby tylko im zrobić w poprzek.
To straszna choroba - choroba nienawiści.

oto Piotr Piętak

problem w tym że jestem

problem w tym że jestem jedynym autorem który pisał pozytywnie o niektórych reformach Putina nie wspominając o wspaniałej kulturze rosyjskiej, którą podziwiam i na temat której napisałem wiele artykułów
problem tego artykułu to nie kto tylko jaki efekt przyniesie morderstwo
Niemcowa. Nienawiść widzę w wpisach internautów prawicy.net - nie tylko
nienawiść także nienawiść do tego czym jest i była Polska. Jest niestety faktem, że przez ostatnie 200 lat Rosja była agresorem że mordowała wysiedlała miliony naszych rodaków, że... ale po co ja to piszę to nie Rosja to agenci CiA w rządzie Rosji i ZSRR - paranoja

oto Staruszek_Świat

SzP. Piotrze P.

##.

Jest niestety faktem, że przez ostatnie 200 lat Rosja była agresorem że mordowała wysiedlała miliony naszych rodaków, że... ale po co ja to piszę to nie Rosja to agenci CiA w rządzie Rosji i ZSRR - paranoja

Mogę Panu (słusznie lub nie ?) zarzucić podłość, ale nie głupotę.
Obaj i wszyscy inni na prawicy.net doskonale wiemy jakiej proweniencji w ogromnej większości byli Ci którzy wydali wyrok i później strzelali Polakom w potylicę.
Jakiej proweniencji byli Ci po 1945r w UB, później SB itd....... .
Jakiej proweniencji są Ci którzy dziś ................................................ .

Pozdrawiam Wszystkich.
m.

Staruszek_Świat

oto Krzysztof M

problem tego artykułu to nie

problem tego artykułu to nie kto tylko jaki efekt przyniesie morderstwo Niemcowa. Nienawiść widzę w wpisach internautów prawicy.net

Nienawiść może dotyczyć także tego, co stałoby się, gdyby takiemu Niemcowowi udało się stanąć na czele rosyjskiego Majdanu i dalej wypadki potoczyłyby się ja na Ukrainie - czyli legalne władze won! na na to miejsce międzynarodówka finansowa. No, ja też skłaniałbym się ku nienawiści wobec takiego scenariusza. Niemcowa niet, więc i rosyjski Majdan ma o jednego wodza mniej. W polityce na takim poziomie to są szachy: zagrażasz mi szachem, to ja ci hetmana zbijam. I co teraz? I z szacha nici!

oto mapa

naiwność, czy cynizm?

Problem nie w tym co Pan Piętak myśli i pisze.
Problem w tym, że panapiętakowe myślenie wbrew woli znacznej części Polaków i wbrew interesowi Polski, jest forsowane przez kastę rządzącą.

Jedyne nad czym się można zastanowić, to czy oni wszyscy wierzą w to co mówią, czy to jest tylko rodzaj jakiegoś cynizmu?

oto zajac1

Kocham Ukrainę.

Choć zamordowali banderowcy kawałek rodziny zajęczej żony, choć brzydzę się każdą nacjonalistyczna ideologią
dla SZ Autora i dla wszystkich kochających muzykę dedykuję ;

miłego
zajczik.

oto Staruszek_Świat

SzP. Zajac1

##.

To jest PIĘKNE.
DZIĘKUJĘ.
Wszystko co Słowiańskie jest PIĘKNE i CZYSTE.
Jeszcze.

I dlatego wywołuje furię u tych wykolejonych narkomanów zza Atlantyku.
Chcą to za wszelką cenę upodlić i zniszczyć.
OBRZYDLIWCY !!!!!!!.

Pozdrawiam serdecznie.

Staruszek_Świat

oto mapa

wystarczy tylko trochę dobrej woli...

Wystarczy z ludźmi pogadać, żeby zauważyć, jak się oczywiście chce, że duża ich część nie identyfikuje się z nachalnie promowanym kursem pro- ukraińskim. Zauważyli to zresztą spece od pijaru w SLD i PSL i próbują tych wyborców przejąć.

A co do interesu Polski, to wystarczy oderwać się od mitologii i zauważyć, że w naszym interesie nie jest wzmacnianie na Ukrainie pozycji środowisk post- banderowskich, jak to pan proponuje. Które są tyle antyrosyjskie, co i antypolskie. Nie jest też w naszym interesie bycie na pierwszej linii konfliktu, który tak naprawdę dla Polski znaczenia wielkiego nie ma, bo bez względu na to, czy na Ukrainie będą rządzić środowiska proamerykańskie, czy prorosyjskie, to i tak nie zmieni to naszych głównych zagrożeń. Bo nie Rosja jest dzisiaj dla nas głównym zagrożeniem.
Nas jako naród udział w tym konflikcie już kosztuje, a przy dalszej eskalacji konfliktu, będzie kosztował jeszcze więcej.

oto zajac1

??

Was ist das?
Jakiej woli "Polaków". Znacznej części? Czego? Głuchych?
Nie lubią piosenek?
Jakiemu interesowi?
A co mam niby wiedzieć?
A You..?
Zacny adminie ... pomóż.
zajczik

oto sir Galahad

Tu gołym okiem widać, że

Tu gołym okiem widać, że jesteśmy wmanewrowywani w konflikt jako strona konfliktu. Jednocześnie nasi mocodawcy nie zamierzają wysłuchiwać naszych opinii w tej sprawie. Celem tego starcia nie jest wcale powstrzymanie Putina lecz wojna. Zwróćcie uwagę, że wszelkie zabiegi propagandowe nie mają na celu rozładowania sytuacji lecz postawienia Putina w takiej sytuacji żeby nie miał możliwości cofnięcia się bez upokorzenia. Na okrągło jest obrażany jako człowiek w najbardziej ordynarny sposób, wyzwiska, porównania do Hitlera czy Stalina są na porządku dziennym. Oskarżą się go o kolejne przestępstwa polityczne czy kryminalne bez usiłowania przedstawienia jakichkolwiek dowodów. Cały ten cyrk to nic innego jak budowanie psychologicznej blokady przed porozumieniem. Celem jest wojna!
Dobrze pamiętam czas gdy kończyła się zimna wojna i Sowieci byli umoczeni po szyję. A jednak wtedy jakoś potrafiono traktować ich jak ludzi i nie obrażać przywódców państwa. Dano im wszelka możliwość zachowania twarzy co dało teki efekt, ze przywódcy Sowietów zachowali się jak ludzi i doszło do zakończenia zimnej wojny. Ale wtedy celem był pokój. Dziś najwyraźniej nie jest.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.