Roberts: Wzrasta widmo wojny

Waszyngton zniszczył zaufanie pomiędzy mocarstwami jądrowymi, tym samym wzrasta widmo wojny.

25 luty 2015

Ambasador Jack Matlock 11 lutego wyglosił ważne przemowienie w Narodowym Klubie Prasowym. Matlock byl ambasadorem amerykańskim w Związku Radzieckim w latach 1987-91. W swoim przemówieniu opowiedział jak prezydent Reagan zdobył zaufanie radzieckiego przywództwa po to żeby zakończyć Zimną Wojnę i związane z nią ryzyko wybuchu nuklearnego Armagedonu.

Spotkanie Reagana z Gorbaczowem nie opierało sie na treści dokumentów napisanych przez slużbowy personel. Wykorzystane zostaly odręczne notatki samego Reagana, w których podkreślal swój osobisty szacunek dla przywództwa sowieckiego i wyraźnie skonkretyzował, że negocjacje nie oczekują od przywództwa sowieckiego uczynienia czegoś co kolidowałoby z interesem ich kraju. Reagan napisał, ze sposób na zakończenie konfliktu, to wzajemna współpraca sluzaca do osiagniecia wspólnego celu. Matlock oświadczył, ze Reagan sprzeciwił się personalizacji nieporozumień czy tez wyrażania sie z lekceważeniem na temat jakiegokolwiek sowieckiego lidera.

Matlock zwrocil uwagę, ze następcy Reagana robią wszystko żeby to zaufanie stracić. W ciągu dwóch ostatnich lat zaufanie zostało totalnie zniszczone.

Jak moze rosyjski rzad darzyc zaufaniem Waszyngton, podczas gdy Waszyngton wycofuje sie z Traktatu Antybalistycznych Pociskow Rakietowych i ustawia anty-balistyczne pociski rakietowe przy granicy z Rosja?

Jak może rosyjski rząd ufać Waszyngtonowi kiedy Waszyngton obala za pomocą zamachu demokratyczny rząd na Ukrainie i usadawia marionetkowy reżim, który natychmiast okazuje swoje wrogie nastawienie wobec Rosji i rosyjskojęzycznej ludności na Ukrainie oraz niszczy pomniki upamietniajace wyzwolenie Ukrainy spod neonazistowskich Niemiec przez Armie Czerwoną?

Jak może rosyjski rząd ufać Waszyngtonowi kiedy prezydent Rosji jest lżony na wszelkie możliwe sposoby, wlacznie z "nowym Hitlerem," i niewinnie oskarżany o każdy rodzaj przestepczosci oraz osobista nieudolność?

Waszyngton i jego neokonserwatywne potwory zniszczyły zaufanie poprzez demonizacje i obarczanie wina Rosji za przemoc na Ukrainie, za która odpowiedzialny jest Waszyngton.

Waszyngton zmusił Europe do nalozenia sankcji ekonomicznych na Rosję, które w calosci bazują na kłamstwach i fałszywych oskarżeniach. Rosjanie o tym wiedza. Oni zauwazaja jawna wrogosc, jawne kłamstwa, nigdy nie konczaca się brutalna propagandę, obłudne podwójne standarty, doping do wojny.

Jednocześnie Chiny doświadczją wrogie okrążenie waszyngtońskiego
"pivot to Asia."

Niszcząc zaufanie, to tym samym Waszyngton wskrzesił grozbe nuklearnego Armagedonu. Zniszczenie przez Waszyngton zaufania pomiędzy nuklearnymi potęgami jest zbrodnią stulecia.

W dniu 24 lutego, uważam, za odpowiedzialnych Aleksandra Motyla i Rade Stosunków Zagranicznych za opublikowanie 5 lutego dużej kolekcji rażących kłamstw po to żeby stworzyć falszywa rzeczywistosc demonizująca Rosję.

Zauważyłem, ze publikowane sa ignoranckie nonsensy w czasopiśmie które z racji zajmowania się polityka zagraniczna powinno się cieszyć szacunkiem. Zaobserwowalem, ze publikowanie takich bzdur w tym co powinno być szanowanym żurnalem polityki zagranicznej wskazuje na degradacje zachodniej politycznej i medialnej elity.

Nie sądziłem, ze może być gorzej, lecz dzień pozniej natknalem się na artykul Andrew S.Weissa opublikowany w Wall Street Journal.

Artykul Weissa jest najbardziej zdumiewajaca jaka sobie można wyobrazić kolekcja dezinformacji. To jest niemożliwe do uwierzenia, ze vice prezydent studiów w Carnage Endowment może być tak całkowicie wprowadzony w blad. Fałszywa rzeczywistosc, która tworzy Weiss wyklucza jakiekolwiek dyplomatyczne rozstrzygniecie konfliktu, który Waszyngton zmontował z Rosja.

Jakie są wytłumaczenia Weissa na temat przekretow odnośnie osoby Putina, powstania konfliktu i przyczyn kontynuowania konfliktu?

Powołując się na wyznanie Udo Ulfkotte, redaktora Allgemeine Zeitung, ze pod swoim nazwiskiem publikuje artykuły przekazywane przez CIA i ze cala reszta prasy europejskiej robi to samo, to świadczy ze Weiss tez przekazał dezinformacje CIA, takze i Victoria Nuland, a może odpowiedz jest prosta gdyż Weiss zajmował się sprawami rosyjskimi, ukraińskimi i euroazjatyckimi w Radzie Bezpiecznstwa Narodowego, Departamencie Stanu i Departamencie Obrony i jest jednym z nalezacych do waszyngtonskiej maszyny propagandowej funkcjonującej do spolki z think tank?

Bardziej ważne pytanie jest: co jest przyczyna i jakie cele przyswiecaja waszyngtońskiej dezinformacji na temat tego konfliktu? Czy zniszczenie zaufania pomiędzy nuklearnymi mocarstwami bylo intencjonalne czy tez byl to skutek innych celów? Czy Waszyngton wykorzystuje po prostu kompetencje władz do kontrolowania wyjasnien po to żeby zatuszować własne zaangażowanie w obaleniu demokratycznie wybranego rządu, i wynik okazał się fatalny? Albo odpowiedz jest prosta, że Waszyngton jest poirytowany tym, że nie udało się zawladnac rosyjska baza marynarki wojennej na Morzu Czarnym, na Krymie i zmuszony jest do rezygnacji, przynajmniej na razie, oraz że Rosja nie opuscila Morza Srodziemnego oraz rosyjskiej bazy morskiej w Tartus, w Syrii.

Tak jak dziś wyjasnialem w czasie miedzynarodowej konferencji, ktorej gospodarzem byla Rosyjska Akademia Nauk i Państwowy Instytut Moskiewski d/s Stosunków Miedzynarodowych, ze ideologia neokonserwatystów i światowej amerykańskiej hegemonii wymaga zapobiegania "wylonienia się nowego rywala rowniez na terytorium byłego Związku Radzieckiego lub gdziekolwiek indziej" z wystarczającymi zasobami i silą zdolna do odwetu i kontroli jednostronnego dzialania Waszyngtonu.

Kiedy rosyjska dyplomacja zablokowała planowana przez Waszyngton inwazje Syrii i planowanego bombardowania Iranu, neokonserwatyści uswiadomili sobie, ze nie udało im się osiągnać "pierwszego celu" i obecnie stoją w obliczu sprawdzianu jednostronnej akcji. Atak na Rosję zaczal się wiec natychmiast. Waszyngton przeznaczył $5mld na finansowanie NGO na Ukrainie i kultywowanie produkcji ukraińskich polityków do obalenia elekcyjnie wybranego rządu. Waszyngton narzucił marionetkowy rząd, który natychmiast poslugiwal się brutalnymi slowami i czynami skierowanymi przeciwko rosyjskiej populacji, w rezultacie zaskutkowalo to secesja Krymu i powstaniem innych separatystycznych republik.

Z angielskim jako jezykiem światowym i usluznymi mediami albo z presstitutes waszyngtonskich urzednikow, Waszyngton jest zdolny do kontrolowania wyjasnien, obwiniania Putina za kryzys i zmuszania Europy do zerwania stosunków ekonomicznych i politycznych z Rosja przy pomocy nakladania sankcji.

Nadaremne po tej porażce jest powstrzymywanie Stanów jako jedynej sily zdolnej do dyktowania Światu, neokonserwatyści bezmyślnie i nieodpowiedzialnie wskrzesili zagrozenie nuklearnym Armagedonem. Dominacja neokonserwatystów w amerykańskiej polityce zagranicznej uniemozliwila przywrocenie zaufania. Waszyngtonska propaganda kieruje ta sytuacje, ku wojnie.Ani Waszyngton ani tez sojusz Rosja/Chiny nie może sobie pozwolić na przegranie tej wojny, wojna wiec będzie nuklearna. Nikt nie przeżyje nuklearnej zimy.

Caly Świat musi szybko zdać sobie sprawę z niebezpieczeństwa i konfrontacji ze złym reżimem, który neokonserwatyści - the Sauron naszego swiata wykreowali w Waszyngtonie. W przeciwnym wypadku życie na ziemi jest zagrożone.

Roberts-Paul-Craig.jpg

Paul Craig Roberts
tłumaczenie: ulcik140

ulcik140

Z zawodu jestem ekonomistka, ale moje hobby to polityka i brydz. Polityka interesuje sie od czasu posolidarnosciowej transformacji , do chwili obecnej.

na ile punktów oceniasz artykuł? : 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto Krzych Adam

Miałem zamiar nie komentować tłumaczeń p. Ulcik.

Jednakże tym razem nie dam rady wytrzymać. Pominięty został ten akapit:

How can the Russian government trust Washington when Washington violates the word of President George H.W. Bush and takes NATO into Eastern Europe and places military bases on Russia’s border? (Jak może rosyjski rząd ufać Waszyngtonowi kiedy Waszyngton narusza słowo [dane przez] prezydenta George'a H.W. Busha wprowadzając NATO do Europy Wschodniej i umieszczając bazy wojskowe na granicy Rosji?)

Cóż z niego dowiadujemy się o poglądach p. Paula Craiga Robertsa? Otóż jest on zdania, że w zakresie spraw wschodnio i środkowoeuropejskich (no, może z wyjątkiem byłego Enerdowa, które zostało wchłonięte przez RFN) Ameryka winna honorować układ jałtański uzgodniony przez Stalina z FDR, kaleką nie tylko fizycznie ale i umysłowo, trzymającym się kurczowo prezydenckiego fotela aż do śmierci.

Interesujące jest też zdanie:

Jak może rosyjski rząd ufać Waszyngtonowi kiedy Waszyngton (...) usadawia marionetkowy reżim, który natychmiast (...) niszczy pomniki upamietniajace wyzwolenie Ukrainy spod neonazistowskich Niemiec przez Armie Czerwoną?

Pomińmy fakt, że określenie PC Robertsa "Nazi Germany" nie powinno być tłumaczone raczej jako "neonazistowskie Niemcy" to widzę tu pewne nieścisłości w jego sformułowaniach. Przede wszystkim, jak mi się zdaje obalane głównie były pomniki Lenina, a oprócz tego zawsze dziwi mnie jak ludzie żyjący w wolności od zawsze, zatem tacy, którzy powinni znać znaczenie słowa wolność mogą opanowanie dowolnego terytorium przez Czerwoną Armię nazywać wyzwoleniem.

oto ulcik140

Krzych Adam

W ferworze zajec moglam pominac wypomniany mi przez Pana akapit, nawet nie zdazylam wygladzic stylistycznie tlumacznie. Nie mam czasu, gdyz jutro wylatuje do Niemiec (corka i wnuczka) a pozniej jade z wizyta do mamy, siostry do Polski. Glowe nabita mam wyjazdem i tlumaczylam "na czas," ekspresowo, bez zadnej korekty. Uwazalam, ze artykul jest interesujacy w wymowie. PCRoberts analizuje logicznie biezace wydarzenia i zarazem ostrzega nas, przed ostatecznym katastrofalnym dla nas rozwiazaniem - nabrzmialego na Ukrainie konfliktu.

oto Krzych Adam

Proszę nie odbierać tego jako krytyki.

Uważam że oceny p. PC Robertsa są warte by je poznawać. Sam czytam jego opinie regularnie. Jednakże należy zawsze, przynajmniej tak mnie się wydaje, pamiętać, że jego punkt widzenia jest odmienny nieco od polskiego.

oto ulcik140

Oczywiscie, ze warto poczytac

Oczywiscie, ze warto poczytac Robertsa, pisze szczerze od serca i w sposob przejmujacy a zarazem wiarygodny przekazuje obraz ponurej rzeczywistosc i przyszlosci.

Ma Pan racje na pewno jego punkt widzenia odbiega od polskiego, bo jak sobie przypomne co o naszych "wybitnych mezach stanu" napisal, to lepiej o tym zapomniec. Ano, napisal, w dwoch ( publikowane byly na PN) swoich ubieglorocznych artykulach, ze "polskie wladze sa najglupsze na swiecie." Nie mogl im darowac, ze przez swoja zenujaca spolegliwosc
(chodzilo mu o usilna prosbe naszych "mezow stanu" o stacjonowanie baz natowskich w kraju) wzgledem zachodnich sponsorow narazaja swiat na katastroficzna w skutkach wojne.

oto Krzych Adam

Chodziło mi o coś innego.

Oczywiście ma Pani rację co do Robertsa. W kwestiach dotyczących losów całego świata i w ogóle. Tylko mam z tym problem, że los ludzi w takich egzotycznych miejscach jak na przykład Wschodnia i Środkowa Europa go obchodzi tyle co los jakich żuczków czy ślimaczków, gdzieś w dżungli nad rzeką Kongo, albo na Jukatanie. A najlepiej dla całego świata byłoby gdybyśmy się poświęcili i pozostali na zawsze pod rosyjskim butem, tak jak przedtem pod sowieckim.

oto ulcik140

Roberts raczej zajmuje sie

Roberts raczej zajmuje sie problemami w skali makro-geopolitycznej, czyli globalnej. Z tego powodu koncentruje swoja uwage na stosunkach pomiedzy mocarstwami i stara sie przewidziec skutki jakie te wzajemne wielkomocarstwowe relacje moga przyniesc dla swiata. W tym kontekscie nalezy tez rozumiec jego zainteresowanie polityka wladz w naszym kraju i innych panstw w naszym regionie. O tyle poswieca im uwagi o ile uwaza za sluszne tzn. przypisuje im wplyw na tok wydarzen w regionie, ktory przeklada sie na wzrost niepokojow w swiecie.
Nie sadze, zeby Roberts widzial Polske pod ruskim butem, ani nastepny moj ulubieniec Buchanan tez nie przewidywal takiego scenariusza.
Po co ruskim Polska?
Bez Polski terytorium maja wieksze niz moga nim nalezycie zarzadzac, niz moga zasiedlic. Poza tym Rosjanie uwazaja nas za trolli, z ktorymi bylby tylko klopot, a bez nas klopotow maja po uszy, z sama Ukraina.

oto Krzych Adam

Szanowna Pani Urszulo!

Chyba dobrze zapamiętałem Pani imię, które kiedyś Pani ujawniła. Jesli nie, to przepraszam.

Ciągle nie mozemy się zrozumieć. A mnie tylko chodzi o to że Pani ulubieni komentatorzy mają dość szczególny stosunek do obszaru określanego często jako Międzymorze.

Jeden z nich ubolewa nad upadkiem na tym terenie porządku jałtańskiego (PC Roberts). Drugi najchętniej widziałby chyba tu porządek wiedeński (PJ Buchanan).

To w niczym nie zmienia faktu, że obaj są istotnymi i ważnymi komentatorami. To jedynie powoduje, że z nimi mnie osobiście jest nie po drodze, może nie bardzo często, ale czasem.

oto ulcik140

Panie Krzysztofie

Wylaczam komputer, mialam tylko czas na sprawdzenie swiatowych newsow. Za moment wyjezdzam na lotnisko, odpisze z Niemiec, jak wygospodaruje czas i naciesze sie corka, wnuczka i zieciem.

Obydwaj wymienieni przez Pana powyzej politolodzy, zarowno jeden jak i drugi ubolewa nad konfliktami, ktore wstrzasaja swiatem i wskazuja na srodki, ktore moga zalagodzic te wstrzasy.

Pozdrawiam

Urszula

oto Krzych Adam

Być może dlatego takie określenie mnie odrzuca...

... gdyż wielokrotnie słyszałem z ust Rosjan: "my was oswobodili". Wypowiadane jako absolutny pewnik, coś zupełnie oczywistego, bez najmniejszej refleksji, że słowo oswobodzić (czy wyzwolić) oznacza przywrócenie komuś swobody, wolności. Zastąpienie "czarnej śmierci" "czerwoną zarazą" się tu nie kwalifikuje.

oto Krzych Adam

Oho.

Dwie osoby przepadające za "czerwoną zarazą" się wypowiedziały.

PS

A dziś (sobota, 28 lutego) jeszcze jedna osoba uwielbiająca "czerwoną zarazę" doszła do kompletu.

PS 2

Oho, znalazł się i czwarty miłośnik "czerwonej zarazy".

PS 3

O, już 6 głosów. Co to, jakaś inwazja "ludzików" szczególnego koloru na portal prawica.net, czy jak?

oto Walwo

Po opanowaniu Polski przez Armie Czerwona

Ludzie mowili tak "hitlerowcy robili z nas bohaterow, sowieci robia z nas gowno". Rotmistrz Pilecki powiedzial "oswiecim w porownaniu z UB to bylo przeszkole". Warto wiec o tym tez nie zapominac jak sie kit wciska o wyzwalaniu przez Armie Czerwona. Milosnikom uzywajacym jedynie slow jak "banderowcy" w stosunku do Ukrainy, radze pamietac tez o hitlerowcach i nkawudowcach. Prosze zaoszczedzic sobie propagandowej agitki ze jest to rusofobia i nawolywanie do wojny z Rosja. Wiem ze przeslanie to nie trafi do platnych propagandzistow ale normalni dyskutanci powinni sie nat tym zastanowic.

oto Krzych Adam

Да.

Безусловно, господин Индрис. Но не в этом дело, а в вопросе какими качествами проявляется освобождение.

Mam nadzieję, że nie czuje się Pan urażony użyciem przeze mnie języka rosyjskiego? Pański nick wskazywałby na możliwość, że język ten nie jest Panu obcy.

oto indris

Język rosyjski mnie nie uraża...

...i całkiem obcy mi nie jest, jak każdemu wykształconemu w PRL. Ale sprawia mi pewien kłopot odczytywanie tekstów w tym języku, bo odczytuję litery a nie całe słowa jak przy alfabecie łacińskim.
Ale jak można to wydedukować z mojego nicka to jest dla mnie zagadkowe.
Niestety nie mam programu przetwarzającego teksty pisane cyrylicą na głos.

oto Krzych Adam

No cóż, moja pomyłka. Za którą przepraszam.

Nigdy nie słyszałem tego imienia, które Pan przyjął jako swój nick poza jednym przypadkiem. Indris to legandarny (najprawdopodobniej fikcyjny) założyciel hrabiowskiego rodu Tołstojów, z którego z kolei pochodzili Fedcowowie (wymarli po trzech pokoleniach), Mołczanowowie i Durnowowie, następnie jeszcze Daniłowowie i Wasilczykowowie. Jako ostatni zaczęli od Indrisa wywodzić swoje pochodzenie Tuchaczewscy. Z drobnoszlacheckiej gałęzi ich rodu pochodził marszałek Michaił Tuchaczewski, nieudacznik wojskowy, utalentowany jedynie jako oprawca przy tłumieniu buntów chłopskich i żołnierskich przeciw bolszewikom.

Wg. legendy rycerz Indris przybył w połowie XIV wieku na Ruś z Niemiec z synami Litwonisem i Zigmontenem wiodąc z sobą trzytysięczną drużynę. Na prawosławnym chrzcie w Czernihowie Indris stał się Leontijem, Litwonis Konstantym, a Zigmonten Fiodorem. Ten ostatni zmarł bezdzietnie, ale Konstanty miał syna Charitona i od niego pochodzą wyżej wymienione rody. Tyle legenda. Część tego jest zapisana w latopisie czernihowskim.

oto Krzych Adam

Zaś to co napisałem po rosyjsku oznacza co następuje.

Oczywiście, panie Indrisie. Ale nie o to tu chodzi, a raczej o kwestię czym charakteryzuje się wyzwolenie.

Warunek podstawowy to chyba, że wyzwoleni stają się wolni, nieprawdaż? I o to mi chodziło, a nie o porównanie między okupacją niemiecką, a sowiecką.

oto chłop jag

Może się mylę - jednak nadal uważam, że

naprawdę rządzący USA i naprawdę rządzący Rosją ściśle ze sobą współpracują - tołażysze.
Wniosek?
Wojny na stałe nigdy nie da się wykluczyć - ale gdyby zaistniała - to zaistnieje ona w porozumieniu i rządzących naprawdę USA i rządzących naprawdę Rosją - tołażysze.
Na koniec - jaką siłę miał ogon - co to psem wywija pokazuje niegdysiejsze wyłuskanie Kuby spod wpływów USA - tołażysze.

oto adam_54

Nie "może", ale na pewno...

jednak nadal uważam, że naprawdę rządzący USA i naprawdę rządzący Rosją ściśle ze sobą współpracują

...mylisz się pan :-)
Rzecz jest w tym.... że jak nie wiadomo o co chodzi, zawsze chodzi o pieniądze.... czyli amerykańcom zawsze chodzi o dolara.
Zauważ pan, że Putin był dobry i wychwalany przez amerykańców, dopóki "łykał" i odkładał na kupkę amerykańskie dolary.... Putin stał się zły gdy zaczął gadać o potrzebie zmiany światowego systemu ekonomicznego i odejściu od dolara.
A już stał się dla amerykańców kanalią, gdy to "odejście od dolara" wespół z innymi zaczął realizować... wtedy na zasadzie "tonący brzytwy się chwyta" zmuszeni zostali by Putinowi... w ten, bądź inny sposób ... kuku zrobić :-)
Niestety.. fakt z amerykańcami jest jeden.. wykończą ( w ten, bądź inny sposób) każdego, kto będzie cokolwiek kombinował by podważyć funkcję dolara jako tzw. "waluty rezerwowej", czyli tej którą odkłada się na kupkę.... bo bez dolara jako "waluty rezerwowej", USA stają się jednym wielkim NULL a Izrael przestaje istnieć.

oto pietrzelaj

Zgadzam się z autorem, miałem

Zgadzam się z autorem, miałem mniej więcej takie poglądy na ten konflikt od "majdanu". Datę 25 luty 2015 (decyzja o wysłaniu wojskowych "doradców" na Ukrainę) uważam za przełomową w tym konflikcie i porównuję ja do zastrzelenia arcyksięcia Ferdynanda, czy też innych pozornie nic nie znaczących faktów wywołujących konflikty wojenne. Obym był złym wróżbitą i oby ta data nie stała się w przyszłej historii datą
łączoną z kataklizmem.

oto kociewiak

A tymczasem ...

Na Zatoce gdańskiej kilka dni temu zatrzymano (SG) ponton z paroma "ludzikami w nieokreślonym kolorze", niemniej narodowości rosyjskiej, który naruszył polska przestrzeń morską. Ludzików odstawiono do Kaliningradu, a na Zatoce, dodatkowo, pojawiły się na "zodiakach" patrole Formozy.

oto adam_54

Rewelacja!

To zlikwidowano tzw. mały ruch graniczny z obwodem Kaliningradzkim?... i "ludziki" zamiast swobodnie przejechać przez przejście drogowe np. w Bezledach , "ludziki" kombinują by do polski przedostać się pontonami ?.... такие дураки ??? :D

oto kociewiak

Ha, ha, ha

Ruskie lecą "Niedźwiedziem" wokół Wielkiej Brytanii, wiedzą, że są nasłuchiwani, ale rozmawiają sobie o tym, iż mają na pokładzie broń jądrową ...

такие дураки ??? :D

oto ulcik140

Roberts:Taktyka przeciwko Rosji

Tytul: Putin przewidywal ze Waszyngton moze wykorzystac taktyke zabojstwa przeciwko Rosji.

/..../

"Najbardziej prawdopodobni wyjasnienie morderstwa Niemcova, jest takie, ze Niencow zostal przez CIA kompletnie zmarginelizowany jako polityk opozycyjny z ocena 5% przeciwko Putinowi, ktorego poparcie wynosi 85%, dlatego Niemcow wiecej znaczyl jako martwy anizeli zywy. Lecz jezeli to byl spisek, i stalo sie to co sie stalo, to nie zostalo to opracowane wewnatrz Rosji."

/.../

Artykul warty jest czasu i cierpliwosci zeby calösc przetlumaczyc, ale komputer z klawiatura niemiecka uniemozliwia dluzsze pisanie.( rozstaw liter jest zupelnie inny niz w moim). Mam nadzieje, ze Roberts tym razem sie pomylil, bo trudno uwierzyc, ze prawda moze byc tak okrutna, tak zle nie moze byc wsrod zasluzonych obroncow human rught na arenie swiatowej.

oto Walwo

Taktyka przeciwko Rosji staje sie coraz okrutniejsza

Nawet geniusz, jakim jest Roberts nie jest w stanie ogarnac calej perfidi CIA i spisku przeciwko Rosji. Wykorzystujac ogromne zapracowanie Putina zaangazowanego calkowicie w ogromnej trosce o Rosje i caly pokojowy swiat, wyslali agentow w poblize Kremla, gdzie oslabla ochrona ze wzgledu na wspomniane zapracowanie, i ubili czlowieka ktory stal sie mniej wartosciowy dla bandy karlow imperialistycznych. Oto czego mozemy sie spodziewac od panstwa gdzie bija murzynow. Cale szczescie ze jeszcze sa inteligentni ludzie na swiecie ktorzy sa w stanie potepic takie podle knowania.

oto ulcik140

Racja gdyz Roberts nie

Racja gdyz Roberts nie przewidywal zabojstwa znanych opozycjonistow, owszem ostrzegal kilkakrotnie ale przed proba zabojstwa i to samego Putina.
Navalny, podobnie jak Niemcow, nie cieszy sie szerokim poparciem wsrod rzesz spoleczenstwa, znikome sa reakcje na gloszone przez niego manifesty(Roberts jak dotad to nie zawracal sobie glowy tym opoyzcjonista) to nastepny obiekt na liscie snajpera., moze okazac sie Nawalny. Na pewno Nawalny nie narzeka na nalozony areszt domowy i bedzie sie staral o przeduzenie w takiej pelnej zagrozenia dla zycia .

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.