Nowy front prezydenta Trumpa.

Prezydent Trump zlecił zbadanie praktyk handlowych Chin w stosunku do USA. Jest to wstęp do ewentualnych ceł na towary przywożone z Chin. Cały proces wiąże się z żądaniem Trumpa aby Chiny przycisnęły Koreańską RL-D w sprawie eskalacji zbrojeniowej. Jak Chiny się wykażą skutecznym działaniem w sprawie Korei, to prezydent problem ceł potraktuje łagodnie i ugodowo.

Oprócz ceł, Trump zarzuca Chinom kradzież technologii i innych „dóbr intelektualnych”. Jak podają, wartość tej „kradzieży” ocenia się od $225mld do $600mld rocznie. Wywiad amerykański twierdzi, że Chiny są światowym producentem kradzieży marek firmowych i 87% podróbek produkcji zastrzeżonej firmami, pochodzi z Chin. Oprócz tego, zarzuca się Chinom szpiegostwo gospodarcze, „hacking” do różnych instytucji, a straty z tego powodu ocenia się na $400mld rocznie.

Unia Europejska, Japonia, Niemcy i Canada też ubolewają z powodu takiego chińskiego zachowania i wyrażają troskę z powodu chinskiej kradzieży „dóbr intelektualnych”. Z drugiej strony są glosy, że takie posunięcie może spowodować wojnę celną i poważny kryzys w gospodarce światowej.

Chiny protestują i twierdzą, że jest to posunięcie w kierunku destabilizacji i „trucia” stosunków chińsko-amerykańskich. Chiny nie są i nie mogą być odpowiedzialne za politykę Korei. Twierdzą, że to jest dowód na nieskuteczność amerykańskiej polityki i działanie dla odwrócenia uwagi.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Eowina

Sprawy się komplikują. Jest podejrzenie, że Ukraina

sprzedaje Korei silniki rakietowe.
Ukraina protestuje, że to nieprawda. Silniki, jak twierdzi, mogą pochodzić z Dniepropietrowska, a akorumpowani manadżerowie z fabryki Jużmasz mogli je sprzedać. A Turczynow twierdzi, że to ruska propaganda.
Z drugiej strony, specjaliści mówią, że silniki rakietowe, używane przez Kima to zmodyfikowane RD-250 używane w Soviet ICBMamach i są produkowane przez Jużmasz w Ukrainie.
http://www.telegraph.co.uk/news/2017/08/14/ukraine...

oto Andrzej

Zobaczymy jak silne są Stany

Jeśli poprzez takie działania Trump chce narzucić Chinom kontrybucję (jak Meksykowi za ścianę) to z pewnością to się nie uda.

A USA będą miały przeciwko sobie wszystkich, pozostanie brutalna siła. Generałów wokół niego mnóstwo, więc o wojnę łatwo.

oto Eowina

Chiny twierdzą, że potrafią się zrewanżować.

Chodzi o to, że Chiny inwestują w Ameryce.

Direct Chinese investment in the US reached $45.6 billion in 2016, three times the 2015 level, according to media reports.

W zeszłym roku Chiny zainwestowały w USA $45.6 mld.

oto Eowina

Jest odpowiedź Chin na amerykańskie sankcjie!!!

China demands U.S. immediately withdraw N. Korea sanctions, warns will hit ties

Chiny domagają się zniesienia sankcji oraz zaprzestania oszczerstw w stosunku do Rosji i Chin na międzynarodowym forum i w ONZ. USA nie ma prawa nakładać sankcje łamiąc międzynarodowe porozumienia, a Chiny nie mają sobie nic do zarzucenia w sprawie Korei. Chiny zrobiły co mogły, USA szuka tylko pretekstu aby Chinom szkodzić.

“The Chinese government will not sit by and do nothing if the sanctions are implemented without strong evidence,”

Chiny nie zamierzają siedzieć cicho i nic nie robić kiedy nakładane są sankcje bez żadnego dowodu winy.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.