Wizja świata według TVP

Przy okazji związanych z forsowaniem ustawy o reformie sądownictwa protestów opozycji, ujawniły się opinii publicznej pewne ośrodki, reprezentujące struktury podejrzanych organizacji międzynarodowych. Również i niejako z cienia wyszła nagle mniejszość ukraińska, która doświadczona własnymi rozgrywkami na Majdanie, wyraziła gotowość niesienia pomocy przy obalaniu rzekomego „reżimu” PiSu w naszym kraju. Cała zaplanowana akcja miałaby się realizować za pośrednictwem Fundacji „Otwarty Dialog”.

Czyż jednak propozycja Ukraińców nie jest przykładem wyjątkowej niewdzięczności wobec PiS-u?!

Przecież to właśnie PiS angażował się zarówno w organizację, jak i wspieranie samego Majdanu, podobnie jak we wszystkie działania strony ukraińskiej po obaleniu rządów Janukowycza, wysyłając zarówno pomoc wojskową, materialną, a także udzielając kredytów, czy lecząc neobanderowskich ochotników w ośrodkach na terenie Polski! Polska, w ramach tego wsparcia, ochoczo nałożyła embargo na wymianę handlową z Rosją, czego negatywne skutki odczuwa polska branża rolnicza i sadownicza i nie tylko zresztą ona.

W zaistniałej obecnie sytuacji, osobiście mocno liczyłem na to, że PiS szybko przejrzy na oczy i wyciągnie właściwe wnioski. Tymczasem PiS, wysłał co prawda kontrolę do Fundacji „Otwarty Dialog”, ale nie sposób było nie odnieść wrażenia, że robi to bardziej ze względu na wzburzoną opinię publiczną niż na rzeczywiste poczucie potrzeby zrobienia porządku z Fundacją, której nota bene przedstawiciele byli zapraszani do propisowskich mediów przez ostatnie lata.

Jak mówi porzekadło: błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi. Może więc wystarczyłoby, żeby PiS wyciągnął adekwatne do sytuacji, konkretne wnioski i odciął się od inicjatyw fundacji„Otwarty Dialog” i wszystkich jej podobnych?

Tymczasem kilka dni temu przecierałem oczy ze zdumienia, oglądając w polskiej telewizji publicznej program informacyjny „Wydarzenia”, w którym to poświęcono kilka minut właśnie Fundacji „Otwarty Dialog”!

W czasach mojego dzieciństwa odpowiednikiem „Wydarzeń” był „Dziennik Telewizyjny”. Ludzie go oglądali, jednocześnie traktując podawane w nim treści z przymrużeniem oka, bo zdawali sobie świetnie sprawę z propagandowego wymiaru ówczesnej państwowej telewizji. Kiedy z kolei Polską rządziło SLD lub PO, nachalnie zachęcające Polaków do przystąpienia do UE, albo wmawiające wszystkim, że jesteśmy drugą Irlandią, a w tym samym czasie kilka tysięcy Polaków opuszczało Ojczyznę każdego dnia, przyrównywałem ówczesne „Wydarzenia” do „Dziennika Telewizyjnego”.

Trzeba oczywiście przyznać w tym miejscu, że analogia nie była co prawda do końca adekwatna, bo informacje pozyskiwane przez społeczeństwo z owego „Dziennika”, były podobnie filtrowane przez odbiorców, wszak każdy widział jak było. Różnica jednak polegała na tym, że „Wydarzenia” emitowane były już w rzekomo wolnej Polsce i jakaś część społeczeństwa już przyjmowała je za prawdziwe.

Jednak „Wydarzenia” za rządów PiSu i cynicznego Jacka Kurskiego, wprowadziły według mnie program informacyjny telewizji państwowej na całkiem nowy, dotychczas jeszcze nieznany polskiej opinii publicznej poziom propagandy i manipulacji.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.25
Ogólna ocena: 4.3 (głosów: 8)

Tematy: 

Dyskusja

oto Czesław

Trudne zadanie dla Kurskiego

To jest karkołomne zadanie dla Kurskiego, władza która popierała i współtworzyła ten "Otwarty Dialog" ma teraz problem. Działacze tej organizacji chcą "obalić PiS' a PiS jest w pułapce. Wychodzi na durnia ale musi "rżnąć głupa", że to niby nic nie ma wspólnego z tą organizacją a ponadto nie może działać wbrew dyrektywom z USA tzn. przeciw spadkobiercom ideologii Dmytro Doncowa. Kurski robi co może, bo Sakiewicz to chyba nie musi się wysilać przed swoimi czytelnikami.

oto observer

cyrk, groteska, burleska:-)

Jeśli chodzi o przekaz TVP i TVP Info ws. fundacji Otwarty Dialog, to dosłownie pokładałem się ze śmiechu, gdy widziałem jak propagandyści zwani szumnie dziennikarzami dokonywali groteskowych intelektualnych wygibasów próbując na chama wcisnąć tę fundację w buty "rosyjskiej agentury". Są również inne komiczne poboczne wątki - np. niejaki Pan Marcin Rey współpracował z Panem Kramkiem. Wystarczy wyguglować sobie nazwiska Pana Reya i Pana Kramka, aby poczytać o tym. Dlatego dzięki TVP i TVP Info jest ubaw po pachy:-) Tak oto Pan Rey tropiący "rosyjską V kolumnę" znalazł się w sieci powiązań ludzi z fundacji Otwarty Dialog, którą PiSowska TVP podejrzewa o działalność na korzyść...Rosji!!!:-))))))))) Rewolucja zaczęła pożerać własne dzieci. Cyrk, groteska, burleska!:-)

oto Video

Co począć z tym ogonem :)

No właśnie, TVP obecnie przypomina psa goniącego własny ogon traktując go jako zajadłego wroga, którego trzeba unicestwić. Tylko nikt z grona "dziennikarzy" TVP nie dostrzega, że to przecież część własnego ciała skazując się na "samopożarcie". :-) Czyli największym wrogiem PiS, a jednocześnie największym sprzymierzeńcem (nieświadomym?) jest obecnie ... TVP czy jak woli totalna opozycja TV PiS.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.