Przewracająca oczami Białorusinka

Ciekawe zdarzenie miało miejsce we włoskim Grosseto. W dniach 20-23 lipca odbywały się tam lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy juniorów (U20). W sobotę 22 lipca po południu odbył się finał trójskoku kobiet. Zwyciężyła w nim Białorusinka Wioletta Skworcowa. Polecam film (1:17) ze zwycięskim skokiem.

Oprócz Białorusinki (złoto) na podium stanęły też reprezentantki Francji (srebro) i Wielkiej Brytanii (brąz). Wszystko przebiegało rutynowo, aż do momentu, w którym miał zabrzmieć hymn Białorusi. Hymn wprawdzie zabrzmiał, ale okazał się hymnem Bośni i Hercegowiny. Wioletta Skworcowa znalazła się w trudnej sytuacji.

Na miejscu Wioletty Skworcowej nie wiedziałbym, jak się zachować. Robić dobrą minę do złej gry? Trwać na podium, mimo że grają nie ten hymn, co trzeba? Pewnie tak właśnie zrobiłbym, a to byłby błąd. Prawidłową reakcją było zejście z podium i przerwanie w ten sposób ceremonii. To właśnie zrobiła Wioletta Skworcowa, po krótkich rozterkach.

Jestem pełen podziwu dla 19-letniej Białorusinki, że w tak krótkim czasie, w stresującej sytuacji, podjęła trafną decyzję i wykonała ją absolutnie elegancko. Bez jakichś awantur. Spokojnie zeszła z podium i stanęła w pobliżu, czekając na odegranie do końca hymnu Bośni i Hercegowiny. Dopiero wtedy podeszła do organizatorów i wyjaśniła sytuację.

Zainteresowanym polecam film (4:51) z tej ceremonii. Zwracam przy tym uwagę, że w ciągu kilkunastu dni od jego publikacji obejrzało go blisko 4 mln ludzi. To ważne, bo film można uznać za materiał szkoleniowy dla innych sportowców, by wiedzieli, jak się zachować w podobnej sytuacji. Te niemal 4 mln oglądających jest też ważne ze względu na reprezentantki Francji i Wielkiej Brytanii. One też w jakimś sensie ucierpiały na błędzie organizatorów, ale film bardzo je spopularyzował. Można to uznać za formę rekompensaty.

Ciekawa jest reakcja naszego TVN na całe zdarzenie. W tytule swej relacji TVN informował, że mistrzyni "uciekła z podium". Dlaczego "uciekła"? Przecież ona spokojnie zeszła z podium. Ponadto zwracam uwagę na wybór kadru z twarzą Skworcowej. Absolutna "życzliwość":

tvn.jpg

Dalej było jeszcze gorzej. TVN informował, że na podium mistrzyni "przewracała oczami" i w końcu "poszła sobie", po czym "manifestowała swoje niezadowolenie, nerwowo się przechadzając". Swą informację TVN zakończył zdaniem:

Organizatorzy mieli ją przeprosić za wpadkę. Nie wiadomo nic o tym, żeby doszło do powtórki z ceremonii, już z poprawnym hymnem.

Organizatorzy nie tyle "mieli przeprosić", co "przeprosili" a ceremonię oczywiście powtórzono. Powtórkę ceremonii można obejrzeć w filmie pokazującym obie ceremonie, nieudaną i udaną. Udana rozpoczyna się od czasu 4:34.

TVN postąpił chyba wg obowiązującej procedury. Skoro chodzi o Białorusinkę, to koniecznie trzeba sięgać po pejoratywne określenia, wybierać możliwie niekorzystne kadry, poddawać w wątpliwość nawet to, co niewątpliwe. Ponieważ jednak polska opinia publiczna masowo opowiedziała się po stronie Białorusinki,

sportowefakty.jpg

to w innych mediach porzucono standardową, antybiałoruską procedurę.

W całej sprawie jest jeszcze jeden ciekawy aspekt. Poniżej zdjęcia wszystkich trzech medalistek:

grosseto.jpg

Trudno nie zauważyć, że zarówno Francja, jak i Wielka Brytania, wysłały do Grosseto czarnoskóre zawodniczki. Najlepsza zawodniczka Francji okazała się czarnoskóra. Najlepsza zawodniczka Wielkiej Brytanii też. Dlaczego?

Piotr Badura

(1953) Ślązak z dziada pradziada, ducha polskiego, z wielką sympatią do Niemiec. W latach 1989-2014 wydawał i redagował lokalne czasopismo "Beczka" (działalność non-profit) we wsi Brynica w gminie Łubniany
Autor miesiąca Prawicy.net w marcu 2012.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 13)

Dyskusja

oto Czesław

Współczuję

Współczuję dziennikarzom nie tylko tvn-u, przecież to tak jak my normalni ludzie ale "dla chleba i hańbić się trzeba", bo gdzie zarobią na chleb dla rodziny. Chyba dziennikarze to takie upodlenie poprzez rozpowszechnianie kłamstw i manipulacji bardziej przeżywają jak inne profesje. Bo przecież, bardzo często na tym samym wydechu, obok tych kłamstw wygłaszają tyrady o bohaterach, zdrajcach, ubekach i TW. A czym w praktyce oni się różnią od tych TW, którzy też niejednokrotnie robili to dla chleba i ze strachu że ich z roboty wyrzucą. Okrutna proza życia.

oto Eowina

A co się zdarzyło pewnemu Polakowi? ;)

Ponoć to był Polak, który porwał w Mediolanie brytyjską modelkę. Zapakował ją do bagażnika samochodu i przez internet domagał się $300,000 od agencji. Nie wiem jak to się stało, ale w międzyczasie dowiedział się, że modelka ma dziecko i nie nadaje się na prostytutkę. Zrezygnował z porywania i odprowadził do brytyjskiego konsulatu, gdzie go aresztowano. https://www.tvp.info/33495513/polak-zatrzymany-w-m...

oto Krzych Adam

No właśnie, co mu sie zdarzyło?

Czy stał na podium przewracając oczami i robiąc najpierw zaskoczoną, a potem niezadowoloną minę by w końcu z podium zejść? Czy zagrano mu jakiś hymn? A może coś innego jest zbieżnego w tych dwu tak różnych historiach?

Natomiast z innych niezwiązanych z tematem wiadomości pragnę wszystkich zawiadomić że:

Ponad 3,5 tys. żołnierzy i 1,3 tys. policjantów patroluje od soboty fawele na północy Rio de Janeiro w ramach zwalczania przemocy w slumsach, która się ostatnio gwałtownie nasiliła. Do akcji skierowano też śmigłowce.
We wczesnych godzinach rannych wprowadzono wojsko i policję do faweli Complexo do Lins i sąsiedniej Camarista Meier. Minister obrony Brazylii Raul Jungmann powiedział telewizji Globo TV, że żołnierze zostaną tam tak długo, jak to będzie potrzebne.

oto Krzych Adam

Już cztery osoby stwierdziły, że "źle gadam".

Rozszerzając zakres wiadomości niezwiązanych z tematem na te informacje z faweli pod Rio de Janeiro. Wynikałoby z tego chyba, że wolałyby jakieś inne wiadomości niezwiązane z tematem. Jestem bardzo ciekaw jakie, znaczy z jakiej dziedziny nie mającej zwiazku ze sportem, zawodami, podium dla zwycięzców i z graniem hymnu?

oto Kmieć

Pani Eowino

Czy Ty droga kobieto jesteś normalna?

oto Krzych Adam

No, tu to raczej chodziło o skoczność.

Bo to był trójskok. Jak wiadomo z kinematografii "White men can't jump". Pewnie podobnie jest z "white women". Zaś na Białorusi, bo to wiadomo, kraj zapóźniony i podążający daleko za krajami Zachodniej Europy przodującymi w takich dziedzinach jak integracja rasowa, gender itp. to może nawet tego nie wiedzą. Dlatego być może zamiast szukać jakiejś Murzynki zdecydowali się posłać na zawody tę białą dziewczynę ze skłonnością do przewracania oczami z muzycznych powodów.

oto Piotr Badura

Masło maślane

Szanowny Panie Bodzio
Zawodniczki, które najszybciej biegają są właśnie tymi najlepszymi (dla prostoty pomijam słuszne doprecyzowania pana Krzycha Adama, że w przywołanym konkretnym przypadku liczy się też skoczność). Tłumaczenie więc, że są najlepsze, bo najszybciej biegają, to masło maślane. Dlaczego czarnoskóre zawodniczki z Francji i Wielkiej Brytanii najszybciej biegają?
Pozdrawiam serdecznie

oto Bodzio

No coz. Odpowiedz byla na poziomie pytania

Wie pan moze czemu bialoskora Rebekah Adlingtion,Brytyjka,wygrala zloty medal w plywaniu na olimpiadzie w Londynie?
Bo poplynela najszybciej czy tez sa jakies inne powody?
Bialorus jest krajem homogenicznym rasowo
UK i Francja nie. Co gorsze obywatele tych krajow ktorym zdarzylo sie byc czarnymi,zoltymi lub brazowymi maja takie se prawa jak ci biali.Bywaja sportowcami,lekarzami lub politykami nawet tak ze z tej perspektywy pana pytanie bylo prosze.wybaczyc bezposredniosc ale po prostu glupie.

oto Piotr Badura

Bezpośredniość byłaby wybaczalna, ale...

Szanowny Panie Bodzio

Na moje pytanie, niewygodne niektórym, odpowiedział pan głupio do kwadratu. Na jedną głupotę zwrócił Panu uwagę pan Krzych Adam. Oczywiście zrobił to grzecznie. Na drugą głupotę ja zwróciłem Panu uwagę. Też grzecznie. Pan nie wyciągnął z tych uwag wniosków, tylko dalej to samo, ale jeszcze okraszone przypisywaniem pytającemu głupoty.

Pisząc niegrzecznie i nazywając tę niegrzeczność "bezpośredniością", upoważnia mnie Pan, bym był "bezpośredni" względem Pana (jak piszesz, tak będzie ci odpisane). Dlatego piszę, że Pana odpowiedź była głupia do kwadratu.

W przykładzie z pływaczką powtarza Pan głupotę, na którą już zwracałem Panu uwagę. Pływaczka nie dlatego zwyciężyła, że popłynęła najszybciej, bo to masło maślane. Zwycięstwo polega właśnie na popłynięciu najszybciej.

Pływaczka zwyciężyła zapewne dlatego, że najwytrwalej trenowała, choć mogły grać rolę też inne czynniki. Nie znam podanego przez Pana przypadku, ale jeśli chodzi o czarnoskóre medalistki w trójskoku (Ilionis Guillame i Naomi Ogbeta), to niemal na pewno ich sukces był wynikiem intensywnej pracy na treningach. Białe Francuzki i Brytyjki najwidoczniej nie były gotowe wycisnąć z siebie aż tyle potu na treningach, by stanąć na podium.

Pozdrawiam serdecznie

oto Robercik

Na tym (zapewne w zamyśle)

Na tym (zapewne w zamyśle) nieżyczliwym zdjęciu Białorusinka wygląda bardzo atrakcyjnie. :) A co do pytania pana Badury...

Trudno nie zauważyć, że zarówno Francja, jak i Wielka Brytania, wysłały do Grosseto czarnoskóre zawodniczki. Najlepsza zawodniczka Francji okazała się czarnoskóra. Najlepsza zawodniczka Wielkiej Brytanii też. Dlaczego?

Muzyka, film i sport to domeny w których można wypromować pozytywny wizerunek murzyna, a murzynów w Europie będzie coraz więcej i więcej, bo tak zaplanowali Żydzi.

Susan Sontag (Żydówka)
Ani Mozart, ani Pascal, ani algebra Boole'a, ani parlamentaryzm, ani barokowe kościoły, ani Newton, ani emancypacja kobiet, Kant, balety Balanchine, itd. nie odkupią tego, co ta szczególna cywilizacja sprowadziła na świat. Biała rasa jest rakiem ludzkiej historii".

Noel Ignatiev (Żyd)
"Zlikwidowanie rasy białej jest tak pożądane, że trudno jest uwierzyć, by ktoś mógł się temu sprzeciwiać - oczywiście poza białymi supremacjonistami... Nie zrozum mnie źle: naszym zamiarem jest ciągłe 'walenie' w martwych białych mężczyzn, a także w żywych, oraz w kobiety, aby konstrukt społeczny znany jako 'biała rasa' został zniszczony – nie rozmontowany - ale zniszczony".

Barbara Spectre (Żydówka)

profesor George Ciccariello-Maher, z wydziału Historii Politycznej
"Moim życzeniem na Boże Narodzenie byłoby Ludobójstwo Białych. Wyjaśniam – to było fantastyczne wydarzenie, kiedy podczas rewolucji na Haiti wymasakrowano białych".
(nie znalazłem potwierdzenia, że jest Żydem)

Baruch Efrati– rabin jednej z jeshiw na terrytoriach nielegalnie okupowanych: "Żydzi powinni cieszyć się z faktu, że Europa chrześcijańska traci swą tożsamość. Jest to kara za wszystko, co Europejczycy zrobili nam, gdy przez stulecia przebywaliśmy tam na wygnaniu. Nigdy nie wybaczymy europejskim chrześcijanom, że zabili miliony naszych dzieci, kobiet i starców... Nie tylko w czasie Holokaustu, ale przez całe pokolenia – trwając w hipokryzji, charakterystycznej dla wszystkich frakcji chrześcijaństwa.

cytaty zaczerpnięte z
http://ram.neon24.pl/post/136296,bog-watykanu-upad...

Leonard S. Glickman, prezydent Hebrew Immigrant Aid Society, opisując sytuację w USA: “Im bardziej amerykańskie społeczeństwo jest zdywersyfikowane, tym bezpieczniej dla Żydów.
http://www.bibula.com/?p=49825

Zygmunt Bauman, żydowski komunista, chce 30 milionów nowych imigrantów w Europie
http://www.bibula.com/?p=43852

Żydzi są niechętni Trumpowi (3 do 7), bo choć Trump jest syjonistą, to w czasie kampanii wyborczej afiszował się z retoryką anty-multi kulti. Żydom nie wystarcza wiernopoddańcza deklaracja wobec Izraela. Ich habitatem jest cały Glob i cały Glob musi być w sposób optymalny przystosowany do zbudowania im raju.

Człowiek przyszłości będzie rasy mieszanej. Dzisiejsze rasy i klasy będą stopniowo znikać ze względu na eliminację przestrzeni, czasu i uprzedzeń. Eurazjatycko-negroidalna rasa przyszłości, podobna z wyglądu do starożytnych Egipcjan, zastąpi różnorodność narodów i różnorodność jednostek. Zamiast niszczyć europejski judaizm, Europa, wbrew jej woli, uszlachetniła i wykształciła tych ludzi, popędzając ich do przyszłego statusu wiodącego narodu poprzez ten sztuczny proces ewolucyjny. Nic dziwnego w tym, że naród który uciekł z getta-więzienia, stał się duchową szlachtą Europy. Tym sposobem litościwa troskliwa Europa stworzyła nową rasę arystokratów. To się wydarzyło, gdy upadła europejska arystokracja feudalna z powodu emancypacji Żydów

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/plan-coudenhove-...

To są prorocze słowa. Jedynymi białymi będą Żydzi którzy z jakiś względów nie uważają się jednak za białych, bo nie stosują wobec siebie zaleceń wdrażanych wobec Europy. W Izraelu za pomoc nielegalnemu uchodźcy grozi 15 lat więzienia. W żydowskiej Europie hasło "refugees welcome" jest OFICJALNYM hasłem reżimu. Od mediów przez polityków, a nawet Watykan który od dawna jest wydmuszką służb i masonerii w stopniu dorównującym KGB z cerkwi moskiewskiej. Wystarczy poczytać co robi Caritas we Włoszech, jak obecny papież agituje za uchodźcami, jak polski kler piętnuje polski nacjonalizm (ale nie przeszkadza mu to w popieraniu beatyfikacji banderowca Szeptyckiego).
Podsumowując: będą uniwersalni prole bez tożsamości i historii Żydzi z 6000 lat historii. Rasa panów.

Ale najpierw trzeba wbijać gojom do głów wizerunek czarnej "Francuzki", czarnej "Brytyjki" itd. Związek między krajem a rasą i grupą etniczną jest łamany. Dodam na koniec, że w nowych produkcjach filmowych murzyni grają nawet średniowiecznych rycerzy, postaci historyczne itp. a w Wielkiej Brytanii uczy się dzieci, że byli pierwszymi kolonizatorami tego kraju. To nie żart. Do takiego poziomu dochodzi teraz propaganda na Zachodzie.

oto Robercik

Sprawdziłem część cytatów. Te

Sprawdziłem część cytatów. Te które sprawdziłem, są prawdziwe. Interesujące jest, że intelektualiści żydowscy mogą publicznie snuć plany o wyniszczeniu białej rasy a nawet traktować współobywateli jak coś w rodzaju "hodowli", a ich zacytowanie jest określane jako oszołomstwo.

Tak czy siak coraz więcej sportowców np. z Francji to czarni. Reprezentacja Francji w piłce nożnej przypomina reprezentację kraju afrykańskiego. Jeszcze 30 lat temu tak nie było. Co to jest 30 lat w skali historii? Nic. Jak widać Białoruś zdobyła medal bez ściągania czarnych. Japonia to bogaty kraj i ma w nosie, że ich piłkarze nie liczą się. Japończycy nie będą promować wizerunku czarnego Japończyka tylko po to by znaleźć się wyżej w lidze jakiejś głupiej gry w odbijanie szmacianej piłki. Natomiast Europa Zachodnia w tym się lubuje, dosłownie nurza.

Jak będzie wyglądała Francja za 300 lat? Polecam tekst: Jean Raspail: Ojczyzna zdradzona przez Republikę
http://xportal.pl/?p=29510

Natomiast postaci historyczne z historii Europy grane są przez czarnych aktorów:
https://www.wykop.pl/link/3132367/wedlug-bbc-krolo...

a mamy także kwiatki tego typu:

https://parezja.pl/beda-uczyc-mlodziez-ze-czarni-b...

W Helsinkach z powodów ideologicznych wybrano na miss bardzo brzydką dziewczynę. Bo była czarna.

http://www.prawdaobiektywna.pl/swiat/miss-helsinek...

Pan oczywiście zdaje sobie sprawę, że do Finlandii dosłownie tłoczy się murzynów? Mieli zacząć od kilku tysiecy "uchodźców" a mają już dziesiątki tysięcy. KTO ma takie wielkie ciśnienie na ubogacenie nas? Wszak dzieje się to odgórnie!

Mógłbym podać jeszcze link na piosenkę ze szwedzkiego programu dla dzieci gdzie refren brzmiał "swoim krajem dzielić się chcę....trala la la". Mógłbym podać wiele więcej, ale lata tresury spowodowały, że ludzie nawet boją się to czytać i wyciągać wnioski. To się dzieje na waszych oczach, a Wy nie dość, że udajecie ślepych i głuchych, to wyśmiewacie bijących na alarm.

oto Bodzio

To nie do konca tak

Francja anektowala na 150 lat Algierie. Kraj bylo nie bylo afrykanski.Anektowala. Algieria byla uwazana nie za kolonie a za zamorski.departament Francji. Wlk Brytania skolonizowala pol swiata. Oczekiwanie od takich krajow ze pozostana etnicznie biale jak snieg jest tak glupie ze az smieszne. OK jak sobie poscielesz tak sie wyspisz ale koncepcja ze tylko bialy moze byc np brytyjczykiem.jest w samej Wlk Brytanii uznawana za dziwaczna i to nie przez fanow politpoprawnosci.Za jednych z najbardziej lojalnych brytyjczykow sa np uznawani Sikhowie. Zagrozeniem jest Islam i jego ekspansja a nie czarnoskora biegaczka

oto Stan

Te media to jakieś takie..

przecież można było podać, że to protest sportsmenki przeciwko Łukaszence (kto zna hymn Białorusi)

oto Piotr Badura

Np. ja znam hymn Białorusi

Szanowny Panie Stanie
Znam nie tylko piękny hymn Białorusi, ale także piękny hymn KRLD, który polecam we wspaniałym wykonaniu (very emotional) reprezentacyjnego zespołu Moranbong Band. Warto poświęcić 1:47 na wysłuchanie go.
Pozdrawiam serdecznie

oto Natalia Julia Nowak

Piotr Badura

Skoro chodzi o Białorusinkę, to koniecznie trzeba sięgać po pejoratywne określenia, wybierać możliwie niekorzystne kadry, poddawać w wątpliwość nawet to, co niewątpliwe.

Tu nie chodzi o to, że TVN nienawidzi Białorusinek. Tu chodzi o to, że TVN uznaje patriotyzm, nacjonalizm, tożsamość narodową i symbole narodowe za rzeczy zbędne, obciachowe, ciemnogrodzkie. Skoro znalazł się ktoś, kto przywiązuje wagę do hymnu państwowego, to trzeba było temu komuś dopiec. Myślę, że podobnie TVN potraktowałby Polkę. Nie jestem jednak pewna, czy tak samo postąpiłby z Izraelką.

oto Piotr Badura

Chyba zbyt krytycznie pisze Pani o TVN

Szanowna Pani Natalio
Nie mam aż tak złej opinii o TVN, jak Pani. Wydaje mi się, że oni stosują prostą logikę. O naszym obozie zawsze dobrze, z reguły przesadnie, o przeciwnym obozie zawsze źle, z reguły przesadnie. Powodem takiego postępowania nie jest jakaś nienawiść. Powodem jest raczej zwykła stronniczość.
Pozdrawiam serdecznie

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.