Chesterton “Co widziałem w Ameryce” (do pobrania)

Szanowni Państwo, drodzy Czytelnicy, kochani Chestertoniści,

z niezmierną radością oddajemy w Państwa ręce kolejne dzieło GKC, “Co widziałem w Ameryce” — obszerny zbiór esejów, będący owocem podróży do Stanów Zjednoczonych, jaką Nasz Ulubiony Autor odbył w 1921 roku. Jak zwykle, znajdą w nim Państwo wiele bystrych obserwacji, błyskotliwych analiz politycznych i bezbłędnych diagnoz społecznych – a także mnóstwo dobrego Chestertonowskiego humoru, który na pewno umili niezmiernie niejeden wieczór.

Dla nas to wydarzenie wyjątkowe tym bardziej, że “Co widziałem…” to ostatnia część “trylogii podróżniczej” z lat 1919-22, którą rozpoczynają “Irlandzkie impresje”, pierwszy nasz wspólny projekt jeszcze z dystrybucjonizm pl.

Jest to zatem w pewnym sensie zwieńczenie pierwszego etapu naszej pracy nad promocją myśli GKC w Polsce – pierwszego etapu, bo przecież do przetłumaczenia, przemyślenia i popularyzowania pozostaje jeszcze dużo, dużo więcej; i choć nikt nie wie, jak potoczy się jego życie (i któryż z ludzi może zrozumieć drogę swoją?), to mamy nadzieję, że na tę jedną rzecz, choć niepozorną może i wzgardzoną od wielu, znajdziemy zawsze czas i siły; niezależnie od przeciwności.

Serdecznie zachęcamy do pobierania!


www.chestertonpolska.org/biblioteka

Chesterton

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.