Macierewicz: Niemcy są winne Polsce reparacje wojenne

Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej, twierdzi, że Niemcy są winne Polsce reparacje

- Ta kwestia była także przeze mnie osobiście, jeszcze na początku lat 2000, stawiana w Sejmie. Przedstawialiśmy dokumenty wtedy jeszcze, gdy kierowałem Ruchem Katolicko-Narodowym i takie koło istniało w Sejmie, wraz z moimi współpracownikami przedstawialiśmy dokumentację

- Nie jest prawdą, że państwo polskie zrzekło się reparacji należnych nam ze strony Niemiec. To sowiecka kolonia, zwana PRL, zrzekła się tej części reparacji, które związane były z obszarem państwa też marionetkowego, sowieckiego NRD. W tym zakresie miało miejsce zrzeczenie, zresztą nigdy formalno-prawnie nieprzeprowadzone, tylko mające charakter pewnego aktu publicystyczno-politycznego.

Wskutek zbrodni niemieckich w stolicy, dokonywanych rzezi i ludobójstwa, w mieście "nie został ani jeden człowiek", a po wojnie wróciło do Warszawy 5 do 10 proc. dawnej ludności. A nie ma wątpliwości, że pierwsze miesiące (Powstania), rzeź Woli, miały charakter ludobójstwa. To nie był element walki z powstańcami, tam po prostu mordowano klatka po klatce, dom po domu, mieszkanie po mieszkaniu.

- Niemcy w tej sprawie jedyne, co mogą zrobić, to próbować zadośćuczynić i spłacać straszliwy dług, jaki zaciągnęli wobec narodu polskiego i wobec ludzkości swoim zachowaniem i to jest jedyne, co mogą zrobić.

Antoni Macierewicz jest kolejnym politykiem PiS, który łącznie z Jarosławem Kaczyńskim podnosi żądania reparacji wobec Niemiec.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
1.666665
Ogólna ocena: 1.7 (głosów: 6)

Tematy: 

Dyskusja

oto Eowina

Pytania, pytania, pytania...

będziemy mogli przeznaczyć je na odbudowę przemysłu.

"My" to kto?
Odbudować? To jest on zrujnowany? Przez kogo i kiedy?

oto Eowina

Czy chodzi o rząd, aby budował? Czy konkretnie Pani

ma na myśli jakiegoś kapitalistę?
(Pieniądze są potrzebne na 500+ i kampanię wyborczą)

oto AnnaP

Mam na myśli przemysł narodowy.

To nie kapitaliści dostaną te pieniądze, tylko naród. Mówimy o bilionach euro, a nie drobnych na 500+ czy jeszcze większe drobne na kampanie wyborczą.

oto Eowina

Tak....Naród zbuduje przemysł narodowy.

Mówimy o bilionach euro,

Nowy Plan 6-letni!!!

oto AnnaP

Inwestycje

nie plan. Postulatami Solidarności był socjalizm, nie kapitalizm. Warto do tego wrócić.

oto Eowina

Był jeden taki co mówił, że nie można wejść dwa razy

do tej samej rzeki. Chodziło mu o to, że woda płynie i rzeka zmienia się wraz z ruchem elementów zawartych w tej rzece i już nigdy nie jest taka sama.
Tak jest też z czasem. W Polsce minęły lata i nie da się już do niczego wrócić, nie ci ludzie, nie te czasy i nie te nastroje. To jest puste, bezmyślne gadanie. Szkoda na to czasu, no i nieco wstyd.

oto Ireneusz

My

My to MY, towarzysze.
BTW.
Ładnie to tak posługiwać się formą MY, jednocześnie marudząc innym nie na temat i próbując na siłe rozbijać dyskusję?

oto Skanderbeg

Jakie odszkodowania?

Wystarczy, że za to weźmie się Macierewicz. Ten niemal żadnej rzeczy nie jest w stanie doprowadzić do końca. Robi tylko szum, a faktycznych efektów jego działań nie widać. Już nawet nie wspomina o amerykańskich śmigłowcach, a chyba ostatecznym terminem dostarczenia pierwszych sztuk, miał być koniec marca.

oto Czesław

Reparacje wojenne, dla kogo?

A tak to opisuje prof.Robert Nowak. Poniżej fragment mojego artykułu "Sprawiedliwi Żydzi ratujący Polaków". www.prawica.net/arch/36861

W 1953 r. zostało zawarte porozumienie pomiędzy kanclerzem Niemiec Konradem Adenauerem a premierem Izraela Dawidem Ben Gurionem w sprawie wypłacenia przez Niemcy ogromnych sum pieniędzy odszkodowań dla Żydów. Z przyznanych przez Niemcy sum na ponad 100 mld dolarów wielką część uzyskało państwo Izrael. Wypłacenie ogromnych odszkodowań przez Niemcy Izraelowi za śmierć milionów Żydów budzi moje zastrzeżenia. Niemcy zgładziły ponad trzy mln. Żydów obywatelstwa polskiego, to czemu nie wypłaciły części tych odszkodowań Polsce?. Mało tego, dziwnym zbiegiem okoliczności w 1953 r., gdy zawarte było porozumienie między Izraelem a Republiką Federalną Niemiec, komunistyczny rząd polski, zdominowany przez Żydów – Bermana i Minca, oficjalnie zrezygnował z jakichkolwiek odszkodowań zarówno od Niemiec zachodnich jak i wschodnich. W wyniku tych porozumień Izrael dostał wielkie pieniądze, a Niemcy uzyskały natychmiastowe maksymalne złagodzenie żydowskich oskarżeń pod ich adresem. Między innymi nazwę „niemieckie obozy zagłady” zastąpiono zwrotem „nazistowskie obozy zagłady”, a bardzo często zastępowano słowami „polskie obozy zagłady”. Zwracał na to uwagę i pisał o tym zjawisku prof. J.R.Nowak ale w Polsce pomijano to milczeniem. Nawet znaczące ośrodki naukowe takie jak np. Uniwersytet Jagielloński na prelekcję zaprosił polakożerczego J.T.Grossa a odmówił spotkania z prof. R.Nowakiem, który przeciwstawia się kłamstwom oczerniającym nas Polaków, podobnie było we Wrocławiu, itd. wynika z tego, że lobby antypolonizmu jest bardzo silne w tej III-ej Rzeczpospolitej, a może jest jeszcze gorzej, może to zwykła głupota i wredność.

oto Equatore

Jedynym efektem

Co może być jedynym efektem podjęcia tej ważnej sprawy przez nieudaczników z PiS akurat w tej chwili, kiedy nie mamy (z ich winy) praktycznie żadnych wpływów międzynarodowych którymi moglibyśmy Niemcy przycisnąć. Nie mamy dziś też zdolności czy umiejętności pozyskiwania sojuszników. Nie mamy dyplomatów, którzy byliby zręczniejsi od niemieckich. Nie mamy pieniędzy na długotrwałe batalie prawne z silniejszym przeciwnikiem. Naszym obecnym głównym źródłem utrzymania jest kooperacja z gospodarką niemiecką, więc sankcjami też nie błyśniemy.
Przewidywalnym rezultatem będzie spalenie jednej z naszych kart atutowych, której moglibyśmy być może w przyszłości użyć w bardziej sprzyjających okolicznościach.
Nieudacznicy z PiSu osiągną zapewne (znając ich skuteczność w sprawach międzynarodowych) tylko tyle, że nasze roszczenia zostaną definitywnie obalone i obyśmy to nie my musieli Niemcom zapłacić.

oto Ireneusz

I zapewne o to chodzi

Przewidywalnym rezultatem będzie spalenie jednej z naszym kart atutowych, której moglibyśmy być może w przyszłości użyć w bardziej sprzyjających okolicznościach.

Przypomnijmy sobie "dekomunizację" Macierewicza w czasach rządu Olszewskiego.

oto ja

"Przewidywalnym rezultatem

"Przewidywalnym rezultatem będzie spalenie jednej z naszych kart atutowych, której moglibyśmy być może w przyszłości użyć w bardziej sprzyjających okolicznościach."
Pan się myli, takie kwestie trzeba co rusz podnosić, aby nikt nie twierdził, że nikt o tym nie mówił. Sami Niemcy muszą to sobie uświadomić, że są nam cokolwiek winni. Jakoś wypędzonym nic nie przeszkadzało zgłaszanie roszczeń wobec Polski, a politycy niemieccy sie od tego nie odcinali.

oto mmm777

Celem PiSu jest ***oblężony obóz***,

więc mówienie o nieudolności świadczy wyłącznie o niezrozumieniu tego, co się dzieje :)
.
Z Rosją już jest źle, z Niemcami w toku, Litwa i Ukraina też przewidziana w rozkładzie jazdy.
.
Więc któż obroni Polaków przed agresją? Niech zgadnę ;)

oto pioszo54

zarówno Litwa, jak i Ukraina,

zarówno Litwa, jak i Ukraina, to klienci Niemiec, więc wszystko w porządku :)

ale,
ułóżmy sobie teorię spiskową.

JK i PiS grają z Trumpem, więc przeciw Niemcom a z ukłonem do Rosji (w czym Trump jest u siebie skutecznie blokowany).
Więc może jest to początek drogi w stronę Rosji ?
Sprawdzianem mogą być zakupy zbrojeniowe w USA, które przy takim biegu wydarzeń byłyby bezsensowne.
:)

oto Ireneusz

?

Czego to ludzie nie wymyślą, byle swoje udowodnić. Masakra.

oto pioszo54

masakra :)

masakra :)

naten przykład, któś zorganizował tzw. "spisek kelnerów", by uwalić PO i dać szansę PiS-owi,
któż to mógł być, skoro nawet gazownia momentami się na to złapała ?

a potem Trump zrobił niespodziankę, przy wydatnej pomocy hackerów, oczywiście radzieckich;
noi ten Trump zapowiedział, zapewne w rewanżu, przyjaźń amerykańsko-radziecką,
na którą na razie bagno=globaliści, nie pozwala.

Znowuż przyjaźń amerykańsko-radziecka jest ( w scenariuszu anty-globalistów) niezbędna dla zrównoważenia Chińczyka
(globaliści zaś chcą zrównoważyć Chińczyka przy pomocy atomówek).

Tak to psze Szanownych, może wyglądać, a oskarżanie JK o głupotę nie wystawia najlepszego świadectwa.

:)

oto Ireneusz

Nie da się :-)

Ale o nadmiar wyobraźni lub zgoła o jej całkowity brak - jak najbardziej można :)

Ale jest problem w tym wszystkim rzeczywisty - jeśli ktoś naśladuje i za wzorzec uznaje Sanację i jej "wybitnych" pajaców - można się obawiać, a nawet być pewnym katastrofalnej przyszłości. I na to nie ma żadnego lekarstwa.

oto Robercik

Morawiecki daje 80 milionów

Morawiecki daje 80 milionów zł dotacji dla Mercedesa, a w tym czasie PiS krzyczy o wymuszeniu od Niemiec reparacji wojennych. To jest traktowanie wyborców jak bezmózgie bydło.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.