Jak nie komuniści i złodzieje, to najemnicy Sorosa i Putina

Na początku kadencji popierałem PiS bo wierzyłem, że Jarosław Kaczyński dąży do zmian w interesie obywateli, a takie zmiany są konieczne. Dlatego głosowałem za oddaniem władzy nad prokuraturą Ministrowi Sprawiedliwości.

Zanim zostałem posłem – pomagałem ludziom w ramach Stowarzyszenia „Obywatele Przeciw Bezprawiu”. Teraz kiedy do mojego biura poselskiego zwracają się setki osób poszkodowanych, kieruję interwencje do prokuratury i staram się pomagać ludziom jako poseł. I stwierdzam z całą odpowiedzialnością: pomimo przejęcia przez ministra Ziobrę pełnej kontroli nad prokuraturą – nic w działaniu tej instytucji się nie zmieniło. Dostaję tak samo głupie odpowiedzi, których celem jest obrona swoich i udowodnienie wszystkim że żadne nieprawidłowości się nie zdarzyły. A ja wiem i widać to gołym okiem, że właśnie się zdarzyły. Tymczasem podwładni szeryfa Ziobro odpowiadają mi tak jak za dawnych czasów. Zmiana nie nastąpiła pomimo gromkich zapewnień. Żaden prokurator nie stracił pracy – nawet ci z Amber Gold.

W międzyczasie Ministerstwo całkowicie zignorowało nasze oddolne działania w ramach Poselskiego Zespołu na rzecz Nowej Konstytucji. W ub. roku zorganizowaliśmy dwie duże konferencje w Sejmie dla osób poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości – 16 stycznia i 25 czerwca 2016 przyjechało do Sejmu ponad 1200 osób. Powstały dwa raporty, które wręczyliśmy Ministrowi, opracowaliśmy ankietę nt. zmian w sądach jakie widzieliby obywatele – wypełniło ją i odesłało ponad 1300 osób. Na tej podstawie opracowaliśmy projekt ustawy o ustroju sądów powszechnych gruntownie zmieniający obecny system, przywracający kontrolę obywateli nad władzą sądowniczą. Przekazaliśmy ten projekt i wyniki ankiet Ministerstwu. Myślicie że wykazali zainteresowanie? Żadnego! Ich zdanie obywateli, społeczników, stowarzyszeń po prostu nie interesuje.

Zamiast tego minister Ziobro przedstawił kolejnych kilka projektów ustaw regulujących wymiar sprawiedliwości i w każdym z tych projektów wybija się jedno dążenie - do przejęcia pełnej kontroli nad sądami przez ministra czyli Zbigniewa Ziobrę. I tak oto minister sprawiedliwości, który jest jednocześnie prokuratorem generalnym – wedle jego projektów ustaw będzie mianować prezesów sądów, dyrektorów administracyjnych sądów, asesorów czyli de facto sędziów, a jednocześnie onże minister sam zadecyduje których sędziów odwołać z Sądu Najwyższego. Te projekty są dziwactwem na skalę światową, nigdzie prokurator generalny nie ma takich uprawnień i łamią one w sposób ewidentny zasadę trójpodziału władzy. Pewnie dlatego takie poważne projekty ustrojowe zostały zgłoszone w trybie ekspresowym, „nocnym” i większość sejmowa próbowała je przepchnąć kolanem – w trybie po prostu skandalicznym.

Wzbudziło to protesty w Sejmie, nawet wśród posłów, którzy do tej pory popierali PiS jak ja i posłowie Kukiza, ale też spowodowało masowe manifestacje na ulicach. Na początku politycy PiS jak zwykle próbowali zdezawuować protestujących określając ich jako starych komuchów. Kiedy jednak okazało się, że bardzo wielu ludzi młodych wzięło udział w demonstracjach trzeba było znaleźć inne wytłumaczenie.

I oto od kilku dni rządowa telewizja bombarduje nas rewelacjami, jakoby protestujący zostali opłaceni przez jakąś fundację. A więc – nie obywatele zbuntowali się przeciwko głupiej i antyobywatelskiej polityce PiS, nie to że rząd i partia popełniły rażące błędy, ale wrogowie (w tym oczywiście dyżurny wróg: Putin) maczali w tym brudne paluchy i zapłacili ludziom, którzy protestowali. No bo jakże tak protestować bez zapłaty?

Jest to po pierwsze czytelna manipulacja, a po drugie kolejna obelga rzucona wobec tysięcy ludzi, którym pisowska propaganda odmawia dobrych intencji. Monopol na prawdę i patriotyzm ma przecież tylko Jarosław Kaczyński i jego otoczenie. Wszyscy inni to albo „komuniści i złodzieje”, albo „zdradzieckie mordy”, a na dodatek kanalie kupione przez Sorosa i Putina.

No i jak tu popierać PiS?

Janusz Sanocki

Poseł na Sejm RP.
Dziennikarz, polityk, były burmistrz Nysy, jeden z liderów Obywatelskiego Ruchu JOW, inicjator Kongresu Protestu.
Autor Miesiąca Prawicy.net w lipcu 2013

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
2.75
Ogólna ocena: 2.8 (głosów: 16)

Tematy: 

Dyskusja

oto julev

Historia lubi się powtarzać.

Pamiętam dobrze poprzedni okres ministrowania pana Ziobry i jego zastępczyni pani Kempy. Ministerstwo nie odpowiadało na skargi, bądź odpowiedzi były pisane przez osoby, których przestępcze poczynania dotyczyły. W prokuraturach i sądach zjawiska przestępczej działalności niektórych sędziów i prokuratorów były wskazywane z nazwiska i imienia. Niestety w poszukiwaniu politycznych przypadków i medialnej aktywności pana ministra, niewiele innego można było usłyszeć. Typowa arogancja i buta władzy. Jeżeli po 8 latach jeszcze gorszych reakcji władzy, znów spotykamy się z podobnymi zjawiskami, to oznacza, że pewne osoby zmieniają tylko garnitury i akcenty w swoich wypowiedziach. Brak dowodów na to, by wierzyć w lepsza zmianę.

oto wzl

To nie tak

a na dodatek kanalie kupione przez Sorosa i Putina.

To nie tak szanowny Panie pośle! Soros tak! Ale Putin? Nie! On nie ma z tym nic wspólnego! Soros, jak wiadomo, jest Węgrem, a, Polak - Węgier, dwa bratanki... Co dalej, to każdy wie. Nie dziwi więc, że Węgrowi leży na sercu to, co dzieje się w Polsce, i że życzy Polsce jak najlepiej. Tym bardziej, że Soros jest pod wpływem Poppera i jest zafascynowany jego ideą społeczeństwa otwartego, a poza tym, to Soros bardziej uważa się za filozofa niż finansistę. A Popper? To Pan już wie najlepiej, bo niedawno sam Pan go cytował odnośnie systemu wyborczego.

A skoro już wszedłem na temat JOW, to dziwi mnie to, że nie zaproponował Pan JOW w wyborach na komendanta policji, prokuratora czy prezesa sądu rejonowego na poziomie powiatu. Przecież to są wszystko stanowiska, o których powinny decydować lokalne społeczności. Gdyby tak było, to nie byłoby walki o sądy. Bo o co w tej walce o sądy chodzi? Przecież Pan dobrze wie, że to jest środowisko, które nie zostało zweryfikowane po 1989 roku i jakakolwiek próba osądzenia jakichkolwiek aferzystów nie ma szans powodzenia. PiS chce wstawić swoich ludzi a Platforma chce utrzymać swoich. I o to toczy się ta cała walka, a nie o żadną demokrację czy inne (usunięte - wulgaryzm). A Soros jest jak zwykle po stronie demokracji, cokolwiek miałoby to znaczyć. A te tłumy? Jest tylko jeden sposób, by nakłonić tłumy do "spontanicznej" manifestacji.

oto Janusz Sanocki

Ma Pan rację (częściowo)

Jestem za bezpośrednim wyborem przez lokalną społeczność komendanta policji i prokuratora powiatowego (albo wojewódzkiego).
Natomiast co do sędziów to powinni być wybierani- ale moim zdaniem - pośrednio. Ja proponuję (patrz: projekt ustawy o ustroju sądów - nowakonstytucja.org) wybór prezez mieszkańców województwa ciała o nazwie Wojewódzka Rada Sądownictwa. To WRS wybierałaby kandydatów zamiast zgromadzeń sędziów)

oto Dubitacjusz

Częściowo się zgadzam, a projekt jest ciekawy

Jestem za bezpośrednim wyborem przez lokalną społeczność komendanta policji i prokuratora powiatowego (albo wojewódzkiego).

Wybór bezpośredni to jest jakieś rozwiązanie. Uniezależniające od władzy centralnej. Są też wady.

Z projektu ustawy http://nowakonstytucja.org.pl/ustawa-o-ustroju-sad... wypadałoby zrobić osobny wątek, ale parę szybkich pytań nasuwa się po pierwszym rzucie oka
1. W jakiej ordynacji wybiera się WRS?
2. Co zrobić, żeby WRS nie była emanacją lokalnej kilki, które nie jest zainteresowana postępowaniami i wyrokami przeciw sobie.
3. W projekcie widziałem, że MinSpraw powołuje po zasięgnięciu opinii WRS i KRS, ale czy takie sformułowania oznacza, że opinia nie jest wiążąca, tj. zasięga i może ją wyrzucić do kosza.

oto Janusz Sanocki

WRS

Wybory do WRS mogą być tylko personalne. Nie może tu być mowy o jakiejś "ordynacji" innej niż po prostu wybór człowieka.
Na pyt. 2 nie ma dobrej odpowiedzi w żadnym systemie.
Pyt. 3 - można, ale jednak zawsze jest to kwestia kultury życia publicznego. Widzimy jak Ziobro i PiS przegrywają właśnie dlatego, ze nadużywają władzy.

oto Dubitacjusz

@ p. Sanocki:

@1. Bez partii, ale jak? Jeden okręg na województwo i 15 pierwszych przechodzi? Czy 15 okręgów i 1 przechodzi z każdego? 5 okregów i 3OW?

@2. Nie ma idealnej odpowiedzi. Zastanawiałem się nad wiązaniem terminu z wyborami samorządowymi. To grozi, że tu i tu z rozpędu wejdą ludzie z tego samego układu.

@3 można, ale jednak zawsze jest to kwestia kultury życia publicznego.
Czyli nie jest wiążąca. To po co się bawić w te WRSy, skoro ich opinie można wywalić do kosza.

BTW. Widzimy jak Ziobro i PiS przegrywają właśnie dlatego, ze nadużywają władzy.BTW
Na razie nie przegrywają.

P.S. Chyba trzeba wydzielić osobny temat.

oto Janusz Sanocki

Dubitacjusz..

wybory członków WRS muszą się odbywać w województwie jako jednym okręgu, wchodzi pierwszych 15.
Opinia WRS co do kandydata przekazana do KRS nie może być wiążąca bo konstytucjnie to KRS wybiera kandydatów. Ale tak samo jest dzisiaj tylko że nie ma WRS, a kandydatów wybierają zgromadzenia sędziów. Też nie wiążąco.
Ziobro i PiS już przegrali. Przecież to widać. Problem tylko, czy znajdzie się ktoś kto wygra?

oto Marek Bekier

Panie Pośle, chyba pora

Panie Pośle, chyba pora działać taktycznie. Najlepiej skupiać się przez pewien czas tylko na jednym lub dwóch celach. Pisze Pan o oddolnym działaniu na rzecz Nowej Konstytucji, które zostało zignorowane przez rząd. Pisze Pan o propozycjach reformy sądów, które nie mogą przebić się w Sejmie. Na jedno i drugie odmienne zdanie od większości PiS ma Prezydent. Trzeba więc z jednym i drugim dotrzeć do Prezydenta! Ale jeśli czegoś nie wiem i źle podpowiadam to proszę zignorować ten wpis i nie odpowiadać.

oto Janusz Sanocki

Panie Marku!

Pan wie, że cenię Pańskie wpisy. Wysłaliśmy wszystko co wyprodukowaliśmy i do Prezydenta i do Ministra i jego zastępców. Ze strony MS nie ma reakcji, a na odpowiedź Prezydenta czekamy. To będzie test jego zamiarów. Na razie przez 2 miesiące nie odpowiedział. zobaczymy teraz po zawetowaniu co zrobi.
Problem polega na tym, że obóz PiS jest (niestety) kompletnie nieprzygotowany do rządzenia. Im udział w miesięcznicach chyba wystarcza.

oto Eowina

Ale rosną Polsce kadry...

MON obdarowało Misiewicza pamiątkowym coinem. Zwykle otrzymują go generałowie

Medalik z imieniem i nazwiskiem byłego rzecznika MON ozdobiony jest z jednej strony czterema orzełkami i biało-czerwonymi barwami, a na odwrocie srebrnym orłem w koronie z podpisem Ministerstwo Obrony Narodowej.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.