Dziennikarz wyleciał z pracy za antysemityzm, czyli uwagi o koleżankach Żydówkach

The Sunday Times usunął ze swojej witryny artykuł, a dziennikarz Kevin Myers stracił pracę. Artykuł nosił tytuł: "Przepraszam panie, ale na równe płace trzeba sobie zasłużyć" ("Sorry, ladies - equal pay has to be earned").

W inkryminowanym artykule Myers napisał:

"Zauważcie, że dwie najlepiej płatne kobiety prezenterki w BBC – Claudia Winkelman i Vanessa Feltz, z których, z pewnością solidną pracą, jestem tragicznie nieobznajomiony - są Żydówkami. Dobrze im.

Żydzi nie są ogólnie znani z nalegania na sprzedawanie swojej pracy po najniższej cenie, co jest najlepszym wskaźnikiem uporczywej i beznadziejnej głupoty."

"I note that two of the best-paid women presenters in the BBC - Claudia Winkleman and Vanessa Feltz, with whose, no doubt, sterling work I am tragically unacquainted - are Jewish. Good for them.
"Jews are not generally noted for their insistence on selling their talent for the lowest possible price, which is the most useful measure there is of inveterate, lost-with-all-hands stupidity."

Myers

Artykuł uznano za "antysemicki" i "haniebny ", sugerujący, że prezenterki otrzymywały wysokie wynagrodzenie dlatego, że są Żydówkami. Wydawca przeprosił czytelników
.
Brytyjska "Kampania przeciwko Antysemityzmowi" żąda, by materiały Myersa ngdy nie były więcej publikowane w brytyjskich mediach.

artykuł usunięty

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Paulina Kaufmann

Blah, blah, blah...

Myers się sam podłożył. Nie pierwszy, raz z resztą. Potrzebny był dobry powód. I, się znalazł. Przecież ten tekst nie pojawił się nagle wklejony w wydanie irlandzkiej wersji The Sunday Times wprost z komputera domowego Myersa tuż przed opublikowaniem. Wydawca go puścił, tak jak puszczał inne jego teksty, wcześniej. Myers nie jest "człowiekiem-instytucją" i "brytyjskim dobrem narodowym" jak Jeremy Clarkson, temu uchodzi znacznie więcej.
Wydawca irlandzkiego wydania pięknie przeprosił choć sam "puścił" ten artykuł do druku, ręce umyte. Chcieli się pozbyć Myersa i zrobili to w "białych rękawiczkach". Myers nie wyleciał za antysemityzm tylko za całokształt. Pycha kroczy przed upadkiem. Myślał, że jest nietykalny.

oto Andrzej

ależ oczywiście Kaufman

najważniejsze to pierwszym sprzedać absurdalną tezę.

"Nie za antysemityzm" - a za co? za krytykowanie Marsjan?

Dobrze manipulujecie, ale ostatnio zaniżacie poziom Kaufman, starajcie się lepiej. Wielki Brat patrzy.

oto Paulina Kaufmann

Prosze sobie poczytać...

...teksty Myersa na przestrzeni ostatnich lat. Tak, podpadł też za negowanie zagłady Żydów choć się z tego wywinął jak Michalkiewicz z "chwilowo nieczynnego obozu zagłady" ale generalnie, Myers starał się "dołożyć" wszystkim. Czasem słusznie a czasem bez sensu i, w dodatku mało śmiesznie.
Oczywiście, wiem z Polski lepiej to wszystko widać. Nawet jeśli się nie ma pojęcia o czym się mówi ale wygłasza się tyrady na podstawie jednego, starannie wybranego przykładu.
Zaniżam poziom? Raczej się dostosowuję...

oto Marek Bekier

Przepraszam za dociekliwość

Przepraszam za dociekliwość poza tematem głównym: czy do zrobienia takiego ślicznego zestawienia jak Pan zrobił w linku potrzebne są uprawnienia administratora, czy wystarczy trochę posiedzieć nad funkcją "szukaj"?

oto Krzysztof M

czy do zrobienia takiego

czy do zrobienia takiego ślicznego zestawienia jak Pan zrobił w linku potrzebne są uprawnienia administratora, czy wystarczy trochę posiedzieć nad funkcją "szukaj"?

Proszę skopiować nazwę linku, wyciąć "antysemityzm" i wstawić np. "rodzina".

oto admin

panie Marku

to są zestawienia tematów czyli kategorii, które zwykle są pod tekstem jako "Temat", typu "rodzina", "antysemityzm", "media".

Jak się kliknie na ten Temat pod tekstem to się pojawia zestawienie artykułów na ten temat.

struktura linku wygląda własnie tak: www.prawica.net/temat/.... i tutaj hasło.

Nie wszystko jeszcze uporządkowane, ale podczyszczone niedługo wystawimy na widok.

oto Skanderbeg

Wywalili faceta za antysemityzm.

Nieważnym jest czy zasłużył sobie na to innymi kwestiami. Uznano, że akurat takie uderzenie, nie spowoduje żadnych protestów. Społeczeństwa zachodnie nałożyły (lub im nałożono) na siebie kaganiec. I coraz więcej grup " chronionych".
A pani złośliwy argument "...z Polski lepiej widać...", można odwrócić. Z za morza lepiej widać co się dzieje w Polsce? Czyli użyła pani "bata", który działa w obie strony.

oto Qba

Wolność słowa na zachodzie i

Wolność słowa na zachodzie i tak jest fikcją, a że wywalają nawet za takie głupoty jak zamieszczone przez Myersa? Takie rzeczy po prostu się dobrze nie sprzedają (przynajmniej na razie). Fakty i rozmaite konkluzje nie mają tu nic do rzeczy.
http://i.4cdn.org/pol/1501290222501.jpg

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.