Wojna o naszą cywilizację. Bez rodzin zginiemy

        Emanuel Macron, nowo wybrany francuski prezydent, nie ma dzieci; niemiecka kanclerz Ángela Merkel nie ma dzieci, brytyjska premier Theresa May nie ma dzieci, włoski premier Paolo Gentiloni nie ma dzieci, premier Holandii Mark Rutte, Szwecji Stefan Lofven, Luksemburga Xavier Bettel i Szkocji Nicola Sturgeon; wszyscy oni nie mają dzieci. Można tak wymieniać dalej. Bezdzietnym prezydentem Łotwy jest Raymonds Vejonis, bezdzietnym prezydentem Litwy jest Dalia Grybauskaite, a Rumunii Klauss Werner Iohannis, Jean Claude Juncker, prezydent Komisji Europejskiej, również nie ma dzieci ani rodziny.

        Ujmując rzecz wprost: nieproporcjonalnie duża liczba osób podejmujących ważne decyzje o przyszłości Europy nie ma bezpośredniego potomka, dziecka, wnuka, czy nawet rodzeństwa, których dobro byłoby tutaj na szali, nie mają oni rodzin i całą swoją uwagę skupiają na jednej, dominującej i wszechpotężnej organizacji społecznej, której są wierni, mianowicie na państwie.

        Demografia wygląda problematycznie. Wśród rdzennych Europejczyków przyrost naturalny wynosi obecnie od 0,2 do 1,1 proc. Europa umiera, nie ma zastępowalności pokoleń i jeśli ekstrapolujemy tę tendencję, to wkrótce przestanie istnieć. Liczby są niepokojące, gdy dodamy starzejącą się populację, bardzo niski przyrost naturalny i niezdolność wypłacania wysokich świadczeń socjalnych: to co będzie z Europą? 

        A więc właściwie dlaczego na całym Zachodzie rodzina jest martwa i umierająca, dlaczego i w Europie w świecie zachodnim tradycyjna rodzina rozpada się i słabnie? Ktokolwiek broni dzisiaj tradycyjnej rodziny istniejącej od 300 tys. lat ludzkiej historii jest wyśmiewany i odrzucany. 

        Tracimy nadzieję i godzimy się z wizją przyszłości bez rodzin i wartości, które z nich wynikają. Stawanie w obronie rodziny nie generuje poparcia politycznego i w najlepszym wypadku sprawia, że wyglądamy nostalgicznie, a w najgorszym, jak ktoś, kto usiłuje cofnąć czas. 

        Czy zatem nie chodzi o coś większego? Upadek rodziny podważa samą cywilizację. Już w latach trzydziestych ub. wieku Christopher Dawson, katolicki historyk z Oksfordu, żalił się w swojej książce „Patriarchal Family in History”, że postępujący od czasów renesansu upadek rodziny doszedł już do punktu, z którego nie ma powrotu. On wówczas już widział to, z czym faktycznie mamy dzisiaj do czynienia. 

        A więc dlaczego wszechobecna dziś statyczna, globalistyczna polityczna kultura jest tak wroga wobec rodziny? Kryzys rodziny nie jest po prostu rezultatem zmian moralności seksualnej czy upowszechnienia ideologii feministycznej, choć oczywiście przyczyniają się one do niego, ale ma on o wiele głębsze korzenie. Rodzina straciła społeczne znaczenie, ponieważ dla państwa stanowi zagrożenie. Jest prekursorką wobec niego, jako podstawowa jednostka społeczna, poprzedza ona państwo i zawsze przeciwważy jego interesy. W ciągu minionych 50 lat państwo dobrobytu czyniło wszystko, co w jego mocy, aby rozbić i podzielić rodzinę; zachęcało do rozwodów, wspierało aborcję, narzucało samotne rodzicielstwo, a tym samym uzależniało od siebie. Państwo nie było bierne; nie przyglądało się biernie upadkowi struktury rodziny, lecz było główną przyczyną tego stanu rzeczy. 

        Jak to ujął pewien znany ekspert, państwo stało się głową rodziny i w rezultacie rodzina jest obecnie niewolnikiem i lokajem państwa. Z każdym pokoleniem wydaje się, że jesteśmy świadkami dalszej atomizacji i kulturowego wypierania rodzin. Nawet jeśli nadal istnieją, nie są już uznawana jako takie. Widzimy, szczególnie w Europie, całkowite upolitycznienie buntu młodego pokolenia. 

        Narody same w sobie nie są już zbiorem rodzin, ale stały się scentralizowanym Babilonem, znanym jako Bruksela, uzwiązkowionym superpaństwem. G.K. Chesterton zauważył kiedyś, że rodzina równoważy siłę państwa i jej osłabienie prowadzi do zaniku wolności, dlatego proponował ograniczone państwo i system  społecznych związków, z których żaden nie uzurpowałby sobie zajmowania miejsca innego. Kontrrewolucyjny premier Holandii Abraham Kuyper, który sam miał liczną rodzinę,  mówił na przełomie wieków o „sferycznej suwerenności” i patrzył na struktury społeczeństwa, rodzinę, gospodarkę, szkolnictwo, społeczności lokalne i państwo jako na kulę wzajemnej równowagi funkcjonującą w obliczu Boga. 

        Tymczasem w naszych czasach religia została zrelatywizowana i odsunięta w przestrzeń prywatną – o ile w ogóle jest jeszcze w Europie praktykowana. Tzw. elity biurokratyczne oraz eksperci w rządach i szkolnictwie, nowa kasta kapłanów, ustalają całość kierunków polityki łącznie z tym, co bezpośrednio dotyczy rodzin. I w rezultacie tej polityki rodzina pada ofiarą wojny kulturowej. Rodzina jest nie tylko atakowana, ale też po prostu rugowana. Spójrzmy znów na liczby. Kilkadziesiąt lat temu socjologowie Peter Berger i jego żona Brigitte napisali „The War on the Family”, w której ubolewali, że  zalecane przez profesjonalistów środki zaradcze w istocie są częścią samego problemu. Innymi słowy, poprzez pomijanie społecznej roli samej rodziny, wylewamy dziecko z kąpielą. Burżuazyjna  rodzina wśród wielu innych rzeczy jest źródłem naszego podejścia do wielu spraw, a może nawet wartości: indywidualizmu, prywatności, przedsiębiorczości, oszczędności, samodyscypliny i własności, które są w gruncie rzeczy jednoznaczne z Zachodem, z wartościami Zachodu i postępem. 

        Jak odnowić naszą kulturę w obliczu tak otwartej wrogości?

        Po pierwsze, prokreacja. Umiłowanie życia oznacza realizowanie i dzielenie się tym darem. Miejscem, w którym to się dokonuje, jest właśnie rodzina. 

        Arystoteles nauczał, że rodzina w swojej najoczywistszej manifestacji reprezentuje naturę, stwierdził, że rodzina jest podstawową komórką ludzkiego społeczeństwa, podstawowym rodzajem związków ludzkich istot. Dzisiejsza Europa musi odrzucić złotego cielca etatyzmu, który zabija rodzinę, i przyjąć mądry kanon  zasad, który był już obecny, gdy liderzy stawiali na piedestale wartość życia rodzinnego. Jeżeli do tego nie dojdzie, Europa zniknie na dobre. 

        Ameryka jest tak samo chora, ale jeszcze nie uległa w pełni. Stopa urodzeń jest dzisiaj na najniższym poziomie w historii i wynosi 59 żywych urodzeń na 1000 kobiet. Ameryka jest poważnie chora i podąża w złym kierunku, nie powinna kopiować Europy. 

        Posiadanie potomstwa przestaje być już popularne; ludzie odkładają decyzję o pierwszym dziecku, ponieważ chcą najpierw zrobić karierę czy też zniechęcają ich coraz wyższe koszty wychowania dziecka. Niektórzy nie wierzą też w przyszłość, a inni sądzą, że nasza planeta i jej środowisko są ważniejsze od rodzaju ludzkiego. Odpowiedzialność za wychowanie dzieci, budowanie trwałych wielopokoleniowych rodzin odchodzi w niepamięć; coraz mniej ludzi decyduje się na takie przedsięwzięcie. 

        W XVII wieku ekonomista polityczny Jean Bodin przekonywał, że jedynym bogactwem są ludzie. Sama logika sugeruje, że narody,  jak również cywilizacja jako taka przede wszystkim potrzebują ludzi; bo bez rodzin ontologicznie i fizycznie – jak to się mówi po łacinie – ut cedat in nihilum – sczezną.

Malloch
Ted Malloch
Autor był kandydatem prezydenta USA na ambasadora przy Unii Europejskiej
tłumaczenie za: www.goniec.net

gościnnie

Goszczą na prawicy.net Autorzy, którzy nie piszą tutaj na stałe, ale ciekawe teksty są dostępne dla Czytelników.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.375
Ogólna ocena: 4.4 (głosów: 8)

Tematy: 

Dyskusja

oto Krzysztof M

Walenty Majdański - "Kołyski

Walenty Majdański - "Kołyski i potęga".

Na życzenie podam link do wersji cyfrowej.

oto AnnaP

Posiadanie dziecka przez osobę wpływową, to słabość

w dzisiejszych czasach. Zawsze może ktoś odwiedzić i strzelić w fotografię rodzinną, a następnie dać coś do podpisania...
A brak rodzin jest przez panujacy w kapitalizmie stres, mobbingu w pracy, braku dachu nad głową, niespłaconą hipoteką itd.

oto olrob

Kapitalizm

W kapitaliźmie rodzina to po prostu konieczność. Kto nie spłodził i nie wychował dzieci, ten zdycha pod płotem. Życie samotnego starca jest niewesołe. W kapitaliźmie nie ma opieki społecznej, państwowej służby zdrowia i państwowych domów starców. Taki właśnie jest kapitalizm.

oto olrob

Dzieci

W socjaliźmie dzieci są do niczego nie potrzebne. Skoro państwo zapewnia wszystko, to po co komu dzieci ?
Tak wiem dla wielkich idei: typu wielkość narodu i wielka miłość i nie wiem co jeszcze. Jednak w praktyce większość ludzi ma w nosie np wielkość narodu.

oto olrob

PRL

W PRL, było małe rozpowszechnienie środków antykoncepcyjnych.

oto Krzysztof M

W PRL, było małe

W PRL, było małe rozpowszechnienie środków antykoncepcyjnych.

W PRL była mała rozpiętość dochodów. I to średnia (niska) nadawała ton. A nie gazetki, mody, telewizja, pogody dla bogaczy itp.

oto Krzysztof M

Tymczasem taka baba w domu

Tymczasem taka baba w domu głupieje, bo ma za dużo czasu.

Nie widziałem, żeby która w pracy zmądrzała... :-))

oto Jasiek

Jest jakiś monopol? To jest wiedza tajemna?

Kobieta to człowiek, a wiadomo, że...człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce. Ludzie pustkę wszelaką wypełniają różnymi rzeczami. Praca to jeden z głupszych sposobów. Ciekawe, że kobietom najłatwiej wmówić ten idiotyzm. Znajoma nauczycielka po przejściu na emeryturę "wzięła i umarła". Straciła sens życia.
Co do pracy kobiety powinny mieć wybór. Jak chce pracować, proszę bardzo. Jeśli jakaś woli "siedzieć w domu" powinna mieć taką możliwość. To tragedia, że wielu mężczyzn i tak wiele kobiet wypowiada się z pogardą o "kurach domowych". To nie jest przypadek.

oto Natalia Julia Nowak

Jasiek, Krzysztof M

Żona-matka powinna być oddana rodzinie. Pracownica powinna być oddana zakładowi pracy. Tak po azjatycku. Pytanie: jak pogodzić jedno z drugim?! Doba ma tylko 24 godziny... Mniejsza już o matkę jednego dziecka. Ale co z kobietą, która ma gromadkę małych dzieci? Taka osoba nie będzie ani "matką na full", ani "pracownicą na full". Dlatego zgadzam się z Krzysztofem M, że trzeba stworzyć system, w którym kobiety nie będą musiały pracować zawodowo. Praca powinna być domeną panien, wdów i ewentualnie bezdzietnych mężatek. Żona-matka powinna siedzieć w domu (chociaż dopuszczam wyjątki od tej reguły). O rozwódkach nie piszę, bo w zdrowym społeczeństwie nie powinno być rozwódek.

oto Krzysztof M

w zdrowym społeczeństwie nie

w zdrowym społeczeństwie nie powinno być rozwódek

Zlikwiduje się alimenty, to i rozwody wygasną. :-)

oto Natalia Julia Nowak

Krzysztof M

To niech Pan zlikwiduje. Czekam.

oto Krzysztof M

To niech Pan zlikwiduje.

To niech Pan zlikwiduje. Czekam.

Proszę założyć partię, która mnie wypromuje, ta partia wygra wybory, a wtedy ja zlikwiduję alimenty. Zgoda? :-)

Życie już takie jest - jak się czegoś chce, to trzeba i coś dać. :-)

oto AnnaP

Monopol na decydowanie o tym, co jest dla kobiety dobre

ma sama kobieta, ewentualnie inne kobiety. Tylko mężczyźni chcą nadal traktować nas jak swoją własność i decydować o naszym życiu. Średniowiecze już nie wróci! O kurze domowej nie wypowiadam się z pogardą, w dobie internetu sama mogłabym zostać w domu i pracować zdalnie. Ale zepchnięcie kobiety tylko do zajmowania się domem jest dobre dla kobiet o małej inteligencji, której takie urozmaicenie życia wystarczy. Ile takich kobiet jest? 20% ? Niech będzie że większych aspiracji nie ma połowa. Co z resztą? Mają marnować swoje talenty bo wg prawicowców mają rodzić dziecko za dzieckiem? Jak Arabowie? Mamy inną mentalność i nie potrzeba nam modelu rodziny więcej niż 2+2. Jak ktoś chce mieć więcej dzieci nikt mu nie zabrania.

oto Skanderbeg

Ale bzdury.

Poza tym, jeżeli mężczyźni niepotrzebni, to może należałoby być konsekwentnym? A to o współdecydowaniu innych kobiet (bardziej niż mężczyzn, czyli też męża) to przekroczyło już granice śmieszności. Ideał pani AnnyP to Seksmisja.
Poza tym, tak popisywać się ignorancją historyczną. Traktowanie średniowiecza jako synonimu ciemnoty. A p. AnnaP wie, że wtedy powstały uniwersytety?
Pani AnnaP jest przykładem na słuszność opinii JKM.

oto Skanderbeg

To trzeba kogoś posyłać?

Jest ewolucja. Gdyby kobiety to wymyśliły, to pewnie dominowały by na uczelniach. W średniowieczu w polityce były naprawdę wybitne kobiety. Było ich mniej niż obecnie, ale najczęściej były wybitne. Dzisiaj w sejmie mamy masę idiotek (idiotów również, ale wśród mężczyzn odsetek idiotyzmu jest jednak mniejszy-subiektywna opinia).
I teraz wychodzą prawdziwe poglądy części PiSiactwa. Klasyczne lewactwo. A takie opinie, jakie pani tu prezentuje to czytałem u Engelsa i Marcuse'a. Zawsze twierdziłem, że duża część PiS to klasyczna michnikowszyzna.
Niech pani poczyta o XIX-wiecznym domu mieszczańskim. Bo na średniowieczu to pani się nie zna. Może uda się zrozumieć społeczeństwo XIX wieku?

oto Skanderbeg

Kobieta jako własność"

Coraz lepiej? I pewnie tak było w średniowieczu? Zawsze nie dziwi mentalny masochizm niektórych osób. Uwielbiają się kompromitować ignorancją. Ale cóż. Poziom wiedzy niemal jak u jakiejś Scheuring Wielgus czy innej Kingi Gajewskiej. A, jeszcze z tych "bystrych inaczej" była Nelly Rokita.

oto Skanderbeg

Proponuję się douczyć.

I gdzie ja pisałem o paleniu na stosie? Cóż, sekciarska mentalność.
O samej inkwizycji to proponuję poczytać pracę Romana Konika. Ale jest dużo więcej opracowań opartych na źródłach (nawet po polsku).

oto Skanderbeg

Coraz lepiej.

Czyli kobiety zostające w domu są głupsze? To już Engelsizm w zasadzie.

oto Skanderbeg

Bzdura.

Pani obraża kobiety, które mają inne ambicje. A właściwe wychowanie dzieci jest najważniejszym celem rodziny. Byle karierowiczka tego nie zrozumie. Wychowanie dzieci to jednak coś innego niż bycie "kwiatkiem do kożucha" w polityce. gdy nic nie trzeba umieć.
A badała pani to IQ? Mam nadzieję, że sporo kobiet czyta te bzdury. Będą wiedzieli na kogo nie głosować w następnych wyborach. Na zakłamane PiSactwo, które promuje miernoty.

oto AnnaP

Do właściwego wychowania dzieci potrzebny jest

również mężczyzna. A ten wg prawicowców ma być cały dzień poza domem, by zarobił na rodzinę. Ja wychowałam dzieci i spełniłam się intelektualnie. Tak też robi większość moich znajomych. Wniosek mam tylko jeden, mężczyźni nie radzą sobie z partnerstwem, a jak kobieta więcej zarabia to już jest tragedia. Dlatego dla mnie optymalny model to etaty po 4 godziny dla kobiet, by móc pogodzić dom z pracą. EOT bo szkoda mi czasu na takie pierdoły.

oto Jasiek

Szkoda czasu i atłasu Panie Skanderbeg

Tu powiało siarką i genderem. "Realizacja intelektualna", "spełnienie intelektualne" etc to pseudointelektualny bełkot. Odmiana pomroczności :) Nawet fachowcy nie bardzo wiedzą co z tym IQ. Liczy się mądrość, bo Doda też podobno na wyżynach tego magicznego wskaźnika. A wszystkie te "zrealizowane i spełnione" zwłaszcza w miarę starzenia się stają się przekleństwem dla otoczenia.

oto AnnaP

:)

bardzo merytorycznie

oto Krzysztof M

Mamy inną mentalność i nie

Mamy inną mentalność i nie potrzeba nam modelu rodziny więcej niż 2+2.

Mówi pani za siebie, czy za innych? :-)

oto Krzysztof M

Jedna znana mi rodzina: 2+8,

Jedna znana mi rodzina: 2+8, druga: 2+6, trzecia 2+3, jest też parę 2+2.

oto Natalia Julia Nowak

Krzysztof M, AnnaP

Ja jestem jedynaczką, tak jak moja Babcia. Mój Dziadek miał tylko siostrę przyrodnią, więc - w pewnym sensie - też był jedynakiem. Moja Mama ma jedną siostrę, a Tata - jednego brata.

oto olrob

Rozpiętość dochodów

W PRL, była mała rozpiętość, tylko nie wiadomo jak generałowie i pierwsi sekretarze zbudowali sobie luksusowe domy i samochody i inne dobra, o których szary obywatel mógł jedynie pomarzyć.

oto Kmieć

@olrob

W obecnej "wolnej" Rzeczpospolitej Przyjaciół "szary obywatel" bierze i buduje sobie luksusowe domy (po kilka, a co sobie będzie żałował) a w garażach tych domów trzyma Porsche, Jaguary, Bugatti...

I przy okazji: w "wolnej" Rzeczpospolitej Przyjaciół blisko milion polskich dzieci chodzi GŁODNE do szkoły, a dużo więcej niedojada.

Za "komuny" oczywiście było gorzej, bo przez te luksusy generałów i sekretarzy głód był taki, że truchła zmarłych z głodu dzieci walały się po ulicach.
Przeżyły te dzieci, których rodziców było stać na OCET. Z tych dzieci wyrosły Adamy Michniki, i inne takie kłamliwe ścierwa...

oto roch

Wręcz odwrotnie droga Pani,

Wręcz odwrotnie droga Pani, socjal zabiera z rynku tyle danin, że mężczyzna nie jest wstanie zarobić na utrzymanie całej rodziny, stąd wysyła swoją kobietę na zarobek, a sfrustrowany tym faktem szuka pociechy w alkoholu. Socjal to syf!

oto Krzysztof M

Chcecie mieć wysoki przyrost?

Chcecie mieć wysoki przyrost? A kiedy kobiety mają się zajmować dziećmi, jeśli gonicie je do pracy zawodowej?

oto Krzysztof M

Tu nie chodzi o to, żeby

Tu nie chodzi o to, żeby kobiety nie pracowały. Tu chodzi o to, żeby pracować nie musiały. Mąż ma tyle zarabiać, żeby z tym, co dostaje kobieta od państwa (500+ i inne takie) starczało na wszystko. Do tego odpowiedzialna polityka w mediach i... przyrost będzie.

Do tego trzeba dodać koniecznie zdrową żywność... a więc... rozwód z Unią i podobnymi wynalazkami.

oto olrob

Pytanie podstawowe

Po co komu rodzina (żoną i dzieci) skoro państwo zapewnia mu wszystko? Obecnie coraz częściej ludzie coraz później zakładają rodziny lub w ogóle rezygnują z tego.

oto PKK

Warto zejść na ziemię

Proponuję zweryfikować swoje poglądy i po prostu spytać o powody chęci i plany posiadania dzieci lub ich brak. Taka prosta ankietka będzie mieć nieporówywalnie większą wartość poznawczą od biblioteki myśli libertariańskiej.

oto Natalia Julia Nowak

PKK

Ja nie chcę mieć dzieci, ponieważ sama żałuję, że się urodziłam. Z drugiej strony, dziękuję losowi za to, że urodziłam się w roku 1991, a nie w 2017. Bo z roku na rok jest coraz gorzej. Wolałabym zostać wyabortowana niż przyjść na świat w roku 2017. Przepraszam, że żyję.

oto Eowina

Szanowna Pani NJ Nowak.

Zbyt dużo czasu Pani poświęca myśleniu i mówieniu o sobie.

oto Natalia Julia Nowak

Eowina

A cóż innego mi pozostało? Mam mówić o Polsce, która NIGDY nie odzyska suwerenności? Już zdążyłam opłakać to, że są tu amerykańskie wojska i banderowscy imigranci. Już zdążyłam opłakać to, że lata mijają, a my wciąż tkwimy w szponach Unii Europejskiej i Traktatu Lizbońskiego. Już zdążyłam opłakać to, że ONZ wyraźnie dąży do legalizacji pedofilii. Nie mam na nic wpływu... No, może tylko na własną egzystencję. Ale to też w niewielkim stopniu, bo przecież żyję w określonym społeczeństwie i w określonych realiach historycznych.

oto olrob

Ankieta

Niestety nie mam możliwości zrobienia badań opinii publicznej w sprawie rodzicielstwa. Z moich obserwacji wynika że najwięcej dzieci mają ludzie głęboko wierzący lub patologia społeczna.
Ja prawdopodobnie będe miał dziecko, ale nie więcej niż jedno.

oto PKK

Nie potrzeba badań opinii publicznej

Wystarczy spytać grupę znanych sobie osób w wieku ok. 20-35 lat. Te wymienione przez Pana w zasadzie można pominąć ze względu na ich niewielką liczebność, która nie wpływa istotnie na wyniki ogółu społeczeństwa.

Rezygnacja najczęściej bierze się albo z własnej woli, do czego każdy ma niepodważalne prawo, albo czynników zewnętrznych - min. groźby utraty pracy, niskich zarobków, trudności w dostępie do mieszkania, etc.

oto olrob

Ja spytać

Jak mam zbadać kilkumilionową grupę ludzi w wieku 20-35 lat ?
Jak do nich dotrzeć? Nie mam do tego żadnych narzędzi ani środków.
A Pan jak zbadał ww grupę ?

oto Natalia Julia Nowak

Boyd Rice - "People"

Czy kiedykolwiek myślisz o tym,
jak uroczym miejscem byłby świat
bez tych wszystkich ludzi,
którzy czynią życie takim nieprzyjemnym?

Wszystkich małych, lichych ludzi?
Wszystkich brzydkich, irytujących ludzi?
Trudno o tym nie myśleć.

Lubię myśleć o tym,
co można by
zrobić tym ludziom.
Coś okrutnego.
Coś podłego.
Coś sprawiedliwego.
Im gorzej, tym lepiej.
Dobro wie, że na to zasługują.

Czy kiedykolwiek marzyłeś o
zabiciu tych wszystkich głupich ludzi?
Nie tylko nieinteligentnych ludzi,
ale tego rodzaju, który nie wie nic o niczym,
a wydaje się mieć opinię o wszystkim.
Oni tylko są zbyt gotowi na to,
żeby oferować swoje rady,
jak prowadzić własne życie.
Ale zobaczmy, jak oni prowadzą swoje życie.
W większości niczego nie osiągnęli.
Niczego nie wnieśli.
Ich życie jest nieszczęśliwe.
Jednak gadają, gadają, gadają.
Przynajmniej ich języki powinny zostać ucięte.
Przynajmniej.

Czy kiedykolwiek chciałeś
zabić wszystkich ludzi, którzy kłamią?
Niektórzy z pewnością na to zasługują.
Niekoniecznie wielcy kłamcy
ani nawet ci, którzy nauczają kłamstwa jako prawdy.
Mówię o ludziach,
którzy jedno mówią, a drugie robią
albo obiecują ci wysłać szybkiego maila,
podczas gdy wiesz, że tego nie zrobią.

Czy kiedykolwiek chciałeś
zabić wszystkich powolnych ludzi na świecie?
Ludzi, którzy są przed tobą,
podczas gdy powinni być za tobą.
Zbrodnią jest, że szybkim muszą pomagać powolni.
I zbrodnicze jest, że nic nie zmierza do poprawy tego.

A co ze wszystkimi naprawdę brzydkimi ludźmi?
Ich również dodaj do listy.
Niektórzy ludzie usiłują nie myśleć o brzydocie życia.
Myślę o tym.
Myślę o tym dosyć dużo.
Coś należy zrobić tym ludziom.
Coś, co sprawi im cierpienie
w taki sposób, w jaki oni sprawili nam cierpienie.

Mówię: wrócić do Circus Maximus
dla początkujących.
Jeśli te chwasty nie zostaną załatwione,
zatrują wszystko.
One zatruwają wszystko.
Potrzebujemy ogrodnika.
Brutalnego ogrodnika.
Dokładnego, rozmyślnego ogrodnika.
Żelaznego ogrodnika.

Co się stało z Władem Palownikiem?
Gdzie jest Czyngis-chan, gdy go potrzebujemy?
Albo król Ys?
Ajatollah Chomeini?!
Adolf Hitler?!
Benito Mussolini?!
Neron?!
Dioklecjan?!
Kitchener?!
Powróćcie!!!
Powróćcie!!!

oto Krzysztof M

Proponuję zaprzestać

Proponuję zaprzestać uporczywej terapii i nie ratować tej "cywilizacji" na siłę.

Więc daje pani przyzwolenie na cywilizację islamu?

oto Natalia Julia Nowak

Krzysztof M

A Pan daje przyzwolenie na globalny burdel?

oto Krzysztof M

A Pan daje przyzwolenie na

A Pan daje przyzwolenie na globalny burdel?

A skąd taki wniosek?

oto Natalia Julia Nowak

Krzysztof M - ciąg dalszy

Moja cywilizacja już nie istnieje. W mojej cywilizacji wartościami były czystość, niewinność, idealizm, samodoskonalenie, rozum, przezwyciężanie natury, upodabnianie się do aniołów. Nie wiem, co jest wartością w Pańskiej cywilizacji, ale ja z Pańską cywilizacją nie mam (i nie chcę mieć) nic wspólnego. Nie jestem nawet pewna, czy nie należałoby jej nazwać "formą zbiorowego życia zwierząt".

oto Krzysztof M

W mojej cywilizacji

W mojej cywilizacji wartościami były czystość, niewinność, idealizm, samodoskonalenie, rozum, przezwyciężanie natury, upodabnianie się do aniołów.

Takie cuś, to tylko na papiurku było. :-) Ewentualnie w klasztorach (chociaż i w to wątpię).

Nie wiem, co jest wartością w Pańskiej cywilizacji, ale ja z Pańską cywilizacją nie mam (i nie chcę mieć) nic wspólnego.

Wobec tego, gdy już przyjdzie do inwazji najeźdźców na Polskę, będzie się pani broniła sama. :-)

oto olrob

Islam

Islam wydaje się być zdrowszy od burdelu lewicowego.

oto Krzysztof M

Islam wydaje się być zdrowszy

Islam wydaje się być zdrowszy od burdelu lewicowego.

Podtrzyma pan to zdanie, gdy panu wnuczkę obrzezają?

oto olrob

Podtrzymuje zdanie

Islam mimo niektórych barbarzyńskich praktyk, jest lepszy o burdelu lewicowego. Zresztą uważna obserwacja rzeczywistości to potwierdza.

oto Mar.Jan

Jeśłi na temat ideologii zbrodniczej mozna powiedziec, że jest

zdrowsza, to tak.
Podobnie Hitler bardzo usilnie dążył do państwa zdrowego moralnie, wedle moralności akceptowanej przez hitlerowców: czysty typ nordycki maszerujacy karnie na wschód w celu podbicia terenów zamieszkałych przez złe plemiona zacofane w rozwoju, po drodze depczący robactwo ludzkie niegodne równorzędnego traktowania.
Czyż dzihadyści nie postępuja na wzór Hitlera?
Każde państwo totalitarne bardzo dba o czystośc ideologiczną, rasową itp.
Czy to lepsze od "burdelu lewicowego? Wątpię. Po prostu inny rodzaj burdelu umysłowego.

oto rodof 30 lipca

Ciekawskie to

Hahahah, to co pan pisze to prawda czy tzw. prowokacja. Po prostu kabaret.

oto Antek

No 500+ dał i mieszkania też

No 500+ dał i mieszkania też plus, a wcześniej becikowe i odpis od podatku na dzieci (za pierwszego PIS-u) dał. To co, Naczelnik o rodzinach nie myśli?
Co prawda nie swoje rozdaje, ale zagrabione chociaż częściowo zwraca. Tusku taki wspaniałomyślny nie był.

oto Krzysztof M

a wcześniej becikowe i odpis

a wcześniej becikowe i odpis od podatku na dzieci (za pierwszego PIS-u) dał. To co, Naczelnik o rodzinach nie myśli?

Nie. Naczelnik myśli o władzy. To, co było za pierwszego PIS-u, to były projekty LPR. Przemalowane na projekty PIS.

oto Antek

Niech sobie Naczelnik myśli o

Niech sobie Naczelnik myśli o czym chce, ważne że oddaje co w podatkach zabrał.
Najlepiej żeby nie zabierał w ogóle, ale tego nie doczekamy chyba nigdy.

oto Mar.Jan

Bardzo mi się ten artykuł podoba

Najwązniejsze to:

G.K. Chesterton zauważył kiedyś, że rodzina równoważy siłę państwa i jej osłabienie prowadzi do zaniku wolności, dlatego proponował ograniczone państwo i system społecznych związków, z których żaden nie uzurpowałby sobie zajmowania miejsca innego. Kontrrewolucyjny premier Holandii Abraham Kuyper, który sam miał liczną rodzinę, mówił na przełomie wieków o „sferycznej suwerenności” i patrzył na struktury społeczeństwa, rodzinę, gospodarkę, szkolnictwo, społeczności lokalne i państwo jako na kulę wzajemnej równowagi funkcjonującą w obliczu Boga.

Jest to zgodne z ideałami konserwatywnego liberalizmu (nie mylić ani z libertarianizmem ani z libertynizmem).

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.