Co to potrafi zdziałać propaganda

Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, patrząc na badania opinii publicznej.

Otóż poziom "rosyjskiego zagrożenia" odczuwanego przez amerykańskich demokratów jest wyższy niż za czasów Związku Radzieckiego. Tak wykazują badania Pew Research.

W najnowszych badaniach z kwietnia, 31 procent Amerykanów uznaje Rosję za największe zagrożenie, a 22% wskazuje na Koreę Północną. Jednak fenomenem jest rozdźwięk między Republikanami, których 21 procent podaje Rosję jako największe zagrożenie, a Demokratami, których aż 39 procent tak uważa. Pytania są otwarte, co jeszcze bardziej dodaje smaczku. Poziom obaw wyższy niż za czasów ZSRR.

Co tak przestraszyło amerykańską lewicę? CNN i liberalna propaganda, demonizująca Rosję i Putina. Bo z pewnością nie rzeczywistość.

Far more Democrats than Republicans view Russia as 'greatest danger' to U.S.

oto Andrzej Andrzej

Czasami coś napisze o Polsce i świecie.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.5
Ogólna ocena: 4.5 (głosów: 10)

Tematy: 

Dyskusja

oto Natalia Julia Nowak

Andrzej

To trochę tak jak w roku 1938, kiedy w Stanach Zjednoczonych wybuchła panika spowodowana niezwykle realistycznym słuchowiskiem radiowym o inwazji kosmitów. :D

oto Krzysztof M

Andrzej

Andrzej

Czy forma "panie Andrzeju" nie byłaby bardziej odpowiednia?

oto Natalia Julia Nowak

Krzysztof M

Zwracam się do autorów tak, jak sami się podpisują.

oto JJerzy

Czy to ...

... przekłada się również na inne formy kontaktu? Jeśli przedszkolak przedstawi się pani "pan Jan", to tak go będzie pani nazywać?
Prezentuje się tu pani jako osoba o nieco konserwatywnych poglądach. Skąd więc ten ... luzik?

oto Natalia Julia Nowak

JJerzy

No i po co robi Pan offtopic? Komentowany tekst dotyczy wpływu antyrosyjskiej propagandy na wzrost rusofobii wśród Amerykanów, szczególnie Demokratów.

oto JJerzy

Proszę sobie ...

... przeanalizować wpisy pod dowolnymi tekstami. Na PN zazwyczaj rozmawia się na różne tematy.
Czy aby zapytać panią o to o co pytam muszę stworzyć cały tekst? A o czym miałby on być? O etykiecie? Wychowaniu młodzieży?
Do pierwszej niestosowności dołożyła pani następną: pouczanie znacznie starszych od siebie.
Myślę, że mniej czasu zajęłaby pani prosta odpowiedź na proste pytanie, niż ... rozkręcanie dyskusji, bo to właśnie pani zrobiła.

oto Natalia Julia Nowak

JJerzy

Nie rozumiem takich ludzi, jak Pan.

Pozdrawiam.

Bez odbioru.

oto JJerzy

:)

Nie rozumiem takich ludzi, jak Pan.

Nawet nie za bardzo się dziwię :)

oto chłop jag

Grandziarze zza wielkiej

wody - kiedy w Rosji mordowano masowo Rosjan nawet za brak brudu za paznokciami - bardzo chwalili ten stan rzeczy ogłupiając ówczesnych Jankesów jakby w drugą stronę - tołażysze. Obecnie - gdy Rosjanie pozbyli się komunizmu i chcą stanąć po ludzku na nogi - grandziarze z jakichś irracjonalnych powodów - robią z Rosji czarnego luda - tolażysze.
Wniosek?
Biedni ci Jankesi z grandzarską tubą przy uchu - tołażysze.

oto Eowina

Jest to działanie na rozdmuchanie zimnej wojny.

Działanie jest skuteczne, ale nie będzie wyglądać tak jak to było historycznie.

Okres historyczny "zimnej wojny" był okresem amerykańskiej prosperity. Dzisiaj do podobnych skutków brakuje ideologii. Można Rosją straszyć, ale to ma ograniczenia, bo zabrakło antykomunistycznej propagandy. Największy demokratyczny, "antytrumpowiec", komediant, Stephan Colbert, pojechał do Rosji, występował w rosyjskiej telewizji i jest Rosją zachwycony i teraz ma w swoim programie "rosyjski tydzień".

Colbert twierdzi, że pojechał do Rosji aby uciec od ciągłej propagandy jaka jest o Rosji w amerykańskich mediach.

oto Eowina

Amerykański "soft power" zmniejszył się znacznie

w związku z polityką Trumpa. Europa stara się usamodzielnić. Nieoczekiwanie w Europie zabłysnął Macron i tym samym zaczyna działać "francuski soft power"

W Europie zaczyna być popularna francuska kultura, moda i kuchnia.
rich cultural offering, cuisine, and lifestyle - France's restaurant scene is unrivalled, its film sector continues to flourish, and its museums and galleries are some of the most visited in the world."

oto adam_54

Putin narozrabiał....

Co tak przestraszyło amerykańską lewicę?

... zaczął głośno pleść androny że dolara trzeba spuścić z falami gnojówki... i nie dość że plótł, to i zaczął pokazywać że te androny to on na poważnie... cóż więc dziwnego że amerykańce się przestraszyły ? - w sytuacji gdy dolar jest podstawą ich racji bytu :-)

oto Andrzej

Można prosić o jakąś

Można prosić o jakąś wypowiedź Putina, która byłaby podstawą do tego sądu:

Putin narozrabiał....zaczął głośno pleść androny że dolara trzeba spuścić z falami gnojówki...

I tego "plecenia" przestraszyli się demokracji, a republikanie nie?

oto adam_54

Oj.. o stare rzeczy pan prosisz...

z przed paru lat, gdzieś około 2012-13 - spróbuję ale nie gwarantuję :-)
A co do "strachów" ... to i z pańskiego wykresu widać że, i ci i ci panikują - w różnym stopniu to fakt :-)

oto Andrzej

no właśnie

coś ponoć gdzieś kiedyś powiedział. I to jest trudno znaleźć... i to tak przeraziło Amerykanów? Widocznie świetnie szukają w internecie jakichś kilku słów... stąd ten strach... no i demokraci mają lepsze wyszukiwarki ...

i wszystko jasne :-)

oto adam_54

Bez jaj proszę.. :-)

Widocznie świetnie szukają w internecie jakichś kilku słów... stąd ten strach...

Ktoś kiedyś powiedział "po czynach ich poznacie".. bądź inaczej " komunistom należy patrzeć na ręce co robią, nigdy nie słuchać co mówią - komuniści zawsze kłamią"...
A z "patrzenia na ręce" co wynika ? - amerykańce dążą do rozprzestrzeniania dolara w świecie i bezwzględnego utrzymania jego hegemoni w świecie... bo chyba dużo się nie pomylę jeśli powiem że amerykańskie zyski wynikające ze światowej hegemoni dolara są rzędu takiego, jak suma tego co amerykańce wydają na zbrojenia.
Kogo tedy amerykańce uznają za przyjaciela a kogo za wroga? - przyjacielem zawsze będzie ten kto w handlu dolara używa i "na kupce" gromadzi jako "rezerwy walutowe" - wrogiem ... ten co dolara z handlu światowego chce wyrugować ...a w tym interesie przewodzi putinowska Rosja.
Więc chyba nic dziwnego, że amerykańska propaganda robi co może by tego "antydolarowego prowodyra" okrzyknąć światowym wrogiem numer jeden.
A co do .. podkreślanego przez pana rozdźwięku w widzialności zagrożenia pomiędzy demokratami i republikanami .... to dla mnie ważniejszym jest fakt (co z wykresu wynika) że postrzeganie Rosji przez amerykańców (wszystkich) stale rośnie od 2012r i nie zanosi się aby ta tendencja się zmieniła :-)

oto Andrzej

to jest przesada

z tą rolą dolara... 4 procent PKB z dolara? no nie :-) Dolar służy do trochę innych celów, polecam www.prawica.net/7919

2. A nie łapie pan, że to propaganda kieruje opinią publiczną? Czy wg pana to Amerykanie sami z siebie, a media tylko odzwierciedlają nastroje?

3. I gdzie te straszliwe groźby Putina? Wciąż ich nie ma? To znaczy że amerykanie muszą się strasznie ich naszukać, ale żeby aż tylu demokratów spędzało godziny, dni całe przy wyszukiwarce, żeby je znaleźć? no no no

oto Robercik

Różnicę tłumaczyłbym tym, że

Różnicę tłumaczyłbym tym, że demokraci próbują racjonalizować sobie kampanię i porażkę prezydencką. Trochę to przypomina Smoleńsk gdzie "zamach" uratował elitę PiS od wizerunku żałosnych nieudaczników ginących w źle zorganizowanym locie na spęd propagandowy.

Ja się potknąłem o własne nogi? Nie! To wrogie siły! Hakerzy, trotyl, hel.

oto Robercik

Jak widać z tego wykresu

Jak widać z tego wykresu najbardziej ufają mediom demokraci, a większość mediów popierała kandydatkę demokratów - Clinton. Większość mediów także robiła z Trumpa rosyjskiego agenta. Ja tu nie widzę sprzeczmości.

oto Eowina

Trump robi demokratom niespodzianki. Okazuje się!!!!

Trump w czasie G-20 spotkał się z ...Putinem (w tajemnicy) drugi raz i miał tylko rosyjskiego tłumacza, rozmawiali (czy tylko) ponad godzinę.

A naprawdę to było tak: Markel zaprosiła na obiad uczestników G-20 i każda para mogła mieć tylko jednego tłumacza. Trump miał tłumacza Japończyka, który nie zna rosyjskiego. Rozmawiał z Putinem w czasie obiadu przy pomocy rosyjskiego tłumacza. Do niczego wielkiego między nimi nie doszło. Trump mówi, że rozmawiać w czasie obiadu zabraniają.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.