Reforma sądów min. Ziobry jest dla Polski

oto Andrzej Andrzej

Czasami coś napisze o Polsce i świecie.

Dyskusja

oto MSzach

Moze warto uzupełnić sondaż

Moze warto uzupełnić sondaż wyjaśnieniami m. Ziobry

oto Krzysztof M

Czy pani zdaje sobie sprawę,

Czy pani zdaje sobie sprawę, ile wysiłku anonimowych funkcjonariuszy kosztuje znalezienie takiego kogoś, kto sam z siebie zrobi to, czego się od niego oczekuje? :-)

oto Krzysztof M

Reforma sądów min. Ziobry jest dla Polski

W dobrych rękach będzie dobra.
W złych rękach będzie zła.

oto Dubitacjusz

Czysta cywilizacja mongolska

Jak chan jest dobry, to jest dobrze. Ale jak się rozsierdzi...

oto Krzysztof M

Czysta cywilizacja mongolska

Czysta cywilizacja mongolska
Jak chan jest dobry, to jest dobrze. Ale jak się rozsierdzi...

Pan zdaje się nie rozumieć złożoności tego, czym jest państwo, czym jest cywilizacja. :-)

I dlaczego to ja miałbym panu to tłumaczyć? :-)

A tak pozornie na marginesie... W rodzinie też pan unika "cywilizacji mongolskiej"? :-) ... tu się należy słowo wyjaśnienia, ale pan wybaczy, takie słowo, to raczej w cztery oczy. :-)

oto Dubitacjusz

Państwo cywilizacji turańskiej

to państwo urządzone zgodnie z zasadami cywilizacji turańskiej. Przykładowo nie ma trójpodziału, o wszystkim decyduje wola chana.

A'propos złożoności, to mam nadzieję, że zauważa Pan różnicę między złożonością rodziny a państwa.

A tak na marginesie..., to jakoś przeoczyłem moment, w którym został Pan zwolennikiem józkizmu.

oto Krzysztof M

tak na marginesie..., to

tak na marginesie..., to jakoś przeoczyłem moment, w którym został Pan zwolennikiem józkizmu.

Pan znowu nie rozumie... :-) Dobry ojciec rodziny i psychopatyczny ojciec rodziny. Obaj mają w rodzinie ostatnie słowo. I jak pan myśli. Obaj mają takie same osiągnięcia rodzinne? No bo przecież jeden i drugi, to dyktatorzy! :-))

Reszty nie komentuję, ma pan po prostu zły dzień.

oto gość

Mówimy o sytuacji gdy każdy

Mówimy o sytuacji gdy każdy może ogłosić się ojcem rodziny i jeśli wśród tłumu "ogłaszających się ojcem" będzie choć 1 psychopatyczny, to on wszystkich pozostałych kandydatów wymorduje.

Dlatego nie ma czegoś takiego jak "niepsychopatyczny dyktator" - a przynajmniej nie w pierwszym pokoleniu, aby zostać dyktatorem trzeba wymordować innych kandydatów na to stanowisko (bo tacy zawsze się znajdą), oraz patriotów, którzy będą bronić swojego państwa przed zostaniem dyktaturą (tacy też zawsze się znajdą).
W następnych pokoleniach może być niby lepiej, ale też nie do końca - choroby psychiczne są dziedziczne, więc wśród potomków dyktatora w co którymś pokoleniu i tak będzie pojawiał się jakiś "psychol".

A jak ktoś mi nie wierzy, to w podręcznikach historii bez problemów znajdzie opowieści o takich "psycholach" rządzących różnymi krajami od czasu do czasu.

oto Krzysztof M

Dlatego nie ma czegoś takiego

Dlatego nie ma czegoś takiego jak "niepsychopatyczny dyktator"

Chce pan z Pinocheta i Franco zrobić psychopatów? :-))) I jak pan to zrobi? :-))

oto gość

Pokazując, że mordowali

Pokazując, że mordowali patriotów, którzy nie chcieli by te kraje stały się dyktaturami, oraz innych chcących dyktatorami zostac.

oto Krzysztof M

Mało pan wie o Chile. Może ks

Mało pan wie o Chile. Może ks. Poradowski będzie tu autorytetem? A jeśli nie, to proszę poczytać wspomnienia polityków tamtych lat, jak prosili parokrotnie Pinocheta, żeby wojsko przejęło władzę...

oto Czesław

Krzysztof M

Pełna zgoda, tak jak wszystko.

oto Marek

Nie sposób zgadnąć, mechanizm

Nie sposób zgadnąć, mechanizm produkcji prawa w demokracji typu "jeden człowiek - jeden głos" zachęca, by ukrywać prawdziwe intencje prawodawcy za fałszywymi celami fasadowym, tak by manipulować motłochem. Osobiście stawiam na zamiar podporządkowania sobie Sądu Najwyższego z oczywisrtym celem długoterminowym, a wśród celów bieżących widziałbym spacyfikowanie policyjnych emerytów wydmuchanych ustawa dezubekizacyjna. Przecież Sąd Najwzszy słusznie negatywnie ocenił projekt tego prawa, wiec przed sądami różnie mogłoby być. Na to PiS nie może sobie pozwolić, sady sądami, ale racja musi być po ich stronie.

oto Eowina

Te wszystkie zmiany obliczone są na utrwalenie PiSu

przy władzy. Prawo pisowskie wyeliminuje wszelkie niezależne, lub opozycyjne przejawy życia publicznego. Problem jest jednak głębszy, bo braki budżetowe ograniczą rozwój szkolnictwa i opieki zdrowotnej.

oto Robercik

PIS przegra wybory i odda

PIS przegra wybory i odda oficjalny ster dyktatury PO. a potem PO przegra i wygra PiS. Myślę, że ustrój państwa tworzy się pod eliminację niekoncesjonowanej opozycji i umocnienie duopolu POPIS rządzącego z zagranicznego nadania.

oto Eowina

Działania PiS wskazują na to aby nie przegrać wyborów.

Szczęście z wygranej ciągle jest świętowane. PO zresztą się pogubiła i jak Tusk nie wróci, to Schetyna wyborów nie wygra. W ogóle ta cała opozycja stała się mało poważna i mało przekonywująca.

oto Krzysztof maciej

Wielu

Nadal nie zdaje sobie sprawy,że tzw demokracja to ustrój fasadowy będący tak naprawdę dyktaturą oligarchii,w tym wypadku partyjnej. Jest to dyktatura nazistowska z której usunięto terror fizyczny ty

oto chłop jag

Każde tzw. reformy

służą okupantowi - tołażysze - a nie danym, głupim tubylcom.
Wniosek?
To za pomocą sądów okupant będzie załatwiał sprawy z przestrzeni - tzw. światopoglądów - tołażysze - bo tak jest najwygodniej w tzw. demokraturze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.