Wartości biblijne czy unijne?

Debaty na temat przyszłości naszego kontynentu stają się coraz ciekawsze. Wśród jednomyślnych do niedawna unijnych przywódców zaczęły pojawiać się głosy zwątpienia w sens polityki migracyjnej Unii Europejskiej. „My martwimy się paroma tysiącami migrantów, podczas gdy stoimy w obliczu sytuacji w Afryce, która, jeśli nie będziemy interweniować, doprowadzi do biblijnej wędrówki ludów” – stwierdził przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani, przebiegle dając do zrozumienia, że choć zaliczany jest do polityków „włoskiej prawicy”, to z Biblią nie zdążył się jeszcze zapoznać. Przewodniczący PE o Hunach i wywołanej przez nich wędrówce ludów musiał dowiedzieć się z innego źródła, jednak nad sensem jego słów warto się zastanowić. Unia Europejska nie chce pomagać mieszkańcom najbiedniejszych krajów Afryki. Zamiast pomocy wielcy mistrzowie europejskiej demokracji obiecują im duże pieniądze za dokonanie najazdu na Europę, zniszczenie naszego kontynentu, aby na jego gruzach zbudować nowe, pozbawione chcrześcijańskich korzeni społeczeństwo. Słowa szefa PE wskazują na to, że choć wielcy mistrzowie europejskiej demokracji zdają sobie sprawę z nędzy panującej w niektórych z afrykańskich krajów, to jednak pieniądze dla mieszkańców Afryki znajdą się… pod warunkiem, że przypłyną oni do Europy i wezmą udział w realizacji szaleńczego planu budowy społeczeństwa multi-kulti. Pomyłka szefa PE może też prowadzić do poszukiwania odpowiedzi na fundamentalne pytanie: jakie są współczesne wartości i zasady, wokół których powinni jednoczyć się Europejczycy? Biblia i Dekalog czy tygiel antywartości wmuszany nam przez bywalców brukselskich salonów?

___
Artykuł opublikowany na portalu Naszego Dziennika

Piotr Tomczyk

Publicysta, piszący w "Naszym Dzienniku"

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
2.5
Ogólna ocena: 2.5 (głosów: 4)

Dyskusja

oto Krzysztof M

Debaty na temat przyszłości

Debaty na temat przyszłości naszego kontynentu stają się coraz ciekawsze.

Kontynent będzie wciąż w tym samym miejscu globu, nawet, gdy ludzi zabraknie. :-)

oto Czesław

To jest sprawa zasadnicza

Z wartościami biblijnymi rozpoczął walkę marksizm i ta walka trwa nadal. Nawet fundamenty Unii Europejskiej zbudowali chrześcijanie ale obecnie UE kierują osoby które tak jak klasyczni marksiści za cel swojego życia uważają zniszczenie wartości biblijnych, nawet za cenę samozagłady. Można mieć tylko nadzieję że ten proces będzie powstrzymany w St.Zj. co przełoży się na UE bo w Rosji już został powstrzymany.

oto chłop jag

jakie są współczesne wartości

jakie są współczesne wartości i zasady, wokół których powinni jednoczyć się Europejczycy?

Pytanie poniewczasie - tołażysze.
Wniosek?
Biała rasa za sprawą pupili szatana jest już trupem - a trupa tego pogrzebie głęboko właśnie Afryka - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.