Po wizycie Trumpa w Warszawie.

Jest jeszcze jeden aspekt przemówienia Trumpa, który warto wspomnieć. Najwyraźniej to widać w antypolskiej prasie na Zachodzie:

Nie pozostało śladów głęboko zakorzenionego antysemityzmu i jadowitej nienawiści do Żydów, którzy z ich powodu cierpieli przez cały okres żydowsko-polskiej egzystencji, nawet zanim hitlerowcy ją zniszczyli. W przemówieniu w Warszawie Trump wspomniał o polskich cierpieniach i polskich ofiarach krwawej historii narodu, ale elegancko pominął nieprzyjemne historie o żydowskich ofiarach tych samych polskich ofiar. (No trace remains of the deep-rooted anti-Semitism and venomous hatred of Jews, which they suffered throughout the period of Jewish-Polish existence even before the Nazis destroyed it. In his speech in Warsaw, Trump mentioned Polish suffering and the Polish victims of the nation's bloody history, but elegantly avoided the unpleasant stories of the Jewish victims of those same Polish victims.)

... powstały pytania o domniemaną decyzję Trumpa skonsultowania się z polskim historykiem i działaczem prawicowym na temat przemówienia, które zostało wygłoszone przed pomnikiem powstania warszawskiego w 1944 r. przeciwko nazistom. (...) 3 czerwca polska telewizja państwowa poinformowała, że historyk Marek Jan Chodakiewicz, który wykłada w Waszyngtonie w Instytucie Polityki Światowej, był konsultowany w sprawie przemówienia przez Biały Dom. (... questions have been raised about Trump’s alleged decision to consult a Polish historian and far-right activist about the speech, which was delivered at the monument to the 1944 Warsaw uprising against the Nazis. (...) On June 3, Polish state television reported that historian Marek Jan Chodakiewicz, who teaches at the Washington D.C. Institute of World Politics, had been consulted on the speech by the White House.)

Reakcje Haaretz i Newsweeka jasno pokazują, jak idące z sobą ręka w rękę polityka historyczna żydowska i polityka historyczna niemiecka poczuły sie zagrożone tym co Polakom mówił obecny prezydent USA.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.2
Ogólna ocena: 4.2 (głosów: 5)

Tematy: 

Dyskusja

oto adam_54

Etam....

Nie ważne czy mówił to czy owo... ważne co zrobił , czyli jakie interesy dla ameryki ubił !!

oto Krzych Adam

Można i tak.

Że nie jest ważne, iż po raz pierwszy od dziesiatek lat przyjechał prezydent USA nie do Polin, by uczcić Żydów wymordowanych przez "nazistów i ich pomocników", a do Polski by przemówić do Polaków.

Nie wiem po co tak do tego podchodzić, ale można. Ja tam nikomu niczego narzucał nie będę w tym względzie.

oto ratiofides

Ten fragment należy czytać na

Ten fragment należy czytać na siedząco (aby się nie przewrócić):

Trump (...) skipped a visit to the famous monument to the Warsaw Ghetto Revolt, the 1943 Jewish uprising that the Polish underground failed to join.
read more: http://www.haaretz.com/us-news/1.800025

Polskie podziemie miało się więc przyłączyć do Powstania w Getcie (kwiecień 1943)... Szkoda, że autor nie dodał, jak to miało zostać przeprowadzone i czym się miało skończyć - wtedy, ponad rok przed inwazją aliantów w Normandii... (na wschodzie bitwa pod Kurskiem dopiero w sierpniu '43).
Ale nie miejmy może wielkich pretensji do publicystów z dalekich krajów. U nas w Polsce za kilka miesięcy trudno będzie znaleźć w mediach jakiekolwiek wspomnienie Bitwy nad Bzurą i kilkunastu tysięcy tam poległych żołnierzy.

oto TBM

bitewne wspomnienia

cytuję ratiofides:

U nas w Polsce za kilka miesięcy trudno będzie znaleźć w mediach jakiekolwiek wspomnienie Bitwy nad Bzurą i kilkunastu tysięcy tam poległych żołnierzy

Ależ skąd... nie będzie trzeba opuszczać PN, żeby się dowiedzieć, że to jakiś idiotyzm był dziewiątego września atakować niemieckie armie... przecież już było wiadomo, że Wódz uciekł, Niemcy są silniejsi i w ogóle racjonalność nakazywała poddać się i wysmarować wazeliną.

Ale Polacy to przecież nigdy nie myślą i się porywają zamiast poddawać. Dowiemy się, że lance na czołgi, że bezmyślne szafowanie, że trzeba było od razu białe flagi wywiesić.

Znajdą się na pewno odniesienia do dzisiejszych czasów, że też wierzgamy przeciw ościeniowi zamiast nadstawiać Niemcom bo na tym zyskamy. Będą też dalej idące paralele - że w ogóle to Rosja prócz Niemiec jest taka dobra i jej mamy dawać więcej zamiast się stawiać, bo nam dokopią jak szkopy nad Bzurą. Taka paralela drugiego rzędu - dla inteligentów.

Absolutnie nie bronić się czego nas uczy Bitwa nad Bzurą!

Z całą pewnością nie zabraknie informacji o Bitwie nad Bzurą, może Pan być spokojny. O nie. Takiej okazji nie wolno przepuścić.

To tylko na PN a co dopiero mówić o jakichś lewackich stronach.

Pełno informacji też będzie o Powstaniu Warszawskim. Pewnie nawet więcej.

pozdrawiam
TBM

oto ratiofides

Z całą pewnością nie

Z całą pewnością nie zabraknie informacji o Bitwie nad Bzurą

Na marginesie internetowych dyskusji może się pojawią. Ale nie w mediach, nie w głównym przekazie wiodących stacji, portali informacyjnych, gazet wysokonakładowych. Tak już u nas jest, że 01.września trudno zauważyć w TV, zaś Bitwa nad Bzurą to ciekawostka dla rekonstruktorów. Potem dziwimy się (niektórzy przynajmniej), że wojna w Polsce widziana z dalekich krajów to rok 1943 i Powstanie w Getcie, a może też 1944r. i Powstanie Warszawskie. A skąd się "naziści" wzięli w Warszawie A.D. 1943 to już właściwie nie bardzo wiadomo (może tu byli od zawsze...?)

oto Stan

pewne wspomnienia

znaczy co, wierzgać przeciw ościeniowi !!! Będzie lepiej jak będzie więcej takich bitew i powstań?. Powodzenia.

oto Ireneusz

Nie ma obawy

Nie my, to zawsze znajdzie się ktoś sprawiedliwy:

oto Andrzej

świetnie wychwycone

to jest rzeczywiście groźny front, bo jak - nie daj Boże - zabraknie Trumpa, to nas...

oto alde

Teraz zrozumiałem

- a przecież jeszcze nie ma upałów - o co chodziło prof. Bartyzelowi w nazwaniu Trumpa cesarzem zachodu.

oto alde

.

Prof. Leszka Bartyzela uważam za światlejszych polskich publicystów i jego artykuł o Trump’ie wydał mi się wypadkiem przy pracy. Nie wziąłem pod uwagę życiowego paradoksu, że mimo iż jest źle to należy się cieszyć bo mogło być gorzej.

oto chłop jag

Reakcje Haaretz i Newsweeka

Reakcje Haaretz i Newsweeka jasno pokazują, jak idące z sobą ręka w rękę polityka historyczna żydowska i polityka historyczna niemiecka poczuły sie zagrożone tym co Polakom mówił obecny prezydent USA.

Nie sądzę aby te mroczne siły, które trzęsą światem - przejmowały się tym - co mówił Trump w Warszawie - tołażysze.
Wniosek?
Pisałem już o tym, że być może - pupile szatana zbyt intensywnie wzięli się za wyniszczanie białej rasy i i naraz dostali olśnienia, że dalsze wyniszczanie białej rasy w tym tempie - to podanie świata na tacy - Chinom - tołażysze. Dlatego wybrano atrapę Polski za wzór do naśladowania i kwestii np. wiary czy kwestii szlabanu na emigrantów - tołażysze.

oto Krzych Adam

Jak zwykle prezentuje Pan defetyzm.

Ja, patrząc na Mt 16, 18 wolę wierzyć, że jeśli będziemy budować na Skale to bramy piekielne tego nie przemogą.

oto chłop jag

Ja, patrząc na Mt 16, 18 wolę

Ja, patrząc na Mt 16, 18 wolę wierzyć, że jeśli będziemy budować na Skale to bramy piekielne tego nie przemogą.

Nie przemogą - to jest oczywiste - jednak tak czy inaczej za harce pupili po tej Ziemi - zawsze płaci człowiek.
Wniosek?
Chodzi o to aby człowiek nie był tym przysłowiowym - jeleniem - tołażysze.

oto AnnaK

Jak zwykle prezentuje Pan

Jak zwykle prezentuje Pan defetyzm.

To nie defetyzm, tylko codzienne bicie pokłonów szatanowi. Chłop jag zapomniał, że jest ktoś potężniejszy od szatana dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Powtarzając swoje zaklęcia usiłuje nas przekonać że jest odwrotnie. A przecież aby uratować Sodomę i Gomorę wystarczył jeden sprawiedliwy

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.