Trump - chrześcijański cesarz Zachodu

Nie wchodząc w kwestie stricte polityczne, geostrategiczne, tym bardziej zaś gospodarcze, muszę stwierdzić, że w wymiarze aksjologicznym, podbudowanym także spojrzeniem na historię, przemówienie prezydenta D. Trumpa na Placu Krasińskich było wprost rewelacyjne; przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

W szczególności głęboko poruszające było wezwanie do obrony Boga, kraju, wartości i rodziny oraz zacytowanie tej majestatycznej aklamacji naszej pieśni "My chcemy Boga".

Tego nie moglibyśmy usłyszeć od żadnego z brukselskich karzełków, ani nominalnie rządzących w Paryżu, Berlinie, Madrycie czy w innych stolicach europejskich: wprost przeciwnie - ich te słowa parzyłyby jak diabła woda święcona.

Co więcej, wątpliwe jest nawet, by mowę tej treści wygłosił ten, którego dziś nazywają papieżem.

Taką mowę mógłby wygłosić natomiast chrześcijański cesarz Zachodu, wzywający do wojny świętej w obronie Christianitas i nie umniejsza tego fakt, że sam Trump ani nie jest katolikiem, ani jego osobiste życie nie może stanowić wzorca etycznego.

Widać jednak, że wie, co jest fundamentem cywilizacji Zachodu, nieomal dobijanej już dzisiaj zarówno od środka, jak z zewnątrz.

Jacek Bartyzel

Profesor nauk społecznych, historyk myśli politycznej, filozof polityki, publicysta, wykładowca akademicki.
oficjalna strona: www.legitymizm.org/bartyzel

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.2
Ogólna ocena: 4.2 (głosów: 10)

Tematy: 

Dyskusja

oto Eowina

Nie chcę nikogo rozczarować, ale...

On oczywiście podchodzi do tego pragmatycznie. Zależy mu przede wszystkim na sprawach gospodarczych, energetycznych. Nie widzi tego w sposób wielki, strategiczny, polityczny, militarny – dodał amerykański naukowiec polskiego pochodzenia. Konsultował on treść przemówienia, które wygłosić ma w Warszawie amerykański prezydent, jednak uchylił się od bezpośredniej odpowiedzi na pytanie, co będzie treścią orędzia.

Chodakiewicz has bragged to Polish media that he would be travelling to Poland on board .

Profesor Chodakiewicz chwalił się, że będzie leciał samolotem Air Force One

oto Dubitacjusz

@ p. Eowina: Ciekawe linki i tym razem na temat:-)

W wypowiedziach MJ Chodakiewicza wychwyciłem ciekawą opinię.

Jest wielkim zagrożeniem jeśli Niemcy zaczynają prowadzić samodzielną politykę. Różne rzeczy trzeba robić, żeby to się nie stało. Przede wszystkim trzeba zapewnić obecność amerykańską w Niemczech. Żadnych baz z Niemiec nie należy ruszać, niech Niemcy wiedzą, że są na kolanach – podkreślał.

Jak się niektórzy Dyskutanci na prawica.net oburzali, gdy obecność wojsk amerykańskich w Polsce nazwałem okupacją. Były komentarze, jak to nie wolno używać takich słów. A teraz amerykańsko-polski historyk i ekspert polityczny wprost mówi, jakie są cele istnienia baz amerykańskich w obcych krajach.

oto chłop jag

Trump - chrześcijański cesarz

Trump - chrześcijański cesarz Zachodu

Trump w rzeczonej przestrzeni nie jest wiarygodnym - dopóki nie zrobi porządku z pupilami szatana u siebie - tołażysze.
Wniosek?
Wiedząc, że i Trump stanowi tylko element dekoracji tzw. demokratury za wielką wodą - to ja nie mam żadnych złudzeń - tołażysze. Żadnych.

oto adam_54

Znakomity przykład działania biznesowego Trumpa....

Chcesz zawrzeć wyjątkowo korzystną umowę handlową dla ciebie ? - metoda - "zagłaskaj kontrahenta na śmierć".... a rozanielony głaskaniem i piejący zachwyty kontrahent ..... widzący że ma do czynienia z "chrześcijańskim cesarzem Zachodu", którego to....

przemówienie prezydenta D. Trumpa na Placu Krasińskich było wprost rewelacyjne; przeszło moje najśmielsze oczekiwania. W szczególności głęboko poruszające było wezwanie do obrony Boga, kraju, wartości i rodziny oraz zacytowanie tej majestatycznej aklamacji naszej pieśni "My chcemy Boga".

Tego nie moglibyśmy usłyszeć od żadnego z brukselskich karzełków, ani nominalnie rządzących w Paryżu, Berlinie, Madrycie czy w innych stolicach europejskich: wprost przeciwnie - ich te słowa parzyłyby jak diabła woda święcona.

Co więcej, wątpliwe jest nawet, by mowę tej treści wygłosił ten, którego dziś nazywają papieżem.

.. podpisze każdą, nawet najbardziej niekorzystną dla siebie umowę.... mimo ostrzeżeń w stylu "We may get your price up a little bit,...".. a nawet gdyby zawierała "ścięcie głowy"... to i tak podpisze, w ogule nie analizując treści umowy.
Bo jakże sprawdzać treść umowy i próbować negocjować ją , gdy stroną umowy jest "chrześcijański cesarz Zachodu, wzywający do wojny świętej w obronie Christianitas" ? - niedopuszczalne!!! - „but that’s ok"

Brawa dla Trumpa !!! ... a rozanielonym , utytułowanym głowom , należą się wyrazy współczucia... w ichniej, dziecinnej naiwności. Eeeeech.... :DD

oto Eowina

Przemówienia są pisane przez ludzi, którzy wiedzą jak

to robić, a oni werbowani są przez polityków, którzy określają cel jaki przemówienie ma osiągnąć. W ostatecznym rachunku liczą się czyny, oraz bilans dochodów i strat. Polska jest sojusznikiem USA od wielu lat, uczestniczy w amerykańskich wojnach, kupuje amerykańską broń, więc taki rachunek można łatwo zrobić, nawet licząc na palcach.

Czy Polska ma wybór? Nie wydaje mi się aby była wielka możliwość w obecnej sytuacji na polską "samowolę". Ale taką naiwną laurkę, człowiek z tytułem profesora, pisać nie powinien. Przeciętni ludzie ciągle szanują profesorów i tak powinno być, lepiej i dla ludzi i dla profesorów.

oto Janusz Sanocki

To samo sądzę...

Dokładnie tak samo myślę o przemówieniu Trumpa - patrz felieton obok!

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.