Londyn i zasoby ludzkie Środkowej Europy

Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej i zabiera ze sobą najcenniejszy zasób świata: ludzi gotowych pracować, przebojowych, odważnych, innowacyjnych.

Po 2004 roku, gdy kraje naszego regionu weszły do Unii, Wielka Brytania jako pierwsza otworzyła śluzy dla "zasobów ludzkich", dopuszczając do masowej imigracji młodych, tanich pracowników. W Środkowej Europie, gdzie przejście do świata zachodu kosztowało te gospodarki utratę 20-25 procent miejsc pracy, mieszkańcy masowo uciekli na zachód, jeszcze pogłębiając degrengoladę gospodarek regionu.

Dzisiaj, gdy zbuntowani lokalni mieszkańcy powiedzieli "Nie, Brexit! Dość napływu cudzoziemców i obniżania nam płac i likwidowania osłon socjalnych", można podsumować sukcesy Brytyjczyków w naborze nowych poddanych Jej Królewskiej Mości. Otóż w sumie z naszego regonu Imperium Brytyjskie ma 1,5 miliona nowych poddanych.

uk-imigration-cee1.png

W zamian nasze kraje uzyskały finansowanie z Unii Europejskiej, chociaż jest ono głównie za otwarcie rynków i zwiększenie przez to konkurencyjności europejskich potentatów biznesu. Wymiernym zyskiem są przelewy do kraju od emigrantów (remittance).

uk-imigration-cee2.png

Polacy wysyłają ok 1,2 miliarda dolarów rocznie z Wielkiej Brytanii, zasilając PKB wart 471 miliardów dolarów. Ile traci Polska? "Emigrują, a z nimi PKB"

Teraz na horyzoncie pojawiają się zagrożenia, że uciekną, ale zarówno rządy naszych krajów, jak i rząd Jej Królewskiej Mości, zatroszczą się o te najcenniejsze zasoby gospodarcze. Ci pierwsi będą bronić się, żeby uciekinierzy nie wrócili i nie zdestabilizowali sytuacji, a ci ostatni z przyjemnością się zgodzą na oddanie im tych zasobów. Zażądają za to dostępu do rynku. Tylko tyle.

- - -
listopad 2016

Andrzej

Czasami coś napisze o Polsce i świecie.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 3)

Tematy: 

Dyskusja

oto wzl

Czyli

Czyli Hitler miał rację, że Anglia zbudowała swoje imperium przekupstwem i podstępem. Wchodzi do unii i wpłaca dużą składkę - przekupstwo. Wychodzi z unii i zabiera składkę i, jak wynika z informacji, ludzi - podstęp i perfidia. Gott strafe England! (Niech Bóg ukarze Anglię).

oto Eowina

Dla tych co się spóźnili z dotarciem na Wyspy Brytyjskie

legalnie, jest inna jeszcze niezamknięta droga. Jest to podróż przez Irlandię do Irlandii Północnej a potem do Londynu. Między Irlandią a Belfastem nie ma granicy, codziennie kursuje ruch samochodowy, nikt tam nie sprawdza póki co, więc można śmiało jechać.

oto Georges hr. Ponimirski

Czyli tak:

UK buduje swoją potęgę zabierając najcenniejsze zasoby ludzkie z Europy Środkowej, ale...Polska przeżywa(kończący się) "najazd banderowców"? Cóż, niegdyś i Rzeczpospolita korzystała z obcych zasobów ludzkich i była imperium...Dziś mentalna ortonacjonalistyczna prowincja cieszy się, że Ukraińcy wyjadą i wzrosną zarobki Polaków...Bo już to, ze zaraz potem wzrosną ceny do najprawdziwszych Polaków jakoś nie dociera...No i jeszcze-u części-ta bezrozumna wiara w to, że w miejsce Ukraińców przyjadą Białorusini...Albo Mołdawianie! Cóż, Ukraińcy i na Białoruś jeżdżą do pracy więc chyba, aż tak biednie tam nie jest? A Mołdawianie? Są ujęci w pierwszym wykresie jako Romania! Bo-wbrew wróżebnym tekstom red.Rękasa-już dawno zdecydowani dokąd im bliżej...Tyle, że zamiast masowo demonstrować, indywidualnie chodzili do rumuńskiej ambasady z odpowiednimi dokumentami...I po drugie wizycie wracali z rumuńskimi paszportami!

oto Eowina

Z Ukrainy mogą przybywać czarni Ukraińcy...

As of today, about 2,700 people have been granted refugee status, about 4,000 people are in the process of obtaining the status. Those are people from different countries – Somalia, Afghanistan, Syria … The IDPs and refugees have the same rights. There is a difference in terms, but there is no difference in relation to people,” he told journalists in Kyiv on June 20.

Na Ukrainie już jest legalnie 2 700 uchodźców, a dalsze 4000 czeka na rejestrację. Są to uchodźcy z Somalii, Afganistanu, Syrii...Wszyscy oni mają takie same prawa względem ukraińskiego prawodawstwa jak uchodźcy ukraińscy.

oto Eowina

Z Krymu, z Donbasu, z Lugańska do Kijowa,

po zapomogę i mieszkanie. "Nadanża?"

Na Ukrainie jest już 430 059 uchodźców - podaje agenda ONZ do spraw uchodźców na Białorusi, Ukrainie i w Mołdawii. Większość to tzw. uchodźcy wewnętrzni, którzy zostali zmuszeni do przeniesienia się w obrębie kraju, ale wzrasta też liczba osób starających się o pobyt w innym państwie.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.